Night Castle
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Night Castle

Το καλύτερο forum τρόμου στην Ελλάδα!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Φιλία-Friendship

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
paramu8enia
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
paramu8enia


Δίδυμος Αριθμός μηνυμάτων : 4651
Ημερομηνία εγγραφής : 10/07/2011
Ηλικία : 27
Τόπος : Memories

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Dean! Kaneki-kun
Atittude: Kind

Φιλία-Friendship Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Φιλία-Friendship   Φιλία-Friendship Icon_minitimeΚυρ Ιουν 07, 2015 9:58 pm

Τι σημαίνει για εσάς φιλία; Πείτε μας την γνώμη σας! Φιλία-Friendship 611715


Έχει επεξεργασθεί από τον/την paramu8enia στις Κυρ Αυγ 09, 2015 11:26 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Reika
Spirit
Spirit
Reika


Αριθμός μηνυμάτων : 126
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2012
Τόπος : Πάτρα

Φιλία-Friendship Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φιλία-Friendship   Φιλία-Friendship Icon_minitimeΠαρ Ιουν 12, 2015 4:24 am

Ένα fact για την φιλία είναι πως όσο μεγαλώνουμε τόσο πιο δύσκολα κάνουμε αληθινούς φίλους. Ουσιαστικά αυτοί που θεωρούνται πραγματικοί φίλοι (και όχι απλώς παρεάκι που τυγχάνει τη δεδομένη στιγμή να βγαίνουμε για καφέ) είναι άτομα που έχουμε κρατήσει από τα παιδικά μας χρόνια.

Εγώ προσωπικά τα τελευταία χρόνια δεν μπορώ να δεθώ ουσιαστικά, προσπαθώ να είμαι καλή φίλη χωρίς όμως να κάνω κάποια υπέρβαση. Ενώ μικρότερη έβαζα τους φίλους μου πολύ ψηλά, πολλές φορές πάνω από τις προσωπικές μου ανάγκες και τα θέλω μου, πλέον όμως έχω χαλαρώσει. Ακόμα και να "παρεξηγηθώ" με κάποιον φίλο μου δε θα κάτσω να σκάσω, ενώ παλιότερα θα χτυπιόμουν στα πατώματα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Princess of darkness
Fallen
Fallen
Princess of darkness


Παρθένος Αριθμός μηνυμάτων : 2094
Ημερομηνία εγγραφής : 27/02/2011
Ηλικία : 31

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Lestat
Atittude: Noble

Φιλία-Friendship Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φιλία-Friendship   Φιλία-Friendship Icon_minitimeΣαβ Ιουν 13, 2015 7:47 am

Εγώ αυτό που κρατώ κυρίως σαν ιδέα είναι η αντοχή στο χρόνο. Μια φιλία που όλο και ωριμάζει στο χρόνο μέσα από καταστάσεις (χαρές και λύπες) και γίνεται ανθεκτική. Μέσω των καταστάσεων συνειδητοποιείς πως αργά ή γρήγορα φαίνεται η αξία μιας φιλίας-με την πραγματική σημασία της λέξης, έναντι μιας υποτιθέμενης "φιλίας".
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vasilis1818
Warlock
Warlock
Vasilis1818


Δίδυμος Αριθμός μηνυμάτων : 327
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2011
Ηλικία : 33
Τόπος : Καπου...

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας:
Atittude: Kind

Φιλία-Friendship Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φιλία-Friendship   Φιλία-Friendship Icon_minitimeΠαρ Αυγ 07, 2015 9:34 pm

Τι ειναι φιλια... πολυ ωραια ερωτηση. Δεν ειμαι σιγουρος αλλα νομιζω πως ειναι η αγαπη (οχι ερωτικη) μεταξυ 2 ανθρωπων οπου παντα ο ενας ειναι διπλα στον αλλον σε οτι χρειαστει χωρις ζηλειες και κακιες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Favole
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Favole


Τοξότης Αριθμός μηνυμάτων : 2741
Ημερομηνία εγγραφής : 13/05/2012
Ηλικία : 26
Τόπος : Into the Dark

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Bella,Batman,draculaura
Atittude: Scary

Φιλία-Friendship Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φιλία-Friendship   Φιλία-Friendship Icon_minitimeΣαβ Αυγ 08, 2015 12:27 am

Λοιπόν τι είναι φιλια. Θα συμφωνήσω με τον Βασίλη... Είναι η αγάπη όχι η ερωτική μεταξύ δύο ανθρώπων... Που νιαζονται ο ένας για τον άλλο...
Επιπλέον φιλία είναι αυτό που σε κάνει ευτυχισμένο στις δύσκολες σου μέρες... Κάποιος που δεν φοβάσαι να του εκμηστηρευτεις το οτιδήποτε χωρίς να φοβάσαι ότι θα σε αποπαρει η θα σε κάνει να νιώσεις αβολα... Που πάντα καταλαβαίνει....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://thecryptofdarkness.blogspot.gr/
 
Φιλία-Friendship
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Night Castle :: Spam :: Διάφορα θέματα συζήτησης-
Μετάβαση σε: