Night Castle
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Night Castle

Το καλύτερο forum τρόμου στην Ελλάδα!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 ~ Nightwish ~

Πήγαινε κάτω 
+6
Princess of darkness
paramu8enia
KingOfDarkness
Raven
Amaranth
Pearl
10 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Κρίστεν
Fallen
Fallen
Κρίστεν


Σκορπιός Αριθμός μηνυμάτων : 1719
Ημερομηνία εγγραφής : 11/11/2012
Ηλικία : 27
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Μπέλλα.Κλάους.Ρενεσμέ.Ντέιμον.Λούς
Atittude: Mean

~ Nightwish ~ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ~ Nightwish ~   ~ Nightwish ~ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Νοε 18, 2012 5:28 pm

Ωραίο συγρότημα είναι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Pearl
Witch
Witch
Pearl


Ζυγός Αριθμός μηνυμάτων : 767
Ημερομηνία εγγραφής : 25/04/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Mystic Falls

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Damon Salvatore, Vampire Lestat
Atittude: Scary

~ Nightwish ~ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ~ Nightwish ~   ~ Nightwish ~ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Δεκ 08, 2012 9:39 pm

AЯianЯhod.ЬЩ.22 έγραψε:
αλλά για χάρη της Annette που έφυγε θέλω να το ακούσω όλο κάποια στιγμή.

~ Nightwish ~ - Σελίδα 2 681987 ~ Nightwish ~ - Σελίδα 2 681987
Να το γιορτάσεις ε;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AЯianЯhod.ЬЩ.22
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
AЯianЯhod.ЬЩ.22


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 5273
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Lying in my coffin...Buried in a distant tomb of a distant place...away from unwanted eyes...

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Louis, Lestat and Dracula
Atittude: Mean

~ Nightwish ~ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ~ Nightwish ~   ~ Nightwish ~ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Δεκ 09, 2012 5:51 am

Φυσικά και όχι. Εγώ δεν είμαι σαν κάτι fans-παντόφλες που κάθονται και συγκρίνουν την Tarja με την Anette (γιατί απλά δεν συγκρίνονται) και, ενώ πριν την βρίζανε, τώρα κάθονται από κάτω και σχολιάζουνε ''Μπουχουχου, γιατί έφυγε η καημένη η Anette'' Ανισόρροποι! -.-
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Raven
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Raven


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 12430
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : Fairytale

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Eric Northman
Atittude: Kind

~ Nightwish ~ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ~ Nightwish ~   ~ Nightwish ~ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Δεκ 09, 2012 6:11 am

~ Nightwish ~ - Σελίδα 2 441842 Εμένα πάντως μου άρεσε και η Anette. Δε λέω, η Tarja έχει φωνάρα, αλλά ειδικά το τελευταίο CD του ήταν κατά τη γνώμη μου από τα καλύτερα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Princess of darkness
Fallen
Fallen
Princess of darkness


Παρθένος Αριθμός μηνυμάτων : 2094
Ημερομηνία εγγραφής : 27/02/2011
Ηλικία : 31

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Lestat
Atittude: Noble

~ Nightwish ~ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ~ Nightwish ~   ~ Nightwish ~ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Δεκ 09, 2012 9:09 am

Mπιχτή???:P:P Εγώ σχετικά αργά κατάλαβα την αξία της Αnette δεν υπάρχει σύγκριση.Είναι δυο διαφορετικές θεές και οι δυο και έδωσε η καθεμιά το δικό της στιλ.Τώρα ας πάρουν την Floor όχι οτι δεν είναι καλή...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Pearl
Witch
Witch
Pearl


Ζυγός Αριθμός μηνυμάτων : 767
Ημερομηνία εγγραφής : 25/04/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Mystic Falls

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Damon Salvatore, Vampire Lestat
Atittude: Scary

~ Nightwish ~ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ~ Nightwish ~   ~ Nightwish ~ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Δεκ 09, 2012 10:33 pm

Εγώ είμαι της άποψης, γενικά ότι, όταν ένα μέλος από ένα συγκρότημα αποχωρεί και ειδικά η φωνή του συγκροτήματος, τότε δεν είναι πια το συγκρότημα. Οι Nightwish για μένα, σταμάτησαν να είναι οι Nightwish από την αποχώρηση της Tarja.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AЯianЯhod.ЬЩ.22
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
AЯianЯhod.ЬЩ.22


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 5273
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Lying in my coffin...Buried in a distant tomb of a distant place...away from unwanted eyes...

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Louis, Lestat and Dracula
Atittude: Mean

~ Nightwish ~ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ~ Nightwish ~   ~ Nightwish ~ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Δεκ 10, 2012 7:57 am

Δεν νομίζω ότι ένα συγκρότημα θα έπρεπε να πάψει να υπάρχει από την στιγμή που τα μυαλά της τραγουδίστριας πήραν αέρα και ήθελε να κάνει solo καριέρα. Μπορεί η Tarja να ήταν η ''φωνή,'' αλλά αυτός που είναι υπεύθυνος για την σύνθεση των περισσότερων κομματιών της μπάντας είναι ο Tuomas.

Από την στιγμή που το συγκρότημα ένιωθε ότι είχε ακόμα πολλά να δώσει, καλά έκανε και βρήκε άλλη τραγουδίστρια, συνέχισε με την Anette και από το 2013 (μακάρι) να βρει και άλλη τραγουδίστρια και να συνεχίσει. Ουδείς αναντικατάστατος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Amaranth
Lycan
Lycan
Amaranth


Καρκίνος Αριθμός μηνυμάτων : 2751
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : Night Castle

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας:
Atittude: Mean

~ Nightwish ~ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ~ Nightwish ~   ~ Nightwish ~ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Δεκ 11, 2012 1:18 am

Συμφωνώ με την Αργυρώ. Και η Tarja και η Annete ήταν διαφορετικές και έδωσαν το δικό τους στίγμα στο συγκρότημα. Να δούμε τώρα με την καινούρια τραγουδίστρια πώς θα τα πάνε. Πάντως τα τραγούδια τους είναι πολύ ωραία αν και δεν έχω ακούσει το τελευταίο τους άλμπουμ. Ίσως το κατεβάσω τα Χριστούγεννα να το ακούσω. Όσο για τον αν τους ξέρουν φίλοι μου, ναι, αρκετοί που γνωρίζω τους έχουν ακούσει και τους αρέσουν κιόλας. Ίσως να φταίει που στο λύκειο μου οι περισσότεροι είναι μεταλάδες. Δεν ξέρω :Ρ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Raven
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Raven


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 12430
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : Fairytale

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Eric Northman
Atittude: Kind

~ Nightwish ~ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ~ Nightwish ~   ~ Nightwish ~ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Δεκ 11, 2012 1:41 am

~ Nightwish ~ - Σελίδα 2 430499
Ελπίζώ να συνεχίσουν με καινούργια τραγουδίστρια (και να είναι καλή, εννοείται).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Amaranth
Lycan
Lycan
Amaranth


Καρκίνος Αριθμός μηνυμάτων : 2751
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : Night Castle

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας:
Atittude: Mean

~ Nightwish ~ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ~ Nightwish ~   ~ Nightwish ~ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Δεκ 11, 2012 1:52 am

Ναι. Γιατί αλλιώς θα αρχίσει η ''παρακμή'' τους
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Princess of darkness
Fallen
Fallen
Princess of darkness


Παρθένος Αριθμός μηνυμάτων : 2094
Ημερομηνία εγγραφής : 27/02/2011
Ηλικία : 31

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Lestat
Atittude: Noble

~ Nightwish ~ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ~ Nightwish ~   ~ Nightwish ~ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Δεκ 12, 2012 4:16 am

Παντού υπάρχουν Tarja & Anette fights ανώφελο!Ο εγκέφαλος στην μπάντα είναι ο Tuomas το ότι κάτι έγινε και έφυγε η Tarja είναι μεγάλη ιστορία και ο,τι έγινε έγινε!Ο καθένας τράβηξε το δρόμο του.Καλύτερα που αλλάξανε τραγουδίστρια γιατί ξεκίνησε κάτι καινούργιο..διαφορετικό.Δεν ήρθε το τέλος!Ναι, η Tarja ήταν απίστευτη αλλά τι να κάνουμε και η Anette έκανε ο,τι μπορούσε όσο ήταν στο συγκρότημα και στον τελευταίο δίσκο τα πήγε πολύ καλύτερα στα φωνητικά.Η καθεμιά τους έδωσε άλλο στιλ στην μπάντα και δεν έμειναν στα ίδια.Μακάρι να μείνουν σε αυτή που διάλεξαν τώρα που και η ίδια απο τις συνεντεύξεις δείχνει να θέλει να μείνει πολύ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Amaranth
Lycan
Lycan
Amaranth


Καρκίνος Αριθμός μηνυμάτων : 2751
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : Night Castle

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας:
Atittude: Mean

~ Nightwish ~ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ~ Nightwish ~   ~ Nightwish ~ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Δεκ 12, 2012 4:52 am

Συμφωνώ και επαυξάνω. Κανείς δεν πρέπει αν θεωρεί πώς επειδή έφυγε μια τραγουδίστρια το συγκρότημα ''τελείωσε''.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Princess of darkness
Fallen
Fallen
Princess of darkness


Παρθένος Αριθμός μηνυμάτων : 2094
Ημερομηνία εγγραφής : 27/02/2011
Ηλικία : 31

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Lestat
Atittude: Noble

~ Nightwish ~ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ~ Nightwish ~   ~ Nightwish ~ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Δεκ 14, 2012 8:40 am

Φυσικά όχι..η αλλαγή μπορεί να αποδειχθεί καλή ή όχι ποτέ δεν ξέρεις...έχουν να δώσουν ακόμα τροφή-πόρωση στο κοινό!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Pearl
Witch
Witch
Pearl


Ζυγός Αριθμός μηνυμάτων : 767
Ημερομηνία εγγραφής : 25/04/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Mystic Falls

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Damon Salvatore, Vampire Lestat
Atittude: Scary

~ Nightwish ~ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ~ Nightwish ~   ~ Nightwish ~ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Δεκ 16, 2012 2:16 am

Βασικά δεν πήραν αέρα τα μυαλά της Tarja, εγώ γνωρίζω πως μετά το End of an Era η μπαντα της έδωσε ένα γράμμα που ουσιαστικά την έδιωχνε από το συγκρότημα.

Κάτι άλλο που θα θελα να επισημάνω είναι οτι και ο Μαρκο έχει ΠΟΛΥ ωραία φωνή. Όσα τραγούδια έχει πει μονος του ειναι απο τα αγαπημένα μου! ~ Nightwish ~ - Σελίδα 2 611715
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Amaranth
Lycan
Lycan
Amaranth


Καρκίνος Αριθμός μηνυμάτων : 2751
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : Night Castle

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας:
Atittude: Mean

~ Nightwish ~ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ~ Nightwish ~   ~ Nightwish ~ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Δεκ 16, 2012 3:54 am

Αυτό δεν το γνώριζα για την Tarja ούτε για τον Μάρκο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AЯianЯhod.ЬЩ.22
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
AЯianЯhod.ЬЩ.22


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 5273
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Lying in my coffin...Buried in a distant tomb of a distant place...away from unwanted eyes...

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Louis, Lestat and Dracula
Atittude: Mean

~ Nightwish ~ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ~ Nightwish ~   ~ Nightwish ~ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Δεκ 16, 2012 6:38 am

Θα συμφωνήσω με την Pearl. Και χάρη στην φωνή του Marco, η ''καριέρα'' της μπάντας εκτοξεύτηκε στα ύψη ~ Nightwish ~ - Σελίδα 2 220813
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Princess of darkness
Fallen
Fallen
Princess of darkness


Παρθένος Αριθμός μηνυμάτων : 2094
Ημερομηνία εγγραφής : 27/02/2011
Ηλικία : 31

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Lestat
Atittude: Noble

~ Nightwish ~ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ~ Nightwish ~   ~ Nightwish ~ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Δεκ 18, 2012 5:16 am

Σίγουρα Παιδιά!Ο προηγούμενος μπασίστας που είχαν(Sami Vanska) παλιά δεν συγκρίνεται με τον Marco!Το ''the Islander'' ας πούμε είναι υπέροχο και άλλα όπως το ''I wish i had an angel'',''Planet hell'' ''Dead to the world'' και το υπέρτατο ''Phantom of the opera''( ~ Nightwish ~ - Σελίδα 2 913911 ).Είναι τρελός,έχει ενέργεια.. απο τα καλύτερα μέλη των Nightwish

Pearl, όντως έτσι έγινε.Το γράμμα της απόλυσης υπάρχει και το υπέγραψαν όλα τα μέλη του συγκροτήματος.Βασικά,είδα την συνέντευξη που έδωσε η Tarja μετά την απολυσή της αλλά δεν καταλαβαίνεις ακριβώς τον λόγο τον οποιο έφυγε.Μιλάει για τον άντρα της και με αυτά που λέει σου κάνει την εντύπωση οτι αφιερώθηκε στην προσωπική της ζωή παρά στο συγκρότημα.. για το οτι θα ήθελε η ίδια να φύγει κάποια στιγμή απο το συγκρότημα..είπε διάφορα.Τεσπα αυτή ξέρουν τον πραγματικό λόγο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Pearl
Witch
Witch
Pearl


Ζυγός Αριθμός μηνυμάτων : 767
Ημερομηνία εγγραφής : 25/04/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Mystic Falls

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Damon Salvatore, Vampire Lestat
Atittude: Scary

~ Nightwish ~ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ~ Nightwish ~   ~ Nightwish ~ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Δεκ 26, 2012 6:08 pm

Ναι την έχω δει κι εγώ αυτή τη συνέντευξη με την Tarja να δακρύζει και το συμπέρασμα που έβγαλα ήταν το ίδιο με το δικό σου. Οτι έδινε περισσότερη σημασία στον εαυτό της παρά στο σύνολο και το συγκρότημα αποφάσισε να την αφήσει να φύγει.

Σίγουρα παιδιά δεν παύουν να είναι οι Nightwish όπως και ο Κοτσόβολος αν αλλάξει διεύθυνση ή λογότυπο δεν θα πάψει να είναι ο Κοτσόβολος. Το θέμα είναι πως μια μπάντα δημιουργείται για ένα συγκεκριμένο σκοπό από συγκεκριμένα άτομα που έχουν ζήσει κάποιες συγκεκριμένες καταστάσεις και αυτές ακριβώς οι καταστάσεις τους ενώνουν. Αν το δούμε τελείως επαγγελματικά ναι, οι Nightwish συνεχίζουν γιατί πρέπει να δουλέψουν - και αυτός ακριβώς είναι ο λόγος που συνεχίζουν - όμως την φωτιά που είχαν, όταν όλα τα αρχικά μέλη ήταν μια παρέα δεν θα την έχουν ποτέ ξανά, διότι ούτε αν πας σε συναυλία των Nightwish θα ακούσεις το Wish I had an Angel ΣΩΣΤΑ ούτε αν πας σε συναυλία της Tarja θα το ακούσεις ΣΩΣΤΑ.

Είναι λογικό να αρέσει στην νέα γενιά η Annette διότι δεν γνώρισαν το συγκρότημα με την Tarja.

Αυτά από μένα, και πραγματικά προτείνω να δείτε το End of an Era, είναι απίστευτη συναυλία!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AЯianЯhod.ЬЩ.22
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
AЯianЯhod.ЬЩ.22


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 5273
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Lying in my coffin...Buried in a distant tomb of a distant place...away from unwanted eyes...

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Louis, Lestat and Dracula
Atittude: Mean

~ Nightwish ~ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ~ Nightwish ~   ~ Nightwish ~ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 27, 2012 6:55 am

Pearl είπε:
ούτε αν πας σε συναυλία των Nightwish θα ακούσεις το Wish I had an Angel ΣΩΣΤΑ ούτε αν πας σε συναυλία της Tarja θα το ακούσεις ΣΩΣΤΑ.

Ερώτηση: Η solo καριέρα της Tarja πόσο κράτησε χωρίς τους Nightwish; Και οι Nightwish μήπως, παρά την ''φυγή'' της Tarja, συνέχισαν να υπάρχουν; Ας μην υπερεκτιμάμε κάποια πράγματα άνευ λόγου και ουσίας (γιατί η Tarja για μένα είναι υπερεκτιμημένη και πολλή σημασία της δώσαμε!)

Επιπλέον, το δίλημμα ''Tarja'' ή ''Annette'' πλέον παύει να υφίσταται διότι και οι δυο τραγουδίστριες έχουν πάρει πόδι από το συγκρότημα. Οπότε πλέον οι όποιες συγκρίσεις ανά μεταξύ τους είναι κομμάτι ανώφελες :/
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Pearl
Witch
Witch
Pearl


Ζυγός Αριθμός μηνυμάτων : 767
Ημερομηνία εγγραφής : 25/04/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Mystic Falls

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Damon Salvatore, Vampire Lestat
Atittude: Scary

~ Nightwish ~ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ~ Nightwish ~   ~ Nightwish ~ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Δεκ 28, 2012 6:52 am

Η Tarja συνεχίζει κανονικά την solo καριέρα της και τις συναυλίες της τις κάνει και μια χαρά είναι, αφού όπως και οι Nirghtwish πάιζει και τα τραγούδια που ερμήνευσε με αυτούς. Αυτό που είπα είναι οτι ποτέ δεν θα ακουστεί το συγκεκριμένο τραγούδι όπως γράφτηκε και ερμηνεύτηκε κι όπως τέλος πάντων το ξέρουν οι φανς.

Τίποτα δεν παύει να υφίσταται γιατί όσες τραγουδίστριες και να αλλαξουν πάντα θα υπάρχει σύγκριση με όλες. Η Ταδε ειναι καλύτερη από την τάδε και πάει λέγοντας...
Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AЯianЯhod.ЬЩ.22
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
AЯianЯhod.ЬЩ.22


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 5273
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Lying in my coffin...Buried in a distant tomb of a distant place...away from unwanted eyes...

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Louis, Lestat and Dracula
Atittude: Mean

~ Nightwish ~ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ~ Nightwish ~   ~ Nightwish ~ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Δεκ 29, 2012 12:50 am

Η Tarja, όμως, καλό είναι να μην ξεχνάει ότι χάρη στους Nightwish έκανε καριέρα και έγινε διάσημη. Αν δεν ήταν οι Nightwish, δεν θα την ήξερε ούτε η μάνα της. Πήραν τα μυαλά της αέρα και ήθελε να κάνει σόλο καριέρα. Από 'κει και πέρα, ούτε την θέλω πίσω στους Nightwish, ούτε τίποτα. Ο καθένας όπως στρώνει κοιμάται.

Τι πιο στερεοτυπικό για έναν καλλιτέχνη από τις συγκρίσεις με έναν άλλο καλλιτέχνη; Ο καθένας είναι μοναδικός και έχει το δικό του, προσωπικό στιλ. Δεν θα παίζω, κάθε φορά που οι Nightwish θα αλλάζουν τραγουδίστρια το παιχνίδι ''Συνέκρινε και κέρδισε'' Η καθεμία έχει προσφέρει στον δικό της βαθμό στο συγκρότημα και αυτό μου είναι αρκετό.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Princess of darkness
Fallen
Fallen
Princess of darkness


Παρθένος Αριθμός μηνυμάτων : 2094
Ημερομηνία εγγραφής : 27/02/2011
Ηλικία : 31

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Lestat
Atittude: Noble

~ Nightwish ~ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ~ Nightwish ~   ~ Nightwish ~ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Δεκ 29, 2012 1:51 am

Η αλήθεια είναι πως πάντα όποια φεύγει απο συγκρότημα γίνεται αμέσως σύγκριση.Πάντα θα γίνεται δυστυχώς και haters gonna hate κλπ. Η καθεμιά έδωσε το δικό της στίγμα,προσωπικό στιλ σε νέα τους τραγούδια και παλιά.Μπορεί να μην είναι το ίδιο και να πειράζει τους περισσότερους που ακούγεται αλλιώς απο το στόμα της Anette ή της Floor αλλά η ζωή συνεχίζεται.Δεν θα είναι το ίδιο γιατί αλλάζουν στιλ όμως καλά κάνουν.Και Argy δεν νομίζω πως η Tarja μισεί τους Nightwish ή τους υποτιμάει γιατί κάτι τέτοιο μου έβγαλε αυτό που έγραψες στην αρχή.Αγαπάει το συγκρότημα και γι αυτό παίζει και τα τραγούδια τους σε όλες της τις συναυλίες.Άσχετα αν δεν θέλει να ξαναγυρίσει πίσω.Δήλωσε οτι πάντα θα τους αγαπάει παίζοντας τα τραγούδια τους και θα θυμάται την θέση της στους Nightwish ως μια αξέχαστη εμπειρία.Επίσης,δεν ξέρουμε αν έφταιγε αυτή και πήραν τα μυαλά της αέρα και έφυγε.Δεν το λέει ξεκάθαρα.Εγώ ακόμα δεν έχω καταλάβει τον λόγο της απόλυσης.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Pearl
Witch
Witch
Pearl


Ζυγός Αριθμός μηνυμάτων : 767
Ημερομηνία εγγραφής : 25/04/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Mystic Falls

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Damon Salvatore, Vampire Lestat
Atittude: Scary

~ Nightwish ~ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ~ Nightwish ~   ~ Nightwish ~ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 04, 2013 12:37 am

Θα συμφωνήσω με την Princess of darkness και θα προσθέσω οτι και οι Nightwish με την φωνή της Tarja έγιναν γνωστοί και εγραψαν ιστορία. Σαφώς λοιπόν και οι 2 πλευρές σέβονται την κοινή τους πορεία διοτι ειναι κατι το οποιο τους οφέλησε.

Όσο για το τι πραγματικά έγινε δεν θα το μάθουμε ποτέ, το θέμα είναι οτι οταν μια μπαντα ξεκινάει για να γίνει γνωστή ειναι ενωμένηη γιατί έχει τον ίδιο στόχο. Όταν αυτός ο στόχος επιτευχθεί μπαίνουν άλλα στη μέση, χρήμα, φθόνος, συγκρίσεις... Κανείς δεν ειναι τελειος!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
~ Nightwish ~
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Night Castle :: Γενική Θεματολογία :: Μουσικά Θέματα-
Μετάβαση σε: