Night Castle
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Night Castle

Το καλύτερο forum τρόμου στην Ελλάδα!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Death Note || Ντέσου Νόοτο (Desu Nōto) || Τετράδιο Θανάτου

Πήγαινε κάτω 
+4
DeathView*
FoxyTheFox
AЯianЯhod.ЬЩ.22
DeepBlue
8 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
AЯianЯhod.ЬЩ.22
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
AЯianЯhod.ЬЩ.22


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 5273
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Lying in my coffin...Buried in a distant tomb of a distant place...away from unwanted eyes...

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Louis, Lestat and Dracula
Atittude: Mean

Death Note || Ντέσου Νόοτο (Desu Nōto) || Τετράδιο Θανάτου  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Death Note || Ντέσου Νόοτο (Desu Nōto) || Τετράδιο Θανάτου    Death Note || Ντέσου Νόοτο (Desu Nōto) || Τετράδιο Θανάτου  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Αυγ 13, 2013 5:28 am

Καταρχάς, το πρώτο που παρέθεσες δεν το είπα εγώ (και δεν ξέρω και από που το πήρες)
Όσον αφορά το δεύτερο (το βάζω σε spoiler για να μην ξεφύγουμε κι άλλο απ' το θέμα)
Σπόιλερ:

Όσον αφορά τα υπόλοιπα:
-Η γνώμη σου δεν ήταν αμερόληπτη, ούτε αντικειμενική. Γι' αυτό κιόλας προέβαλα τις ενστάσεις μου εξ' αρχής και προέκυψε όλη αυτή η συζήτηση και
-Σε περίπτωση που δεν διάβασες τις προηγούμενες σελίδες, δεν είμαι η μόνη από 'δω μέσα στην οποία αρέσει το Death Note. Το ότι δεν σου αρέσει δεν σε κάνει ούτε ξεχωριστό, ούτε σημαίνει ότι πρέπει να σου κάνουμε τεμενάδες γι' αυτό. Όπως εσύ υπερασπίζεσαι την άποψή σου, το ίδιο από μεριάς μου κάνω και εγώ.

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Reika
Spirit
Spirit
Reika


Αριθμός μηνυμάτων : 126
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2012
Τόπος : Πάτρα

Death Note || Ντέσου Νόοτο (Desu Nōto) || Τετράδιο Θανάτου  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Death Note || Ντέσου Νόοτο (Desu Nōto) || Τετράδιο Θανάτου    Death Note || Ντέσου Νόοτο (Desu Nōto) || Τετράδιο Θανάτου  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Αυγ 16, 2013 12:50 am

Nathaniel έγραψε:

Αν εξαιρέσεις τα filler-episodes στο ναρούτο αυτό που μένει είναι χρυσός. Έχει πιο δομημένη πλοκή από το Death note, πιο ολοκληρωμένους χαρακτήρες και σίγουρα πολύ καλύτερη μυθολογία.
Πώς γίνεται να συγκρίνεις ένα shonen με ένα seinen; Είναι εντελώς διαφορετικά αυτά τα δύο anime/manga που είναι άσκοπη η σύγκρισή τους. Και εγώ θεωρώ "χρυσό" στην Candy Candy αλλά δεν μπορώ να την συγκρίνω με το Death Note ή το FMA ή το Ergo Proxy. Τα shonen με τα shonen, τα seinen με τα seinen και τα shoujo με τα shoujo.

Nathaniel έγραψε:

Το Death note είναι μία πολύ καλή προσπάθεια για ένα σοβαρό - mature ανιμε/μανγκα αλλά έχει τόσα κενά λογικής στην ανάλυση των κινήσεων των χαρακτήρων που 'προδίδουν΄την πλοκή.

Το μόνο plot hole είναι πως ο L έχει διαβάσει το σενάριο. Κάτι που ισχύει κυρίως για το anime. Εφόσον έχεις διαβάσει το manga θα έχεις δει τη διαφορά και πόσο επεξηγηματικότερο είναι. Πιθανόν να μην σε καλύπτει ούτε το manga, αλλά please, ας μην μιλήσουμε για plot hole στο Naruto Shippuuden, θα πάρει άπειρες σελίδες.

Με λίγα λόγια έχω ακούσει άπειρες συζητήσεις προσπαθώντας να συγκρίνουν Naruto με Bleach και One Piece, αλλά τέτοιες συγκρίσεις τις θεωρώ αναμενόμενες και αν μη τι άλλο δίκαιες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nathaniel
Lycan
Lycan
Nathaniel


Λέων Αριθμός μηνυμάτων : 800
Ημερομηνία εγγραφής : 29/04/2010
Ηλικία : 35
Τόπος : The Savage Garden

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Louis de Pointe du Lac
Atittude: Noble

Death Note || Ντέσου Νόοτο (Desu Nōto) || Τετράδιο Θανάτου  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Death Note || Ντέσου Νόοτο (Desu Nōto) || Τετράδιο Θανάτου    Death Note || Ντέσου Νόοτο (Desu Nōto) || Τετράδιο Θανάτου  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 22, 2013 5:00 pm

Oοοοk... Μετά από αυτό δεν έχω κάτι άλλο να πω. Με καλύψατε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://talesofduskanddawn.blogspot.com/
Vasilis1818
Warlock
Warlock
Vasilis1818


Δίδυμος Αριθμός μηνυμάτων : 327
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2011
Ηλικία : 33
Τόπος : Καπου...

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας:
Atittude: Kind

Death Note || Ντέσου Νόοτο (Desu Nōto) || Τετράδιο Θανάτου  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Death Note || Ντέσου Νόοτο (Desu Nōto) || Τετράδιο Θανάτου    Death Note || Ντέσου Νόοτο (Desu Nōto) || Τετράδιο Θανάτου  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Αυγ 28, 2013 5:13 am

Καλο Anime. Δεν τρελαθηκα ουτε ειναι απο τα αγαπημενα μου αλλα με κρατησε με ενδιαφερον μεχρι το τελος!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Death Note || Ντέσου Νόοτο (Desu Nōto) || Τετράδιο Θανάτου
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» Death Note
» Η στριγγλια του θανατου: Μπανσή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Night Castle :: Κινηματογράφος-TV-Θέατρο :: Σειρές και Animation-
Μετάβαση σε: