Night Castle
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Night Castle

Το καλύτερο forum τρόμου στην Ελλάδα!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Η ιστορία μας..

Πήγαινε κάτω 
+10
Lillith
Amaranth
paramu8enia
Nephelim
Selene
Raven
Alastar
Ophelia
Dark Princess.
Catnipe
14 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Catnipe
Spirit
Spirit
Catnipe


Τοξότης Αριθμός μηνυμάτων : 100
Ημερομηνία εγγραφής : 22/09/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : on the floating shapless ocean

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Jane, Volturi (Twilight Saga)
Atittude: Scary

Η ιστορία μας.. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Η ιστορία μας..   Η ιστορία μας.. Icon_minitimeΔευ Οκτ 04, 2010 3:57 am

Γεννήθηκα στις 6 Δεκεμβρίου του 1884, στο Λονδίνο της Αγγλίας. Καταγόμουν από μία από τις πιο εύπορες οικογένειες της Αγγλίας, μέχρι που ο πατέρας μου δολοφονήθηκε. Έτσι έμεινα με την μητέρα μου. Τα οικονομικά μας άρχισαν να "παίρνουν την κάτω βόλτα". Η μητέρα μου αποφάσισε μόνη της να με αρραβωνιάσει με έναν από τους πιο εύπορους άντρες του Λονδίνου. Ήταν ο μόνος τρόπος να βγούμε από το αδιέξοδο. Τον Cal ποτέ δεν τον αγαπησα, δεν ένιωσα τίποτα για αυτόν. Μπροστά σε όλους ήταν καλος και στοργικός, αλλά όταν μέναμε οι δυό μας γινόταν το ακριβώς αντίθετο. Έτσι αποφασίσαμε να μεταναστεύσουμε στον Νέο Κόσμο, και να κάνουμε μία νέα αρχή. Αλλά πού να ξέραμε...
Φαντάζομαι τον Τιτανικό τον έχετε δει οι περισσότεροι από εσάς. Δεν έχω καταλάβει ακόμα πώς η παραγωγή αυτής της ταινίας εντόπισε τα ονόματά μας. Αλλά ήταν πολύ κοντά σε αυτό που ζήσαμε εγώ και ο Jack και οι ηθοποιοί έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό. Όμως η ιστορία μας είχε άλλη κατάληξη. Η ταινία συμβαδίζει μέχρι εκεί που βρίσκουμε τη μεγάλη σανίδα και ο Jack με έβαλε πάνω της για να με σώσει. Στην πραγματικότητα ο Jack βρήκε και αυτός ένα σωσίβιο από κάποιον που ήδη είχε πεθάνει και ανέβηκε στη σανίδα μαζί μου.
Αρχίσαμε να κωπηλατούμε με τα χέρια μας και φτάσαμε σε μία βαρκα που, για όνομα του Θεού,είχε μέσα 12 μόνο άτομα ανώ θα χωρούσανε τουλάχιστον άλλα 60. Μας βοήθησαν να μπούμε μέσα. Το κακό ήταν ότι είχαμε μόνο το μαύρο παλτό του Jack το οποίο μου είχε δώσει νωρίτερα. Κουβέρτες ή κάτι άλλο να σκεπαστούμε δεν υπήρχε και έτσι μοιραστήκαμε το παλτό ρίχνοντάς το στους ώμους μας. Μετά από μερικά λεπτά ένιωσα μια ξαφνική ζεστασιά και ρώτησα τον Jack τί συνέβενε. μου απάντησε παρηγορητικά "τελειώνει Rose μου, σε λίγο θα ήμαστε για πάντα μαζί" και με φίλησε. Λίγο πιο μετά το ένιωσα, το σώμα μου ήταν σχεδόν παγωμένο και νεκρό και το κεφαλι μου βαρύ. Γύρισα προς τον Jack και του είπα πόσο πολύ τον αγαπούσα, και τότε τελειωσε. Τον είδα βέβαια να κλείνει τα χέρια μου στα δικά του, να μου κλείνει απαλά τα μάτια και να μου δίνει ένα φιλί στο μέτωπο. Τότε σηκώθηκα και βγήκα απο το σώμα μου. Ο Jack είχε κλείσει τα μάτια του και περίμενε να τελειώσει. Και τότε το είδα.. μία ασημένια κλωστίτσα να ανεβαίνει στον ουρανό μαζί με την τελευταία του πνοή. Ήρθε στα ξαφνικά από πίσω μου και με αγκάλιασε τρυφερά.
Αποβιβαστήκαμε στο Νέο Κόσμο και από τότε ζούμε αγαπημένοι και αόρατοι. Ήμουν δίπλα στη μητέρα μου όταν πέθαινε από τη στεναχώρια της και δίπλα στον Cal όταν αυτοκτόνησε το 1930 επειδή έχασε όλη του την περιουσία εξαιτίας του κραχ, μόνο που κανένας δεν ήξερε ότι τους παρακολουθούσαμε. Μόλις ξεψυχούσαν εξαφανιζόμασταν για να μη γίνουμε αντιληπτοί. Φαντάζεσαι Jack μου να μας κηνυγούσαν ακόμη;
Αυτά για εμένα και τον Jack μου.. τώρα σας αφήνουμε γιατί ένα ζευγάρι χάνει τη ζωή του στην άσφαλτο. Θέλουμε να είμαστε μαζί τους μόλις έρθουν σε αυτόν τον κόσμο.

Τελικά τίποτε δεν στάθηκε εμπόδιο για εμάς.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Dark Princess.
Dark Elf
Dark Elf
Dark Princess.


Λέων Αριθμός μηνυμάτων : 598
Ημερομηνία εγγραφής : 25/09/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Ταρταρα

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Rose Hathaway,Christian Ozera,Andrian Ivashkov,Jasper Cullen & Lestat.
Atittude: Scary

Η ιστορία μας.. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ιστορία μας..   Η ιστορία μας.. Icon_minitimeΔευ Οκτ 04, 2010 4:02 am

Τι συγκινητικη ιστοριουλα!!!!!!!!!!! Η ιστορία μας.. 959103 Η ιστορία μας.. 959103 Η ιστορία μας.. 959103
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ophelia
Fallen
Fallen
Ophelia


Δίδυμος Αριθμός μηνυμάτων : 1372
Ημερομηνία εγγραφής : 25/04/2010
Ηλικία : 159
Τόπος : House of night

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Damon Salvatore
Atittude: Scary

Η ιστορία μας.. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ιστορία μας..   Η ιστορία μας.. Icon_minitimeΔευ Οκτ 04, 2010 4:19 am

Πάρα πολύ όντως.....Και μένα με συγκίνησε Η ιστορία μας.. 959103

Dark Princess
Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://nightcastle.board-directory.net
Dark Princess.
Dark Elf
Dark Elf
Dark Princess.


Λέων Αριθμός μηνυμάτων : 598
Ημερομηνία εγγραφής : 25/09/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Ταρταρα

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Rose Hathaway,Christian Ozera,Andrian Ivashkov,Jasper Cullen & Lestat.
Atittude: Scary

Η ιστορία μας.. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ιστορία μας..   Η ιστορία μας.. Icon_minitimeΔευ Οκτ 04, 2010 5:30 am

Εσυ την εγραψες η την βρηκε καπου???

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Alastar
Fallen
Fallen
Alastar


Λέων Αριθμός μηνυμάτων : 600
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010
Ηλικία : 47

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας:
Atittude: Kind

Η ιστορία μας.. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ιστορία μας..   Η ιστορία μας.. Icon_minitimeΔευ Οκτ 04, 2010 3:37 pm

Καλώς ήρθες, ομολογώ ότι έχεις φαντασία.
Μου άρεσε η ιστοριούλα σου. Γράφεις μήπως;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://nuhterinipena.blogspot.com/
Raven
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Raven


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 12430
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : Fairytale

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Eric Northman
Atittude: Kind

Η ιστορία μας.. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ιστορία μας..   Η ιστορία μας.. Icon_minitimeΔευ Οκτ 04, 2010 6:23 pm

Ωραία ιστορία, συγκινητική...
Καλωσήρθες λοιπόν Η ιστορία μας.. 883589 και αν γράφεις θα ήθελα πολύ να δω κι άλλα δικά σου και επίσης ανυπομονώ να δω τα σχέδια για τα φορέματα που έλεγες!!!!! Η ιστορία μας.. 13873
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Catnipe
Spirit
Spirit
Catnipe


Τοξότης Αριθμός μηνυμάτων : 100
Ημερομηνία εγγραφής : 22/09/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : on the floating shapless ocean

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Jane, Volturi (Twilight Saga)
Atittude: Scary

Η ιστορία μας.. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ιστορία μας..   Η ιστορία μας.. Icon_minitimeΠαρ Οκτ 08, 2010 3:01 am

Παιδιά δεν γράφω ιστορίες. Η συγκεκριμένη ταινία με συγκίνησε και η ιστορία είναι δική μου. Απλά είδα τους άλλους που έγραφαν και ήθελα και εγώ!! Σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια πάντως !!! Η ιστορία μας.. 71070


*ΥΓ: Τα φορέματα έρχονται μάλλον την Κυριακή γιατί δεν προλαβαίνω (καταραμένο σχολείο)..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Selene
Vampire
Vampire
Selene


Ταύρος Αριθμός μηνυμάτων : 301
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2012
Ηλικία : 27
Τόπος : Καπου.

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Stivie Rae Jonhson
Atittude: Kind

Η ιστορία μας.. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ιστορία μας..   Η ιστορία μας.. Icon_minitimeΠαρ Φεβ 17, 2012 9:49 pm

Ωραία ιστορία, συγκινητική...
Καλωσήρθες!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://bestteenblog.blogspot.com/
Nephelim
Spirit
Spirit
Nephelim


Αιγόκερως Αριθμός μηνυμάτων : 164
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2012
Ηλικία : 30

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Rose, Zoey, Selene, Edward
Atittude: Kind

Η ιστορία μας.. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ιστορία μας..   Η ιστορία μας.. Icon_minitimeΣαβ Φεβ 18, 2012 8:27 pm

πολύ ωραία ιστορία! μπράβο σου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paramu8enia
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
paramu8enia


Δίδυμος Αριθμός μηνυμάτων : 4651
Ημερομηνία εγγραφής : 10/07/2011
Ηλικία : 27
Τόπος : Memories

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Dean! Kaneki-kun
Atittude: Kind

Η ιστορία μας.. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ιστορία μας..   Η ιστορία μας.. Icon_minitimeΣαβ Φεβ 18, 2012 10:16 pm

θα συμφωνήσω και εγώ με τα κορίτσια! Πολύ συγκινητική! :")
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Amaranth
Lycan
Lycan
Amaranth


Καρκίνος Αριθμός μηνυμάτων : 2751
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : Night Castle

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας:
Atittude: Mean

Η ιστορία μας.. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ιστορία μας..   Η ιστορία μας.. Icon_minitimeΚυρ Φεβ 19, 2012 1:46 am

πραγματικα πολυ διαφορετικο τελος. και αν και νεκροι ειναι ακομα μαζι,ευτιχισμενοι και βοηθωντας αλλους να προσαρμοστουν σ'αυτον τον διαφορετικο κοσμο..μπραβο σου! Η ιστορία μας.. 611715
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lillith
Dark Elf
Dark Elf
Lillith


Τοξότης Αριθμός μηνυμάτων : 612
Ημερομηνία εγγραφής : 04/01/2012
Ηλικία : 912
Τόπος : Μεσσοποταμια...εκει γυρω

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Edward Cullen,Eric Northman,Damon Salvatore
Atittude: Kind

Η ιστορία μας.. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ιστορία μας..   Η ιστορία μας.. Icon_minitimeΚυρ Φεβ 19, 2012 4:23 pm

Η ιστορία μας.. 430499
πολυ ωραια ιστορια!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Princess of darkness
Fallen
Fallen
Princess of darkness


Παρθένος Αριθμός μηνυμάτων : 2094
Ημερομηνία εγγραφής : 27/02/2011
Ηλικία : 31

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Lestat
Atittude: Noble

Η ιστορία μας.. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ιστορία μας..   Η ιστορία μας.. Icon_minitimeΔευ Φεβ 20, 2012 1:55 am

Πολυ ομορφη ιστορια με συγκινησε εχεις φαντασια δεν μπορω να πω....πολυ καλο!Και καλωςηρθες!!! Η ιστορία μας.. 611715
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aphroditenight19
Dark Elf
Dark Elf
aphroditenight19


Κριός Αριθμός μηνυμάτων : 103
Ημερομηνία εγγραφής : 12/02/2012
Ηλικία : 99
Τόπος : HOUSE OF NIGHT

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: me
Atittude: Kind

Η ιστορία μας.. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ιστορία μας..   Η ιστορία μας.. Icon_minitimeΚυρ Μαρ 04, 2012 3:01 am

τελια ιστορια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Allison Argent
Lycan
Lycan
Allison Argent


Αιγόκερως Αριθμός μηνυμάτων : 1182
Ημερομηνία εγγραφής : 21/06/2012
Ηλικία : 677
Τόπος : Νεκροταφιο

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Damon salvatore, Jacob Black, Allison Argent, Klodin, Franki
Atittude: Scary

Η ιστορία μας.. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ιστορία μας..   Η ιστορία μας.. Icon_minitimeΤρι Ιουν 26, 2012 12:18 am

Με συγκίνησε πάρα πολύ, έχεις μεγάλη Φαντασία. Τέλεια ιστορία Η ιστορία μας.. 205481
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sensitive Vampire
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Sensitive Vampire


Τοξότης Αριθμός μηνυμάτων : 11982
Ημερομηνία εγγραφής : 14/09/2010
Ηλικία : 29
Τόπος : it's a secret!!!

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: damon salvatore, edward cullen, kristian ozera, adrian ivashkof
Atittude: Kind

Η ιστορία μας.. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ιστορία μας..   Η ιστορία μας.. Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 06, 2012 9:48 pm

ναι... ηταν τελεια ιστορια! απιθανη! Η ιστορία μας.. 205481
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Η ιστορία μας..
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Χριστουγεννιάτικη ιστορία
» ΙΣΤΟΡΙΑ ΑΓΑΠΗΣ
» Βρικόλακες Μύθος και Ιστορία
» Η Ιστορία του Night Castle
» λοιπον παιδια νομιζο πως ειρθε η ωρα να βαλο την πρωτι μου ιστορια απολαυστε

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Night Castle :: Ανακοινώσεις :: Λίγα λόγια για εσάς-
Μετάβαση σε: