Night Castle
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Night Castle

Το καλύτερο forum τρόμου στην Ελλάδα!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Γάμοοοοςςς..

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
paramu8enia
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
paramu8enia


Δίδυμος Αριθμός μηνυμάτων : 4651
Ημερομηνία εγγραφής : 10/07/2011
Ηλικία : 27
Τόπος : Memories

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Dean! Kaneki-kun
Atittude: Kind

Γάμοοοοςςς.. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Γάμοοοοςςς..   Γάμοοοοςςς.. Icon_minitimeΚυρ Ιουν 07, 2015 10:03 pm

Τι γνώμη έχετε για το γάμο;

Σαν βαμπίρια, λυκάνθρωποι, άγγελοι κι γενικώς όλα τα σκοτεινά πλάσματα που είμαστε. Θα προτιμούσατε ένα νορμαλ γάμο; Ή  λίγο πιο γκοθικ;


Έχει επεξεργασθεί από τον/την paramu8enia στις Κυρ Αυγ 09, 2015 11:27 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gerstavros
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
gerstavros


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 621
Ημερομηνία εγγραφής : 15/12/2012
Ηλικία : 31
Τόπος : στο χάος

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας:
Atittude: Kind

Γάμοοοοςςς.. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γάμοοοοςςς..   Γάμοοοοςςς.. Icon_minitimeΠαρ Ιουν 12, 2015 12:39 am

άι ρε θες και γκοθικ:Ρ εγω μονο πολιτικό προτιμώ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Reika
Spirit
Spirit
Reika


Αριθμός μηνυμάτων : 126
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2012
Τόπος : Πάτρα

Γάμοοοοςςς.. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γάμοοοοςςς..   Γάμοοοοςςς.. Icon_minitimeΠαρ Ιουν 12, 2015 3:51 am

Αν με ρωτούσες πριν δέκα χρόνια θα ήμουν κάπως αρνητική στον θεσμό, επί της ουσίας το θεωρώ αστικό κατάλοιπο μιας και ο γάμος θεσπίστηκε με την λογική να ενώνουν οι φαμίλιες τις περιουσίες τους.
Πλέον θεωρώ τον γάμο απλώς μια όμορφη τελετή. Έχεις πάρει την απόφαση να ανοίξεις το δικό σου σπιτικό και να φτιάξεις μια νέα οικογένεια, είσαι χαρούμενος για αυτό, το κοινοποιείς, καλείς φίλους, κάνεις και το cosplay σου (aka ντύνεσαι νυφούλα) και το διασκεδάζεις.

Προσωπικά ποτέ δεν ήμουν από τα κοριτσάκια που ονειρευόντουσαν από μικρές τον τέλειο γάμο, δεν με ενδιέφερε. Πλέον τώρα που το ενδεχόμενο να ανοίξω δικό μου σπίτι είναι κοντά, σκεφτόμουν ακόμα και το σύμφωνο συμβίωσης, αλλά επειδή οι γονείς μου (και οι γονείς του φίλου μου) θα θέλουν έναν γάμο, είτε πολιτικό είτε θρησκευτικό, έχει μπει κάπως στο μυαλό μου η ιδέα.

Οι γονείς μου πιστεύω θα προτιμούσαν σίγουρα πολιτικό γάμο, αλλά οι γονείς του φίλου μου επειδή είναι αρκετά θρησκευόμενοι λογικά θα θέλουν θρησκευτικό. Πάντως σε κάθε ενδεχόμενο δεν υπάρχει περίπτωση να δώσω έναν σκασμό λεφτά να πάρω official νυφικό. Έχω σκεφτεί να παραγγείλω από e-bay ένα άσπρο μακρύ βικτωριανό φόρεμα με κορσέδες δαντέλες και τα σχετικά και να σκάσω μύτη έτσι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Γάμοοοοςςς..
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Night Castle :: Spam :: Διάφορα θέματα συζήτησης-
Μετάβαση σε: