Night Castle
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Night Castle

Το καλύτερο forum τρόμου στην Ελλάδα!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Vampire Diaries: 4th season

Πήγαινε κάτω 
+11
Black veil
Κρίστεν
Allison Argent
Albert Archibald
AЯianЯhod.ЬЩ.22
Lillith
paramu8enia
Blood Countess
Katerina Petrova
Sensitive Vampire
Pearl
15 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
AЯianЯhod.ЬЩ.22
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
AЯianЯhod.ЬЩ.22


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 5273
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Lying in my coffin...Buried in a distant tomb of a distant place...away from unwanted eyes...

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Louis, Lestat and Dracula
Atittude: Mean

Vampire Diaries: 4th season - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Vampire Diaries: 4th season   Vampire Diaries: 4th season - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤρι Δεκ 25, 2012 7:58 am

Και εγώωω <3

Επίσης, εύχομαι να ψοφήσει ο Στέφαν, να ψοφήσει η Ρεμπέκα, να ψοφήσει ο Τάιλερ, να τα φτιάξει η Κάρολαιν με τον Κλάους και η Ελένα με τον Ντέιμον. Πολλά ζητάω;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Κρίστεν
Fallen
Fallen
Κρίστεν


Σκορπιός Αριθμός μηνυμάτων : 1719
Ημερομηνία εγγραφής : 11/11/2012
Ηλικία : 27
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Μπέλλα.Κλάους.Ρενεσμέ.Ντέιμον.Λούς
Atittude: Mean

Vampire Diaries: 4th season - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Vampire Diaries: 4th season   Vampire Diaries: 4th season - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤρι Δεκ 25, 2012 2:16 pm

Αχ Αργυρώ και εγώ ακριβώς τα ίδια θέλωωω!
Κλάους και Κάρολαιν
Ελένα και Ντέιμον
Ο Στέφαν να ψοφήσει,ο Τάιλερ και η Ρεμπέκα.
Μακάριι....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paramu8enia
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
paramu8enia


Δίδυμος Αριθμός μηνυμάτων : 4651
Ημερομηνία εγγραφής : 10/07/2011
Ηλικία : 27
Τόπος : Memories

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Dean! Kaneki-kun
Atittude: Kind

Vampire Diaries: 4th season - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Vampire Diaries: 4th season   Vampire Diaries: 4th season - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤρι Δεκ 25, 2012 6:58 pm

Μακάρι αν και θα ήθελα η Ρεμπέκα να είναι με τον Ματ.... Ή όχι; :Ρ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Κρίστεν
Fallen
Fallen
Κρίστεν


Σκορπιός Αριθμός μηνυμάτων : 1719
Ημερομηνία εγγραφής : 11/11/2012
Ηλικία : 27
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Μπέλλα.Κλάους.Ρενεσμέ.Ντέιμον.Λούς
Atittude: Mean

Vampire Diaries: 4th season - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Vampire Diaries: 4th season   Vampire Diaries: 4th season - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤρι Δεκ 25, 2012 7:37 pm

Εγώ θα ήθελα να εξαφανιστεί απο προσώπου γής:P
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AЯianЯhod.ЬЩ.22
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
AЯianЯhod.ЬЩ.22


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 5273
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Lying in my coffin...Buried in a distant tomb of a distant place...away from unwanted eyes...

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Louis, Lestat and Dracula
Atittude: Mean

Vampire Diaries: 4th season - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Vampire Diaries: 4th season   Vampire Diaries: 4th season - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤετ Δεκ 26, 2012 4:07 am

Ο Ματ δεν θέλω να πεθάνει. Είναι καλούλης! Θέλω να τα φτιάξει με την Έιπριλ ^^ Η Ρεμπέκα ας δει τα ραδίκια ανάποδα. Καρφάκι δεν μου καίγεται! -.-
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Κρίστεν
Fallen
Fallen
Κρίστεν


Σκορπιός Αριθμός μηνυμάτων : 1719
Ημερομηνία εγγραφής : 11/11/2012
Ηλικία : 27
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Μπέλλα.Κλάους.Ρενεσμέ.Ντέιμον.Λούς
Atittude: Mean

Vampire Diaries: 4th season - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Vampire Diaries: 4th season   Vampire Diaries: 4th season - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤετ Δεκ 26, 2012 3:08 pm

Ναί και εγώ θέλω να φύγει η Ρεμπέκα -.-
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paramu8enia
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
paramu8enia


Δίδυμος Αριθμός μηνυμάτων : 4651
Ημερομηνία εγγραφής : 10/07/2011
Ηλικία : 27
Τόπος : Memories

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Dean! Kaneki-kun
Atittude: Kind

Vampire Diaries: 4th season - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Vampire Diaries: 4th season   Vampire Diaries: 4th season - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤετ Δεκ 26, 2012 11:39 pm

Η Μπόνι θα τα ξαναφτιάξει με τον Τζέρεμι?

Άκυρη εγώ...tongue Vampire Diaries: 4th season - Σελίδα 6 860197
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Κρίστεν
Fallen
Fallen
Κρίστεν


Σκορπιός Αριθμός μηνυμάτων : 1719
Ημερομηνία εγγραφής : 11/11/2012
Ηλικία : 27
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Μπέλλα.Κλάους.Ρενεσμέ.Ντέιμον.Λούς
Atittude: Mean

Vampire Diaries: 4th season - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Vampire Diaries: 4th season   Vampire Diaries: 4th season - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 27, 2012 12:50 am

Εμ...
Και εγώ αυτή την απορία έχω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paramu8enia
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
paramu8enia


Δίδυμος Αριθμός μηνυμάτων : 4651
Ημερομηνία εγγραφής : 10/07/2011
Ηλικία : 27
Τόπος : Memories

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Dean! Kaneki-kun
Atittude: Kind

Vampire Diaries: 4th season - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Vampire Diaries: 4th season   Vampire Diaries: 4th season - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 27, 2012 5:26 am

Ε Γαμώτο πρέπει! Vampire Diaries: 4th season - Σελίδα 6 13873
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Κρίστεν
Fallen
Fallen
Κρίστεν


Σκορπιός Αριθμός μηνυμάτων : 1719
Ημερομηνία εγγραφής : 11/11/2012
Ηλικία : 27
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Μπέλλα.Κλάους.Ρενεσμέ.Ντέιμον.Λούς
Atittude: Mean

Vampire Diaries: 4th season - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Vampire Diaries: 4th season   Vampire Diaries: 4th season - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 27, 2012 3:47 pm

Και εγώ θέλω να τα φτιάξουνε..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vasilis1818
Warlock
Warlock
Vasilis1818


Δίδυμος Αριθμός μηνυμάτων : 327
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2011
Ηλικία : 33
Τόπος : Καπου...

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας:
Atittude: Kind

Vampire Diaries: 4th season - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Vampire Diaries: 4th season   Vampire Diaries: 4th season - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠεμ Απρ 18, 2013 1:55 am

Τελικα ο τζερεμι δεν τα εφτιαξε με καμια.. ψοφισε.

Ελπιζω να δω (αν και ετσι οπως πανε τα επεισοδια σιγουρα κατι θα γινει)
τον κλαους με την καρολαιν μαζι.
και τον στεφαν με την ελενα.
Ο ντειμον για να μην μεινει ετσι ας τα φτιαξει με την ρεμπεκα... καλη ειναι Vampire Diaries: 4th season - Σελίδα 6 220813
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
careless
Spirit
Spirit
careless


Δίδυμος Αριθμός μηνυμάτων : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 16/04/2013
Ηλικία : 42
Τόπος : ροδος

Vampire Diaries: 4th season - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Vampire Diaries: 4th season   Vampire Diaries: 4th season - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠαρ Απρ 19, 2013 3:00 pm

αν και ημουν τρελη fan στην αρχη κ μεχρι κ την 3 σεζον η ιστορια εχει αρχισει να παντερνει λιγο στην 4η σεζον.ολοι το χουν διπορτο εκει μεσα κ ο ρολος της Ελενας σαν κακια ειναι αξιοθρηνητος κατα τη ταπεινη μου γνωμη.οι καλοι γιναν κακοι,οι κακοι καλοι,οι ζωντανοι νεκροι,οι νεκροι απο οτι φαινεται θα ζωντανεψουν...ε ειπαμε πια...!αστε που παιζει ενα επεισοδιο αντε 2 και σταματαει για ενα μηνα.ευχομαι να στρωσει γιατι ηταν θεικη σειρα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vasilis1818
Warlock
Warlock
Vasilis1818


Δίδυμος Αριθμός μηνυμάτων : 327
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2011
Ηλικία : 33
Τόπος : Καπου...

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας:
Atittude: Kind

Vampire Diaries: 4th season - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Vampire Diaries: 4th season   Vampire Diaries: 4th season - Σελίδα 6 Icon_minitimeΣαβ Απρ 20, 2013 11:14 pm

Δεν πιστευω οτι εχει χαλασει και τοσο στην 4 σεζον.
Ο σαιλας μας κραταει σε αγωνια για την συνεχεια... ή τουλαχιστον κραταει εμενα...
Και πιστευω θα ηταν πολυ ωραιο να ζωντανεψουν ξαφνικα ολοι οσοι πεθαναν....
Θα δωσει ξανα στην σειρα ζωντανια με κυνηγια και ιστοριες...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Princess of darkness
Fallen
Fallen
Princess of darkness


Παρθένος Αριθμός μηνυμάτων : 2094
Ημερομηνία εγγραφής : 27/02/2011
Ηλικία : 31

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Lestat
Atittude: Noble

Vampire Diaries: 4th season - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Vampire Diaries: 4th season   Vampire Diaries: 4th season - Σελίδα 6 Icon_minitimeΚυρ Απρ 21, 2013 9:10 pm

Ναι σωστό αν εμφανιστούν όλα τα πλάσματα απο τον άλλο κόσμο θα έχει μια δράση. Η Ελένα έχει γίνει μια bitch και μισή στον τέταρτο.Είδα και το καινούργιο επεισόδιο (Pictures of you). Στο χορό αποφοίτησης φαρμάκι το στοματάκι της όσον αφορά την συμπεριφορά της στο Ντέιμον και στο Στέφαν.Μισούσα τρομερά το Στέφαν αλλά τώρα πήρε τη θέση του η Ελένα.(ψόφος!) Απ ότι κατάλαβα όμως πρέπει να αρχίσει να αισθάνεται μετά απο αυτό που της έκανε η Μπόνι(μακάρι παναγιά μου!) Επίσης,βαρέθηκα να κρύβεται ο Σάιλας σε όποιο σώμα βρει!Αυτό με τα επεισόδια που βάζουν ένα στο τόσο ισχύει! :-(
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vasilis1818
Warlock
Warlock
Vasilis1818


Δίδυμος Αριθμός μηνυμάτων : 327
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2011
Ηλικία : 33
Τόπος : Καπου...

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας:
Atittude: Kind

Vampire Diaries: 4th season - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Vampire Diaries: 4th season   Vampire Diaries: 4th season - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Απρ 22, 2013 2:11 am

Πιστευω οτι ο σαιλας δεν ειναι τοσο κακος τελικα...
Το μονο που θελει ειναι να βαλει τελος στην "μιζερι" ζωη του.
Βεβαια κανει οτι χρειαζεται αλλα αν ημασταν εμεις στην θεση του δεν θα καναμε το ιδιο για να ξεφυγουμε απο αυτην την ζωη?

Οσο για την ελενα πραγματικα εμεινα εκπληκτος οταν ειδα οτι πηγε να σκοτωσει την μπονι την καλυτερη της παιδικη φιλη χωρις καν να το σκεφτει... δηλαδη εκει εμεινα κοκκαλο. Το ευχαριστηθηκα ομως οταν την παρακαλεσε να σταματησει... Αμφιβαλλω ομως οτι ενιωσε κατι διοτι η ιδια παιζει και την κατερινα... κι οπως και η κατερινα ετσι και η ελενα (στην μορφη δεν νιωθω τιποτα πλεον) λενε και κανουν οτιδηποτε αρκει να ξεφυγουν...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Princess of darkness
Fallen
Fallen
Princess of darkness


Παρθένος Αριθμός μηνυμάτων : 2094
Ημερομηνία εγγραφής : 27/02/2011
Ηλικία : 31

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Lestat
Atittude: Noble

Vampire Diaries: 4th season - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Vampire Diaries: 4th season   Vampire Diaries: 4th season - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Απρ 22, 2013 8:14 pm

Ναι, μόνο που υποτίθεται ότι η Εlena έχει διαφορετικό χαρακτήρα απο την Katherine.Τι κ αν είναι σωσίας,απόγονος της Katherine; Πριν βάλει ένα τοίχος στα συναισθήματά της ήταν όπως τον παλιό εαυτό της.Τώρα συμφωνώ οτι συμπεριφέρεται σαν την Katherine αλλά μόνο γιατί έσβησε τα συναισθήματά της.Eγώ κατάλαβα πως με τον πόνο που της προκάλεσε η φίλη της αισθάνθηκε κάτι.Οι Originals αρχίζουν και γίνονται όλο και πιο συμπαθητικοί και η Elena χειρότερη κ απ αυτούς!Αντιδεοντολογικό!:P Λάθος του Damon.Ούτε καν τον έρωτα της για τους Salvatore δεν αισθάνεται.Άντε να αλλάξει αυτό,να διαλέξει επιτέλους μη τα πάρω κ άλλο με την πάρτι της!:P
Όσο για τον Σάιλας φαίνεται απελπισμένος και πληγωμένος απ την παλιά ιστορία του.Απ την αρχή δεν τον θεώρησα ''κακό'' συμφωνώ μ αυτό που λες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vasilis1818
Warlock
Warlock
Vasilis1818


Δίδυμος Αριθμός μηνυμάτων : 327
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2011
Ηλικία : 33
Τόπος : Καπου...

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας:
Atittude: Kind

Vampire Diaries: 4th season - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Vampire Diaries: 4th season   Vampire Diaries: 4th season - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Απρ 22, 2013 10:49 pm

Ναι οντως εχουν διαφορετικο χαρακτηρα οσον η ελενα ειχε τα συναισθηματα της... τωρα που εβαλε ενα "τοιχος" αναμεσα ουσιαστικα γινανε το ιδιο... αναισθητες και οιτανε την παρτι τους Vampire Diaries: 4th season - Σελίδα 6 76656 !! Ελπιζω μονο οπως λες οντως να ενιωσε κατι μιας και αυτο που χρειαζεται η ελενα ειναι μια μικρη σπιθα για να αρχισει να νιωθει ξανα... Οντως οι originals επαψαν να ειναι τοσο κακοι.... βεβαια το "κακοι" ουσιαστικα μιλαμε για τον εναν και μοναδικο κλαους μιας και οι υπολοιποι δεν εδιχναν και τοσο κακοι... Συμπαθω ιδιαιτερα τον Ελαιζα απο τους Originals.
τωρα οσο για τον ποιον θα διαλεξει τελικα.. φοβαμαι οτι θα παμε και σε 5η σεζον για να το δουμε χαχαχα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Princess of darkness
Fallen
Fallen
Princess of darkness


Παρθένος Αριθμός μηνυμάτων : 2094
Ημερομηνία εγγραφής : 27/02/2011
Ηλικία : 31

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Lestat
Atittude: Noble

Vampire Diaries: 4th season - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Vampire Diaries: 4th season   Vampire Diaries: 4th season - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤρι Απρ 23, 2013 5:01 am

Ε καλά η αναποφασιστικότητά της σίγουρα θα τραβήξει και στον πέμπτο κύκλο.Αυτό να λέγεται :P Απο τους Originals συμπαθώ κ εγώ τον Ελάιζα και την Ρεμπέκα μη σου πω και έναν απ τα αδέρφια που ήθελε να θυσιαστεί οικειοθελώς για να αφανιστεί το είδος τους(όταν αντιπαθούσα τον Κλάους) αλλά δεν είμαι σίγουρη για το όνομα.Φιν;Τον Ελάιζα τον λυπάμαι κιόλας γιατι δεν μου φαίνεται οτι τον θέλει στ'αλήθεια η Katherine.Μάλλον ''παίζει'' μαζί του όπως κάνει με όλους γιατί κ εκείνη θέλει την θεραπεία οπότε είναι ένας καλός λόγος που ασχολείται μαζί του.Έχουν κ ένα παρελθόν όμως απ ότι κατάλαβα αλλά και πάλι δεν την εμπιστεύομαι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vasilis1818
Warlock
Warlock
Vasilis1818


Δίδυμος Αριθμός μηνυμάτων : 327
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2011
Ηλικία : 33
Τόπος : Καπου...

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας:
Atittude: Kind

Vampire Diaries: 4th season - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Vampire Diaries: 4th season   Vampire Diaries: 4th season - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠεμ Απρ 25, 2013 8:22 am

Ναι φιν τον ελεγαν αν δεν κανω λαθος κι εγω. Θα μιλας για τοτε που γυρισε η μητερας τους και σκεφτηκαν ενα σχεδιο για να καταστρεψουν για παντα το ειδος πραγμα στο οποιο συμφωνησε μονο ο φιν.

Απορησα οταν εδωσε στον Ελαιζα την θεραπεια πραγματικα... για μια στιγμη σκεφτηκα μηπως εδωσε καμια ψευτικη... Αλλα αν τον ηθελε συμμαχο της δεν ειχε κι αλλη επιλογη. Ετσι πιστευω κι εγω οτι τον εκμεταλευεται αλλα αργοτερα πιστευω οτι κατι θα γινει με αυτην ισως να αλλαξει... θα δουμε στην πορεια βεβαια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Princess of darkness
Fallen
Fallen
Princess of darkness


Παρθένος Αριθμός μηνυμάτων : 2094
Ημερομηνία εγγραφής : 27/02/2011
Ηλικία : 31

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Lestat
Atittude: Noble

Vampire Diaries: 4th season - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Vampire Diaries: 4th season   Vampire Diaries: 4th season - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠεμ Απρ 25, 2013 8:59 pm

Ε τώρα η θεραπεία είναι στα χέρια του Σάιλας αλλά κ μένα με παραξένεψε που του έδωσε την θεραπεία.Στην αρχή λέω θα τον κορόιδεψε δεν θα ήταν η αληθινή θεραπεία και θα την κρατούσε για τον εαυτό της.Θα δούμε στην πορεία τι γίνεται μεταξύ τους.Ναι γι αυτό ακριβώς λέω που σχεδίαζε η μητέρα τους να τους σκοτώσει όλους απλά δεν θυμώμουν το όνομα του γιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vasilis1818
Warlock
Warlock
Vasilis1818


Δίδυμος Αριθμός μηνυμάτων : 327
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2011
Ηλικία : 33
Τόπος : Καπου...

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας:
Atittude: Kind

Vampire Diaries: 4th season - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Vampire Diaries: 4th season   Vampire Diaries: 4th season - Σελίδα 6 Icon_minitimeΣαβ Απρ 27, 2013 11:35 pm

Οπως και να εχει τωρα περιμενουμε το επομενο επεισοδιο... Vampire Diaries: 4th season - Σελίδα 6 681987
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Princess of darkness
Fallen
Fallen
Princess of darkness


Παρθένος Αριθμός μηνυμάτων : 2094
Ημερομηνία εγγραφής : 27/02/2011
Ηλικία : 31

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Lestat
Atittude: Noble

Vampire Diaries: 4th season - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Vampire Diaries: 4th season   Vampire Diaries: 4th season - Σελίδα 6 Icon_minitimeΚυρ Απρ 28, 2013 7:16 pm

Ναι και ήταν αφιερωμένο αποκλειστικά στους Originals.Yeah!Πάντως έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα στο καινούργιο επεισόδιο..δεν το περίμενα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Reika
Spirit
Spirit
Reika


Αριθμός μηνυμάτων : 126
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2012
Τόπος : Πάτρα

Vampire Diaries: 4th season - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Vampire Diaries: 4th season   Vampire Diaries: 4th season - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 15, 2013 11:12 pm

Εχθές μόλις τελείωσα την 4η season και θέλω απεγνωσμένα να περάσει γρήγορα ο καιρός για να ξεκινήσει η 5η season.

Στεναχωρήθηκα για την Μπόνυ στο τελευταίο επεισόδιο αλλά ελπίζω στην επόμενη season να επιστρέψει.
Το στυλάκι της Ελένα, δυστυχώς, μετά από 4 κύκλους με έχει κουράσει και ειδικά στο ρόλο της "κακιάς" το έχει failάρει απίστευτα. Προτιμώ πολύ περισσότερο το στυλάκι της Katerine που είναι πανούργα, έξυπνη και πονηρή. Από τον 3ο κύκλο έχει καταφέρει να με κερδίσει η Κάρολαϊν, παρόλο που στον 1ο κύκλο την αντιπαθούσα. Και εγώ θέλω να δω μαζί τον Κλάους με την Καρολαϊν, σαν ζευγάρι μου αρέσουν πολύ. Ο Τάιλερ επίσης με έχει κουράσει και δε θα με πείραζε αν τελικά δεν ξαναγύριζε στο Mystic Falls.

Τώρα να εκφράσω και μια απορία σχετικά με τον Σάιλας. Συγνώμη αν έχει ήδη απαντηθεί σε παλιότερο post, αλλά αναρωτιέμαι αν η μορφή που πήρε στην τελευταία του σκηνή είναι τελικά η πραγματική. Αναφέρομαι στη σκηνή που πήρε την μορφή του Στέφαν και τον έχωσε μέσα στο μεταλλικό κουτί και τον πέταξε στην λίμνη. Πριν τον πετάξει του είπε "Hello my shadow self". Αυτό σημαίνει πως ο Στέφαν είναι σωσίας του Σάιλας; Και κάπου εδώ αναρωτιέμαι τι παίζει γενικότερα με τους σωσίες, μιας και νόμιζα πως υπήρχε μόνο ένα bloodline, αυτό της Petrova. Και μιας και ανέφερα την Katerine, damn, δεν μπορώ να την φανταστώ ως θνητή, ξενερώνω άσχημα.


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Princess of darkness
Fallen
Fallen
Princess of darkness


Παρθένος Αριθμός μηνυμάτων : 2094
Ημερομηνία εγγραφής : 27/02/2011
Ηλικία : 31

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Lestat
Atittude: Noble

Vampire Diaries: 4th season - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Vampire Diaries: 4th season   Vampire Diaries: 4th season - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠαρ Αυγ 16, 2013 12:21 am

Λοιπόν έχω να συμφωνίσω σε πολλά απ όσα είπες.Ούτε εγώ μπορώ να φανταστώ την πανούργα Katherine θνητή θα χαλάσει τόσο πολύ!Όλο αυτό το αλλαζονικοbitch θηλυκό με την δύναμη τόσων αιώνων.Η Elena θα είναι πάντα η ίδια σε χαρακτήρα και αρχίζει να με κουράζει και μένα επίσης.Τώρα, αυτό με τους σωσίες ξέραμε ότι τουλάχιστον μέχρι τώρα έχουμε να κάνουμε μόνο με τα πρόσωπα Elena-Katherine αλλά δεν νομίζω η μορφή του Σάιλας σε Stefan να έχει να κάνει με το θέμα σωσίες.Μπορεί να λέω και βλακείες γιατί δεν έχω διαβάσει τα βιβλία όποιος ξέρει ας διορθώσει. Vampire Diaries: 4th season - Σελίδα 6 611715Εμένα μου φάνηκε σαν τέχνασμα του Σάιλας γιατί αν θυμάμαι καλά είχε πάρει μορφή και απο άλλους στη σειρά ή μπορεί να είναι ένα φαινόμενο που δεν το συναντάς πουθενά σε αντίθεση με τους σωσίες.Τι να πω θα το δούμε αυτό όσο θα ξεδιπλώνεται στα καινούργια επεισόδια που περιμένουμε αγωνιωδώς τον Οκτώμβρη!Όσο για την Bonnie λυπήθηκα πολύ και άμα δεν ξαναπαρουσιαστεί στη συνέχεια έστω ως φάντασμα δεν θα έχει νοστιμάδα η σειρά.Α! Η Caroline είναι φανταστική απο τον 3ο κύκλο και μετά..δείχνει αρκετά ώριμη σαν χαρακτήρας θα έλεγα.Στον πρώτο κύκλο μου ήταν κουραστική και αδιάφορη.Ο Tyler μου την έδινε απο πρώτα χίλιες φορές καλύτερος και πιο ταιριαστός ο Klaus με την τέλεια προφορά!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Reika
Spirit
Spirit
Reika


Αριθμός μηνυμάτων : 126
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2012
Τόπος : Πάτρα

Vampire Diaries: 4th season - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Vampire Diaries: 4th season   Vampire Diaries: 4th season - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠαρ Αυγ 16, 2013 1:09 am

Ούτε εγώ έχω διαβάσει τα βιβλία, γι' αυτό κιόλας έχω την συγκεκριμένη απορία. Ψάχνοντας βρήκα το παρακάτω:
Σύμφωνα με την wikia
http://vampirediaries.wikia.com/wiki/File:Vampire_Diaries_4x23_Graduation_-_Stefan_is_Silas%27_doppleganger_%22Hello_my_Shadow_Self%22
Έχουν το απόσπασμα που προανέφερα με τίτλο: Vampire Diaries 4x23 Graduation - Stefan is Silas' doppleganger "Hello my Shadow Self"

Από μια άλλη σελίδα ( http://popwatch.ew.com/2013/05/16/vampire-diaries-season-4-finale-cure-silas/ )έχουν την παρακάτω περιγραφή:
Silas’ true face: As Stefan was about to bury Silas in the quarry, he realized the body was missing. Silas appeared as Elena and explained that the spell that had turned him into stone was broken when the witch (Bonnie) who bound it died. And then the big reveal: Silas created the immortality spell 2,000 years ago. He could never die, so nature needed to find a balance — a version of him that could be killed. A shadow self. A doppelgänger. Stefan thought he was looking at Silas’ real face, and that explained the Petrova doppelgänger. “Not exactly,” Silas said. The reflection in the car window: STEFAN. “Hello, my shadow self,” he said to Stefan.

Σίγουρα δεν διευκρινίζει στα σίγουρα κάτι, απλώς έχω την αίσθηση πως μας δίνει ένα hint προς αυτήν την κατεύθυνση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Vampire Diaries: 4th season
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 6 από 7Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Vampire Diaries: 1st season
» Vampire Diaries: 2nd season
» Vampire Diaries: 5th season
» Vampire Diaries: 3rd season
» Πώς φαντάζεσται το τέλος του ''The Vampire Diaries'' ;

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Night Castle :: Κινηματογράφος-TV-Θέατρο :: Σειρές και Animation-
Μετάβαση σε: