Night Castle
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Night Castle

Το καλύτερο forum τρόμου στην Ελλάδα!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι

Πήγαινε κάτω 
+17
Allison Argent
lily modgomery
Amaranth
Broken Angel
nektarios8
Night Princess♥
Raven
Katerina Petrova
Sensitive Vampire
Catnipe
ClaireReno
Ophelia
Dark Princess.
queen of damned
Cathy Ames
Dracula's Daughter
Christian Ozera
21 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Christian Ozera
Lycan
Lycan
Christian Ozera


Λέων Αριθμός μηνυμάτων : 397
Ημερομηνία εγγραφής : 11/05/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Mystic Falls

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Stefan Salvatore
Atittude: Kind

Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι   Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι Icon_minitimeΤρι Μάης 18, 2010 5:35 pm

Η εμπειρία της προμνησίας συνοδεύεται συνήθως από μία αίσθηση "παράξενου", και αποδίδεται από το υποκείμενο της εμπειρίας σε όνειρό του, παρόλο το ότι υπάρχει η αίσθηση ότι η εμπειρία έχει πραγματικά υπάρξει στο παρελθόν. Το φαινόμενο είναι αρκετά συχνό και επίσημες έρευνες έχουν δείξει ότι περισσότερο από το 70% των ανθρώπων το έχουν βιώσει τουλάχιστον μία φορά στη ζωή τους. Υπάρχουν αναφορές σε εμπειρίες προμνησίας στη λογοτεχνία του παρελθόντος, γεγονός που αποδεικνύει ότι το φαινόμενο δεν είναι νέο.
[Επεξεργασία] Επιστημονική έρευνα

Το φαινόμενο έχει ερευνηθεί εκτεταμένα τα τελευταία χρόνια από ψυχολογική και νευροφυσιολογική σκοπιά. Η εξήγηση που δίνεται είναι ότι πιθανότατα πρόκειται για μία ανωμαλία της μνήμης. Συγκεκριμένα ο εγκέφαλος εσφαλμένα "πιστεύει" οτι έχει καταγεγραμμένη μία εμπειρία, ενώ δεν την έχει. Η εξήγηση αυτή στηρίζεται από το γεγονός ότι μπορεί μεν το άτομο να πιστεύει οτι η εμπειρία του έχει ξανασυμβεί, αλλά δεν είναι σε θέση να ανακαλέσει τη χρονική στιγμή ή τις συνθήκες.

Έρευνες έχουν δείξει συσχέτιση της προμνησίας με διαταραχές όπως η σχιζοφρένεια και η επιληψία. Οι σχέσεις αυτές σύμφωνα με ορισμένους επιστήμονες υπονοούν ότι το φαινόμενο είναι μία νευρολογική διαταραχή στα ηλεκτρικά φορτία του εγκεφάλου, διαταραχή που φυσικά δεν είναι απαραίτητο να είναι σοβαρή αφού είναι αρκετά συνηθισμένη και καθημερινή σε πολλούς υγιείς ανθρώπους.
[Επεξεργασία] Παραψυχολογία

Η προμνησία έχει ακόμα συσχετιστεί με μη επιστημονικά αποδεδειγμένα φαινόμενα όπως η μετενσάρκωση ή η εξωαισθητηριακή αντίληψη. Στην πρώτη περίπτωση, η αίσθηση της ανάμνησης που έχει το άτομο αποδίδεται στο ότι είχε μία παρόμοια εμπειρία σε προηγούμενη ζωή του. Στη δεύτερη περίπτωση, η εξήγηση που δίνεται είναι ότι το άτομο είχε "προφητέψει" την εμπειρία που βιώνει, μέσω π.χ. ενός ονείρου.





















Tί πιστεύετε για το συγκεκριμένο θέμα;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Dracula's Daughter
Witch
Witch
Dracula's Daughter


Δίδυμος Αριθμός μηνυμάτων : 259
Ημερομηνία εγγραφής : 05/05/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : Transilvania

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Vlad Dracula,Stefan Salvatore,Kristian Ozera and Dimitri Belikov
Atittude: Mean

Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι   Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι Icon_minitimeΔευ Μάης 24, 2010 9:34 pm

Ειναι μερος της καθημερινοτητας καθε ανθρωπου.Προσωπικα παθενω deja vu πολυ συχνα και το εχω συνηθησει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://nautilus.forumgreek.com/portal.htm
Cathy Ames
Witch
Witch
Cathy Ames


Παρθένος Αριθμός μηνυμάτων : 179
Ημερομηνία εγγραφής : 10/06/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : Cullen Residence

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Dracula
Atittude: Noble

Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι   Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι Icon_minitimeΠαρ Ιουν 11, 2010 4:53 pm

Το ντεζαβού νόμιζα πως οφειλόταν στο γεγονός πως το αριστερό μάτι πιάνει εικόνες λίγο πιο γρήγορα από το δεξί και νομίζουμε πως τα βλέπουμε 2 φορές. Αλλά μου έχει τύχει και με ήχους οπότε έχω αμφιβολίες...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
queen of damned
Fallen
Fallen
queen of damned


Τοξότης Αριθμός μηνυμάτων : 24
Ημερομηνία εγγραφής : 14/08/2010
Ηλικία : 29
Τόπος : Θεσσαλονικη

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας:
Atittude:

Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι   Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι Icon_minitimeΚυρ Αυγ 15, 2010 12:58 am

το παθαινω συνεχεια μα συνεχεια ομως οπως επισης το να ειμαι ξαπλωμενη και να ακουω καποιο συγκεκριμενο μελανχολικο τραγουδι νιωθω σαν να υπαρχει ενα ηχειο διπλα μου που στην πραγματικοτητα δεν υπαρχει ακουγετε τοσο δυνατα και καθαρα που τρομαζω :/
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Dark Princess.
Dark Elf
Dark Elf
Dark Princess.


Λέων Αριθμός μηνυμάτων : 598
Ημερομηνία εγγραφής : 25/09/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Ταρταρα

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Rose Hathaway,Christian Ozera,Andrian Ivashkov,Jasper Cullen & Lestat.
Atittude: Scary

Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι   Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι Icon_minitimeΣαβ Σεπ 25, 2010 8:50 pm

Παιδια και εγω το παθενω πολυ συχνα αλλα συμβαινει οταν ειμαι μονη στο σπιτι και ειναι ακομα ποιο τρομαχτικο!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ophelia
Fallen
Fallen
Ophelia


Δίδυμος Αριθμός μηνυμάτων : 1372
Ημερομηνία εγγραφής : 25/04/2010
Ηλικία : 159
Τόπος : House of night

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Damon Salvatore
Atittude: Scary

Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι   Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι Icon_minitimeΣαβ Σεπ 25, 2010 8:51 pm

Μήπως εκεί όμως, επειδή είσαι σπίτι κάνεις όντως λίγο πολύ τις ίδιες κινήσεις...;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://nightcastle.board-directory.net
Dark Princess.
Dark Elf
Dark Elf
Dark Princess.


Λέων Αριθμός μηνυμάτων : 598
Ημερομηνία εγγραφής : 25/09/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Ταρταρα

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Rose Hathaway,Christian Ozera,Andrian Ivashkov,Jasper Cullen & Lestat.
Atittude: Scary

Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι   Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι Icon_minitimeΣαβ Σεπ 25, 2010 8:55 pm

Δεν θα το ελεγα.......θα το παρατηρησω και θα σου πω!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ophelia
Fallen
Fallen
Ophelia


Δίδυμος Αριθμός μηνυμάτων : 1372
Ημερομηνία εγγραφής : 25/04/2010
Ηλικία : 159
Τόπος : House of night

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Damon Salvatore
Atittude: Scary

Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι   Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι Icon_minitimeΣαβ Σεπ 25, 2010 8:58 pm

Ναι αμέ... Πάντως ούτως ή άλλως είναι τρομακτικό...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://nightcastle.board-directory.net
ClaireReno
Fallen
Fallen
ClaireReno


Καρκίνος Αριθμός μηνυμάτων : 139
Ημερομηνία εγγραφής : 04/10/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Κοιτα εξω απο το παραθυρο, βλεπεις αυτο το θαμνο που κουνιεται... για κοιτα καλυτερα.. ΜΠΟΥ!

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Kaname και Hanabusa
Atittude: Noble

Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι   Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι Icon_minitimeΔευ Οκτ 11, 2010 12:08 am

Παιδια αυτο ειναι Το θεμα Μου!!!
Παθαινω deja vu πανω απο μια φορα καθε μερα! Μιλαω πολυ σοβαρα! Αλλα δεν το εχω ψαξει γιατι να σας πω την αληθεια, φοβαμαι την απαντηση. Οπως τωρα που διαβασα αυτο που ειπε o Geo πιο πανω για την σχιζοφρενεια και τρομαξα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Catnipe
Spirit
Spirit
Catnipe


Τοξότης Αριθμός μηνυμάτων : 100
Ημερομηνία εγγραφής : 22/09/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : on the floating shapless ocean

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Jane, Volturi (Twilight Saga)
Atittude: Scary

Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι   Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι Icon_minitimeΔευ Οκτ 11, 2010 1:20 am

και εγώ παθαίνω αρκετά συχνά Deja vu.. Αλλά το πιο παράξενο που μου έχει σύμβεί και συνεχίζει να μου συμβαίνει είναι όταν πάω στο εξοχικό μίας γνωστής μου. Όποτε στρίβω δεξιά κατεβαίνοντας την σκάλα που οδηγεί στόν κήπο παθαίνω πάντα Deja vu! Αυτό γίνεται πάντα.. Έχω αρχίσει να πιστεύω στις προηγούμενες ζωές
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sensitive Vampire
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Sensitive Vampire


Τοξότης Αριθμός μηνυμάτων : 11982
Ημερομηνία εγγραφής : 14/09/2010
Ηλικία : 29
Τόπος : it's a secret!!!

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: damon salvatore, edward cullen, kristian ozera, adrian ivashkof
Atittude: Kind

Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι   Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι Icon_minitimeΔευ Ιαν 03, 2011 12:29 am

εγω δεν το εχω παθει ποτε, ευτυχως. απλα πιστευω πως εχει να κανει με την παρατηρητικοτητα. δηλαδη οταν ειμαστε σε εναν χωρο με πολλα ατομα και κανουμε κατι το ματι μας πιανει τις κινησεις οσων γινονται γυρω μας και αυτο ειναι το ασυνειδητο. οταν μετα ξαναζουμε μια παρομοια σκηνη νιωθουμε οτι αυτο το εχουμε ξαναζησει απλα δεν ξερουμε απο που. δεν νομιζω να ειναι κατι μεταφυσικο αλλα ουτε και καμια ασθενεια του εγκεφαλου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Katerina Petrova
Dark Elf
Dark Elf
Katerina Petrova


Καρκίνος Αριθμός μηνυμάτων : 5409
Ημερομηνία εγγραφής : 14/05/2010
Ηλικία : 29
Τόπος : mystic fall

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: christian ozera, damon salvatore
Atittude: Noble

Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι   Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι Icon_minitimeΔευ Ιαν 03, 2011 12:30 am

το εχω παθει παρα πολλες φορεσ..... σχεδον συνειχεια......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sensitive Vampire
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Sensitive Vampire


Τοξότης Αριθμός μηνυμάτων : 11982
Ημερομηνία εγγραφής : 14/09/2010
Ηλικία : 29
Τόπος : it's a secret!!!

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: damon salvatore, edward cullen, kristian ozera, adrian ivashkof
Atittude: Kind

Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι   Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι Icon_minitimeΔευ Ιαν 03, 2011 12:54 am

και τι νομιζεις οτι ειναι?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Raven
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Raven


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 12430
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : Fairytale

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Eric Northman
Atittude: Kind

Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι   Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι Icon_minitimeΠεμ Ιαν 06, 2011 2:38 am

Εγώ παθαίνω πολύ συχνά και όταν γίνεται μετά για 1-2 λεπτά νιώθω σαν κάτι να μου πιέζει το κεφάλι για να το λιώσει από όλες τις μεριές :/ Δεν είναι και ό,τι καλύτερο...
Έχω ακούσει ότι το deja vu είναι ότι όταν η ζωή σου αποκλείνει από αυτό που έχει σχεδιαστεί (που το έχεις σχεδιάσει εσύ πριν τη ζήσεις στο διάστημα από την προηγούμενη ζωή στην τωρινή) γίνονται κάποιες 'διορθώσεις' με αποτέλεσμα να γυρίσεις λίγο πίσω και να ξαναζήσεις κάποια πράγματα. Συνήθως βέβαια δεν κρατάει πολύ αυτό, δηλαδή το να έχει κανείς deja vu για 1 λεπτό θεωρείται μεγάλης διάρκειας.
Σπόιλερ:
Αυτά βέβαια αν πιστεύει κανείς στα μεταφυσικά και τις προηγούμενες ζωές.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sensitive Vampire
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Sensitive Vampire


Τοξότης Αριθμός μηνυμάτων : 11982
Ημερομηνία εγγραφής : 14/09/2010
Ηλικία : 29
Τόπος : it's a secret!!!

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: damon salvatore, edward cullen, kristian ozera, adrian ivashkof
Atittude: Kind

Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι   Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι Icon_minitimeΠεμ Ιαν 06, 2011 4:30 am

ολα εχουν σχεση με το τι εχουμε σχεδιασει να κανουμε στη ζωη μας? εγω νομιζω οτι την μοιρα μας την καθοριζουμε μονοι μας με τις αποφασεις που παιρνουμε και τις πραξεις που κανουμε. δεν ειναι κατι γραμμενο σε χαρτι και συμφωνα με αυτο πορευομαστε. αλλιως δεν θα καναμε λαθη και ο κοσμος θα ηταν τελειος!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Raven
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Raven


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 12430
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : Fairytale

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Eric Northman
Atittude: Kind

Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι   Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι Icon_minitimeΠεμ Ιαν 06, 2011 4:57 am

Σίγουρα, γι αυτό δεν μπορείς να έχεις εμπιστοσύνη σε αυτά τα πράγματα. Αλλιώς δε θα αντιμετωπίζαμε ποτέ δυσκολίες και κακοτυχίες. Απλά αυτή είναι μια από τις θεωρίες που υπάρχουν...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sensitive Vampire
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Sensitive Vampire


Τοξότης Αριθμός μηνυμάτων : 11982
Ημερομηνία εγγραφής : 14/09/2010
Ηλικία : 29
Τόπος : it's a secret!!!

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: damon salvatore, edward cullen, kristian ozera, adrian ivashkof
Atittude: Kind

Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι   Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι Icon_minitimeΠεμ Ιαν 06, 2011 5:03 am

οι οποιες ειναι χιλιαδες.... Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι 13873
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Night Princess♥
Dark Elf
Dark Elf
Night Princess♥


Ταύρος Αριθμός μηνυμάτων : 398
Ημερομηνία εγγραφής : 27/10/2010
Ηλικία : 29

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Edward Cullen
Atittude: Kind

Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι   Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι Icon_minitimeΚυρ Οκτ 16, 2011 9:46 pm

Κι εγώ παθαίνω deja vu...Αλλά όχι τόσο όσο παλιά...
Αν πίστευα στις προηγούμενες ζωές τότε θα έλεγα πως έιναι αυτό.
Αλλά απο τη στγμή που δεν πιστεύω, πιστεύω στην επιστημονική άποψη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Raven
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Raven


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 12430
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : Fairytale

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Eric Northman
Atittude: Kind

Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι   Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι Icon_minitimeΔευ Οκτ 17, 2011 3:05 am

Ποια είναι η επιστημονική απόψη; Δεν έχω ακούσει...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sensitive Vampire
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Sensitive Vampire


Τοξότης Αριθμός μηνυμάτων : 11982
Ημερομηνία εγγραφής : 14/09/2010
Ηλικία : 29
Τόπος : it's a secret!!!

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: damon salvatore, edward cullen, kristian ozera, adrian ivashkof
Atittude: Kind

Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι   Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι Icon_minitimeΔευ Οκτ 17, 2011 4:11 am

εγω εχω ακουσει πως πολλες φορες με την ακρη του ματιου μας βλεπουμε οσα διαδραματιζονται γυρω μας και ο εγκεφαλος τα καταγραφει, στο ασυνειδητο ή στο υποσυνειδητο.
αρα οταν δουμε κατι παρομοιο πιστευουμε πως το εχουμε ξαναζησει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Raven
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Raven


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 12430
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : Fairytale

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Eric Northman
Atittude: Kind

Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι   Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι Icon_minitimeΔευ Οκτ 17, 2011 4:12 am

Αααα, αυτό... Εξηγεί κάποια πράγματα, αλλά αν ακούσεις κάποιον να λέει κάτι και έχεις την αίσθηση ότι το έχει ξαναπεί (ενώ δεν υπάρχει περίπτωση να έχει γίνει αυτό) τότε πώς εξηγείται;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sensitive Vampire
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Sensitive Vampire


Τοξότης Αριθμός μηνυμάτων : 11982
Ημερομηνία εγγραφής : 14/09/2010
Ηλικία : 29
Τόπος : it's a secret!!!

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: damon salvatore, edward cullen, kristian ozera, adrian ivashkof
Atittude: Kind

Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι   Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι Icon_minitimeΔευ Οκτ 17, 2011 4:19 am

με τον ιδιο τροπο. σου ειπα. το υποσυνειδητο και το αδυνειδητο γενικα αποθηκευουν εικονες και ηχους
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Raven
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Raven


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 12430
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : Fairytale

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Eric Northman
Atittude: Kind

Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι   Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι Icon_minitimeΔευ Οκτ 17, 2011 7:14 pm

Είναι πολύ παράξενο πρ'αγμα σίγουρα... Και βέβαια πιο λογικό είναι να ιστέψει κανείς την επιστημονική θεωρία παρά τις άλλες!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sensitive Vampire
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Sensitive Vampire


Τοξότης Αριθμός μηνυμάτων : 11982
Ημερομηνία εγγραφής : 14/09/2010
Ηλικία : 29
Τόπος : it's a secret!!!

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: damon salvatore, edward cullen, kristian ozera, adrian ivashkof
Atittude: Kind

Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι   Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι Icon_minitimeΤρι Οκτ 18, 2011 5:09 am

συμφωνω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nektarios8
Fallen
Fallen
nektarios8


Αριθμός μηνυμάτων : 21
Ημερομηνία εγγραφής : 29/10/2011

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας:
Atittude:

Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι   Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι Icon_minitimeΚυρ Οκτ 30, 2011 3:19 pm

ναι όντως
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Deja vu - Μεταφυσικό ή όχι
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 7Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Night Castle :: Γενική Θεματολογία :: Η Κρύπτη...-
Μετάβαση σε: