Night Castle

Το καλύτερο forum τρόμου στην Ελλάδα!

ΦόρουμΠόρταλΗμερολόγιοΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 

Τρομακτικές Ιστορίες

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Sensitive Vampire
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e

Τοξότης Αριθμός μηνυμάτων : 11982
Ημερομηνία εγγραφής : 14/09/2010
Τόπος : it's a secret!!!

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: damon salvatore, edward cullen, kristian ozera, adrian ivashkof
Atittude: Kind

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρομακτικές Ιστορίες   Παρ Δεκ 30, 2011 8:58 pm

Πωπω βρε παιδια, ποτε προλαβατε να γραψετε τοσες ιστοριες? Χαχα
Λοιπον…

Γιωργο:
Ηξερα για τον ακεφαλο καβαλαρη, αλλα ποτε δεν ειχα ακουσει ολοκληρο το μυθο του… πολύ ενδιαφερων ηταν!
Και η ιστορια με το δαιμονισμενο παιδι… πωπω… ειλικρινα δεν θελω να φαντστω πως θα ενιωθε οσο προσπαθουσαν να τον ξορκιζουν…
Και φυσικα υπαρχουν και αλλα αγορια στο forum… χαχα
Απλα ή μπαινουν σπανια ή είναι σε διακοπες

Κασσιανη:
Η ιστορια με τον κολλητο σου ειπες ότι ηταν αληθινη??? Πρεπει να φρικαρες!!!
Οσο για το κοριτσακι με το πιανο… το καημενο… πρεπει να το λατρευε… για να παιζει ακομα και μετα το θανατο του…

Ειρηνη:
Οντως πολλες ιστοριες είναι βασισμενες σε σπιτια που εχουν χτιστει πανω σε ταφους και οι νεκροι εμφανιζονται σαν να διαμαρτυρονται για αυτή την ασεβια…
Οσο για την άλλη ιστορια με τον νεκρο… αγαπη και μετα το θανατο!!! Αυτά είναι!!! Ο θανατος δεν χωριζει τους ανθρωπους αν δεν θελουν!
Υπηρζαν τοσοι μυθοι στην ελλαδα για τους βρικολακες? Ιδεα δεν ειχα!
Το να εισαι παντρεμενη με έναν νεκρο και να γεννας και το παιδι του, ουτε που θελω να φανταστω πως είναι…
Οσο για την κοπελα που πεθανε επειδη δεν εγραψε καλα σε ένα διαγωνισμα… ελεος… ειπαμε πια! Μηπως οντως το διαβασμα δεν κανει καλο? Χαχα
Και για τα δυο κοριτσακια, συμφωνω με τις προλαλησασες… θα φταιει που ηξεραν τον μυθο για αυτό ισως ειδαν τους στρατιωτες

Σπυριδουλα:
Λογικο είναι να ανατριχιαζεις όταν πενρας εξω από το ξενοδοχειο. Μπορει ο μυθος να είναι ψεμα, αλλα η αισθηση που σου αφηνει είναι η ιδια…

darkness can not drive out darkness
only light can do it
hate can not drive out hate
only love can do it
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Broken Angel
Witch
Witch

Καρκίνος Αριθμός μηνυμάτων : 2643
Ημερομηνία εγγραφής : 29/12/2010
Τόπος : in my world

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: edward cullen

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρομακτικές Ιστορίες   Παρ Δεκ 30, 2011 9:56 pm

Γιωργο πλ ωραία η ιστορία σου! Και όντως το παιδί πρέπει να ένιωθε απαίσια όταν προσπαθούσαν να το εξορκίσουν...δεν ήταν γενικά ο εαυτός του.

Σπυριδούλα λογικό ειναι να ανατριχιάζεις κι εγώ το ίδιο θα πάθαινα αν ήξερα έναν τέτοιο μύθο ακόμα και αν ήμουν σίγουρη ότι δεν ειναι αληθινός.

Α! Γιωργο έχουμε άλλο ένα αγόρι στο φόρουμ που μπαίνει αρκετά συχνά αλλα έχει πάει διακοπές! Οι υπόλοιποι μπαίνουν πιο σπάνια.
Amaranth
Lycan
Lycan

Καρκίνος Αριθμός μηνυμάτων : 2751
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2011
Τόπος : Night Castle

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας:
Atittude: Mean

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρομακτικές Ιστορίες   Σαβ Δεκ 31, 2011 2:37 am

λοιποννν!!! ευχαριστω πολυ!!

λοιπον γιωργο: αυτο με το δαιμονισμενο παιδι. ειχα μεινει και το διαβαζα με ανοιχτο το στομα..(κινδυνεχα να καταπιω ενα κουνουπι..μπλιαχ)
επισης υπαρχει αλλος ενας γιωργος που μπαινει συχνα στο φορουμ!αλλα διακοπες οπως ειπαν και οι αγαπητες απο πανω!

ειρηνη: ποοο...εσενα ευχαριστω κυριως!! η ιστοριες ηταν ολες....γουαου!!

και σπυριδουλα..: ωρες ωρες χαιρομαι που μενω αθηνα..δεν νομιζω οτι εχει και τοσους μυθους και μαλιστα τετοιους.βεβαια μπορει να εκπλαγω αλλα..οκ!! παντως δεν θελω να παω σε κανενα τετοιο ξενοδοχειο!!
ImaginaryWorld
Spirit
Spirit

Υδροχόος Αριθμός μηνυμάτων : 35
Ημερομηνία εγγραφής : 25/12/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρομακτικές Ιστορίες   Σαβ Δεκ 31, 2011 6:49 am

Αυτό που θα σας πω είναι 100% αληθινό και δόξα τω θεώ όλη μου η οικογένεια είναι μάρτυρας. Όχι τίποτα άλλο ...Για να μην θεωρηθώ τρελή!!Πριν 2 χρονιά ένα μεσημέρι καθόμουν μαζί με την αδερφή μου στο δωμάτιο μου (με κλειστή την πόρτα?) και ακούγαμε μουσική! Ταυτόχρονα στην κουζίνα ήταν οι γονείς μου οι οποίοι έτρωγαν! Ξαφνικά εκεί που καθόμασταν με την αδερφή μου βλέπουμε την πόρτα να ανοίγει και ένα χέρι με ένα κόκκινο μανίκι να κράτα το χερούλι και στη συνεχεία να κατευθύνεται προς το δωμάτιο των γονιών μου!

Για μια στιγμή παγώσαμε και οι δυο μας άλλα μετά σκέφτηκα ότι ίσως ήταν η μητέρα μου και δεν είδα καλά! Γι'αυτό και αμέσως μετά πήγα στο δωμάτιο των δικών μου για να δω τι συμβαίνει και όπως το περίμενα... Δεν είδα κανέναν!! Έτρεξα προς την κουζίνα και ρώτησα τους γονείς μου αν άνοιξαν αυτοί την πόρτα και μου είπαν όχι!! Τους είπα αμέσως τι έγινε, στην αρχή δεν με πίστεψαν άλλα μετά η μητέρα μου άναψε λιβάνι. Εδώ παιδιά ήταν η αποκορύφωση. Όταν άρχισε να λιβανίζει άρχισαν να σπάνε όλα τα γυαλικά που είχαμε στο σπίτι. Πάθαμε όλοι σοκ! Είχαμε μείνει άφωνοι!Σε ποιον να το λέγαμε αυτό? Θα μας έλεγαν τρελούς οικογενειακώς!! Από τότε η μητέρα μου φωνάζει συνέχεια παπά στο σπίτι για να κάνει ευχέλαιο. Ειλικρινά εύχομαι να μην σας συμβεί πότε κάτι τέτοιο!!!

Ήταν ένα κοριτσάκι που μετακόμισε και όταν πήγε σχολείο δεν της μιλούσε κάνεις (πήγαινε Α-Β Λυκείου..) και γι αυτόν τον λόγο πήγε και έκατσε μονή της στο πρώτο θρανίο. Την δεύτερη μέρα πάλι τα ίδια. Δεν της μιλούσε κάνεις. Το ίδιο και την τρίτη.

Το απόγευμα της τρίτης μέρας, ήρθε ένα κοριτσάκι στο σπίτι της. Το κοριτσάκι φαινόταν στην ηλικία της και είχε μια χαρακτηριστική ουλή στο μάγουλο. Της συστήθηκε ως μια γειτόνισσα, που απλώς εκείνες τις μέρες ήταν άρρωστη άλλα θα πήγαινε στο ίδιο σχολειό και στην ίδια τάξη με αυτήν και θα καθόντουσαν μαζί. Το μόνο που ήθελε ήταν να της δώσει τα μαθήματα. Και αυτό έκανε. Το ίδιο σκηνικό συνεχίστηκε για καμιά βδομάδα. Το κοριτσάκι ήταν άρρωστο και κάθε απόγευμα περνούσε να πάρει τα μαθήματα. Μέχρι που μια μέρα έρχεται μια συμμαθήτρια της και της λέει:

"Συγνώμη που δεν σου μιλάμε, άλλα βλέπεις, στην θέση που κάθεσαι καθόταν παλιά μια φίλη μας, η Μαρία Πετράκη. Και την σκότωσε πρόσφατα ο πατέρας της με ένα τσεκούρι".

Όταν επιστρέφει από το σχολείο το λέει στον πάτερα της και εκείνος της λέει ότι δεν είναι ανησυχητικό και το πιο πιθανόν είναι να είναι μια απλή πλάκα-φάρσα. Το απόγευμα έρχεται και πάλι το κορίτσι και αφού της δίνει τα μαθήματα την ρωτάει αυτό που την έτρωγε όλη μέρα. "Σε λένε Μαρία Πετράκη;".

Τοτε το κοριτσάκι έσκυψε απειλητικά κοντά της και το πρόσωπο της παραμορφώθηκε "Ναι" είπε.!

Μην με ευχαριστείς βρε, δεν έκανα και κανά ψυχικό χαχαχα
Να αναφέρω για τα μικρά κοριτσάκια ότι υπάρχουν πολλές ερμηνείες,έτσι όπως το βλέπω εγώ τουλάχιστον.Ίσως επειδή το ήξεραν να το φαντάστηκαν, ίσως να είδαν κάτι και να το παρερμήνευσαν, ίσως επειδή τα παιδιά είναι αγνά, να τους εμφανίστηκαν όπως με τους αγγέλους^^
Broken Angel
Witch
Witch

Character sheet

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρομακτικές Ιστορίες   Σαβ Δεκ 31, 2011 8:46 am

Πωπω φοβερές ιστορίες! Και αρκετά τρομακτικές! Πω καλά υπήρχε κτ μέσα στο σπίτι έτσι? Πως θα κοιμηθώ εγώ τώρα!
Έχω διαβάσει άλλη μια παρόμοια ιστορία με την δεύτερη! Πάντα με τρομάζει το τέλος! Ο τρόπος που απαντάει ναι με κάνει να σκιάζομαι
ImaginaryWorld
Spirit
Spirit

Υδροχόος Αριθμός μηνυμάτων : 35
Ημερομηνία εγγραφής : 25/12/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρομακτικές Ιστορίες   Σαβ Δεκ 31, 2011 11:03 am

Προσευχή και μόνο προσευχή χαχα πάρε και καμιά εικονίτσα, κανά φυλαχτό :P
Sensitive Vampire
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e

Τοξότης Αριθμός μηνυμάτων : 11982
Ημερομηνία εγγραφής : 14/09/2010
Τόπος : it's a secret!!!

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: damon salvatore, edward cullen, kristian ozera, adrian ivashkof

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρομακτικές Ιστορίες   Σαβ Δεκ 31, 2011 7:13 pm

ειρηνη, πρεπει να τρελαθηκατε μολις συνεβει αυτο στο σπιτι σας, ετσι?
εγω θα ειχα φρικαρει!!!

και εγω εχω ακουσει παραλαγες της δευτερης ιστοριας... και παντα εχει το ιδιο τελος...
καποιες παραλαγες ειναι δημοσιευμενες εδω στο forum

darkness can not drive out darkness
only light can do it
hate can not drive out hate
only love can do it
Amaranth
Lycan
Lycan

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας:

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρομακτικές Ιστορίες   Σαβ Δεκ 31, 2011 8:43 pm

λοιπον...1η ιστορια: ΧΕΣΤΗΚΑ ΠΑΝΩ ΜΟΥ!!! φιλεε...κοκκινο μανικι; στο δωματιο των γωνιων σου.κανεις μεσα.οι γονεις σου στην τραπεζαρια.και μετα αφου αναψατε λιβανι σπασανε τα τζαμια;; θα εφευγα ουρλιαζοντας!!!!!

2η ιστορια: την εχω ξανακουσει και δεν με τρομαξε..τι να κανουμε;
fosopsi
Spirit
Spirit

Λέων Αριθμός μηνυμάτων : 76
Ημερομηνία εγγραφής : 23/11/2011
Τόπος : αθηνα

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας:

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρομακτικές Ιστορίες   Σαβ Δεκ 31, 2011 10:45 pm

παιδιά να σας συγχαρώ και εγώ με τη σειρά μου για όλες τις φανταστικές ιστορίες που ποστάρετε.Να σας πω και εγώ τη δική μου ιστορία η οποία είναι αληθινή.

Η ιστορία που θα σας πω έγινε πριν από 6 χρόνια όταν πήγαινα 1η γυμνασίου. Το σχολείο μου λοιπόν ονομάζεται στρογγυλό ( λόγω του αρχιτεκτονικού σχήματος του, με μια αναζήτηση στο google θα το βρείτε) και μόλις είχε ανακαινιστεί, τους πρώτους 2 μήνες κάναμε μάθημε στα γυμναστήρια και το Νοέμβριο μας πήγαν στο καινούριο κτήριο. Επειδή λοιπόν εγώ δεν έχω την παραμικρή αίσθηση προσανατολισμού έκανα συνεχώς βόλτες στο σχολείο για να μάθω τους χώρους ( μιας και το σχολείο είναι τεράστιο) περνούσα λοιπόν με μια φίλη μου από το αμφιθέατρο στο οποίο παρότι δεν είχαν μπει καθίσματα ήταν έτοιμο αλλά συνεχώς κλειδωμένο. Επιπλέον το αμφιθέατρο βρίσκεται δίπλα από έναν διάδρομο ο οποίος είναι πάντα λίγο σκοτεινός. Περνώντας λοιπόν από αυτό το διάδρομο έριξα μια γρήγορη ματιά μέσα στο αμφιθέατρο ( οι τοίχοι του είναι γυάλινοι έτσι μπορείς να το δείς όλο από έξω). Είδα τότε μια μορφή να στέκεται περίπου στο κέντρο της αίθουσας. Η πρώτη μου σκέψη ήταν ότι είναι κάποιος εργάτης,σύντομα όμως και με μια καλύτερη ματιά είδα οτι ήταν ένα κοριτσάκι. Το δείχνω τότε στη φίλη μου και της λέω:<< μα πως κατάφερε το βλαμμένο να μπει μέσα;>> Ήθελα μάλιστα να τη ρωτήσω πως μπήκε αλλά παρατήρησα πως καθόταν τελείως ακίνητη,γεγονός που με φρίκαρε λίγο, πριν προλάβω να αντιδράσω χτύπησε το κουδούνι και έπρεπε να ανεβούμε στον 2 όροφο για μάθημα. Εκεί βρήκαμε τους υπόλοιπους της παρέας. Αναμεσά τους ήταν και μια φίλη μας, η μάνα της οποίας είναι καθηγήτρια σε αυτό το σχολείο,έτσι πήγαινε εκεί από πολύ μικρή και ήξερε τα πάντα για την ιστορία του. Μόλις της αφηγήθηκα ότι είχαμε δει, πάγωσε. Μου είπε ότι πριν κάποια χρόνια εκεί που είναι το αμφιθέατρο ήταν τα γυμναστήρια και υπήρχε και μια πισίνα για να αθλούνται τα παιδιά, έγινε όμως ένα ατύχημα και ένα κορίτσι πνίγηκε εκεί και πολλοί λένε ότι την έχουν δει να τριγυρνάει στους διαδρόμους του σχολείου. Εγώ φυσικά χέστηκα πάνω μου αλλά δεν την πολυπίστεψα, παρότι δεν έκανε ποτέ τέτοιου είδους πλάκες. Μόλις γύρισα σπίτι λοιπόν ρώτησα τους γονείς μου για τον εάν πράγματι είχε γίνει το ατύχημα και μου το επιβεβαίωσαν και οι 2 ........περιττό να πω οτι έπαθα ένα μικρό σοκ......
Amaranth
Lycan
Lycan

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας:

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρομακτικές Ιστορίες   Σαβ Δεκ 31, 2011 10:48 pm

οοοο...φιλε!! λογικο δεν λες τιποτα. ασε και εγω εμεινα. και το σχολειο μου ειναι λιγο παλιο.ηταν παλια σπιτι. λετε να ειναι στοιχιομενο;;; δεν θελω ουτε να το σκεφτομαι
Broken Angel
Witch
Witch

Character sheet

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρομακτικές Ιστορίες   Σαβ Δεκ 31, 2011 10:54 pm

Πωπω! Κοριτσάκι στο κέντρο του αμφιθέατρου που ήταν κλειδωμένο? Και καθόταν και εντελώς ακίνητο? Εγώ στη θέση σου όχι μικρό τεράστιο σοκ θα είχα πάθει...το καημένο πάντως. Να χάσει με τέτοιο τρόπο τη ζωή του? Να πνίγει? Πω μεγάλη αδικία
Amaranth
Lycan
Lycan

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας:

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρομακτικές Ιστορίες   Σαβ Δεκ 31, 2011 11:19 pm

οντως αλλα συμβαινουν και τετοια
Broken Angel
Witch
Witch

Character sheet

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρομακτικές Ιστορίες   Σαβ Δεκ 31, 2011 11:24 pm

Ναι τι να πεις? Αυτά έχει η ζωή.
Amaranth
Lycan
Lycan

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας:

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρομακτικές Ιστορίες   Σαβ Δεκ 31, 2011 11:29 pm

ναι....:/
fosopsi
Spirit
Spirit

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας:

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρομακτικές Ιστορίες   Κυρ Ιαν 01, 2012 12:21 am

oντως!
Broken Angel
Witch
Witch

Character sheet

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρομακτικές Ιστορίες   Κυρ Ιαν 01, 2012 12:32 am

Και ένα παιδί που βέβαια εγώ δεν το ήξερα σκοτώθηκε πρόσφατα σε ατύχημα. Τον ήξεραν κάποιοι φίλοι μου κι έτσι άκουσα κι εγώ για το συμβάν
Amaranth
Lycan
Lycan

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας:

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρομακτικές Ιστορίες   Κυρ Ιαν 01, 2012 12:35 am

krima....:/ vgainw egw!

κριμα...:/ βγαινω εγω!

Edit by Sensitive Vampire
Broken Angel
Witch
Witch

Character sheet

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρομακτικές Ιστορίες   Κυρ Ιαν 01, 2012 12:37 am

Ναι πλ κρίμα! Ειναι μεγάλη αδικία να χάνεις τη ζωή σου από το λάθος κάποιου άλλου! Ok τα λέμε!
fosopsi
Spirit
Spirit

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας:

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρομακτικές Ιστορίες   Κυρ Ιαν 01, 2012 12:38 am

ναι ειναι! και δυστυχως γινεται συχνα αυτο
Broken Angel
Witch
Witch

Character sheet

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρομακτικές Ιστορίες   Κυρ Ιαν 01, 2012 12:43 am

Ναι...αρκετά συχνά.
fosopsi
Spirit
Spirit

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας:

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρομακτικές Ιστορίες   Κυρ Ιαν 01, 2012 12:45 am

Broken Angel
Witch
Witch

Character sheet

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρομακτικές Ιστορίες   Κυρ Ιαν 01, 2012 12:46 am

Και δυστυχώς αυτή η αδικία δεν υπάρχει τρόπος να σταματήσει.
fosopsi
Spirit
Spirit

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας:

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρομακτικές Ιστορίες   Κυρ Ιαν 01, 2012 12:48 am

θα μπορουσε φυσικα να ελαττωθει κατα πολυ!αντι να πινουν τα αντερα τους και να οδηγανε μετα μπορουν να βαζουν καποιον νηφαλιο να οδηγει. ειναι ενας απο τους λογους που εγω δεν μαθαινω να οδηγαω, το θεωρω μεγαλη ευθυνη
Broken Angel
Witch
Witch

Character sheet

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρομακτικές Ιστορίες   Κυρ Ιαν 01, 2012 12:51 am

Ναι σωστό κι αυτό.
Wolfman
Spirit
Spirit

Αριθμός μηνυμάτων : 32
Ημερομηνία εγγραφής : 28/12/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρομακτικές Ιστορίες   Κυρ Ιαν 01, 2012 2:11 am

Λοιπόν παιδιά σήμερα δεν θα σας στείλω κάποια ιστορία γιατί δεν εχω βρει και καμία. Επίσης ξέρω ότι είναι νωρίς αλλα δεν θα εχω την ευκαιρία να στύλω ευχές αργότερα.↲
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΧΑΡΑ ΣΕ ΣΑΣ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΣΑΣ !!!!

Τρομακτικές Ιστορίες
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 40Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Night Castle :: Γενική Θεματολογία :: Η Κρύπτη...-
Μετάβαση σε: