Night Castle

Το καλύτερο forum τρόμου στην Ελλάδα!

ΦόρουμΠόρταλΗμερολόγιοΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 

Τρομακτικές Ιστορίες

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
black widow
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e

Τοξότης Αριθμός μηνυμάτων : 724
Ημερομηνία εγγραφής : 04/11/2011
Τόπος : In a dark place, one dark night when the moon was away from us

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας:
Atittude:

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρομακτικές Ιστορίες   Κυρ Ιαν 01, 2012 2:45 am

Πωωωωω! Το κοριτσάκι με τρόμαξε αρκετά, τραγικό πραγματικά!!!!
Φοβερές ιστορίες όμως και μπράβο σε όλα τα παιδιά, οφείλω να πώ!

Επειδή πρέπει να φύγω στο μπάμ (υποχρεώσεις) Θέλω να ευχηθώ σε όλα τα ζουζούνια μου
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΑ
Σας φιλώ όλους
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Amaranth
Lycan
Lycan

Καρκίνος Αριθμός μηνυμάτων : 2751
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2011
Τόπος : Night Castle

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας:
Atittude: Mean

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρομακτικές Ιστορίες   Κυρ Ιαν 01, 2012 3:22 am

λοιπον επειδη και εγω δεν παιζει να μπω το βραδυ να ευχυθω οταν θα πρεπει, ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟ 2012 ΝΑ ΦΕΡΕΙ ΕΥΤΥΧΙΑ,ΤΥΧΗ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΠΙΘΥΜΕΙΤΕΕΕΕ!!!!!!!!!!!
Dark Knight
Lycan Leader
Lycan Leader

Αριθμός μηνυμάτων : 2563
Ημερομηνία εγγραφής : 10/09/2011

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας:
Atittude: Noble

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρομακτικές Ιστορίες   Κυρ Ιαν 01, 2012 5:31 am

Xρόνια πολλά κ από μένα! Καλή χρονιά να έχετε όλοι σας με υγεία πάνω απ' όλα και μετά ευτυχία , καλές παρέες κ ότι θέλει ο καθένας!!! Σορρυ για το off topic εδώ , αλλά πιστεύω εδώ είναι που μπαίνετε όλοι πιο συχνά οπότε... Και πάλι χρόνια πολλά κ το 2012 να είναι 2012 φορές καλύτερο από το '11!!

Aren't there any normal people left on Earth?
Or is everybody just back from Hell?

Sensitive Vampire
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e

Τοξότης Αριθμός μηνυμάτων : 11982
Ημερομηνία εγγραφής : 14/09/2010
Τόπος : it's a secret!!!

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: damon salvatore, edward cullen, kristian ozera, adrian ivashkof
Atittude: Kind

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρομακτικές Ιστορίες   Κυρ Ιαν 01, 2012 9:45 am

πωπω... και εγω θα ειχα φρικαρει αν μου ειχε συμβει κατι παρομοιο...

λοιπον και απο εμενα:
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΑ! ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ ΤΟ 2012... ΚΑΙ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ 2011 ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΦΕΡΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΕΠΙΘΥΜΟΥΜΕ, ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΙΛΩΝ ΜΑΣ ΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΟΥΝ!!!!! :<3:

darkness can not drive out darkness
only light can do it
hate can not drive out hate
only love can do it
ImaginaryWorld
Spirit
Spirit

Υδροχόος Αριθμός μηνυμάτων : 35
Ημερομηνία εγγραφής : 25/12/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρομακτικές Ιστορίες   Δευ Ιαν 02, 2012 12:06 am

Χρόνια πολλά και από εμένα.Καλή χρονιά, με υγεία για εσάς και τις οικογένειές σας ,με αγάπη και ευτυχία!
toni97
Spirit
Spirit

Κριός Αριθμός μηνυμάτων : 13
Ημερομηνία εγγραφής : 02/01/2012

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρομακτικές Ιστορίες   Δευ Ιαν 02, 2012 5:57 am

Καλή σας χρονιά πρώτα από όλα...

Τι να πω...;;;
black widow οι ιστορίες σου είναι καταπληκτικές....
Είμαι 15 ετών και ευτυχώς δεν έχω χάσει κάποιον κοντινό μου συγγενή...Αλλά όταν θα γίνει αυτό ( ο κύκλος της ζωής δυστηχώς ) θα ήθελα να έχω αυτό το ΧΑΡΙΣΜΑ να συζητώ τόσο ωραία με τους ανθρώπους που θέλω....
Η ιστορία σου με τον φίλο σου με συγκίνησε πολύ... Συλλυπητήρια...

Castiel και οι δικές σου ιστορίες με τρομάζουν αρκετά!Έχεις πολύ ταλέντο

Μορένα επίσης οι ιστορίες σου μ'αρέσουν....

Γενικά κάθομαι πάνω από 3 ώρες και διαβάζω αυτό το topic....
Έχετε πολύ ωραία ατμόσφαιρα...
Μορένα
Witch
Witch

Λέων Αριθμός μηνυμάτων : 150
Ημερομηνία εγγραφής : 27/10/2011
Τόπος : Σε μία στάνη

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας:
Atittude:

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρομακτικές Ιστορίες   Τρι Ιαν 03, 2012 12:48 am

Τόνη σ'ευχαριστώ πολύ!!!! Παιδιά σας εύχομαι κι έγω Καλή Χρονιά και ότι μας στέρησε το 2011 το 2012 να μας το δώσει πίσω!!! Χαιρετίσματα από την όμορφη Πρέβεζα!!!!
Broken Angel
Witch
Witch

Καρκίνος Αριθμός μηνυμάτων : 2643
Ημερομηνία εγγραφής : 29/12/2010
Τόπος : in my world

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: edward cullen

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρομακτικές Ιστορίες   Τρι Ιαν 03, 2012 1:03 am

Χρόνια πολλά και από εμένα! Καλή χρόνια! Ευτυχισμένο το 2012! Με υγεία, χαρά και αγάπη για εσάς και την οικογένεια σας! Ευχομαι το 2012 να ειναι πλ καλύτερο από το 2011! Να έχετε ό,τι επιθυμείτε και τα όνειρα σας να πραγματοποιηθούν! Κάθε μέρα σας να ειναι καλύτερη από την προηγούμενη και να είστε όλοι υγιείς και ευτυχισμένοι!
Amaranth
Lycan
Lycan

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας:

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρομακτικές Ιστορίες   Τρι Ιαν 03, 2012 1:32 am

εχεις κανεις εμπνευση για στορυ; ή να ψαξω εγω;
Broken Angel
Witch
Witch

Character sheet

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρομακτικές Ιστορίες   Τρι Ιαν 03, 2012 1:37 am

Ψάξε...:P
Amaranth
Lycan
Lycan

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας:

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρομακτικές Ιστορίες   Τρι Ιαν 03, 2012 1:41 am

Σατανική νύχτα

Θα σας φανεί τελείως απίστευτο αλλά....έγινε.Σπούδαζα κάπου στο εξωτερικό.Ένα βράδυ καθώς πήγα να κοιμηθώ βλέπω κάτι σαν μια σκιά να περιπλανιέται μέσα στο δωμάτιο.Έτρεχε από τοίχο σε τοίχο.Κοκάλωσα.Σε κάποια στιγμή έρχετε,απότομα,πολύ γρήγορα (το θυμάμαι και ανατριχιάζω) και σταματάει μπροστά μου ένας άνθρωπος (η σκιά) γύρω στα 50 και αρχίζει να μου μιλάει ίσως Λατινικά ίσως ανάποδα,σχετικά γρήγορα.Με κοιτούσε με μίσος και χαρά μαζί.Ένα περίεργο βλέμα, τρομακτικό.Η ομιλία του κράτησε,νομίζω,δυο λεπτά.Δεν μπορούσα να κουνηθώ.Σε κάποια στιγμή έκανα τον σταυρό μου με το δάχτυλο και εξαφανίστηκε.Το βράδυ φυσικά δεν κοιμήθηκα.Την άλλη μέρα στον επάνω όροφο βρήκανε κατακρεουργημένο ένα νεαρό παιδί (20 περιπου ετων) ο οποίος είχε ΡΑΜΜΕΝΟ ένα σταυρό στο μπούτι του ενώ το σπίτι ήτανε άνω-κάτω.Οι γείτονες λέγανε ότι είχε σχέσεις με σατανικές οργανώσεις.Ποιός ξέρει ίσως κάποιος γείτονας να είχε δει ό,τι και εγώ!Σηκώθηκα και έφυγα αμέσως, παράτησα σπουδές και γύρισα Ελλάδα.

Το στοιχειωμένο σπίτι
της Θεσσαλονίκης

Το στοιχειωμένο σπίτι της Βασιλίσσης Όλγας είναι πολύ γνωστό εδώ στη Θεσσαλονίκη. Βρίσκεται στον αριθμό 263
και...όποιος τολμάει ας πάει να το επισκεφτεί! Εγώ προτιμάω να μην περνάω ούτε απ' έξω. Κανείς ποτέ δεν έχει δει κάποιο
φάντασμα εκεί μέσα αλλά όσοι έχουν μείνει εκεί την νύχτα ακούν φοβερούς θορύβους. Όσοι το νοίκιασαν μέχρι τώρα το εγκατέλειψαν από το φόβο τους. Ακόμα και απ' έξω πολλοί που πέρασαν νύχτα είπαν ότι ακούσαν περίεργους ήχους από μέσα
ακόμα και όταν ήταν εγκατελειμένο. Παλιά ήταν αρχοντικό κάποιου εβραίου, σήμερα είναι αχούρι έτοιμο να πέσει και δεν κατοικεί κανείς εκεί. Νομίζω ότι τώρα είναι αποθήκη για κά-
ποια εταιρεία οικοδομών ή κάτι τέτοιο (σκαλωσιές κτλ.). Επίσης το σπίτι κουβαλάει κατάρα από κάποιον και όποιος μένει εκεί κινδυνεύει να τρελαθεί. Όποιος όμως προσπαθήσει να το γκρεμίσει κινδυνεύει να πεθάνει. Μια φορά το είχαν πάρει κάτι εργολάβοι για να το κατεδαφίσουν και να χτίσουν κάτι άλλο στη θέση του. Την ίδια μέρα που το πήρανε ο ένας από τους δύο πέθανε από την καρδιά του και ο άλλος σκοτώ-
θηκε σε αυτοκινητιστικό πηγαίνοντας για Αθήνα. Κι άλλες
ιστορίες ακούγονται για διάφορους που πήγαν να το γκρεμίσουν ή να ανακαινίσουν και είτε πέθαναν είτε τους βρήκαν διάφορες συμφορές. Μια άλλη φορά το είχε νοικιάσει
μια μεγάλη οικογένεια τσιγγάνων που δε φοβόντουσαν καθό-
λου τις φήμες που ακούγονταν για το σπίτι. Τελικά το εγκατέ-
λειψαν τρέχοντας από την πρώτη νύχτα. Ο λόγος; μέσα στη νύχτα άρχισαν ξαφνικά ν` ακούνε θόρυβους πολύ δυνατούς σαν κεραυνούς να έρχονται από τα διπλανά δωμάτια. Φυσικά όσοι
ήταν απ` έξω αυτή τη φορά δεν άκουγαν τίποτα. Το σπίτι αυτό κρύβει κάποιο φοβερό μυστικό και όποιος είναι γεναίος ας πάει να το λύσει. Β. Όλγας 263!!!!

Η γιαγιά δεν βιάζεται...

Πριν ένα χρόνο περίπου πέθανε η γιαγιά μου στην οποία είχα και μου είχε πολύ αδυναμία. Είχα και το όνομα της βλέπεις.Ήταν πολύ άρρωστη και όμως μία βδομάδα πριν πεθάνει άρχισε προς έκπληξη όλης της οικογένειας, να επιμένει να κατέβει στην Αθήνα να μας δεί.Τελικά ήρθε με τον παππού μου, μας είδε και μια βδομάδα μετά που ο πατέρας μου τους πήρε για να τους ανεβάσει στο χωριό, η γιαγιά μου ξεψύχησε μόλις φτάσανε σπίτι. Ήξερε ότι θα πεθάνει και ήθελε να μας δει για τελευταία φορα. Μόλις
εκπλήρωσε την επιθυμία της μπόρεσε να πεθάνει ήσυχη. Για τον επόμενο ένα μήνα περίπου εγώ και η αδερφή μου τη βλέπαμε συνεχώς μέσα στο σπίτι κυρίως το βράδυ και τα ξημερώματα. Επίσεις ερχότανε στον ύπνο μας και μας συμβούλευε, μας έλεγε να προσέχουμε τους γονείς μας και μας έλεγε ότι πάντα θα μας προστατεύει. Ακούγεται τρελό και όμως έτσι είναι. Είχα τρελαθεί και φοβόμουνα το βράδυ να σηκωθώ από το κρεββάτι από το
φόβο μην τη δώ όπως είχε γίνει τόσες φορές. Το περίεργο είναι οτι η γιαγιά μου εκτός απο τον πατέρα μου είχε άλλα 4 παιδιά και όμως δεν εμφανίστηκε ούτε σε έναν! Ούτε καν στα άλλα της εγγόνια. Λίγο πρίν το μνημόσυνο της σταμάτησε κάποια στιγμή να εμφανίζεται, καμιά φορά όμως ακόμα τη βλέπω στον ύπνο μου να μου μιλάει.Μπορεί να φαίνεται τελείως κουφό σε όποιον το διαβάζει αυτή τη στιγμή και όμως έτσι είναι.

Να γιατί πιστεύω στα βαμπίρ

Θυμάμαι αρκετά καλά εκείνη τη νύχτα.Καθόμουν με τα ξαδέρφια μου έξω από την εκκλησία του χωριού.Ξαφνικά κάποιος από μακριά άρχισε να φωνάζει το όνομα μου.
Στην αρχή φαντάστηκα ότι θα ήταν οι γονείς μου ή κανένας γνωστός.
Εκείνη τη νύχτα άκουσα το όνομα μου άλλες δύο φορές!Το επόμενο πρωί ρώτησα αν κάποιος με είχε φωνάξει εχτές.Με κοιτούσαν σα να είμουν παλαβός.
Από εκείνη τη στιγμή διαπίστωσα οτι ένα από τα ξαδέρφια μου άρχισε να φέρεται παράξενα,μου έλεγε να μη βγαίνω το βράδυ να μην απαντώ στο κάλεσμα του ονόματος μου και ότι τα έλεγε από ενδιαφέρον.
Τις επόμενες μέρες το πίεσα να μου πει τι συνέβαινε και έτσι έκανε.
Με τρόμο μου αποκάλυψε ότι το χωριό από παλιά περιβάλεται από μύθους βρυκολάκων!!!!Και ότι πιάνουν τα θύματα τους φωνάζοντας το όνομα τους.Εκείνο το βράδυ έμεινα μέσα.
Κατάλαβα ότι έλεγε αλήθεια όταν σηκωθηκα το βράδυ για να πιω νερό και είδα μια σκιά με καρφωμένα δυο,σαν διαμάντια μάτια πάνω μου!!!!!!
Από εκείνη τη μέρα άρχισα να πιστεύω στα βαμπίρ.

απο το σαιτ http://leogirl2706.pblogs.gr/2007/07/alhthines-istories.html
Broken Angel
Witch
Witch

Character sheet

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρομακτικές Ιστορίες   Τρι Ιαν 03, 2012 2:01 am

Wow!!! Την πρώτη και την τετάρτη ιστορία τις έχω ξαναακούσει. Η πρώτη ειναι αρκετά τρομακτική και απορώ τι ήταν τλκ αυτή η σκιά και τι θα έκανε στην κοπέλα αν δεν έκανε το σταυρό της. Όσο για την τετάρτη γι'αυτό όλοι λένε ότι όταν εισαι μόνος κάπου έρημα και ακούσεις κάποιον από πίσω να σε φωνάζει πότε μην γυρίσεις πίσω ή απαντήσεις. Όσο για το σπίτι στην θεσσαλονίκη απορώ τι ιστορία κρύβει αλλα ευχαριστώ δεν θέλω να το ανακαλύψω. Και όσον αφορά τη γιαγιά γίνεται συχνά κάποιος αγαπημένος σου να σε "επισκέφτεται"...
Amaranth
Lycan
Lycan

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας:

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρομακτικές Ιστορίες   Τρι Ιαν 03, 2012 2:03 am

χαιρομαι που σ'αρεσαν
paramu8enia
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e

Δίδυμος Αριθμός μηνυμάτων : 4648
Ημερομηνία εγγραφής : 10/07/2011
Τόπος : Memories

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Dean! Kaneki-kun

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρομακτικές Ιστορίες   Τρι Ιαν 03, 2012 6:44 am

ουαουυ εχω τοσοοο καιροοοο να μπωωωω και αυτο το τοπικ ητανεεε γεματο με ιστοριες ειτε π εχω ξανα ακουσει ειτε οχι!! εχω να πω οτι μερικες δεν με τρομαξαν και τοσο πολυ αλλα εχω να πωω κιολας οτι αλλες με τρομαξαν παρα πλ!! εχω να πω επισης στον Γιωργοοοο και πλ υπεροχες οι ιστοριες σ εχω να πω οτι με ανατριχιασαν λιγο!!

Συγχαρητηρια στην Ειρηνη, την Κασσιανη, τον Γιωργοο, την Κατερινα και την Σπυριδουλααα για ολες τις υπεροχες ιστοριες σας !! όποιον ξεχασα να αναφερω συγνωμη αλλα κατεχω αυτο π λεγεται αλ τσαιχαιμερ!! tongue

επισης να σας ευχηθω!! Καλη χρόνιααααα και καλααααα μυαλααααα!!

αντε περιμενουμε με αλλες πολλες ιστοριες σας παιδια! tongue
Σπόιλερ:

~~H.O.P.E~~
(Hold on, pain ends)

Broken Angel
Witch
Witch

Character sheet

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρομακτικές Ιστορίες   Πεμ Ιαν 05, 2012 6:44 am

Μαρία μου το ξέρω ότι έχω καθυστερήσει παρά πλ αλλα δεν έχω βρει το χρόνο να γράψω! Έχω πολλές υποχρεώσεις γτ άρχισαν και τα φροντιστήρια αλλα υπόσχομαι ότι με την πρώτη ευκαιρία θα γράψω και θα ανεβάσω μια ιστορία! Α! Και μην ξεχάσω! Ό,τι και να γράψω δεν πρόκειται να σας τρόμαξει!
ImaginaryWorld
Spirit
Spirit

Υδροχόος Αριθμός μηνυμάτων : 35
Ημερομηνία εγγραφής : 25/12/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρομακτικές Ιστορίες   Πεμ Ιαν 05, 2012 7:02 am

Κάποτε, σε ένα περίπου ρημαγμένο στρατόπεδο σε νησί του Αιγαίου, ένας σκοπός μου διαμαρτυρήθηκε για ενοχλήσεις στην σκοπιά του. Ήμουν περίπολος και τον πλησίασα για να μου διηγηθεί πως κάποιος του πετούσε πέτρες από την πλευρά του δάσους. Η σκοπιά ήταν η μοναδική υπερυψωμένη, ανέβαινες μερικά σκαλοπάτια, διέθετε έναν ισχυρό περιστρεφόμενο προβολέα και ένα περιμετρικό μπαλκόνι που χωρούσε – δεν χωρούσε δύο άτομα. Σκέφτηκα πως κάποιος έκανε πλάκα στον σκοπό, μπαίνοντας από την περίφραξη στο δάσος, όμως κάνοντας έρευνα στο θάλαμο, που βρισκόταν σε απόσταση μικρότερη των δέκα μέτρων από τη σκοπιά, διαπίστωσα πως όλοι οι οπλίτες κοιμούνταν. Το απέδωσα σε φαντασία – νύστα του σκοπού, κάθισα λίγο μαζί του και συνέχισα τη βάρδια μου.

Την επόμενη νύχτα συνέβη το ίδιο. Ανέβηκα στη σκοπιά, μου έδειξε μικρές πέτρες στο μπαλκόνι, φώτισα ολόκληρη την περιοχή του δάσους με τον προβολέα (πιστεύοντας πως κάποιοι ανόητοι πολίτες έκαναν φάρσα), έστειλα το δεύτερο περίπολο να ελέγξει τον θάλαμο οπλιτών αλλά πάλι τίποτα. Το φαινόμενο δεν συνέβη σε κανέναν άλλο σκοπό, πάντα στον ίδιο και μόνο σε αυτόν, ο οποίος είχε τη φήμη του κακομαθημένου και δειλού στο στρατόπεδο, από πριν πάω εγώ.

Μια ακόμη νύχτα συνέβη το ίδιο περιστατικό και εκνευρισμένος αρκετά, αποφάσισα να κάνω καλύτερη έρευνα. Άφησα το δεύτερο περίπολο να ελέγξει εάν όλοι οι σκοποί ήταν στη θέση τους, αν οι οπλίτες κοιμούνταν και ζήτησα από το σκοπό που είχε το πρόβλημα να φωτίσει την περιοχή του δάσους, ενώ εγώ με το φακό κατέβηκα σε ένα ερειπωμένο κι έρημο σημείο του στρατοπέδου, που βρισκόταν πίσω από την εν λόγω σκοπιά. Όλοι μου ζήτησαν να μην το κάνω, δεδομένου ότι στο σημείο εκείνο υπήρχε μια σκοπιά παρατημένη, στην οποία υποτίθεται πως αρκετά χρόνια πριν είχε αυτοκτονήσει ένας νεαρός σκοπός. Μάλιστα έδειχναν τρύπες στο εσωτερικό της, που υποτίθεται ήταν τα σημεία εξόδου της σφαίρας και γύρω τους υπήρχε κόκκινο χρώμα, προφανώς το “αίμα” του “νεκρού”.

Το τοπίο γύρω ήταν όντως αγριευτικό, χώρος εγκατάλειψης αλλά δεν βίωσα καμία αρνητική ή έστω περίεργη ενέργεια. Δεν θα ήθελα να μπω σε άλλες λεπτομέρειες, όμως αποδώσαμε το περιστατικό στην έλλειψη επιθυμίας του στρατιώτη να κάνει υπηρεσίες στη σκοπιά εκείνη, στην οποία δεν μπορούσε να κοιμηθεί. Όταν το θέμα έφτασε στον υπεύθυνο, πράγματι δεν τον τοποθέτησε ξανά εκεί…

Ένα ζευγάρι έχει βγει και γυρίζει σπίτι αργά τη νύχτα. Ανοίγοντας την πόρτα το πρώτο που βλέπει είναι το Ντόπερμαν να έχει καταπιεί κάτι και να πνίγετε. Το πηγαίνουν γρήγορα στον γιατρό ο οποίος τυχαίνει να είναι φίλος τους. Τον βάζουν στο χειρουργείο. Λόγο της κούρασης τον αφήνουν και γυρίζουν σπίτι. Φτάνοντας στο σπίτι δέχονται ένα τηλεφώνημα από τον γιατρό ο οποίος τους ενημερώνει ότι πρέπει να φύγουν γρήγορα από εκεί και ότι έχει ενημερώσει την αστυνομία η οποία είναι στο δρόμο για το σπίτι τους. Τον ακούν και εγκαταλείπουν το σπίτι σε λίγη ώρα φτάνει η αστυνομία η οποία μπαίνει στο σπίτι και βγαίνει έχοντας συλλάβει έναν αιμόφυρτο ψυχασθενή ο οποίος το είχε σκάσει από το άσυλο που βρισκόταν εκεί κοντά. Ο γιατρός καταφτάνει και τους ενημερώνει ότι ο σκύλος είχε καταπιεί το δάχτυλο του ατόμου που είχε συλλάβει η αστυνομία.
Sensitive Vampire
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: damon salvatore, edward cullen, kristian ozera, adrian ivashkof

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρομακτικές Ιστορίες   Παρ Ιαν 06, 2012 9:05 pm

wow!...

μπορω να πω οτι πιο πολυ με τρομαξε η ιστορια με το σκυλο και τον δολοφονο και η αλλη με την σκια...
αλλα ολες ηταν απιθανες!

only light can do it
only love can do it
paramu8enia
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e

Character sheet

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρομακτικές Ιστορίες   Σαβ Ιαν 07, 2012 12:56 am

μπρρρ η τελευταία η ιστορία με ανατρίχιασε πιο πολύ!

Οκ Χρύσα!!! περιμένουμε εμείς! μν ανησυχείς αν θα τρομάξουμε ή όχι αυτό θα το κρίνουμε εμείς! :Ρ

~~H.O.P.E~~
(Hold on, pain ends)

Amaranth
Lycan
Lycan

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας:

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρομακτικές Ιστορίες   Σαβ Ιαν 07, 2012 1:43 am

αυτο με τον ψυχασθενη με τρομαξε τελειως!!
Sensitive Vampire
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e

Character sheet

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρομακτικές Ιστορίες   Σαβ Ιαν 07, 2012 2:13 am

εμενα οχι τελειως, αλλα λιγακι ναι

only light can do it
only love can do it
black widow
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας:
Atittude:

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρομακτικές Ιστορίες   Σαβ Ιαν 07, 2012 5:11 pm

Καλημέρα σε όλα τα κορτσούδια μου αλλά και στα αγόρια

Ομολογώ οτι οι ιστορίες είναι φοβερές και με τρόμαξε η ιστορία του σκυλάκου, φαντάζεσται όμως την έκπληξη του γιατρού βγάζοντας απο το λαιμό του ζώου ένα δάχτυλο.
Τι υπέροχα και πιστά ζώα έσωσε τους ιδιοκτήτες απο το δολοφόνο και είμαι σίγουρη οτι θα προτειμούσε να πεθάνει παρά να πάθουν κακό οι άνθρωποι που το μεγάλωσαν.

Πρέπει να πώ επίσης Χρόνια πολλά σε όσους γιορτάζουν σήμερα.

Φιλάκια σε όλους

(ακόμα προσπαθώ να γράψω την ιστορία, αισθάνομαι ξεφτίλα)
Sensitive Vampire
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e

Character sheet

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρομακτικές Ιστορίες   Σαβ Ιαν 07, 2012 7:44 pm

μην ανησυχεις... εμεις περιμενουμε... και μην ακουω βλακειες. δεν εγινες ξεφτιλα επειδη δεν εβαλες ιστορια

only light can do it
only love can do it
paramu8enia
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e

Character sheet

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρομακτικές Ιστορίες   Σαβ Ιαν 07, 2012 8:41 pm

Α! και εγώ να πω Χρόνια Πολλά σε όσους γιορτάζουν!

~~H.O.P.E~~
(Hold on, pain ends)

Amaranth
Lycan
Lycan

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας:

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρομακτικές Ιστορίες   Κυρ Ιαν 08, 2012 1:42 am

take your time...καταλαβαινουμε οτι εχεις υποχρεωσεις. δεν βιαζομαστε..

black widow
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας:
Atittude:

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τρομακτικές Ιστορίες   Δευ Ιαν 09, 2012 2:44 am

Γνωριστήκαμε όταν ήμουν 20 ετών και μπορώ να πώ οτι ήταν έρωτας με την πρώτη ματιά, πραγματικά όλα σε αυτή τη ζωή έχουν γεύση ακόμα και τα αισθήματα.
Σκέψου λίγο, όταν βλέπεις έναν άνθρωπο που πραγματικά σου αρέσει και τελικά καταλήξετε μαζί όλα σου φαίνονται τόσο γλυκά σαν ένας ολόφρεσκος καλοκαιρινός μπεζές.

Ο καιρός περνούσε γρήγορα και τα τρία χρόνια μαζί με αυτόν τον άνθρωπο ήταν σαν τρείς ώρες στο λουνα πάρκ με πάσο να μπαίνεις σε όλα τα παιχνίδια και αυτά που σου αρέσουν αλλα και αυτά που φοβάσαι να μπείς και στο τέλος είσαι μέσα.

Η πρόταση γάμου ήταν κάτι που πραγματικά δεν το περίμενα, και βέβαια η απάντηση μου ήταν ναι. Δεν θέλω να μάθω ποτέ πως είναι να ξυπνάς και να μη θέλεις να είσαι με έναν άνθρωπο μαζί του, το έχω ακούσει απο πολλές γυναίκες αλλά και απο άντρες, δεν θέλω να μου συμβεί ποτέ και μάλλον με πολύ αγάπη αλλά και θέληση δεν θα μας συμβεί, όχι σε αυτό το γάμο, όχι σε μένα.

Η μεγάλη μέρα ήρθε, φοράω το νυφικό κου και δεν το πιστεύω, εγώ νύφη? αν με ρωτούσες πριν μερικά χρόνια θα έκαιγα το δίπλωμά μου για να αποδείξω οτι αυτό δεν πρόκειται να συμβεί ποτέ σε μένα και να μαι σήμερα στο σπίτι μου, μπροστά στο μεγάλο καθρέφτη της μητέρας μου να κοιτάζω τον εαυτό μου μέσα σε αυτό το υπεροχο φόρεμα, τα μαλλιά μου χωρίς πολύ λάκ και μακριά μεχρι τη μέση μου, διαταγή του σε λιγες ώρες άντρα μου γιατί πάντα του άρεσε να τα έχω κάτω και να τα χαιδεύει σε κάθε ευκαιρία.

Η μητέρα μου γεμάτη χαρά ήρθε και μου είπε ότι είμαστε έτοιμοι να φύγουμε, εγώ όμως νοιώθω την τελευταία στιγμή οτι κάτι δεν πάει καλά σαν κάτι να έχω ξεχάσει, κι όμως μπαίνω μέσα στο ανθοστολισμένο αμάξι του αδερφού μου και ξεκινάμε. Ο αδερφός μου οδηγεί το αμάξι του,με κοιτάζει απο τον καθρέφτη και είναι έτοιμος να μπήξει τα κλάματα, δεν θα το κάνει όμως τον ξέρω τον αδερφό μου είναι πολύ εγωιστής και περήφανος για κάτι τέτοιο.
Μου λέει οτι είμαι πολύ όμορφη και μου χαμογελά.

Ξαφνικά θυμάμαι τι ξέχασα, δεν είναι κάτι του παρόντος κι όμως θέλω να το κάνω δεν μου αρέσει να αφήνω υποχρεώσεις, ήταν η τούρτα.
Ξέχασα να πληρώσω την γαμήλια τούρτα , λέω στον αδερφό μου οτι θέλω να πάω να το κάνω και εκείνος όπως πάντα δεν μου χαλάει χατίρι, είναι καλό παιδί η μητέρα μου έκανε πολύ καλή δουλειά στην ανατροφή του, ίσως να έβαλα κι εγώ λίγο το χεράκι μου σαν μεγαλύτερη.

Φτάνουμε και βγαίνω έξω απο το αυτοκίνητο, ο αδελφός μου φευγει να παει πιο κάτω να παρκάρει το αμαξι γιατί εκεί ο δρόμος είναι πολυσύχναστος και δεν μπορεί να σταματήσει πολύ ώρα.
Μπαίνω στο ζαχαροπλαστείο και δεν βλέπω κανέναν, φωνάζω τον ιδιοκτήτη με το όνομά του μιας και τον ξέρω απο μικρό παιδί αλλά δεν ακούω καμιά απάντηση.
Σε λίγο εμφανίζεται ένας άντρας απο το πίσω μέρος του μαγαζιού αλλά δεν βλέπω το πρόσωπό του δεν καταλαβαίνω γιατί, κοιτάζω έξω για τον αδερφό μου αλλά δεν έχει εμφανιστεί ακόμα. Ο άντρας απλά στέκεται και με κοιτάζει χωρίς να μου μιλάει ενω τον ρωτάω που είναι ο ιδιοκτήτης, αρχίζω να φοβάμαι και αποφασίζω να βγώ έξω να περιμένω τον αδερφό μου.

Βγαίνοντας απο το μαγαζί αντίκρισα κάτι απρόσμενο, όλα ήταν γκρίζα και παλιά σαν η πόλη να εγκαταλήφθηκε πρίν απο πολλά χρόνια, δεν μπορούσα να καταλάβω γιατί μου συμ βαίνει όλο αυτό, έψαχνα τον αδερφό μου αλλά δεν ήταν πουθενά.
Αρχισα να τρέμω απο τον φόβο μου, αλλά απο μακριά διέκρινα ένα γνώριμο πρόσωπο.
Ηταν εκείνος, σαν απο μηχανής θεός. Ηρθε κοντά μου και με αγκάλιασε, ένιωσα ασφάλεια και ζεστασιά, μου είπε οτι θα με πάρει απο αυτό το μέρος και αρχίσαμε να τρέχουμε μακριά αλλά δυστυχώς γυρνούσαμε πάντα στο ίδιο σημείο, άρχισα να κουράζομαι σωματικά αλλά και ψυχικά γιατί να περάσουμε εμείς όλο αυτό το μαρτύριο σκεφτόμαυνα, μέχρι που εκείνος μου είπε οτι πρέπει να περάσουμε μέσα απο το ζαχαροπλάστείο και να βγούμε απο πίσω μήπως έτσι αλλάξει η τύχη μας και γλιτώσουμε.

Μπήκαμε στο ζαχαροπλάστείο και αυτή τη φορά ήταν τελείως διαφορετικό, παλιό σαν να μην είχε ξαναπατήσει ποτέ άνθρωπος μέσα, αράχνες και βρωμιά παντού.
Προχωρούσαμε αργά και φοβισμένα κρατούσαμε σφιχτά τα χέρια μας.
Ξαφνικά εμφανίστηκε και πάλι ο ίδιος άνθρωπος απο το πίσω μέρος του μαγαζιού δεν ήθελα να τον κοιτάζω με τρόμαζε ακόμα και η παρουσία του εκεί, προχωρήσαμε σιγά και ο άντρας μας κοιτούσε χωρίς να βγάζει μιλιά.
Επιασα το πομολο της πίσω πόρτας και ένοιωσα το χέρι μου γυμνό, κοίταξα πίσω μου κι εκείνος δεν ήταν πια εκεί Οχι Οχι Οχι ούρλιαζα αλλά δεν άκουγα ούτε εγώ τη φωνή μου.

Ενοιωσα κενό και ένα δυνατό πόνο στην καρδιά μου δεν μπορούσα να πάρω ανάσα, έπιασα το στέρνο μου και ακούμπησα σε ένα τοιχάκι που ήταν εκεί δίπλα, η ανάσα μου λιγόστευε κοιτούσα γύρω μου και ήταν όλα άθλια και βρώμικα σκέφτηκα το φόρεμά μου, όχι δεν ήθελα να το λερώσω ήταν τόσο όμορφο αλλά ήταν πια αργά το μισό ήταν ήδη κατακόκκινο απο το αίμα, η πληγή στην καρδιά μου ήταν μεγάλη και έτρεχε συνέχεια αίμα.

Επεσα χωρίς να το θέλω, κοιτούσα τον ουρανό και ήταν γκρίζος, θολός σαν να στεναχωριόταν κι αυτός που πέθαινα, σκεφτόμουνα την οικογένειά μου και δάκρυσα δεν ήθελα να τους χάσω, τα μάτια μου ήταν βαριά κοίταξα πάλι τον ουρανό τα τελευταία κλαράκια του δέντρου που ήταν πίσω απο το τοιχάκι το κάνανε μαγικό, ένα μαγικό τέλος για μια νύφη που χάθηκε σε ένα στενό μιας εγκαταλελειμένης πόλης, μα τι είναι αυτό?
ένα κοράκι ήρθε και έκατσε δίπλα μου σαν παλιός φίλος, σε λίγο ήρθαν κι άλλα μέχρι που δεν έβλεπα πια το φορεμά μου ηταν όλα πάνω μου.

Η σκέψη μου χάθηκε και η τελευταία μου εικόνα ήταν το προσωπό του.

Τρομακτικές Ιστορίες
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 40Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Night Castle :: Γενική Θεματολογία :: Η Κρύπτη...-
Μετάβαση σε: