Night Castle
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Night Castle

Το καλύτερο forum τρόμου στην Ελλάδα!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Immortals - Αθάνατοι

Πήγαινε κάτω 
+6
KingOfDarkness
Delena4ever
Princess of darkness
Raven
AЯianЯhod.ЬЩ.22
Sensitive Vampire
10 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Sensitive Vampire
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Sensitive Vampire


Τοξότης Αριθμός μηνυμάτων : 11982
Ημερομηνία εγγραφής : 14/09/2010
Ηλικία : 29
Τόπος : it's a secret!!!

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: damon salvatore, edward cullen, kristian ozera, adrian ivashkof
Atittude: Kind

Immortals - Αθάνατοι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Immortals - Αθάνατοι   Immortals - Αθάνατοι Icon_minitimeΣαβ Οκτ 29, 2011 5:47 pm

2 βιβλία αναμένεται να βγουν για να ολοκληρωθεί η σειρά...
Ποια είναι η γνώμη σας για τα προηγούμενα που έχετε διαβάσει?
Σας άρεσε η πλοκή? Οι χαρακτήρες? Το σκηνικό?

Immortals - Αθάνατοι 96629842



Immortals - Αθάνατοι 96504123



Immortals - Αθάνατοι 91010682



Immortals - Αθάνατοι 19311484



Immortals - Αθάνατοι Jpgmh

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AЯianЯhod.ЬЩ.22
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
AЯianЯhod.ЬЩ.22


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 5273
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Lying in my coffin...Buried in a distant tomb of a distant place...away from unwanted eyes...

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Louis, Lestat and Dracula
Atittude: Mean

Immortals - Αθάνατοι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Immortals - Αθάνατοι   Immortals - Αθάνατοι Icon_minitimeΣαβ Οκτ 29, 2011 5:55 pm

Παιδιά, εγώ διάβασα το πρώτο βιβλίο μόνο, δεν μου άρεσε καθόλου και εκεί σταμάτησα την σειρά Immortals - Αθάνατοι 941618
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sensitive Vampire
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Sensitive Vampire


Τοξότης Αριθμός μηνυμάτων : 11982
Ημερομηνία εγγραφής : 14/09/2010
Ηλικία : 29
Τόπος : it's a secret!!!

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: damon salvatore, edward cullen, kristian ozera, adrian ivashkof
Atittude: Kind

Immortals - Αθάνατοι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Immortals - Αθάνατοι   Immortals - Αθάνατοι Icon_minitimeΣαβ Οκτ 29, 2011 6:13 pm

εμενα αν και περιεργο μου αρεσε. αλλα απο παντου ακουω πως δεν ειναι ωραιο βιβλιο και εχει αργει πλοκη...
και ετσι οταν ξεκινησα να το διαβαζω ημουν καπως προκατειλημμενη για το τι θα διαβασω και αν θα μου αρεσει η σειρα...
φυσικα μου αρεσε λιγοτερο απο το αγγελοι και αλλα βιβλια που εχω διαβασει, αλλα δεν παυει να εχει καποιο ενδιαφερον
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AЯianЯhod.ЬЩ.22
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
AЯianЯhod.ЬЩ.22


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 5273
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Lying in my coffin...Buried in a distant tomb of a distant place...away from unwanted eyes...

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Louis, Lestat and Dracula
Atittude: Mean

Immortals - Αθάνατοι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Immortals - Αθάνατοι   Immortals - Αθάνατοι Icon_minitimeΣαβ Οκτ 29, 2011 6:37 pm

Βασικά, δεν με πείραξε τόσο η πλοκή από άποψη ''ταχύτητας'' Απλά, το βρήκα πολύ κλισέ, δεν ξέρω γιατί -.- Ούτε οι πρωταγωνιστές με ενθουσίασαν και γενικά δεν μπορώ να πω ότι μου άφησε και τις καλύτερες εντυπώσεις. Μου έχουν πει βέβαια ότι από το δεύτερο και μετά γίνεται καλύτερο, αλλά δεν ξέρω αν θέλω να το διαβάσω -.-
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Raven
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Raven


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 12430
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : Fairytale

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Eric Northman
Atittude: Kind

Immortals - Αθάνατοι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Immortals - Αθάνατοι   Immortals - Αθάνατοι Icon_minitimeΣαβ Οκτ 29, 2011 10:36 pm

Εγώ στο τρίτο βαρέθηκα και σταμάτησα και αν και με τρώει λίγο η περιέργεια να δω τι θα γίνει, δε με βλέπω να τα παίρνω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Princess of darkness
Fallen
Fallen
Princess of darkness


Παρθένος Αριθμός μηνυμάτων : 2094
Ημερομηνία εγγραφής : 27/02/2011
Ηλικία : 31

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Lestat
Atittude: Noble

Immortals - Αθάνατοι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Immortals - Αθάνατοι   Immortals - Αθάνατοι Icon_minitimeΣαβ Οκτ 29, 2011 11:03 pm

βγηκε και το αστερι της νυχτας???????????αα τελικα εχω να παρω πολλα βιβλια!!:P:P:P Εμενα μου αρεσε η σειρα αυτη.Το πρωτο ειδικα!το διαβασα σε 3 μερες.Και αυτο ηταν κατι διαφορετικο αλλα παλι η συγγραφεας κολλουσε λιγο στα βρικολακιστικα σαν κουλτουρα.Δηλαδη με τα γκοθ κλπ..οι χαρακτηρες ουτε εμενα με ενθουσιασαν ιδιαιτερα..παραμονο ο Ντειμεν η Εβερ και ο Τζουντ.Η φιλη της η Χειβεν ουτε καν!Την μισησα θανασιμα και καταχαρηκα που η Εβερ την εστειλε στην χωρα της σκιας.anyway Στο δευτερο βιβλιο βαρεθηκα ειλικρινα!Ο Ντειμεν ηταν σαν μαργιονετα,σαν πιονι του Ρομαν δεν υπηρχε πολυ στο βιβλιο ο χαρακτηρας αυτος αν και στο τελος ομολογω οτι ειχε τρελη αγωνια.Σε αυτη την σειρα επισης παιζει τρελη αναφορα σε μαυρη μαγεια και τσακρα,καρμα και δεν ξερω κ εγω τι αλλο:P(ξερω τα λεω λιγο χυμα..:p)μα τι εχουν παθει ολοι με την μαυρη μαγεια και τις επικαλεσεις?
Το τριτο βιβλιο μ'αρεσε..ενταξει δεν μπορω να πω καλο ηταν μπηκε και ο Τζουντ στην πλοκη δημιουργει ενα ερωτικο τριγωνο και το κανει ενδιαφερον.Ειναι ενας συμπαθητικος χαρακτηρας για μενα αλλα στο τριτο και τεταρτο βιβλιο υπαρχει και αυτη η αποσταση μεταξυ εβερ και ντειμεν και σε τρελαινει και σε κανει να αναρωτιεσαι ποτε στο καλο θα βρουν το ελιξιριο!!Και ειδικα στο τεταρτο βιβλιο ηταν τοσο κοντα στο να παρει το ελιξιριο!Πηγε στην πηγη και δεν ηπιε νερο.Στο τεταρτο ειχε και αυτη την μυστηριωδη ελξη της εβερ προς τον ρομαν εξου και ο τιτλος ''σκοτεινη φλογα''.Οι ρομαντικες σκηνες γενικα στη σειρα αυτη φυσικα υπαρχουν και μου αρεσαν πολυ!Οι αναφορες σε προηγουμενες ζωες..αλλα παλι διχνει ενα προτυπο αντρα λιγο ο Ντειμεν!Καποιον που εχει τα παντα..ομορφια,εξυπναδα,γοητεια..κατι σαν Εντουαρντ Καλλεν και κατανταει λιγο μπαναλ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sensitive Vampire
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Sensitive Vampire


Τοξότης Αριθμός μηνυμάτων : 11982
Ημερομηνία εγγραφής : 14/09/2010
Ηλικία : 29
Τόπος : it's a secret!!!

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: damon salvatore, edward cullen, kristian ozera, adrian ivashkof
Atittude: Kind

Immortals - Αθάνατοι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Immortals - Αθάνατοι   Immortals - Αθάνατοι Icon_minitimeΔευ Οκτ 31, 2011 5:35 am

και εμενα μου αρεσε σαν σειρα...
παντως στελλα θα συμφωνησω μαζι σου πως ο ντειμεν παρουσιαστηκε σαν το ειδανικο πεοτυπο αντρα, χωρις κανενα κουσουρι...
η εβερ μου εσπασε λιγο τα νευρα απο το δευτερο βιβλιο και μετα γιατι ανακατευτηκε με ξορκια που δεν ηξερε και τελικα πετυχαινε τα αντιθετα αποτελεματα απο αυτα που επιδιωκε και απομακρυνοταν απο τπν ντειμεν, του κρατουσε μυστικα, και ποθουσε το λοραν...
και ευχομουν συνεχεια να βρουν το αντιδοτο για να μπορεσουν επιτελους να ειναι μαζι, και την στιγμη που ειχε πεισει τον λοραν να την το δωσει, μπηκε ο τζουντ στην μεση και τα χαλασε ολα... οπως ειπες κι εσυ, εφτασε στην πηγη και δεν ηπιε νερο...
τον τζουντ τον συμπαθησα σαν χαρακτηρα... ηταν πολυ καλουλης και ανεχτηκε παρα πολλα απο την εβερ... αλλα στο τελος του τεσσερα εκανε τη μεγαλυτερη βλακεια που θα μπορουσε ποτε να κανει...
και η χειβεν μου την εσπασε παρα πολυ στα νευρα... ειχε συνεχεια ανασφαλεια... δεν ειχε εμπιστοσυνη στον εαυτο της και αυτοπεποιθηση και τελικα στραφηκε κατα της εβερ...
μακαρι να καταφερει η εβερ να την στειλει πισω στην χωρα των σκιων, απο οπου και την εσωσε αρχικα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Princess of darkness
Fallen
Fallen
Princess of darkness


Παρθένος Αριθμός μηνυμάτων : 2094
Ημερομηνία εγγραφής : 27/02/2011
Ηλικία : 31

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Lestat
Atittude: Noble

Immortals - Αθάνατοι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Immortals - Αθάνατοι   Immortals - Αθάνατοι Icon_minitimeΔευ Οκτ 31, 2011 7:14 am

Το τελευταιο που ειπες δεν καταλαβα!Μηπως εννοεις οταν της ειχε δωσει ο Ρομαν να πιει κατι και πεθανε και την εσωσε η Εβερ και την εκανε αθανατη?Μαλλον αυτο!Δεν νομιζω οτι μπορει να την φερει πισω απο την Χωρα των σκιων!Κανεις δεν φευγει ειναι αιωνια εκει οπως και η Ντρινα ευτυχως!Η Χειβεν ηταν απλα ηλιθια!Παρα πολυ ανασφαλης και κρυβονταν πισω απο την μοδα επειδη δεν την προσεχε κανεις!Προσπαθουσε με καθε τροπο να τραβηξει την προσοχη.Και το καταχαρηκα που την σκοτωσε η Εβερ ε μα δεν πηγαινε αλλο ηταν πολυ εγωιστρια και με το που εγινε αθανατη παραπηρε αερα!
Η Εβερ ειχε εμμονη με την μαυρη μαγεια και τα ξορκια απο την απελπισια της δεν ηξερε τι εκανε και τα μαγεια στραφηκαν εναντιον της!Απλα δεν ηξερε τι εκανε το βιβλιο των σκιων αφου δεν ηξερε να το χρησιμοποιησε τι το πηρε?!!!Και το χειροτερο δεν ελεγε κουβεντα στον Ντειμεν!Βασικα η Εβερ,θα ακουστει καπως αυτο αλλα ηθελε οσο τιποτα να συνεβρεθει με τον Ντειμεν οπως η Μπελλα ενα πραγμα:P:P
Και πραγματι η συγγραφεας παλι πλαθει εναν χαρακτηρα αλανθαστο,πανεμορφο,ταλαντουχο που ξερει τα παντα εχοντας γοητεια,πειθω..τα παντα!Αλλος ενας Εντουαρντ.Φαινεται πουλαει πολυ το πορτρετο του αντρα-προτυπο η απλα ολοι οι συγγραφεις αυτων των βιβλιων κολλανε με το Λυκοφως και δανειζονται στοιχεια!Τι να πω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sensitive Vampire
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Sensitive Vampire


Τοξότης Αριθμός μηνυμάτων : 11982
Ημερομηνία εγγραφής : 14/09/2010
Ηλικία : 29
Τόπος : it's a secret!!!

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: damon salvatore, edward cullen, kristian ozera, adrian ivashkof
Atittude: Kind

Immortals - Αθάνατοι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Immortals - Αθάνατοι   Immortals - Αθάνατοι Icon_minitimeΔευ Οκτ 31, 2011 8:29 pm

αυτο εννοουσα...
οταν ειπε πως την εσωσε απο την χωρα των σκιων, δεν εννοουσα πως ηταν και την εφερε πισω. απλα πως απετρεψε το αναποφευκτο. την εσωσε, και προσπαθησε να την σωσει απο το να καταληξει εκει. ασχετως αν η χειβεν ηταν τοσο ανασφαλης και ηλιθια που εμπιστευοταν ολα τα λαθος ατομα...
σε ποιο βιβλιο την σκοτωσε καλε?

η εβερ οντως ειχε εμμονη να ''συνευρεθει'', οπως το ειπες κι εσυ, με τον ντειμεν, αλλα αυτο ενταθηκε οταν καταλαβε πως κατι τετοιο ειναι αδυνατο... ειναι καπως λογικο να ποθεις κατι που δεν μπορεις να αποκτησεις...

ελα μου ντε... αφου δεν ηξερε απο μαγεια, τι πηγε και μπλεχτηκε? και μαλιστα με ξορκι δεσιματος, την νυχτα που η σεληνη ηταν γυρισμενη απο την σκοτεινη πλευρα, και εκανε επικληση στην εκαβη...
και μετα αντι να το διορθωνει, εκανε τα πραγματα χειροτερα...

μαλλον επειδη ενα τετοιο πρπτυπο αντρα δεν υπαρχει, πουλαει στα βιβλια και ετσι το βαζουν συνεχως. τι να πεις?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Princess of darkness
Fallen
Fallen
Princess of darkness


Παρθένος Αριθμός μηνυμάτων : 2094
Ημερομηνία εγγραφής : 27/02/2011
Ηλικία : 31

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Lestat
Atittude: Noble

Immortals - Αθάνατοι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Immortals - Αθάνατοι   Immortals - Αθάνατοι Icon_minitimeΣαβ Νοε 05, 2011 5:32 am

την σκοτωσε στην σκοτεινη φλογα! Θυμασαι?ηταν νομιζω στο τελευταιο κεφαλαιο??Το εχω διαβασει μονο μια φορα αυτο το βιβλιο αλλα νομιζω ειναι στο τελευταιο κεφαλαιο.Χαθηκε οπως ακριβως και ο Ρομαν εμειναν μονο τα ρουχα πηγαν και οι δυο στην χωρα της σκιας και δεν γυριζουν!Ναι τι ηλιθια και κακως εμπιστευτηκε και τις διδυμες.Μπορει να ειναι μαγισσες του Σαλεμ αλλα δεν ηξεραν τα παντα.Το ξοκρι της ηρθε πισω στο διπλο και στο τσακ ηταν να συνευρεθει με τον Ρομαν..εκεινη την στιγμη εκεινος εβλεπε την Ντρινα στο προσωπο της Εβερ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sensitive Vampire
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Sensitive Vampire


Τοξότης Αριθμός μηνυμάτων : 11982
Ημερομηνία εγγραφής : 14/09/2010
Ηλικία : 29
Τόπος : it's a secret!!!

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: damon salvatore, edward cullen, kristian ozera, adrian ivashkof
Atittude: Kind

Immortals - Αθάνατοι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Immortals - Αθάνατοι   Immortals - Αθάνατοι Icon_minitimeΣαβ Νοε 05, 2011 5:38 pm

στο τελος της σκοτεινης φλογας παρουσιαζει το πρωτοι κεφαλαιο απο το πεμπτο βιβλιο, το αστερι της νυχτας...
εκει ειναι που η εβερ σκοτωνει την χειβεν. αλλα ακουσα οτι δεν ηταν πραγματικα η χειβεν αλλα ενα ειδωλο, μια ψευδαισθηση που δημιουργησε ο ντειμεν για να εξασκηθει η εβερ...
βεβαια μπορει να ακουσα και λαθος. δεν ξερω...

ισως και να επρεπε να τους ειχε δειξει λιγο ερισσοτερη εμπιστοσυνη... αν το ειχε κανει, μπορει και να μην χρεθαζοταν να ψαχνει συνεχως το αντιδοτο... ισως ειχε σωθει αλλιως...

η εβερ πανω στην απελπισια της ειχε κανει τον εαυτο της να μοιαζει με την ντρινα, και αυτο εβλεπε ο ρομαν... αλλα το γεγονος πως εκεινπς την αποκαλουσε ντρινα, την εκανε να ξυπνησει και να του επιτεθει...

αλλα και αυτος ο ντειμεν... τι υπομονη και κατανοηση βρε παιδακι μου που εχει... του λεει οτι παραλιγο να το κανει με τον ρομαν και αυτος της λεει οτι δεν πειραζει και οτι ηταν υπο την επιρρεια μαυρης μαγειας... μου την εσπασε η ανεκτικοτητα του απο ενα σημειο και μετα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Princess of darkness
Fallen
Fallen
Princess of darkness


Παρθένος Αριθμός μηνυμάτων : 2094
Ημερομηνία εγγραφής : 27/02/2011
Ηλικία : 31

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Lestat
Atittude: Noble

Immortals - Αθάνατοι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Immortals - Αθάνατοι   Immortals - Αθάνατοι Icon_minitimeΚυρ Νοε 06, 2011 6:53 am

Ναι ρε συ πραγματι!Τοση κατανοηση αν ηταν καποιος αλλος οποιοσδηποτε θα απογοητευονταν και θα την παρατουσε..Και στο πρωτο βιβλιο μολις του φωναξε να φυγει και να μην την ξαναδει οταν εμαθε την αληθεια οτι ειναι αθανατος εφυγε κατευθειαν εκεινος ο,τι του πει κανει παντα κατανοηση!Εντουαρντ!ο Ντειμεν ειναι φαση: ''Θα φυγω μονο οταν θα με διωξει εκεινη''Δεν μπορω αυτη την τελειοτητα δεν υπαρχει!Η Εβερ ποτε δεν εμπιστευτηκε κανεναν εκανε παντα το δικο της.Ας τα φαει τωρα!Οι βλακειες πληρωνονται.Ουτε καν την Αββα εμπιστευονταν αργοτερα.Απο τοτε που εφυγε εκεινη και σκεφτικε μονο τον ευατο της την πηρε με κακο ματι..μετα βεβαια σκεφτηκε τι εκανε και ηθελε να επανορθωσει με καποιο τροπο και προσπαθουσε να σωσει την Εβερ αλλα ετρωγε απορριψη!Αλλα δεν μπορουσε να πει στον Ντειμεν να την βοηθησει φοβοταν την αντιδραση τουκαι δεν ηταν και η τελεια λυση να εμπιστευτει τις διδυμες.Και οχι δεν νομιζω να ισχυει αυτο με την Χειβεν την σκοτωσε δεν ηταν καποιο ειδωλο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sensitive Vampire
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Sensitive Vampire


Τοξότης Αριθμός μηνυμάτων : 11982
Ημερομηνία εγγραφής : 14/09/2010
Ηλικία : 29
Τόπος : it's a secret!!!

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: damon salvatore, edward cullen, kristian ozera, adrian ivashkof
Atittude: Kind

Immortals - Αθάνατοι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Immortals - Αθάνατοι   Immortals - Αθάνατοι Icon_minitimeΚυρ Νοε 06, 2011 6:44 pm

ειναι κατι σαν ο τελειος αντρας... το προτυπο που στην πραγματικοτητα δεν υπαρχει...
για αυτο με εκνευρισε καπως... αν φαινοταν πιο αληθινος... αν αντιδρουσε με καποιον τροπο παρα να τα δεχεται ολα...

η εβερ εμπιστευοταν παντα το λαθος προσωπο... εμπιστευτηκε την αββα και αυτη την προδωσε, ενω μετα που ηθελε πραγματικα να την βοηθησει, δεν ελεγε να την ακουσει. αλλα δεν εχασε οταν τελικα το εκανε...

οι διδυμες δεν την πηγαιναν την εβερ... ειδικα μετα που τις παγιδεψε στον ανθρωπινο κοσμο και δεν μπορουσαν να γυρισουν στην χωρα του καλοκαιριου, την μισησαν. ειδικα η μια απο αυτες... εχω την αισθηση οτι χαιροταν και με την κακοτυχιες της και τις βλακειες που εκανε...

και που φοβηθηκε την αντιδραση του ντειμεν και του εκρυψε την αληθεια τι καταλαβε? μπερδεψε ακομα περισσοτερο τα πραγματα, αποκαλυψε μυστικα που δεν επρεπε, και παραλιγο να ενδωσει στον ρομαν... ενω οταν του τα ειπε, δεν νομιζω να το μετανιωσε...

μακαρι να μην ειναι ειδωλο... δεν ξερεις ποσο πολυ θελω να πεθανει η χειβεν... μου σπαει τα νευρα με την ανασφαλεια και την κακια της
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Princess of darkness
Fallen
Fallen
Princess of darkness


Παρθένος Αριθμός μηνυμάτων : 2094
Ημερομηνία εγγραφής : 27/02/2011
Ηλικία : 31

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Lestat
Atittude: Noble

Immortals - Αθάνατοι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Immortals - Αθάνατοι   Immortals - Αθάνατοι Icon_minitimeΚυρ Νοε 06, 2011 9:42 pm

Οχι ρε συ πεθανε στα αληθεια!Για την Χειβεν αυτα που λεω παντα απλα επαναλαμβανομαι ειναι μια ηλιθια δεκαεφταχρονη με τρομερη ανασφαλεια για τον ευατο της και κολληματα που νομιζει οτι με την εμφανιση που εχει θα σοκαρει κοσμο και θα την προσεχουν.Για ολα αυτα τα ελλατωματα της εδιωξε και τον μεγαλο ερωτα της ζωης της και πηγε στον Ρομαν πραγματικο θυμα!Βασικα και η Εβερ πριν γνωρισει τον Ντειμεν ηταν ετσι..απλα κρυβοταν κατω απο φουτερ και γυαλια ηλιου και I pod ανασφαλεια τρομερη γι αυτο ηταν και σε αυτη την κλικα με τον Μαιλς και την Χειβεν!Και πραγματι η μια απο τις διδυμες χαιροταν με τις κακοτυχιες της πρεπει να ηταν η Ρειν δεν ειμαι σιγουρη παντα τις μπερδευα.Η αλλη την συμπαθουσε της φερονταν καλυτερα.Αλλα και οι δυο αγαπουσαν εννοειται τον Ντειμεν για την Εβερ ουτε δεκαρα την θεωρουν και φτεχτρα για την κατασταση τους!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sensitive Vampire
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Sensitive Vampire


Τοξότης Αριθμός μηνυμάτων : 11982
Ημερομηνία εγγραφής : 14/09/2010
Ηλικία : 29
Τόπος : it's a secret!!!

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: damon salvatore, edward cullen, kristian ozera, adrian ivashkof
Atittude: Kind

Immortals - Αθάνατοι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Immortals - Αθάνατοι   Immortals - Αθάνατοι Icon_minitimeΔευ Νοε 07, 2011 4:36 am

μακαρι να πεθανε...

η χειβεν ειναι οντως μια ηλιθια και ανασφαλης δεκαεφταχρονη...
αλλα την εβερ δεν την κατηγορω που κρυβοταν κατω απο κουκουλες, γυαλια ηλιου και i-pod... μην ξεχνας οτι μετα των θανατο των γονιων της και την σωτηρια της απο τον ντειμεν εγινε αθανατη και αρχισε να βλεπει αυρες, να ακουσει σκεψεις, να βλεπει την ιστορια καποιου με ενα αγγιγμα... δεν ηταν και λιγα... και ηταν δυσκολο να ανταπεξερθει και να αντεξει...

και νομιζω πως η ρειν ηταν, αν και δεν θυμαμαι τα ονοματα τους...
φυσικα και την κατηγορουσαν... αφου αυτη της παγιδεψε στην ''γη'' και εχασαν τις μαγικες δυναμεις τους...
εχω ο ντειμεν τις περιεθλαψε, και τις βοηθησε να ανακτησουν τις χαμενες δυναμεις τους...
αν και δεν θυμαμαι καλα, τις γνωριζε απο το παρελθον?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Princess of darkness
Fallen
Fallen
Princess of darkness


Παρθένος Αριθμός μηνυμάτων : 2094
Ημερομηνία εγγραφής : 27/02/2011
Ηλικία : 31

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Lestat
Atittude: Noble

Immortals - Αθάνατοι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Immortals - Αθάνατοι   Immortals - Αθάνατοι Icon_minitimeΤετ Νοε 09, 2011 3:31 am

μπα δεν θυμαμαι να ελεγε οτι της γνωριζε!Και δεν εγινε αθανατη επειδη την εσωσε ο Ντειμεν απο το θανατο νομιζω οταν σκοτωσε την Ντρινα της εδωσε την αθανασια σε εκεινο το σημειο.Η οταν την βασανιζε η Ντρινα και προσπαθουσε να την σκοτωσει, μετα ο Ντειμεν την βοηθησε και την εκανε αθανατη..ετσι θυμαμαι τουλαχιστον.Και ναι θα συμφωνισω.Δεν ηταν ευκολο να εχει επαφη με κοσμο λογω του χαρισματος που ειχε απλα και οι δυο τους ηταν ανασφαλη κοριτσια απλα για διαφορετικους λογους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sensitive Vampire
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Sensitive Vampire


Τοξότης Αριθμός μηνυμάτων : 11982
Ημερομηνία εγγραφής : 14/09/2010
Ηλικία : 29
Τόπος : it's a secret!!!

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: damon salvatore, edward cullen, kristian ozera, adrian ivashkof
Atittude: Kind

Immortals - Αθάνατοι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Immortals - Αθάνατοι   Immortals - Αθάνατοι Icon_minitimeΤετ Νοε 09, 2011 5:14 am

εδω θα διαφωνησω...
οταν η εβερ χτυπησε στο αυτοκινητιστικο με τους γονεις της, μεταφερθηκαν ολοι στην χωρα του καλοκαιριου για να διαβουν την γεφυρα και να πανε στην ''αλλη πλευρα''. η εβερ καθυστερησε λιγακι επειδη θαυμαζε το μαγευτικο τοπιο... οταν αποφασισε να γυρισει, οι γονεις της ηδη κοντευαν να περασουν την γεφυρα. το ιδιο και η αδερφη της, ασχετως αν γυρισε πισω να την βρει...
ο ντειμεν βλεποντας την να καθυστερει, θεωρησε οτι δεν ηθελε να πεθανει και την εδωσε απο αυτο το κοκκινο υγρο, το ''ποτο της αθανασιας'', κατα μια εννοια για την σωσει και να την επαναφερει στη ζωη, οπως εκανε και η εβερ αργοτερα με την χειβεν (μεγαλη βλακεια)...
δεν ηξερε αν ειχε καταφερει να την μετατρεψει... μετα την επιστροφη της στην ζωη, αρχισε να εχει ολες εκεινες τις περιεργες ιδιοτητες...
και οταν πια εφτασε στο σημειο να την κυνηγαει η ντρινα να την σκοτωσει, εκεινη περιμενοντας να πεθανει, αρχισε να σκεφτεται την αγαπη της για την οικογενεια της. και ετσι θεραπευτηκε... η αγαπη θεραπευει, ενω το μισος σκοτωνει...
με λιγα λογια ηταν ηδη αθανατη... απλα δεν το ειχε αναδειξει νωριτερα...

ειχαν και οι τρεις προβληματα... και η εβερ και η χειβεν και ο αλλος... για αυτο και εγιναν φιλοι... και για αυτο και ηταν στο περιθωριο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Princess of darkness
Fallen
Fallen
Princess of darkness


Παρθένος Αριθμός μηνυμάτων : 2094
Ημερομηνία εγγραφής : 27/02/2011
Ηλικία : 31

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Lestat
Atittude: Noble

Immortals - Αθάνατοι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Immortals - Αθάνατοι   Immortals - Αθάνατοι Icon_minitimeΠαρ Νοε 11, 2011 10:58 pm

sorry ισως εγω δεν θυμαμαι καλα τελικα.Αλλα εχω διαβασει το πρωτο βιβλιο εδω και καιρο εχουν περασει δυο χρονια σχεδον απο τοτε που το διαβασα οποτε δεν θυμαμαι καλα.Ειχα αυτη την εντυπωση τεσπα ευχαριστω για την διορθωση! Immortals - Αθάνατοι 13873 Και τωρα που τα ειπες ολα αυτα αρχιζω και θυμαμαι! Ε παντα ετσι ειναι,ο καθενας κανει παρεα με ατομα του χαρακτηρα του και κολλησε με εκεινα τα παιδια τους ''παρεισακτους του σχολειου'' ε καπως ετσι τουλαχιστον τους εβλεπε η Στεισα εκεινη η Bitch του σχολειου!Την Εβερ δηλαδη πιο πολυ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sensitive Vampire
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Sensitive Vampire


Τοξότης Αριθμός μηνυμάτων : 11982
Ημερομηνία εγγραφής : 14/09/2010
Ηλικία : 29
Τόπος : it's a secret!!!

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: damon salvatore, edward cullen, kristian ozera, adrian ivashkof
Atittude: Kind

Immortals - Αθάνατοι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Immortals - Αθάνατοι   Immortals - Αθάνατοι Icon_minitimeΣαβ Νοε 12, 2011 6:23 am

η στεισα την ζηλευε την εβερ... και ειδικα οταν ειδε οτι ο ντειμεν την προτιμησε και πως η εβερ ηξερε ολα τα μυστικα της, ακομα και για οσα συνεβησαν πριν ερθει στο σχολειο, τρομαξε και βρηκε την αντεκδικηση ως μονο τροπο αυτοαμυνας
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Princess of darkness
Fallen
Fallen
Princess of darkness


Παρθένος Αριθμός μηνυμάτων : 2094
Ημερομηνία εγγραφής : 27/02/2011
Ηλικία : 31

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Lestat
Atittude: Noble

Immortals - Αθάνατοι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Immortals - Αθάνατοι   Immortals - Αθάνατοι Icon_minitimeΔευ Νοε 14, 2011 1:50 am

Ναι ακριβως!Ποτε δεν την συμπαθησα απλα της εκανε την ζωη μαρτυριο...Αλλα και στο δευτερο βιβλιο την καλοαρεσε που ο Ντειμεν της εδινε σημασια γιατι ηταν μαγεμενος απο τον Ρομαν.Αλλα μ'αρεσε και παρα πολυ οταν την συνατησε στο διαδρομο του σχολειου και της τα χωσε (συγνωμη για την εκφραση) η εβερ.Εμεινε καγκελο η Στεισα δεν ηξερε τι να πει.Παντως η Εβερ σε εκεινο το σημειο πηρε το αιμα της πισω κατα καποιο τροπο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sensitive Vampire
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Sensitive Vampire


Τοξότης Αριθμός μηνυμάτων : 11982
Ημερομηνία εγγραφής : 14/09/2010
Ηλικία : 29
Τόπος : it's a secret!!!

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: damon salvatore, edward cullen, kristian ozera, adrian ivashkof
Atittude: Kind

Immortals - Αθάνατοι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Immortals - Αθάνατοι   Immortals - Αθάνατοι Icon_minitimeΔευ Νοε 14, 2011 8:42 pm

οτι το πηρε πισω, το πηρε... αλλα μετα η στεισα εκνευριστηκε περισσοτερο και θυμασαι τι εγινε με το ποτο μετα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Princess of darkness
Fallen
Fallen
Princess of darkness


Παρθένος Αριθμός μηνυμάτων : 2094
Ημερομηνία εγγραφής : 27/02/2011
Ηλικία : 31

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Lestat
Atittude: Noble

Immortals - Αθάνατοι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Immortals - Αθάνατοι   Immortals - Αθάνατοι Icon_minitimeΠεμ Νοε 17, 2011 7:37 am

Το ποτο?Εννοεις που αρχισε να μεθαει η Εβερ για να ξεπερασει και να ξεχασει τον Ντειμεν?Η για κατι αλλο λες εσυ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sensitive Vampire
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Sensitive Vampire


Τοξότης Αριθμός μηνυμάτων : 11982
Ημερομηνία εγγραφής : 14/09/2010
Ηλικία : 29
Τόπος : it's a secret!!!

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: damon salvatore, edward cullen, kristian ozera, adrian ivashkof
Atittude: Kind

Immortals - Αθάνατοι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Immortals - Αθάνατοι   Immortals - Αθάνατοι Icon_minitimeΣαβ Νοε 19, 2011 6:05 pm

περιπου... τοτε που ανακαλυψε οτι με το ποτο αδρανοποιει καπως τις ικανοτητες της και επινε για να ηρεμησει... και μια μερα εκει που επινε την βιντεοσκοπησε η στεισα ξαι μετα εκατσαν και ηπιαν μαζι και η εβερ εγινε στουπι... και η στεισα εφυγε απο το σχολειο με ''πονοκεφαλο'' για να γλυτωσει, αλλα εδωσε το βιντεο σε μια φιλη της που το πηγε στην διευθυντρια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Princess of darkness
Fallen
Fallen
Princess of darkness


Παρθένος Αριθμός μηνυμάτων : 2094
Ημερομηνία εγγραφής : 27/02/2011
Ηλικία : 31

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Lestat
Atittude: Noble

Immortals - Αθάνατοι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Immortals - Αθάνατοι   Immortals - Αθάνατοι Icon_minitimeΣαβ Νοε 19, 2011 8:58 pm

ναι ναι το θυμαμαι αυτο το σημειο.Ηταν και ο καιρος που την ειχε αφησει ο Ντειμεν που ειχε εξαναφανιστει.Οποτε χρησιμοποιησε το ποτο για να αδρανοποιηει τις δυναμεις της και προφανως να μην σκεφτεται και τον Ντειμεν γιατι δεν ηταν μαζι τοτε.Ειχε σοκαριστει η Εβερ οταν εμαθε απο τον ιδιο τι ακριβως ηταν και πως την εκανε αθανατη που δεν ηθελε να τον ξαναδει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sensitive Vampire
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Sensitive Vampire


Τοξότης Αριθμός μηνυμάτων : 11982
Ημερομηνία εγγραφής : 14/09/2010
Ηλικία : 29
Τόπος : it's a secret!!!

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: damon salvatore, edward cullen, kristian ozera, adrian ivashkof
Atittude: Kind

Immortals - Αθάνατοι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Immortals - Αθάνατοι   Immortals - Αθάνατοι Icon_minitimeΚυρ Νοε 20, 2011 7:52 pm

ειχε γινει πολυ σκληρη απεναντι του...
αν και δεν ειχε αδικο... αυτος την παρακολουθουσε τοσο καιρο πριν γνωριστουν...
και φυσικα ηταν και το θεμα της μεταμορφωσης... το οτι εζησε της προκαλλεσαι πονο. εκεινη ηθελε να πεθανει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Immortals - Αθάνατοι
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 3Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Night Castle :: Γενική Θεματολογία :: Γενική Λογοτεχνία-
Μετάβαση σε: