Night Castle
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Night Castle

Το καλύτερο forum τρόμου στην Ελλάδα!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Tattoo or not?

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
paramu8enia
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
paramu8enia


Δίδυμος Αριθμός μηνυμάτων : 4651
Ημερομηνία εγγραφής : 10/07/2011
Ηλικία : 27
Τόπος : Memories

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Dean! Kaneki-kun
Atittude: Kind

Tattoo or not? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Tattoo or not?   Tattoo or not? Icon_minitimeΚυρ Ιουν 07, 2015 10:01 pm

Tattoo. Όπως λέει κι η επικεφαλίδα. Θα θέλατε ποτέ να κάνετε tattoo? Αν ναι που; Κι γιατί εκεί; Γιατί γενικώς θα θέλατε να κάνετε ταττου. Κι αν κάνετε θα θέλατε να είναι μαύρο ή χρωματιστό; Tattoo or not? 356445


Έχει επεξεργασθεί από τον/την paramu8enia στις Κυρ Αυγ 09, 2015 11:26 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gerstavros
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
gerstavros


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 621
Ημερομηνία εγγραφής : 15/12/2012
Ηλικία : 31
Τόπος : στο χάος

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας:
Atittude: Kind

Tattoo or not? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tattoo or not?   Tattoo or not? Icon_minitimeΠαρ Ιουν 12, 2015 12:40 am

γενικα μ αρεσουν κατι μαυρα σχεδια απλά, αλλά δε θα κανα προσωπικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Reika
Spirit
Spirit
Reika


Αριθμός μηνυμάτων : 126
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2012
Τόπος : Πάτρα

Tattoo or not? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tattoo or not?   Tattoo or not? Icon_minitimeΠαρ Ιουν 12, 2015 4:08 am

Μια περίοδο είχα ψηθεί άσχημα να κάνω ένα tattoo μέσης, από αυτά τα κλασσικά γυναικεία που υπάρχουν, ανέκαθεν το θεωρούσα όμορφο και επειδή θεωρώ τη μέση μου το δυνατό μου σημείο πιστεύω πως θα με κολάκευε.
Ο μόνος λόγος που δεν το έχω υλοποιήσει είναι πως είμαι τραγικά φυγόπονη και φοβάμαι τον πόνο που προκαλεί η βελόνα.

Είχε πάρει το αυτί μου βέβαια πως υπάρχουν ειδικές κρέμες που αναισθητοποιούν ελαφρώς τοπικά και προορίζονται για tattoo, ξέρει κανείς τίποτα; Αν είναι αξιόπιστες;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nemesis of Love
Vampire
Vampire
Nemesis of Love


Τοξότης Αριθμός μηνυμάτων : 561
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : Sydney

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Arianne Martell, Sansa Stark, Felicity Smoak
Atittude: Noble

Tattoo or not? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tattoo or not?   Tattoo or not? Icon_minitimeΚυρ Ιουν 14, 2015 1:30 pm

Ναι, θελω πολυ να κανω!! το εχω σκεφτει και θα κανω καποια στιγμη. Κατι μικρο και διακριτικο βεβαια σε μαυρο ή λευκο. Δεν μ' αρεσουν τα μεγαλα ή/και χρωματιστα. Ίσως το σχημα του απειρου;

Ή τα τατουαζ της Ροουζ απο το Vampire Academy πισω στο λαιμο. Δυο μολνιγια, το αστρο της μαχης -που τωρα μου διαφευγει πως λεγεται- και το σημαδι ορκισης.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gerstavros
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
gerstavros


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 621
Ημερομηνία εγγραφής : 15/12/2012
Ηλικία : 31
Τόπος : στο χάος

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας:
Atittude: Kind

Tattoo or not? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tattoo or not?   Tattoo or not? Icon_minitimeΔευ Ιουν 15, 2015 4:42 am

Reika έγραψε:
[...]
Είχε πάρει το αυτί μου βέβαια πως υπάρχουν ειδικές κρέμες που αναισθητοποιούν ελαφρώς τοπικά και προορίζονται για tattoo, ξέρει κανείς τίποτα; Αν είναι αξιόπιστες;
δεν ειναι κάτι τρομερό, νομίζω στηρίζονται στο κλασσικό αναισθητικό που χρησιμοποιείται στην ιατρική ευρέως, τη ξυλοκαϊνη, μην σ απασχολεί αυτό δηλαδή
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paramu8enia
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
paramu8enia


Δίδυμος Αριθμός μηνυμάτων : 4651
Ημερομηνία εγγραφής : 10/07/2011
Ηλικία : 27
Τόπος : Memories

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Dean! Kaneki-kun
Atittude: Kind

Tattoo or not? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tattoo or not?   Tattoo or not? Icon_minitimeΤρι Ιουν 16, 2015 7:53 am

Κι εγώ θα ήθελα να κάνω ταττου κάποια στιγμή... Ίσως ένα γράμμα πάνω από τα λακάκια που έχω. Μαύρο φυσικά! κι ελπίζω να μην πονέσει!

Βέβαιαα... ο αδερφός μου έχει κάνει σχεδόν στο μισό του αριστερό χέρι ταττούduh
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vasilis1818
Warlock
Warlock
Vasilis1818


Δίδυμος Αριθμός μηνυμάτων : 327
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2011
Ηλικία : 33
Τόπος : Καπου...

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας:
Atittude: Kind

Tattoo or not? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tattoo or not?   Tattoo or not? Icon_minitimeΠαρ Αυγ 07, 2015 9:28 pm

Αν και θα μου αρεσε η ιδεα δεν νομιζω να κανω ποτε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Tattoo or not?
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Night Castle :: Spam :: Διάφορα θέματα συζήτησης-
Μετάβαση σε: