Night Castle
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Night Castle

Το καλύτερο forum τρόμου στην Ελλάδα!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι

Πήγαινε κάτω 
+4
paramu8enia
Amaranth
Sensitive Vampire
AЯianЯhod.ЬЩ.22
8 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
AЯianЯhod.ЬЩ.22
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
AЯianЯhod.ЬЩ.22


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 5273
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Lying in my coffin...Buried in a distant tomb of a distant place...away from unwanted eyes...

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Louis, Lestat and Dracula
Atittude: Mean

Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι   Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Νοε 14, 2011 6:41 pm

Το άρθρο μου είναι έτοιμοοο Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 220813
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sensitive Vampire
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Sensitive Vampire


Τοξότης Αριθμός μηνυμάτων : 11982
Ημερομηνία εγγραφής : 14/09/2010
Ηλικία : 29
Τόπος : it's a secret!!!

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: damon salvatore, edward cullen, kristian ozera, adrian ivashkof
Atittude: Kind

Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι   Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Νοε 14, 2011 9:09 pm

και εγω πεθανα στα γελια με το ''ημερολογιο σου''... μου αρεσει που παρ'ολο που το βριζεις συνεχιζεις να γραφεις...
και η περιγραφη του λεοφορειο ηταν απιθανη... πεθανα στο γελιο...
το ιδιο και το θεμα με τις θεωριες... θα βγει το τετραχρονο και θα σου πει οτι δεν ξερεις θεωρια... η ουσια οταν εισαι μηπιαγωγος ειναι τα παιδακια να χαρουν παιχνιδι και ξεγνοιασια στην τρυφερη τους αυτη ηλικια... και να μαθουν να συμβιωνουν και με τους αλλους... οχι να μαθουν ονοματα και γεγονοτα, και ολα οσα σας μαθαινουν εκει...

για το λυκοφως την αποψη μου την ξερεις... μπορει οντως η μπελλα να ειναι ρηχη σαν χαρακτηρας, αλλα δεν νομιζω πως νοιαζεται μονο για τον εντουαρντ... εχει δειξει πως νπιαζεται και για αλλους... τωρα ο εντουαρντ δεν εχει δειξει δειγματα ενδιαφεροντος, αλλα δεν πιστευω πως ειναι αδιαφορος απεναντι στην οικογενεια του...

καταλαβαινω πως σε ενοχλει το γεγονος πως πηραν ενα ειδος βιαιο οπως οι βρικολακες και το ''ηρεμησαν'', αλλα αυτο που ηθελε η μεγιερ να φτιαξει ηταν μια ιστορια εφηβικου ερωτα... απλα εβαλε και τμηματα του υπερφυσικου μεσα...
εγω κατα τυχη το ειδα το λυκοφως... και ειμαι και εγω απο αυτους που ξεκινησαν να ασχολουνται με τους βρικολακες εξαιτιας του. αν και δεν θελω να μεινω στα απλα ''εφηβικα βαμπιριστικα βιβλια''...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AЯianЯhod.ЬЩ.22
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
AЯianЯhod.ЬЩ.22


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 5273
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Lying in my coffin...Buried in a distant tomb of a distant place...away from unwanted eyes...

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Louis, Lestat and Dracula
Atittude: Mean

Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι   Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Νοε 14, 2011 9:19 pm

Εγώ νομίζω ότι είναι τόσο ''παρασυρμένοι'' στο romance τους που νοιάζονται, στην ουσία, μόνο για την πάρτη τους (κάτι που είναι κοινό, εφόσον συμβαίνει σε πολλούς ερωτευμένους -.- )

Όπως είπα και στο άρθρο μου, δεν θα με πείραζε αν ήταν απλά μια ακόμα ρομαντική ιστορία. Το ότι βάζει τους βρικόλακες σε ένα τέτοιο ''τρυπάκι'' δεν το κάνει ούτε πρωτότυπο ούτε χαριτωμένο. Κάνει αυτό που κάνουν αρκετοί συγγραφείς: παίρνει μια καλή ιδέα και την εκτελεί στα 10 μέτρα!

Δεν με πειράζει το ότι ξεκινάει κάποιος τα βρικολακίστικα με το να διαβάζει το Λυκόφως. Με πειράζει που το παίρνει σαν μέτρο σύγκρισης για τα πάντα, λες και είναι όντως ένα έπος.

Λυπάμαι, αλλά σε σχέση με άλλα βιβλία που υπάρχουν εκεί έξω, το Λυκόφως είναι στον πάτο της ''λογοτεχνικής πυραμίδας''
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sensitive Vampire
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Sensitive Vampire


Τοξότης Αριθμός μηνυμάτων : 11982
Ημερομηνία εγγραφής : 14/09/2010
Ηλικία : 29
Τόπος : it's a secret!!!

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: damon salvatore, edward cullen, kristian ozera, adrian ivashkof
Atittude: Kind

Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι   Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Νοε 14, 2011 9:26 pm

ειδες? το παραδεχεσαι και εσυ πως πολλες φορες το να εισαι ερωτευμενος σε κανει να βλεπεις και να νοιαζεσαι κυριως για τον αλλο (οχι οτι ξερω απο πειρας)...

μην το λες... υπαρχουν ακομα χειροτερα... πολυ χειροτερα...
αν και εμενα συνεχιζει να μου αρεσει

προς θεου... δεν το εχω σαν μετρο συγκρισης... το καθε βιβλιο και η καθε υποθεση ειναι κατι διαφορετικο... καλυτερα να μην τα συγχεουμε μεταξυ τους...

ισως να πυροβολει στα 10 μετρα την φυση των βρικολακων... αλλα τωρα τελευταια εχουν βγει παρα πολλα βιβλια που αλλαζουν το προτυπο του ''βιαιου βρικολακα''... κυριως οταν ερωτευεται...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AЯianЯhod.ЬЩ.22
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
AЯianЯhod.ЬЩ.22


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 5273
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Lying in my coffin...Buried in a distant tomb of a distant place...away from unwanted eyes...

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Louis, Lestat and Dracula
Atittude: Mean

Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι   Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Νοε 14, 2011 9:29 pm

Ναι, αλλά όχι και σε σημείο πια να παύεις να νοιάζεσαι για τους άλλους! Αν ήταν έτσι, καλύτερα να μην ερωτευόμαστε καθόλου δηλαδή -.-

Ναι. Οι υπόλοιποι απλώς συνεχίζουν αυτή την εκτέλεση Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 13873
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sensitive Vampire
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Sensitive Vampire


Τοξότης Αριθμός μηνυμάτων : 11982
Ημερομηνία εγγραφής : 14/09/2010
Ηλικία : 29
Τόπος : it's a secret!!!

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: damon salvatore, edward cullen, kristian ozera, adrian ivashkof
Atittude: Kind

Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι   Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Νοε 14, 2011 9:31 pm

δεν νομιζω πως δεν νοιαζονται για τους αλλους... απλα αυτο δεν προβαλλεται ιδιαιτερα απο την μεγιερ...

ισως... αν και για εμενα δεν ειναι εκτελεση... ειναι μια διαφορετικη λογοτεχνικη αποψη... γιατι και οι βρικολακες μυθικα πλασματα... ο καθενας τους πλαθει οπως θελει... απλα εμεις εχουμε κρατησει καποια συγκεκριμενα χαρακτηριστικα τους και με βαση αυτα κρινουμε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AЯianЯhod.ЬЩ.22
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
AЯianЯhod.ЬЩ.22


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 5273
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Lying in my coffin...Buried in a distant tomb of a distant place...away from unwanted eyes...

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Louis, Lestat and Dracula
Atittude: Mean

Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι   Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Νοε 14, 2011 9:36 pm

Γενικά, αυτή η σειρά έχει πολλές τρύπες. Και πάλι επιεικής ήμουν -.-

Αν είναι έτσι, να τα ξεκάνουμε όλα για χάρη αυτής της ''λογοτεχνικής χάρης'' να κάνουμε τους αγγέλους κακούς, τους δαίμονες καλούς και τους Τιτάνες φιλαράκια του Δία. Και αυτά δεν είναι μυθικά στοιχεία; Ας τα ισοπεδώσουμε όλα λοιπόν, hooray! :P
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Raven
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Raven


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 12430
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : Fairytale

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Eric Northman
Atittude: Kind

Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι   Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Νοε 15, 2011 4:14 am

Διάβασα το άρθρο με το Λυκόφως! Ήταν απίστευτο! Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 220813

Το ξέρω ότι μάλλον δεν έπρεπε... αλλά πέθανα στα γέλια! Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 441842 Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 441842 Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 441842 Στις περιγραφές των χαρακτήρων (ειδικά εκεί που λες ότι η Μπέλλα είναι ηλίθια), στις υποθέσεις των βιβλίων, στην αφήγηση που κάνει η Μπέλλα... Όλο, από την αρχή μέχρι το τέλος ήταν ΤΟ φτιάρι και ήταν με τον καλύτερο τρόπο. Μπράβο! Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 205481 Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 414482

Τώρα δεν έχω τι άλλο να σου πω γιατί το είπατε ήδη, οπότε: Ανυπομονώ να διαβάσω κι άλλα! Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 935979 Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 13873
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AЯianЯhod.ЬЩ.22
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
AЯianЯhod.ЬЩ.22


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 5273
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Lying in my coffin...Buried in a distant tomb of a distant place...away from unwanted eyes...

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Louis, Lestat and Dracula
Atittude: Mean

Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι   Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Νοε 15, 2011 6:31 am

Γιατί δεν θα έπρεπε καλέ; Κακό είναι; Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 935979 Εντάξει, είμαι hater, είπαμε, αλλά προσπάθησα να είμαι όσο πιο αντικειμενική γίνεται Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 860197

Χαίρομαι που, παρόλο ότι ξέρω ότι σου αρέσει, σε έκανε να γελάσεις και το χάρηκες και εσύ. Γιατί, παιδιά, αυτό είναι ''Το Φτιάρι'' ναι μεν να θάβουμε, αλλά να περνάτε και εσείς καλά μαζί μου. Αυτό είναι ό, τι καλύτερο για μένα Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 611715

Το επόμενο Ντόμινο που θα φτιάξω σκέφτομαι να είναι ένα Top 5 από αγαπημένα μου παιχνίδια Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 220813
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Raven
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Raven


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 12430
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : Fairytale

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Eric Northman
Atittude: Kind

Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι   Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Νοε 16, 2011 1:37 am

Εννοώ πως ίσως να μην έπρεπε να γελάω με σοβαρά άρθρα Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 860197 Με έκανε να γελάσω ο τρόπος που τα έλεγες και το ότι έχεις δίκιο το κάνει ακόμα καλύτερο Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 220813

Να σου πω την αλήθεια, δεν μου αρέσει πια τόσο όσο πριν από 3 χρόνια που το είχα διαβάσει επειδή έχω δει πάααρα πολύ καλύτερα από τότε. Βέβαια, δεν είμαι hater και θα ποάω να δω και τη Χαραυγή, αλλά δεν μπορώ να πω ότι θα πω πως είναι και το μεγαλύτερο αριστούργημα του χώρου. Αντικειμενικά υπάρχουν πολλά που είναι καλύτερα!

Αγαπημένα παιχνίδια; Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 948708 Ενδιαφέρον! Πότε θα το δούμε;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AЯianЯhod.ЬЩ.22
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
AЯianЯhod.ЬЩ.22


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 5273
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Lying in my coffin...Buried in a distant tomb of a distant place...away from unwanted eyes...

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Louis, Lestat and Dracula
Atittude: Mean

Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι   Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Νοε 16, 2011 1:43 am

Ναι, πολύ σοβαρά! Μόνο εγώ και η Τρέμη γράφουμε τέτοια Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 441842

Χαχα, το ξέρω ότι, σε αυτό το θέμα τουλάχιστον, ε, έχω και εγώ τα δίκια μου :P

Εγώ πάλι δεν πρόκειται να δώσω 9, 50 ευρώ για να πάω να δω την Χαραυγή! Θα περιμένω να βγει παράνομα στο net για να το κατεβάσω Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 120947

Τελικά, το άρθρο ''αναβαθμίστηκε'' :P Ή αύριο θα το ανεβάσω ή μεθαύριο, πάντως θα μου πάρει λιγάκι μέχρι να το τελειώσω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sensitive Vampire
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Sensitive Vampire


Τοξότης Αριθμός μηνυμάτων : 11982
Ημερομηνία εγγραφής : 14/09/2010
Ηλικία : 29
Τόπος : it's a secret!!!

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: damon salvatore, edward cullen, kristian ozera, adrian ivashkof
Atittude: Kind

Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι   Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Νοε 16, 2011 4:28 am

μα και εγω πεθανα στα γελια... αν εδωσα αλλη εντυπωση το παιρνω πισω...

το λυκοφως σαν σειρα μου αρεσει... αν και θα συμφωνησω με την χριστινα, και το εχω ξαναπει, απο τοτε που το διαβασα εχω διαβασει και καλυτερα... αλλα δεν παυει να μου αρεσει inlove

εεε... με ολα αυτα με τους αγγελους και του δαιμονες και τους τιτανες... αυτο ειναι ισοπεδωση...
εγω πιστευω οτι το λυκοφως δεν ισοπεδωσε την βρικολακιστικη φυση... απλα την εξομαλυνε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AЯianЯhod.ЬЩ.22
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
AЯianЯhod.ЬЩ.22


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 5273
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Lying in my coffin...Buried in a distant tomb of a distant place...away from unwanted eyes...

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Louis, Lestat and Dracula
Atittude: Mean

Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι   Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Νοε 16, 2011 5:25 am

Το ξέρω βρε παιδί μου ότι γέλασες, αλλά σαν fan, ε, είπες και λίγο να υπερασπιστείς ''τα δίκια του'' πως να το κάνουμε; :P

Είναι θέμα γούστου, όπως και να το κάνουμε. Εγώ ποτέ δεν ήμουν φαν των ''πολύ ρομαντικών'' ιστοριών αγάπης (αυτών που κοιτάζει ο ένας στα μάτια του άλλου και χάαανονται με τις ώρες...Meeeh, meeeh -.- ) Μου αρέσουν οι ιστορίες αγάπης που είναι πιο ρεαλιστικές, πιο κοντά στην πραγματικότητα, που ίσως να έχουν και λίγο δράμα μέσα τους (και μην ακούσω ότι το Λυκόφως είχε δράμα! Το μόνο στοιχείο δραματικότητας ήταν η γέννηση της Ρένεσμι -.- )

Στην τελική, ακόμα και ο πιο ερωτευμένος άνθρωπος του κόσμου να είσαι, το θέμα είναι το πως θα το παρουσιάζεις, ειδικά αν εμπλέκεται και η πρωτοπρόσωπη αφήγηση στην μέση. Η αφήγηση της Μπέλα όταν μιλούσε για τον Έντουαρτ είναι σαν να μιλάει κοριτσάκι του δημοτικού, ήμαρτον Παναγία μου!

Κάτι τέτοιο έκανε περίπου και η Lauren Kate (θα έρθει και αυτηνής η σειρά, μην ανησυχείτε Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 120947 )

Αν το ότι οι βρικόλακες λαμπυρίζουν δεν είναι ισοπέδωση και το ότι όταν εξολοθρεύονται ΣΠΆΝΕ σαν πορσελάνινες κούκλες (το έδειξε στην Έκλειψη, κάτι που με έκανε να γελάω με τις ώρες :P) τότε δεν ξέρω και εγώ τι μπορεί να είναι -.-
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paramu8enia
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
paramu8enia


Δίδυμος Αριθμός μηνυμάτων : 4651
Ημερομηνία εγγραφής : 10/07/2011
Ηλικία : 27
Τόπος : Memories

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Dean! Kaneki-kun
Atittude: Kind

Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι   Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Νοε 17, 2011 2:33 am

χαχαχα κοιταξτε και εγωω συμφωνωωω με αταα π λες Argy!
και εγω μν νομιζεις ειμαι μια φαν του Λυκοφωςς και τα λοιπα!!

αλλα δεν ημουν τοσο πλ οσο πριν κατι χρονακια! εχω δει καλυτεραα ναιιι και πιστευωω οτι ττα αλλα π εχουν και πιο πολυ αιμααα ειναι πολυ καλυτερα! Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 611715 δεν σταματησα ποτε το λεω να μν θελω να βλεπω το Λυκοφως αλλα μ φαινεται και οχι και τοσο περιπετειωσες με τους βρικολακες! μπορει να εχει λιγο αλλα μενα δεν με καλυπτει! tongue θελωω δρασηη εγω! tongue
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sensitive Vampire
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Sensitive Vampire


Τοξότης Αριθμός μηνυμάτων : 11982
Ημερομηνία εγγραφής : 14/09/2010
Ηλικία : 29
Τόπος : it's a secret!!!

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: damon salvatore, edward cullen, kristian ozera, adrian ivashkof
Atittude: Kind

Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι   Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Νοε 17, 2011 3:35 am

και εγω θελω δραση... οσγ πιο πολυ δραση και suspence εχει ενα βιβλιο, τοσο το καλυτερο...
και θα συμφωνησω οτι το λυκοφως ναι μεν ειχε καποια δραση, κυνηγητο και καποιες ''μαχες'', αλλα το αποτελεσμα ηταν παντα αναμενομενο... η αγωνια για την καταληξη με τρελαινει...

οντως το να ''γυαλιζουν'' στον ηλιο και να ''σπανε'' σαν πορσελανες ηταν τραβηγμενο, αλλα ο καθε συγγραφεας εχει τις δικες του αποψεις...

τωρα μου καντρισες ακομα πιο πολυ την περιεργεια... θελω τρελα να δω τον σχολιασμο για το ''αγγελοι''
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AЯianЯhod.ЬЩ.22
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
AЯianЯhod.ЬЩ.22


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 5273
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Lying in my coffin...Buried in a distant tomb of a distant place...away from unwanted eyes...

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Louis, Lestat and Dracula
Atittude: Mean

Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι   Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Νοε 17, 2011 4:26 am

Την άλλη βδομάδα θα το αναλύσω αυτό σε βάθος Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 220813

Προς το παρόν, απολαύστε ένα Top 10 με αγαπημένες μου γυναικείες παρουσίες στα video games ^.^
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sensitive Vampire
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Sensitive Vampire


Τοξότης Αριθμός μηνυμάτων : 11982
Ημερομηνία εγγραφής : 14/09/2010
Ηλικία : 29
Τόπος : it's a secret!!!

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: damon salvatore, edward cullen, kristian ozera, adrian ivashkof
Atittude: Kind

Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι   Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Νοε 17, 2011 4:40 am

το διαβασα... για να πω την αληθεια εγω δεν ασχολουμαι καθολου με τετοια παιχνιδια, αρα δεν εχω ιδεα inlove

μονο το left 4 dead ειχα ακουστα και αυτο γιατι μια συμμαθητρια μου ειχε πορωθει και περυσι το ανεφερε συνεχεια... Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 860197

αλλα παρ'ολα αυτα, μου αρεσε πολυ ο σχολιασμος σου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AЯianЯhod.ЬЩ.22
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
AЯianЯhod.ЬЩ.22


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 5273
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Lying in my coffin...Buried in a distant tomb of a distant place...away from unwanted eyes...

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Louis, Lestat and Dracula
Atittude: Mean

Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι   Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Νοε 17, 2011 4:41 am

Ακόμα και αν δεν ασχολείσαι, πες μου...

Δεν είναι ΓΥΝΑΙΚΆΡΕΣ; Πραγματικά ικανές, δυναμικές παρουσίες και ωραίο storyline από πίσω Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 220813
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sensitive Vampire
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Sensitive Vampire


Τοξότης Αριθμός μηνυμάτων : 11982
Ημερομηνία εγγραφής : 14/09/2010
Ηλικία : 29
Τόπος : it's a secret!!!

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: damon salvatore, edward cullen, kristian ozera, adrian ivashkof
Atittude: Kind

Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι   Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Νοε 17, 2011 5:28 am

φυσικα.... η καθεμια εχει την δικη της ξεχωριστη ιστορια... ολες δυναμικες... και αξιοθαυμαστες, με μια θαυμασια προσωπικοτητα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AЯianЯhod.ЬЩ.22
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
AЯianЯhod.ЬЩ.22


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 5273
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Lying in my coffin...Buried in a distant tomb of a distant place...away from unwanted eyes...

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Louis, Lestat and Dracula
Atittude: Mean

Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι   Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Νοε 18, 2011 10:42 pm

Σωστό αυτό Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 220813

Λοιπόν παιδιά, σε αυτό το Wall of frame, έχω σκεφτεί το θέμα να είναι το εξής:
''Διασκευασμένο/παραλλαγμένο σενάριο''

Αρχικά, είχα σκεφτεί να γράψω ένα ''μεταλλαγμένο'' σενάριο μεξικάνικου/βραζιλιάνικου vampire Αν έχετε να μου προτείνετε ωστόσο κάποια σειρά, κάποιο βιβλίο ή κάποια ταινία της οποίας το σενάριο θα θέλατε να το τροποποιήσω ή να το αλλάξω, πείτε το και έγινε Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 220813
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sensitive Vampire
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Sensitive Vampire


Τοξότης Αριθμός μηνυμάτων : 11982
Ημερομηνία εγγραφής : 14/09/2010
Ηλικία : 29
Τόπος : it's a secret!!!

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: damon salvatore, edward cullen, kristian ozera, adrian ivashkof
Atittude: Kind

Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι   Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Νοε 19, 2011 6:22 pm

θα σου φανει περιεργο αν σου ελεγα να αλλαξεις και να μεταποιησεις το σεναριο του λυκοφωτος σε γενικες γραμμες? Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 860197
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AЯianЯhod.ЬЩ.22
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
AЯianЯhod.ЬЩ.22


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 5273
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Lying in my coffin...Buried in a distant tomb of a distant place...away from unwanted eyes...

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Louis, Lestat and Dracula
Atittude: Mean

Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι   Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Νοε 19, 2011 6:30 pm

Καθόλου :P Μην σου πω ότι το περίμενα κιόλας :P

Τι τροποποιήσεις έχεις να προτείνεις; Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 220813
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sensitive Vampire
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Sensitive Vampire


Τοξότης Αριθμός μηνυμάτων : 11982
Ημερομηνία εγγραφής : 14/09/2010
Ηλικία : 29
Τόπος : it's a secret!!!

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: damon salvatore, edward cullen, kristian ozera, adrian ivashkof
Atittude: Kind

Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι   Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Νοε 19, 2011 6:33 pm

εμμμμμ.... Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 948708
τι να σου πω?
πιστευω οτι αυτα που θα χρειαζονταν αλλαγη οπως ειπαμε ηταν ο τροπος που παρουσιαζε τους βρικολακες... ισως και λιγο ο χαρακτηρας της μπελλας... απο εκει και περα, ο,τι αλλα θεωρησεις απαραιτητο Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 220813
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AЯianЯhod.ЬЩ.22
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
AЯianЯhod.ЬЩ.22


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 5273
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Lying in my coffin...Buried in a distant tomb of a distant place...away from unwanted eyes...

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Louis, Lestat and Dracula
Atittude: Mean

Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι   Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Νοε 19, 2011 6:36 pm

Κοίτα, αρχικά είχα στο μυαλό μου να κάνω κάτι σαν παρωδία :P αλλά αυτό μπορώ να το κάνω σε επόμενη ανάρτηση και σε αυτό να κάνω απλώς αυτή την τροποποίηση στο σενάριο, όπως λες Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 220813
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sensitive Vampire
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Sensitive Vampire


Τοξότης Αριθμός μηνυμάτων : 11982
Ημερομηνία εγγραφής : 14/09/2010
Ηλικία : 29
Τόπος : it's a secret!!!

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: damon salvatore, edward cullen, kristian ozera, adrian ivashkof
Atittude: Kind

Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι   Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Νοε 19, 2011 6:38 pm

θα μπορουσα να ειναι και τα δυο μαζι βεβαια Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 3 860197
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 13Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Night Castle :: Γενική Θεματολογία :: Περί Ανέμων και Υδάτων-
Μετάβαση σε: