Night Castle
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Night Castle

Το καλύτερο forum τρόμου στην Ελλάδα!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 All adout fashion

Πήγαινε κάτω 
+9
AЯianЯhod.ЬЩ.22
Favole
Dark Knight
Reika
Lillith
Raven
paramu8enia
Broken Angel
Sensitive Vampire
13 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Favole
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Favole


Τοξότης Αριθμός μηνυμάτων : 2741
Ημερομηνία εγγραφής : 13/05/2012
Ηλικία : 26
Τόπος : Into the Dark

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Bella,Batman,draculaura
Atittude: Scary

All adout fashion - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: All adout fashion   All adout fashion - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 21, 2012 8:30 pm

Reika έγραψε:
Ποτέ δεν ήμουν fashion victim, δεν έχω καμία πρεμούρα να ενημερώνομαι για τις νέες τάσεις της μόδας και όσο περνούν τα χρόνια ολοένα και διαπιστώνω πως απλώς η μόδα είναι μια τεράστια μπίζνα και τον τελευταίο καιρό μάλιστα, κακόγουστη.
Πλέον περπατάς στον δρόμο και με δυσκολία ξεχωρίζεις τους άντρες από τις γυναίκες. Δεν ξέρω αν είναι η ιδέα μου, αλλά ο κόσμος έχει "ασχημύνει".

Όσο για μένα όσο ήμουν στην εφηβεία, λόγω χαμηλής αυτοεκτίμησης, επέλεξα να ντύνομαι διακριτικά ώστε να περνώ απαρατήρητη. Δεν ξεχώριζα από τη μάζα. Μου πήρε 8 χρόνια για να καταλάβω το λάθος που έκανα και να απελευθερωθώ από την κοινωνική ενδυματολογική φυλακή μου.

Πλέον ντύνομαι όπως πραγματικά θα ήθελα, αλλά δυστυχώς αυτό έχει συνέπειες. Το στυλ μου είναι κάπως ακραίο για τα ελληνικά δεδομένα μιας, όχι και τόσο μεγάλης και πολυπολιτισμικής, πόλης. Το στυλ μου είναι goth loli, αλλά σε μια πιο dark version. Τα ρούχα μου είναι σε σκούρα χρώματα, μαύρο, σκούρο μοβ. Φοράω αρκετά συχνά κορσέδες με τα αντίστοιχα φουστάκια τους. Δυστυχώς δεν έχω περάσει στα μεγαλοπρεπή goth βικτοριανά φορέματα, αλλά νταξ, ήδη με παίρνουν με τις πέτρες, που να βάλω και τις υπερπαραγωγές. Επίσης έχω μεγάλη αδυναμία στα ψηλά goth παπούτσια, αλλά χωρίς να είναι επιβαρυμένα με πολλές μεταλλικές χοντρές αγκράφες. Λατρεύω το τούλι και τη δαντέλα, στοιχεία τα οποία επί τω πλείστον φοράω.



ποπο εγω προσωπικα θα λατρευω το στυλ σου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://thecryptofdarkness.blogspot.gr/
Reika
Spirit
Spirit
Reika


Αριθμός μηνυμάτων : 126
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2012
Τόπος : Πάτρα

All adout fashion - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: All adout fashion   All adout fashion - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 21, 2012 8:36 pm

BreakingDawn έγραψε:
ποπο εγω προσωπικα θα λατρευω το στυλ σου

Σε ευχαριστώ πολύ, αλλά όπως είπα και πιο πάνω έχει συνέπειες. Αντιμετωπίζω σοβαρό ενδυματολογικό ρατσισμό, οι περισσότεροι με αντιμετωπίζουν με καχυποψία και δε λείπουν φυσικά τα διάφορα προσβλητικά σχόλια από διάφορους κάγκουρες. Δεν μου ήταν στην αρχή εύκολο να το διαχειριστώ, ευτυχώς που είχα διπλά μου δικά μου άτομα να με στηρίζουν και να με υπερασπίζονται.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Dark Knight
Lycan Leader
Lycan Leader
Dark Knight


Αριθμός μηνυμάτων : 2563
Ημερομηνία εγγραφής : 10/09/2011

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας:
Atittude: Noble

All adout fashion - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: All adout fashion   All adout fashion - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 21, 2012 8:39 pm

Ρε μη δίνεις σημασία σε κανέναν.. Για να φέρονται έτσι σημαίνει ότι δεν έχουν και πολύ μυαλό στο γκαβό τους και δε χρειάζεται να ασχοληθείς παραπάνω. Εσύ να κοιτάς να τα έχεις καλά με σένα και σκασίλα σου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Reika
Spirit
Spirit
Reika


Αριθμός μηνυμάτων : 126
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2012
Τόπος : Πάτρα

All adout fashion - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: All adout fashion   All adout fashion - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 21, 2012 8:55 pm

Dark Knight έγραψε:
Ρε μη δίνεις σημασία σε κανέναν.. Για να φέρονται έτσι σημαίνει ότι δεν έχουν και πολύ μυαλό στο γκαβό τους και δε χρειάζεται να ασχοληθείς παραπάνω. Εσύ να κοιτάς να τα έχεις καλά με σένα και σκασίλα σου.

Δεν είμαι τόσο αυστηρή με τον κόσμο. Τις γιαγιάδες για παράδειγμα που κοιτάνε περίεργα και σταυροκοπιούνται καμιά φορά, δεν τις παρεξηγώ, τις καταλαβαίνω. Αν και έχω δει πολλές και διαφορετικές αντιδράσεις. Ο περισσότερος κόσμος κολλάει στα παπούτσια. Παρόλα αυτά υπάρχει κόσμος άγνωστος που με έχει σταματήσει στον δρόμο και καλοπροαίρετα με ρωτάει είτε που βρήκα τα παπούτσια είτε πως μπορώ να περπατάω με αυτά και παίρνω και θετικά σχόλια. Δεν κατακρίνω τον κόσμο που κοιτάει, το θεωρώ λογικό. Ξέρω πως προκαλώ, δεν το κάνω όμως για αυτό, δεν είναι ο στόχος μου να προκαλέσω. Είναι ένα στυλ που ανέκαθεν μου άρεσε απλά ως πιο μικρή δεν είχα την δυνατότητα να υιοθετήσω. Ταιριάζει στον χαρακτήρα μου και αν ζούσα σε μια πιο ανοιχτή κοινωνία θα ήμουν πλήρως καλυμμένη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Dark Knight
Lycan Leader
Lycan Leader
Dark Knight


Αριθμός μηνυμάτων : 2563
Ημερομηνία εγγραφής : 10/09/2011

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας:
Atittude: Noble

All adout fashion - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: All adout fashion   All adout fashion - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 21, 2012 9:02 pm

Δεν είπα να κατακρίνεις κανέναν , και καταλαβαίνω πως δεν είναι όλοι κακοπροαίρετοι. Αυτό που εννοώ , είναι να μην δίνεις σημασία σ αυτούς που φαίνεται ξεκάθαρα πως σε σχολιάζουν με κακία.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AЯianЯhod.ЬЩ.22
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
AЯianЯhod.ЬЩ.22


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 5273
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Lying in my coffin...Buried in a distant tomb of a distant place...away from unwanted eyes...

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Louis, Lestat and Dracula
Atittude: Mean

All adout fashion - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: All adout fashion   All adout fashion - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 21, 2012 9:05 pm

Θέλει κότσια αυτό που κάνεις, κοπελιά. Είσαι μοναδική γι' αυτό που είσαι και άσε τους άλλους να λένε. Κατά βάθος, πολύ θα εύχονταν να είχαν τα κότσια να κάνουν αυτό που κάνεις εσύ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Reika
Spirit
Spirit
Reika


Αριθμός μηνυμάτων : 126
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2012
Τόπος : Πάτρα

All adout fashion - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: All adout fashion   All adout fashion - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 21, 2012 9:12 pm

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τα ενθαρρυντικά σας σχόλια, είστε από τις λίγες ομάδες ανθρώπων που μπορώ να μιλήσω και να με καταλάβουν. Και Dark Knight, είμαι αρκετό καιρό στο "άθλημα" και έχω εξοπλιστεί με γερό στομάχι. All adout fashion - Σελίδα 3 611715
Όπως λέει και η AЯianЯhod.ЬЩ.22 χρειάζεται θάρρος για να υπερασπιστείς κάτι διαφορετικό, πέρα από θάρρος θα συμπλήρωνα και αναισθησία. Πλέον σπάω ένα ελαφρύ μειδίαμα όταν αντιλαμβάνομαι αυτά τα οικεία πλέον επικριτικά βλέμματα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Dark Knight
Lycan Leader
Lycan Leader
Dark Knight


Αριθμός μηνυμάτων : 2563
Ημερομηνία εγγραφής : 10/09/2011

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας:
Atittude: Noble

All adout fashion - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: All adout fashion   All adout fashion - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 21, 2012 9:14 pm

Ακριβώς. Ας κοιτάξει ο καθένας τον εαυτό του.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AЯianЯhod.ЬЩ.22
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
AЯianЯhod.ЬЩ.22


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 5273
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Lying in my coffin...Buried in a distant tomb of a distant place...away from unwanted eyes...

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Louis, Lestat and Dracula
Atittude: Mean

All adout fashion - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: All adout fashion   All adout fashion - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 21, 2012 9:18 pm

Να πάνε να πνιγούν μωρέ! Μην δίνεις σημασία. Οι τρεντοκάγκουρες έχουν λιγότερο μυαλό και από γκριφόν και οι γιαγιάδες έμαθαν να ζουν σε μια συντηρητική κοινωνία και, αντί να ορθώσουν το ανάστημά τους, υποτάχθηκαν στην μοίρα τους. Εγώ το πιστεύω: αυτό που εκείνοι κατακρίνουν, κατά βάθος, το ζηλεύουν, αλλά είναι κότες να το παραδεχτούν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Dark Knight
Lycan Leader
Lycan Leader
Dark Knight


Αριθμός μηνυμάτων : 2563
Ημερομηνία εγγραφής : 10/09/2011

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας:
Atittude: Noble

All adout fashion - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: All adout fashion   All adout fashion - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 21, 2012 9:20 pm

All adout fashion - Σελίδα 3 430499 και επαυξάνω. Αν μπορούσε να είναι ο καθενας ο εαυτός του όπως ήθελε δε θα είχαμε αυτές τις υποκρισίες και τα ψέματα και το ''τι θα πει ο κοσμος παιδάκι μου? '' που μας εχουν φάει.. +1000 από μένα για το ντύσιμο και το στυλ σου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Reika
Spirit
Spirit
Reika


Αριθμός μηνυμάτων : 126
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2012
Τόπος : Πάτρα

All adout fashion - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: All adout fashion   All adout fashion - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 21, 2012 9:23 pm

Πραγματικά μου δίνετε πολύ κουράγιο! Να 'στε καλά παιδιά! All adout fashion - Σελίδα 3 71070

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Dark Knight
Lycan Leader
Lycan Leader
Dark Knight


Αριθμός μηνυμάτων : 2563
Ημερομηνία εγγραφής : 10/09/2011

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας:
Atittude: Noble

All adout fashion - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: All adout fashion   All adout fashion - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 21, 2012 9:26 pm

Γι αυτό είναι οι φίλοι , και μιας κ εδώ είμαστε παρέα , απο κουράγιο , περισσεύει! All adout fashion - Σελίδα 3 935979
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AЯianЯhod.ЬЩ.22
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
AЯianЯhod.ЬЩ.22


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 5273
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Lying in my coffin...Buried in a distant tomb of a distant place...away from unwanted eyes...

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Louis, Lestat and Dracula
Atittude: Mean

All adout fashion - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: All adout fashion   All adout fashion - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 21, 2012 9:32 pm

Ροκάδες-γκοθάδες UNITE! All adout fashion - Σελίδα 3 13873
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Dark Knight
Lycan Leader
Lycan Leader
Dark Knight


Αριθμός μηνυμάτων : 2563
Ημερομηνία εγγραφής : 10/09/2011

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας:
Atittude: Noble

All adout fashion - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: All adout fashion   All adout fashion - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 21, 2012 9:34 pm

και μεταλλάδες , μη μας ξεχνάς θα γίνει χαμός! ta spaei
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AЯianЯhod.ЬЩ.22
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
AЯianЯhod.ЬЩ.22


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 5273
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Lying in my coffin...Buried in a distant tomb of a distant place...away from unwanted eyes...

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Louis, Lestat and Dracula
Atittude: Mean

All adout fashion - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: All adout fashion   All adout fashion - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 21, 2012 9:37 pm

Εννοείται ΚΑΙ μεταλλάδες All adout fashion - Σελίδα 3 220813
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Favole
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Favole


Τοξότης Αριθμός μηνυμάτων : 2741
Ημερομηνία εγγραφής : 13/05/2012
Ηλικία : 26
Τόπος : Into the Dark

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Bella,Batman,draculaura
Atittude: Scary

All adout fashion - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: All adout fashion   All adout fashion - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Σεπ 22, 2012 1:34 am

Reika έγραψε:
BreakingDawn έγραψε:
ποπο εγω προσωπικα θα λατρευω το στυλ σου

Σε ευχαριστώ πολύ, αλλά όπως είπα και πιο πάνω έχει συνέπειες. Αντιμετωπίζω σοβαρό ενδυματολογικό ρατσισμό, οι περισσότεροι με αντιμετωπίζουν με καχυποψία και δε λείπουν φυσικά τα διάφορα προσβλητικά σχόλια από διάφορους κάγκουρες. Δεν μου ήταν στην αρχή εύκολο να το διαχειριστώ, ευτυχώς που είχα διπλά μου δικά μου άτομα να με στηρίζουν και να με υπερασπίζονται.

κοιτα να δεις οντως μην ασχολεισε με αυτους που σε κοιτανε καπως.....ναι εισαι ο ευατος σου και να ντυνεσαι οπως εσυ θελεις και νιωθεις ανετα......εγω προσωπικα μιλοντας και παλι θα σε θαυμαζα και για τον τροπο που ντυνεσαι για το θαρρος που δειχνεις......οπως ελεγε ενας καραφιλος μου ο θεος να τον εχει καλα....μην δινεις σημασια στο καθε τι μικρο.....κανε οτι θες και σε κανει να νιωθεις καλα.....υπαρχουν ανθρωποι που σε θελουν και σε αγαπανε για αυτο που εισαι πραγματικα και οχι για αυτο που δειχνεις...".......Εγω πχ ειμαι τρελα παθιασμενη με την ζωγραφικη...αν εχεις δει σκιτσα μου θα καταλαβεις...βεβαια τωρα την εχω αφησει διοτι ακουσα σχολια που δεν μ αρεσαν καθολου....εγω δεν ειχα το θαρρος να το συνεχισω.....ηθελαν να με σταματησουν το καταφεραν.....ξεφυγαα....εμ καεγω το δικο σου στυλ θελω αλλα αν δε περασω τα 18 και γινω ανεξαρτητη δεν θα το καταφερω....

και συμφωνω με οτι ειπε ο Γιωργος (Dark Night) απολυτα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://thecryptofdarkness.blogspot.gr/
paramu8enia
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
paramu8enia


Δίδυμος Αριθμός μηνυμάτων : 4651
Ημερομηνία εγγραφής : 10/07/2011
Ηλικία : 27
Τόπος : Memories

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Dean! Kaneki-kun
Atittude: Kind

All adout fashion - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: All adout fashion   All adout fashion - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Σεπ 22, 2012 2:59 am

Συμφωνώ με τα παιδιά και εμένα μου αρέσει το στυλ ντύσιμο που έχεις! Είναι όμορφο και ξεχωριστό!

Εξάλλου σε όποιον αρέσουμε! Δεν μας καίγεται καρφί για το τι λένε!!!

All adout fashion - Σελίδα 3 13873
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Raven
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Raven


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 12430
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : Fairytale

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Eric Northman
Atittude: Kind

All adout fashion - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: All adout fashion   All adout fashion - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Σεπ 22, 2012 4:20 pm

Κι εγώ συμφωνώ με τους άλλος (τι να πω, η καημένη; Αφού τα είπαν όλα πριν από μένα). Το στυλ σου πρέπει να είναι το ΤΕΛΕΙΟ! Το λατρεύω!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Princess of darkness
Fallen
Fallen
Princess of darkness


Παρθένος Αριθμός μηνυμάτων : 2094
Ημερομηνία εγγραφής : 27/02/2011
Ηλικία : 31

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Lestat
Atittude: Noble

All adout fashion - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: All adout fashion   All adout fashion - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Σεπ 22, 2012 10:44 pm

Reika σε καταλαβαίνω απόλυτα!Απλά ο κόσμος έχει μάθει να ζει αλλιώς είμαστε ολίγον οπισθοδρομικοί απο κάθε άποψη σε αυτή την χώρα!Αφού κατάφερες να πραγματοποιήσεις το στυλ που ήθελες όλα αυτά τα χρόνια μπράβο σου θέλει κότσια!Και φυσικά με την στήριξη δικών σου ανθρώπων αυτό σου δίνει κουράγιο να ξεπεράσεις τις φοβίες και τα σχόλια.Λατρεύω το στυλ σου και μην το αφήσεις για κανένα λόγο για κάποιους στενόμυαλους.Κ εγώ λατρεύω την Gothic κουλτούρα και προσπαθώ να μπω σε αυτήν γιατί πραγματικά μου αρέσει κ όχι επειδή είναι της μόδας..αν και πάντα με ακολουθούν τα κακά σχόλια και με ενοχλεί.Ειδικά απο την μητέρα μου που με κράζει οτι δεν θα βρω ποτέ δουλειά με το σκοτεινό μακιγιάζ και τα μαύρα.Απλά τα προσπερνώ όλα αυτά.Δεν είμαι αναγκασμένη να κάνω κάτι που δεν θέλω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Raven
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Raven


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 12430
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : Fairytale

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Eric Northman
Atittude: Kind

All adout fashion - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: All adout fashion   All adout fashion - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Σεπ 22, 2012 10:48 pm

Αυτό το επιχείρημα με τη δουλειά πια! Όλοι το λένε! Αφού δεν υπάρχουν δουλειές, τι τους νοιάζει; :Ρ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Reika
Spirit
Spirit
Reika


Αριθμός μηνυμάτων : 126
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2012
Τόπος : Πάτρα

All adout fashion - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: All adout fashion   All adout fashion - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ Σεπ 23, 2012 8:55 am

Princess of darkness έγραψε:
Κ εγώ λατρεύω την Gothic κουλτούρα και προσπαθώ να μπω σε αυτήν γιατί πραγματικά μου αρέσει κ όχι επειδή είναι της μόδας..αν και πάντα με ακολουθούν τα κακά σχόλια και με ενοχλεί.Ειδικά απο την μητέρα μου που με κράζει οτι δεν θα βρω ποτέ δουλειά με το σκοτεινό μακιγιάζ και τα μαύρα.Απλά τα προσπερνώ όλα αυτά.Δεν είμαι αναγκασμένη να κάνω κάτι που δεν θέλω

Οι μητέρες μας μοιάζουν πολύ σε αυτό, Princess of darkness. Όταν μου είχαν έρθει από το e-bay κάτι goth μπότες και τις είδε η μητέρα μου, παραλίγο να πάθει εγκεφαλικό. Με έλεγε κοροϊδευτικά "Ρομποτόκ". Φαντάζομαι παράφραση του Robocop (η μητέρα μου δεν τα πάει καλά με τα αγγλικά και δυσκολεύεται να συγκρατήσει ξένες λέξεις).
Όσο για εύρεση εργασίας, στέλνω κυρίως το βιογραφικό μου μέσω e-mail, παρόλα αυτά δεν υπάρχει ζήτηση οπότε θα συμφωνήσω με την Raven. Όσες φορές έχω πάει σε συνεντεύξεις, φοράω κυρίως μαύρη μακρυά παντελόνα σε συνδυασμό με μαύρο ελαστικό πουκάμισο. Είμαι πάλι total black, αλλά η παντελόνα κρύβει τις goth πλατφόρμες μου και έτσι δε δημιουργώ "περίεργη" εντύπωση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AЯianЯhod.ЬЩ.22
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
AЯianЯhod.ЬЩ.22


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 5273
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Lying in my coffin...Buried in a distant tomb of a distant place...away from unwanted eyes...

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Louis, Lestat and Dracula
Atittude: Mean

All adout fashion - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: All adout fashion   All adout fashion - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ Σεπ 23, 2012 7:26 pm

Στην Ελλάδα αυτό το ''φαίνεσθαι'' θα μας φάει. Αντί να κοιτάξουν να προσλάβουν άτομα ικανά, κοιτάνε το ντύσιμό τους. Είναι αποτελεσματικός κάποιος στην δουλειά του; Έχει προσόντα; Από 'κει και ύστερα, τι σε νοιάζει το πως είναι ντυμένος; 0_0
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Raven
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Raven


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 12430
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : Fairytale

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Eric Northman
Atittude: Kind

All adout fashion - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: All adout fashion   All adout fashion - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ Σεπ 23, 2012 7:29 pm

All adout fashion - Σελίδα 3 430499 Είναι ηλίθιο! Το μόνο που τους νοιάζει όλους είναι η "αξιοπρεπής εμφάνιση". Και μάλιστα δεν είναι καν η αξιοπρεπής, είναι η συνηθισμένη! Μη δουν κάτι διαφορετικό και πάθουν τίποτα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sensitive Vampire
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Sensitive Vampire


Τοξότης Αριθμός μηνυμάτων : 11982
Ημερομηνία εγγραφής : 14/09/2010
Ηλικία : 29
Τόπος : it's a secret!!!

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: damon salvatore, edward cullen, kristian ozera, adrian ivashkof
Atittude: Kind

All adout fashion - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: All adout fashion   All adout fashion - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Σεπ 24, 2012 3:59 am

είσαι τυχερή που έχεις δίπλα σου ανθρώπους σε αγαπάνε και σε στηρίζουν.
αυτό έχει μεγάλη σημασία. σε βοηθάει και σου δίνει αυτοπεποίθηση για να δημιουργήσεις το δικό σου στυλ...

ααα... αυτή η έκφραση: ''τι θα πει ο κόσμος?'', στον λαιμό μου κάθεται...
χεστήκαμε τι θα πει ο κόσμος και οι γείτονες. γιατί? αυτοί είναι καλύτεροι?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paramu8enia
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
paramu8enia


Δίδυμος Αριθμός μηνυμάτων : 4651
Ημερομηνία εγγραφής : 10/07/2011
Ηλικία : 27
Τόπος : Memories

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Dean! Kaneki-kun
Atittude: Kind

All adout fashion - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: All adout fashion   All adout fashion - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Σεπ 24, 2012 6:50 pm

Έλα μου ντε! tongue Αυτή η φράση μου την δίνει και μένα απίστευτα!!!

Εσύ Reika κάνε ότι θες... Εμένα προσωπικά μου αρέσει το στυλ σου μην το αλλάξεις!

Αυτό με τις μάνες εντάξει... εγώ πάλι καλά που δεν έχω πρόβλημα με την δικιά μου... είναι χαλαρή! All adout fashion - Σελίδα 3 13873

Όσον αφορά για την δουλειά φόρα κάτι του στυλ σου... Γενικώς μην δίνεις και πολύ σημασία το τι θα πει ο κόσμος! All adout fashion - Σελίδα 3 220813
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
All adout fashion
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Night Castle :: Γενική Θεματολογία :: Περί Ανέμων και Υδάτων-
Μετάβαση σε: