Night Castle
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Night Castle

Το καλύτερο forum τρόμου στην Ελλάδα!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 The Originals: 1st season

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Reika
Spirit
Spirit
Reika


Αριθμός μηνυμάτων : 126
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2012
Τόπος : Πάτρα

The Originals: 1st season Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: The Originals: 1st season   The Originals: 1st season Icon_minitimeΠαρ Αυγ 16, 2013 2:16 am

The Originals: 1st season

The Originals: 1st season Originalsssssss

Η σειρά The Originals είναι ένα spin off του The Vampire Diaries στο οποίο διαχωρίζεται η ιστορία των Originals, δηλαδή της Αρχέγονης οικογένειας βρικολάκων. Το 20ο επεισόδιο του 4ου κύκλου του The Vampire Diaries, με τίτλο "Originals" λειτουργεί ως ένα είδους πιλοτικό επεισόδιο. Η σειρά επικεντρώνεται στον Klaus και την οικογένειά του καθώς εγκαθιστώνται στην Νέα Ορλεάνη που είναι πλέον υπό τον έλεγχο του Μαρσέλ. Μαζί τους φυσικά είναι η Hayley που είναι έγκυος στο παιδί του Κλάους.

Η νέα σειρά κάνει πρεμιέρα την ίδια μέρα με τον 5ο κύκλο του The Vampire Diaries. Για την ακρίβεια θα προβληθεί αμέσως μετά. Η πρεμιέρα λοιπόν θα είναι την Πέμπτη 3 Οκτωβρίου 2013 και ύστερα η σειρά θα προβάλλεται κάθε Τρίτη.

Το πρώτο promo της νέας σειράς που παρουσιάστηκε στο Comic Con:


Όπως επίσης και ένα νεότερο trailer:



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Princess of darkness
Fallen
Fallen
Princess of darkness


Παρθένος Αριθμός μηνυμάτων : 2094
Ημερομηνία εγγραφής : 27/02/2011
Ηλικία : 31

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Lestat
Atittude: Noble

The Originals: 1st season Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Originals: 1st season   The Originals: 1st season Icon_minitimeΠαρ Αυγ 16, 2013 3:20 am

Μια σειρά που θα έχει να κάνει μόνο με τους Originals είναι ωραία ιδέα γιατί είχαν μεγάλο ενδιαφέρον οι χαρακτήρες μέσα στο vampire diaries αλλά δεν ξέρω για πόσο θα τραβούσε η σειρά..:/
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Reika
Spirit
Spirit
Reika


Αριθμός μηνυμάτων : 126
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2012
Τόπος : Πάτρα

The Originals: 1st season Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Originals: 1st season   The Originals: 1st season Icon_minitimeΠαρ Αυγ 16, 2013 4:07 am

Το μόνο πρόβλημα σε αυτόν τον διαχωρισμό είναι πως θα κάνουμε πολύ καιρό να ξαναδούμε μαζί τον Klaus με την Κάρολαϊν. Η Julie Plec, μια από τους παραγωγούς του Vampire Diaries και των Originals, ξεκαθάρισε πως δε θέλει να συμμετέχουν οι χαρακτήρες του Vampire Diaries στους Originals. Οπότε κάτι μου λέει πως θα μείνει σταθερά ο Κλάους στην Νέα Ορλεάνη, όσο η Κάρολαϊν θα είναι στο κολέγιο Whitmore.

Και κάπου εδώ θυμάμαι τα τελευταία λόγια του Κλάους προς την Κάρολαϊν, όταν επέτρεψε στον Τάιλερ να γυρίσει στο Μύστικ Φωλς."He is your first love. I intend to be your last, however long it takes"
Και υποθέτω πως θα χρειαστεί very loooooooong time....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AЯianЯhod.ЬЩ.22
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
AЯianЯhod.ЬЩ.22


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 5273
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Lying in my coffin...Buried in a distant tomb of a distant place...away from unwanted eyes...

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Louis, Lestat and Dracula
Atittude: Mean

The Originals: 1st season Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Originals: 1st season   The Originals: 1st season Icon_minitimeΠαρ Αυγ 16, 2013 10:06 pm

Δώσε Κλάους στο λαόοο The Originals: 1st season 955178 worshippy
...
Wait. WHAT? Δεν θα έχουμε το romance ΚΚ; (Κλάους-Κάρολαιν, έτσι τους λέω εγώ) Το καλό που τους θέλω να μην πάρει τόοοσο καιρό γιατί τα νεύρα μας μετά τον χωρισμό Νίνα-Ίαν είναι ήδη τεντωμένα -.-'
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Princess of darkness
Fallen
Fallen
Princess of darkness


Παρθένος Αριθμός μηνυμάτων : 2094
Ημερομηνία εγγραφής : 27/02/2011
Ηλικία : 31

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Lestat
Atittude: Noble

The Originals: 1st season Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Originals: 1st season   The Originals: 1st season Icon_minitimeΣαβ Αυγ 17, 2013 5:33 am

Ναι αλλά σκέψου θετικά.Ο Klaus θα παραμείνει πιστός στην αγάπη του για την Caroline.Τουλάχιστον έτσι θέλω να πιστεύω.. :P Ακόμα και αν δεν μπλεχτούν χαρακτήρες του TVD θα ήθελα να τον βλέπω να την σκέφτεται συνέχεια.Βέβαια είναι και η άλλη στην μέση η έγγυος που τόσο μου την δίνει.Επιμένω στο οτι καλύτερα να μην τραβήξει πολύ η σειρά.Απο την μία θα χαρούμε γιατί λατρεύουμε Originals αλλά πόσο θα ναι;Μπορεί να κουράσει άμα κάνουν πολλά επεισόδια.

Argy τα είχαν όντως η Νίνα και ο Ίαν και χώρισαν;Γιατί δεν έχω καταλάβει ακριβώς(έπρεπε να το βάλω σε σπόιλερ αλλά δεν ξέρω που βρίσκεται αυτή η εφαρμογή σόρρυ).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AЯianЯhod.ЬЩ.22
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
AЯianЯhod.ЬЩ.22


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 5273
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Lying in my coffin...Buried in a distant tomb of a distant place...away from unwanted eyes...

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Louis, Lestat and Dracula
Atittude: Mean

The Originals: 1st season Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Originals: 1st season   The Originals: 1st season Icon_minitimeΣαβ Αυγ 17, 2013 8:03 am

(Όσον αφορά αυτό που με ρώτησες στο τέλος, παραθέτω την απάντησή μου στην θεματική ενότητα Vampire Diaries: 5th season γιατί θαρρώ πως ταιριάζει καλύτερα The Originals: 1st season 220813 )

Ο Κλάους και η Καρολάιν είναι από τα πλέον αγαπημένα μου ζευγάρια της σειράς, αλλά μου την δίνει που η Καρολάιν αντιστέκεται τόσο. Τι αντιστέκεσαι; Εφόσον τον θέλεις σαν τρελή! Άσε στην άκρη τον φλώρο τον Τάιλερ και ζήσε ανέμελη τον άγριο έρωτά σου παρέα με τον Κλάους The Originals: 1st season 220813

Και εγώ στην αρχή, όταν το έμαθα, το ίδιο ακριβώς σκέφτηκα. Παρόλα αυτά, το trailer μου φάνηκε εξαιρετικά ενδιαφέρον. Ίσως, αν το χειριστούν σωστά οι παραγωγοί και δεν το τραβήξουν απ' τα μαλλιά, να είναι μια σειρά που να αξίζει. Ίδωμεν The Originals: 1st season 220813
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Princess of darkness
Fallen
Fallen
Princess of darkness


Παρθένος Αριθμός μηνυμάτων : 2094
Ημερομηνία εγγραφής : 27/02/2011
Ηλικία : 31

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Lestat
Atittude: Noble

The Originals: 1st season Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Originals: 1st season   The Originals: 1st season Icon_minitimeΣαβ Αυγ 17, 2013 9:53 pm

Η Caroline νομίζω οτι ειναι ερωτευμένη με τον Klaus αλλά δεν το ξέρει ακόμα θα λυγίσει κάποια στιγμή δεν μπορεί!Ο Tyler απ την αρχή τον θεωρούσα αλήτη και τον πιο ακατάλληλο για την Caroline.Δεν μπορώ να καταλάβω πως στο καλό κατέληξαν μαζί προτιμούσα τον Matt(αν και τον θεωρούσα λίγο φλώρο κ αυτόν) αλλά απ την στιγμή που εμφανίστηκε ο Klaus τέλος!Εδώ είναι το λιμάνι της. :P Ελπίζω να μην τραβήξουν πολύ την σειρά θα ναι κρίμα με τόσο ενδιαφέρον χαρακτήρες.Ίδωμεν που λες κ εσύ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Reika
Spirit
Spirit
Reika


Αριθμός μηνυμάτων : 126
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2012
Τόπος : Πάτρα

The Originals: 1st season Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Originals: 1st season   The Originals: 1st season Icon_minitimeΔευ Αυγ 19, 2013 5:21 am

Λογικά θα προστεθούν νέοι χαρακτήρες, γιατί αλλιώς δεν βγαίνουν εύκολα 22-23 επεισόδια. Αυτό που δεν έχω ξεκαθαρίσει είναι αν οι Originals ως prin off είναι εντελώς "filler" 'η αν ακολουθεί το plot των βιβλίων του Vampire Diaries. Εκτός και αν υπάρχει ξεχωριστό βιβλίο για τους Originals και δεν το ξέρω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vasilis1818
Warlock
Warlock
Vasilis1818


Δίδυμος Αριθμός μηνυμάτων : 327
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2011
Ηλικία : 33
Τόπος : Καπου...

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας:
Atittude: Kind

The Originals: 1st season Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Originals: 1st season   The Originals: 1st season Icon_minitimeΤετ Αυγ 28, 2013 5:17 am

Ειδα το πρωτο επεισοδιο ολες οι σκηνες απο το vampire diaries αλλα ξεκινουν μια ξεχωριστη ιστορια... Η τελευταια σκηνη ηταν κατι καινουριο που σιγουρα μας κραταει με ενδιαφερον για το δευτερο επεισοδιο.

Με ολο αυτο που εγινε οι originals δεν θα παιζουν στα επεισοδια vampire diaries πλεον? ή ισχυει μονο το αντιθετο?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Reika
Spirit
Spirit
Reika


Αριθμός μηνυμάτων : 126
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2012
Τόπος : Πάτρα

The Originals: 1st season Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Originals: 1st season   The Originals: 1st season Icon_minitimeΤετ Αυγ 28, 2013 6:52 am

Vasilis1818 έγραψε:
Ειδα το πρωτο επεισοδιο ολες οι σκηνες απο το vampire diaries αλλα ξεκινουν μια ξεχωριστη ιστορια... Η τελευταια σκηνη ηταν κατι καινουριο που σιγουρα μας κραταει με ενδιαφερον για το δευτερο επεισοδιο.

Με ολο αυτο που εγινε οι originals δεν θα παιζουν στα επεισοδια vampire diaries πλεον? ή ισχυει μονο το αντιθετο?
Όταν λες πρώτο επεισόδιο, εννοείς το "backdoor pilot"; Δηλαδή το 20ο επεισόδιο της 4ης season του The Vampire Diaries; Γιατί η πρεμιέρα της σειράς θα είναι στις 3/10
http://www.imdb.com/title/tt2879460/

Όσο για τους χαρακτήρες της σειράς, η Julie Plec, σε συνέντευξή της είπε πως θα δούμε αρκετά νέα πρόσωπα, εφόσον δεν θέλει να πάρει χαρακτήρες από το The Vampire Diaries. Οπότε θεωρητικά θα μπορούσαμε να υποθέσουμε πως οι originals ίσως θα μπορούσανε να εμφανίζονται στο Vampire Diaries, αλλά προσωπικά δεν πιστεύω πως θα γίνει. Από την ώρα που αποφάσισαν να διαχωρίσουν τους originals σε ξεχωριστή σειρά, όπου οι χαρακτήρες θα βρίσκονται στην Νέα Ορλεάνη και θα προστεθούν νέα πρόσωπα, δεν θα μπορούν να αλληλεπιδράσουν με τους χαρακτήρες του Vampire Diaries, χωρίς να γίνει κάποια αναφορά στην σειρά του Vampire Diaries. Και επειδή το είπα κάπως μπερδεμένα, δεν μπορεί να έρχεται ο Klaus να φλερτάρει την Καρολάιν, να το βλέπουμε αυτό στο Vampire Diaries, αλλά τους The Originals να συνεχίζει η πλοκή σαν να μην συνέβη. Εκτός και σκοπεύουν να το παίξουν διπλωματικά, κάνοντας απλά αναφορές σε συμβάντα που αλληλεπιδρούν με το Vampire Diaries, χωρίς να ανακατεύουν κάποιον από το cast. But still, I don't thing so...


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Princess of darkness
Fallen
Fallen
Princess of darkness


Παρθένος Αριθμός μηνυμάτων : 2094
Ημερομηνία εγγραφής : 27/02/2011
Ηλικία : 31

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Lestat
Atittude: Noble

The Originals: 1st season Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Originals: 1st season   The Originals: 1st season Icon_minitimeΤετ Αυγ 28, 2013 7:02 am

Έτσι όπως το λες Reika έχει μια βάση. Κρίμααα και ταίριαζαν πολύ στο TVD.Τώρα θα με κάνει να καταριέμαι την στιγμή που θα αρχίσει το Originals :P Μάλλον θα περιμένουμε να τελειώσει αυτή η καινούργια σειρά για να ξαναγυρίσουμε στις παλιές καλές περιπέτειες με Originals πίσω στο Mystic Falls!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AЯianЯhod.ЬЩ.22
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
AЯianЯhod.ЬЩ.22


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 5273
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Lying in my coffin...Buried in a distant tomb of a distant place...away from unwanted eyes...

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Louis, Lestat and Dracula
Atittude: Mean

The Originals: 1st season Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Originals: 1st season   The Originals: 1st season Icon_minitimeΚυρ Σεπ 01, 2013 6:58 am

Να πω την μαύρη μου αλήθεια, έτσι όπως παρουσιάζονται οι originals στο TVD τους έχω ψιλοβαρεθεί :/ Μπορεί αυτό το ''διάλειμμα'' (αν υποθέσουμε ότι η σειρά είναι spin off ή filler) να κάνει καλό και στις δυο σειρές, ώστε να εξελιχθούν λιγάκι και να ανάψουν τα αίματα The Originals: 1st season 220813
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Reika
Spirit
Spirit
Reika


Αριθμός μηνυμάτων : 126
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2012
Τόπος : Πάτρα

The Originals: 1st season Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Originals: 1st season   The Originals: 1st season Icon_minitimeΤετ Νοε 13, 2013 7:28 am

Ας καταθέσω την άποψη μου και για τους Originals. Είδα τα 4 πρώτα επεισόδια χθες, ήθελα να δω και τα άλλα δύο που έχουν βγει αλλά η νύστα με νίκησε. xDDDDDD

Μπορώ να πω πως έχει αρκετό ενδιαφέρον, ο Κλάους με εκνεύρισε με το όλο θέμα της πατρότητας αρχικά, αλλά έγινε ένας γλύκας όταν συνειδητοποίησε πως ουσιαστικά νοιάζεται. Είναι tsundere μωρέ! xDDDDDD
Άρχισα να συμπαθώ και την Χέιλι, που στο Vampire diaries την αντιπαθούσα αρκετά. Τελικά καλή κοπέλα είναι. Και η Ρεμπέκα άρχισε να γίνεται λίγο συμπαθητική αν και εξακολουθεί να έχει το ίδιο κλαψιάρικο στυλάκι, η κοπέλα καταβάθος είναι μαζόχα και γουστάρει τα οικογενειακά δράματα.
Μαθαίνουμε αρκετά πράγματα για τον Μαρσέλ πολύ ενδιαφέροντα και πραγματικά θέλω να δω πως θα εξελιχθεί το όλο story.

Το μόνο κακό είναι πως θα πρέπει να ξεχάσουμε για την ώρα το ειδύλλιο Κλάους - Καρολάιν, τελικά το είπαν και το έκαναν, οι χαρακτήρες του vampire diaries δεν θα πηγαινοέρχονται στους Originals. Μόνο η Ρέμπεκα ήταν στο πρώτο επεισόδιο της 5ης season του Vampire Diarιes, αλλά σαν διήγηση του τι έκανε το καλοκαίρι. Μετά το καλοκαίρι πάει και αυτή στην Νέα Ορλεάνη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Reika
Spirit
Spirit
Reika


Αριθμός μηνυμάτων : 126
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2012
Τόπος : Πάτρα

The Originals: 1st season Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Originals: 1st season   The Originals: 1st season Icon_minitimeΠεμ Ιουν 19, 2014 6:28 am

Πλέον τελείωσε ο πρώτος κύκλος των Originals, προσωπικά έμεινα πολύ ευχαριστημένη από την εξέλιξη της σειράς, έχει κλιμακωμένο ενδιαφέρον και φαίνεται πως έχει πολλά ακόμα να μας πει. Χάρηκα πολύ περισσότερο τον 1ο κύκλο των Originals, από ό,τι τον 5ο του The Vampire Diaries.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
The Originals: 1st season
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» The Originals: 2nd season
» Vampire Diaries: 2nd season
» Vampire Diaries: 3rd season
» Vampire Diaries: 1st season
» Vampire Diaries: 5th season

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Night Castle :: Κινηματογράφος-TV-Θέατρο :: Σειρές και Animation-
Μετάβαση σε: