Night Castle
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Night Castle

Το καλύτερο forum τρόμου στην Ελλάδα!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 True Blood

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Reika
Spirit
Spirit
Reika


Αριθμός μηνυμάτων : 126
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2012
Τόπος : Πάτρα

True Blood Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: True Blood   True Blood Icon_minitimeΣαβ Μάης 09, 2015 7:31 pm

True Blood 1416utz

Το True Blood είναι αμερικανική δραματική τηλεοπτική σειρά, δημιουργημένη από τον Άλαν Μπολ. Είναι βασισμένη από τη σειρά μυθιστορημάτων της Σαρλίν Χάρις The Southern Vampire Mysteries, τα οποία περιγράφουν τη συμβίωση ανθρώπων και βρικολάκων σε μια μικρή πόλη ονόματι Μπον Τεμπ της Λουιζιάνα. Η σειρά επικεντρώνεται κυρίως στην Σούκι Στάκχαουζ και την οικογένειά της. Η Σούκι είναι ερωτευμένη με τον Μπιλ Κόμπτον, ο οποίος είναι βρικόλακας, αλλά η οικογένειά της μαζί με τους κατοίκους της πόλης κατακρίνει τη σχέση τους λόγω της φύσης του Μπιλ.

Η σειρά αποτελείται από 7 seasons.

Είχα ξεκινήσει την σειρά πριν αρκετά χρόνια αλλά κάπου στη δεύτερη season την άφησα γιατί μου έσπαγε τα νεύρα η Σούκι.
Πριν λίγους μήνες είπα να δώσω να μια δεύτερη ευκαιρία στο True Blood και να αγνοήσω τον εκνευρισμό που μου προκαλούσε η Σούκι.
Το καλό είναι πως καθώς περνούν τα επεισόδια και οι seasons αυτός ο εκνευρισμός μειώνεται και πλέον στην 6 season στην οποία βρίσκομαι τώρα οι κεντρικοί χαρακτήρες έχουν εξελιχθεί αρκετά και παρουσιάζουν ενδιαφέρον.

Από τους αγαπημένους μου χαρακτήρες είναι πλέον η Τζέσικα, η Παμ και φυσικά ο Έρικ!

Εσάς ποια η άποψή σας για την σειρά;

Υ.Γ. Είχα την αίσθηση πως υπήρχε ήδη thread για το True Blood, αλλά ψάχνοντας στα sections δεν βρήκα κάτι. Σε περίπτωση που υπάρχει ήδη topic για την σειρά, θα μπορούσε να γίνει ένα merge. (^.^")

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paramu8enia
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
paramu8enia


Δίδυμος Αριθμός μηνυμάτων : 4651
Ημερομηνία εγγραφής : 10/07/2011
Ηλικία : 27
Τόπος : Memories

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Dean! Kaneki-kun
Atittude: Kind

True Blood Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: True Blood   True Blood Icon_minitimeΤρι Μάης 12, 2015 2:21 am

Ωραία σειρά, είχα δει κάποια επεισόδια στην τύχη. Αλλά μέχρι εκεί.. (Δεν είμαι να ξεκινήσω εγώ σειρές, δεν θα τις τελειώσω ποτέ!:Ρ)

Πάντως είναι πολύ ωραία. Κατά την γνώμη μου.

Αν κι βέβαια κι εγώ νόμιζα ότι υπήρχε ένα παρόμοιο τοπικ αλλά μάλλον το έσβησαν;:Ρ δεν ξέρω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
True Blood
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» blood queen
» Blood+ - Γενική συζήτηση
» the Vakiuc Demon by Blood Countess

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Night Castle :: Κινηματογράφος-TV-Θέατρο :: Σειρές και Animation-
Μετάβαση σε: