Night Castle
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Night Castle

Το καλύτερο forum τρόμου στην Ελλάδα!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι

Πήγαινε κάτω 
+4
paramu8enia
Amaranth
Sensitive Vampire
AЯianЯhod.ЬЩ.22
8 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Raven
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Raven


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 12430
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : Fairytale

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Eric Northman
Atittude: Kind

Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι   Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 Icon_minitimeΣαβ Νοε 26, 2011 7:32 pm

Πολύ καλό το φτύαρι! Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 935979

Έχεις απόλυτο δίκιο με αυτά που λες για τις γυναίκες συγγραφείς. Αν δεν γράψουν ένα βαθύ κοινωνικό ή ένα ερωτικό, τότε πάνε στα τρίσβαθα Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 959103 Και είναι κρίμα γιατί συνήθως στα τρίσβαθα πάνε τα βιβλία που αξίζουν ενώ γίνονται besrt seller συνήθως οι πιο μεγάλες βλακείες Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 76656

Και φυσικά, τι περίμενες, να προτείνουν λύσεις; Αφού τις λύσεις δεν τις ξέρουν ούτε οι ίδιες και απλά λένε "Τι θα τους κάνει να κλάψουν και μετά να σκεφτούν;... Αυτό θα βάλω!" tongue Και γράφουν και 500 βιβλία παρόμοια το ένα με το άλλο η καθεμία άμα δουν τι πουλάει! Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 76656
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AЯianЯhod.ЬЩ.22
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
AЯianЯhod.ЬЩ.22


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 5273
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Lying in my coffin...Buried in a distant tomb of a distant place...away from unwanted eyes...

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Louis, Lestat and Dracula
Atittude: Mean

Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι   Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Νοε 27, 2011 12:17 am

Δεν λέω ότι όλες έχουν την ίδια ''μοίρα'' Σαφώς και υπάρχει μια μειοψηφία, που ''καταπίνεται αμάσητη'' από την πλειοψηφία -.- Μα αυτή η βλακεία είναι που μου την δίνει στα νεύρα: να βγαίνουν στην αγορά βιβλία που δεν το αξίζουν και να μας τρώνε μέρες από την ζωή μας μέχρι να τα τελειώσουμε -.-

Ακόμα και ταλέντο να έχουν, γράφουν με τον α ή β τρόπο για να πουλήσουν -.- Αυτό νομίζω ότι είναι το χειρότερο απ' όλα. Και μου την δίνει αυτός ο ανεδαφικός σκεπτικισμός. Όταν μιλάς για ένα πρόβλημα που υπάρχει, πρότεινε λύσεις, γ*μω το κέρατό μου, μην προσπαθείς μόνο να με συγκινήσεις, γιατί στο τέλος δεν υπάρχει περίπτωση να συγκινηθώ -.-

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Raven
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Raven


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 12430
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : Fairytale

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Eric Northman
Atittude: Kind

Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι   Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Νοε 27, 2011 1:56 am

Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 430499 Στο τέλος καταλήγεις να κλαις τα λεφτά σου και να πετάς το βιβλίο στον τοίχο ή να το βάζεις στο τζάκι για προσάναμα! Πάντως, δε συγκινείσαι αν απλά το γράφει για να συγκινηθείς! Αυτό είναι σίγουρο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Amaranth
Lycan
Lycan
Amaranth


Καρκίνος Αριθμός μηνυμάτων : 2751
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : Night Castle

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας:
Atittude: Mean

Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι   Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Νοε 27, 2011 3:39 am

καινουριο;;;τρεχω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AЯianЯhod.ЬЩ.22
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
AЯianЯhod.ЬЩ.22


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 5273
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Lying in my coffin...Buried in a distant tomb of a distant place...away from unwanted eyes...

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Louis, Lestat and Dracula
Atittude: Mean

Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι   Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Νοε 27, 2011 9:18 pm

Καινούρια ''φουρνιά:'' Ντόμινο και μια νέα κριτική Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 220813
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Raven
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Raven


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 12430
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : Fairytale

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Eric Northman
Atittude: Kind

Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι   Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Νοε 27, 2011 11:55 pm

Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 668320

Τόσο χάλια ήταν η ταινία; Και είχα ακούσει καλά λόγια και ήθελα να τη δω, αλλά αφού λες ότι δεν αξίζει, καλύτερα να πάρω να δω κάτι άλλο.
Μου άρεσαν τα σχόλια κάτω από τις εικονίτσες (Κρακεράκιααα) Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 441842 και η κατάληξη των χαρακτήρων. Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 860197

Όσο για το Ντόμινο... δεν το πιστεύω ότι μισείς τα Χριστούγεννα Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 954599 Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 955178 Εγώ τη βρίσκω πολύ ωραία γιορτή! inlove
Βέβαια, μπορώ να πω ότι κι εμένα μου τη σπάνε τα κακόγουστα δέντρα, τα χαζοτργούδια και οι ταινίες, αλλά αν τα εξαιρέσεις αυτά, είναι πολύ ωράια γιορτή κατά τη γνώμη μου.
Αυτό που έλεγες όμως με τα "παιδάκια στην Αφρική", δεν το είχα σκεφτεί ποτέ, αλλά ισχύει. Όταν είναι γιορτές βάζουν συνέχεια διαφημίσεις που σου λένε να δώσεις λεφτά ενώ όλο τον υπόλοιπο χρόνο τίποτα! Μεγάλη βλακεία, αλλά καμιά φορά, στις γιορτές σε πιάνει το φιλανθρωπικό πνεύμα και το ξέρουν και θέλουν να το εκμεταλλευτούν...

Γενικώς πολύ ωράια και τα δύο κείμενα! Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 414482 Ανυπομονώ για επόμενα! Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 13873

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AЯianЯhod.ЬЩ.22
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
AЯianЯhod.ЬЩ.22


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 5273
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Lying in my coffin...Buried in a distant tomb of a distant place...away from unwanted eyes...

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Louis, Lestat and Dracula
Atittude: Mean

Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι   Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ Νοε 28, 2011 4:33 am

Εμένα προσωπικά δεν μου αρέσουν αυτά τα αργά έργα που ''όλο κάτι πάει να γίνει, αλλά στο τέλος δεν γίνεται τίποτα'' Η ταινία σου φαίνεται ενδιαφέρουσα...την πρώτη μισή, μια ώρα. Από 'κει και ύστερα σκέφτεσαι ''Πότε θα τελειώσει επιτέλους;'' -.-

Τι να σου πω; Σε άλλες άρεσε η ταινία. Εγώ ήμουν από αυτές που δεν τους άρεσε. Και μετά κάναμε σύγκριση με τα θετικά και τα αρνητικά οι μεν και οι δε Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 441842 Εκεί να δεις γέλιο!

Έχω λόγο συγκεκριμένο που δεν μου αρέσουν βέβαια, αλλά αυτά δεν λέγονται. Ανέφερα κυρίως τα κλισέ των εορτών, αυτά δεν μου αρέσουν. Αν τα εξαιρέσεις αυτά, ναι, είναι ωραία γιορτή. Αλλά το κακό είναι ότι τα Χριστούγεννα είναι συνυφασμένα με όσα ανέφερα -.-

Ναι, δηλαδή τι; ''Όλες τις υπόλοιπες μέρες του χρόνου είμαι μισάνθρωπος, αλλά, ω, Κύριε των δυνάμεων, θα εξιλεωθώ από αυτή την συγκεκριμένη πράξη'' Δεν είναι λίγο υποκριτικό αυτό;

Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 71070 Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 913911

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Amaranth
Lycan
Lycan
Amaranth


Καρκίνος Αριθμός μηνυμάτων : 2751
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : Night Castle

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας:
Atittude: Mean

Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι   Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ Νοε 28, 2011 4:59 am

και εγω απεχθανομαι τις χριστουγεννιατικες ταινιες....μου ερχεται να σκοτωσω ολους τους πρωταγωνιστες!!!


Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AЯianЯhod.ЬЩ.22
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
AЯianЯhod.ЬЩ.22


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 5273
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Lying in my coffin...Buried in a distant tomb of a distant place...away from unwanted eyes...

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Louis, Lestat and Dracula
Atittude: Mean

Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι   Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ Νοε 28, 2011 5:02 am

Ναι...Είναι τόσο χαρούμενοι και τόσο πηγμένοι στο ''χριστουγεννιάτικο πνεύμα'' που σου έρχεσαι να κάνεις και εσύ ένα add...

Τον ''Χριστουγεννιάτικο-σχιζοφρενή-δολοφόνο με το πριόνι'' Και γαμώ; Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 13873 :P

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Amaranth
Lycan
Lycan
Amaranth


Καρκίνος Αριθμός μηνυμάτων : 2751
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : Night Castle

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας:
Atittude: Mean

Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι   Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ Νοε 28, 2011 5:04 am

δεν λες τιποτα!!!!!

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AЯianЯhod.ЬЩ.22
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
AЯianЯhod.ЬЩ.22


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 5273
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Lying in my coffin...Buried in a distant tomb of a distant place...away from unwanted eyes...

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Louis, Lestat and Dracula
Atittude: Mean

Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι   Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ Νοε 28, 2011 5:06 am

Με βάζεις σε πειρασμό τώρα...Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 860197

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Amaranth
Lycan
Lycan
Amaranth


Καρκίνος Αριθμός μηνυμάτων : 2751
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : Night Castle

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας:
Atittude: Mean

Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι   Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ Νοε 28, 2011 5:16 am

τι θα γραψεις τιποτα αλλο;;

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AЯianЯhod.ЬЩ.22
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
AЯianЯhod.ЬЩ.22


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 5273
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Lying in my coffin...Buried in a distant tomb of a distant place...away from unwanted eyes...

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Louis, Lestat and Dracula
Atittude: Mean

Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι   Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ Νοε 28, 2011 5:18 am

Είναι έκπληξη >Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 13873

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Amaranth
Lycan
Lycan
Amaranth


Καρκίνος Αριθμός μηνυμάτων : 2751
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : Night Castle

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας:
Atittude: Mean

Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι   Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ Νοε 28, 2011 5:20 am

Σπόιλερ:


περιμενουμε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Raven
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Raven


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 12430
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : Fairytale

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Eric Northman
Atittude: Kind

Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι   Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ Νοε 28, 2011 5:43 am

Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 430499 περιμένουμε να δούμε τι θα μας γράψεις! Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 13873

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sensitive Vampire
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Sensitive Vampire


Τοξότης Αριθμός μηνυμάτων : 11982
Ημερομηνία εγγραφής : 14/09/2010
Ηλικία : 29
Τόπος : it's a secret!!!

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: damon salvatore, edward cullen, kristian ozera, adrian ivashkof
Atittude: Kind

Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι   Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 01, 2011 7:34 pm

και εγω τα διαβασα ολα μαζι....

λοιπον...

α) αυτο που λες για τις γυναικες συγγραφεις... εγω διαβαζω ενα βιβλιο επειδη μου αρεσει η υποθεση, οχι επειδη το εχει γραψει γυναικα η αντρας... βεβαια υπαρχουν καλα βιβλια και απο τα δυο φυλα και κακα βιλια και απο τις δυο πλευρες. μην γελιομαστε...
ισως και να εχει δικιο, αν και δεν το εχω παρατηρησει. ισως οι περισσοτερες γυναικες συγγραφεις να στρεφονται γυρω απο δυο κλισε θεματα. αλλα αφου πουλανε?
εμενα μου αρεσουν οι ιστοριες αγαπης inlove αν και με καμια παναγια δεν πιστευω πως υπαρχει ο πριγκιπας του παραμυθιου. αυτα ειναι μπουρδες. ο μιστερ τελειος ειναι παραμυθια...
οσο για να κοινωνικα μυθιστορηματα... δεν μπορω να πω οτι εχω διαβασει πολλα, αν και θελω να διαβασω καποια, αλλα ισως ειναι ενας τροπος να σου δειξουν τι συμβαινει στον κοσμο. αυτο δεν δινει καποια αμεση λυση. αλλα ισως ευαισθητοποιηθεις και λιγο και κανει κατι...

β) για την ταινια zodiac, ουτε την εχω δει, ουτε ακουστα την εχω. και μετα απο οσα ειπες δεν νομιζω να την δω... παντως γελασα με το σχολιασμο των χαρακτηρων... Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 441842

γ) ουτε εγω το πιστευω πως μισεις τα χριστουγεννα. βεβαια λογικα εχεις τους δικους σου λογους... αλλα εγω τα λατρευω... τα στολιδια και τα τραγουδακια inlove μοιαζει σαν παραμυθι ωρες ωρες... μπορω να ομολογησω οτι δεν εχω δει πολλες χριστουγεννιατικες ταινιες που παιζονται καθε χρονο, μαλλον και για αυτι δεν τις εχω βαρεθει...
οσο για τον αι-βασιλη, εγω μικρη πιστευα... ηταν ωραια αισθηση να περιμενεις γυρνιντας σπιτι το δωρο σου... παιδικη αθωοητα Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 860197
βεβαια για αυτο που λες για τις φιλανθρωπιες, εχεις απολυτο δικιο. την περιοδο των γιορτων σε χρυπανε στο συναισθημα. τις υπολοιπες μερες, δεν τους νοιαζει να βοηθησουν οσους εχουν αναγκη. αν θελουν να δουμε καποια προοδο σαν κοσμος, ας κινητοποιουμαστε ολο τον χρονο, οχι μονο στις γιορτες...

δ) το naruto εχω βαλει στοχο να το δω μετα την ληξη των πανελληνιων. εχω ακουσει πολυ καλα λογια και μου αρεσει σαν υποθεση... αλλα ειναι πολλα επεισοδια το ατιμο και που χρονος τωρα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paramu8enia
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
paramu8enia


Δίδυμος Αριθμός μηνυμάτων : 4651
Ημερομηνία εγγραφής : 10/07/2011
Ηλικία : 27
Τόπος : Memories

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Dean! Kaneki-kun
Atittude: Kind

Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι   Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 Icon_minitimeΣαβ Δεκ 03, 2011 4:08 am

και εγώ επιτέλους τα διάβασα! tongue

και εγώ θα συμφωνήσω με όσα είπανε τα κορίτσια! Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 13873

1. και μένα μου αρέσουν οι ιστορίες αγάπης! αλλά μέχρις στιγμής της Τζέιν Ώστεν! tongue
2. ούτε και εγώ δεν το έχω δει και ούτε πρόκειται μάλλον! tongue χαχα συμφωνώ και εγώ με την Εύα! tongue
3. Κααι εγώ λατρεύω τα Χριστούγεννα! και σίγουρα και εσύ Argy θα τα λάτρευες κάπως! Εγώ πάντως κάθε φορά που έχει Χριστούγεννα μπαίνω στο Χριστουγεννιάτικο πνεύμα! παίρνω δώρα για όλους και δεν με νοιάζει τπτ για τα λεφτά!
4. όσο για το naruto και εγώ τρ μου παρακίνησες το ενδιαφέρον μου! θα ήθελα και εγώ κάποια στιγμή να το δω! Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 611715
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Raven
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Raven


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 12430
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : Fairytale

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Eric Northman
Atittude: Kind

Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι   Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Δεκ 04, 2011 12:00 am

Εγώ από το Naruto έχω διαβάσει μόνο μέχρι το 10 νομίζω. Ήθελα να δω και το anime, αλλά πού χρόνος...
Πάντως, είναι πολύ ωραία σειρά, κρίνοντας από τα manga! Αξίζει να τη δει/διαβάσει κανείς και να κολλήσει (κι εγώ εχώ κολλήσει από πέρσι, αλλά δεν προλαβαίνω να διαβάζω τέτοια φέτος Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 959103 Μετά όμως όταν τελειώσω θα συνεχίσω!)
Όμως, έχω την εντύπωση ότι με 400-τόσα βιβλία (αν είναι πλέον μόνο τόσο) παρατραβάει. Εντάξει μια μεγάλη σειρά, αλλά όχι κι έτσι. Και ο ίδιος είναι και ο λόγος που δεν συνεχίζω καμία από τις σειρές που έχω αρχίσει αν και είναι ωραίες και θέλω να δω τη συνέχεια.
Και κάτι ακόμα: Σοβαρά σπαστική η Sakura; Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 935979 Μα γιατί καλέ, είναι τόοοσο συμπαθητική! tongue
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Amaranth
Lycan
Lycan
Amaranth


Καρκίνος Αριθμός μηνυμάτων : 2751
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : Night Castle

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας:
Atittude: Mean

Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι   Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Δεκ 04, 2011 1:13 am

τα σχολια μου θα τα δεις..τυπικα. ξερεις τωρα!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sensitive Vampire
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Sensitive Vampire


Τοξότης Αριθμός μηνυμάτων : 11982
Ημερομηνία εγγραφής : 14/09/2010
Ηλικία : 29
Τόπος : it's a secret!!!

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: damon salvatore, edward cullen, kristian ozera, adrian ivashkof
Atittude: Kind

Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι   Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Δεκ 04, 2011 6:49 am

βασικα εχω ακουσει πως ο naruto ειναι ερωτευμενος με την sakura και αυτη ειναι κολλημενη με εναν αλλο (δεν θυμαμαι ονομα)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AЯianЯhod.ЬЩ.22
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
AЯianЯhod.ЬЩ.22


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 5273
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Lying in my coffin...Buried in a distant tomb of a distant place...away from unwanted eyes...

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Louis, Lestat and Dracula
Atittude: Mean

Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι   Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Δεκ 04, 2011 6:53 am

Τον Sasuke...Αλλά αυτός την φτύνει και σημασία δεν της δίνει γιατί ούτε που τον νοιάζει. Το μόνο που τον νοιάζει είναι η εκδίκηση.

Κορίτσια μου, σας ευχαριστώ πολύ για τα comment σας, τώρα τα διάβασα όλα. Αυτή την περίοδο ήμουν πιεσμένη και δεν μπορούσα να μπαίνω τόσο συχνά όσο θα ήθελα, αλλά υπόσχομαι να σας απαντήσω σύντομα και να σας παρέχω χορταστικά άρθρα όσο πιο συχνά μπορώ Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 220813
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sensitive Vampire
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Sensitive Vampire


Τοξότης Αριθμός μηνυμάτων : 11982
Ημερομηνία εγγραφής : 14/09/2010
Ηλικία : 29
Τόπος : it's a secret!!!

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: damon salvatore, edward cullen, kristian ozera, adrian ivashkof
Atittude: Kind

Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι   Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Δεκ 04, 2011 7:03 am

ουτε εγω μπαινω συχνα...

ανυπομονουμε για το επομενο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AЯianЯhod.ЬЩ.22
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
AЯianЯhod.ЬЩ.22


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 5273
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Lying in my coffin...Buried in a distant tomb of a distant place...away from unwanted eyes...

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Louis, Lestat and Dracula
Atittude: Mean

Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι   Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Δεκ 04, 2011 9:33 pm

Για να απαντήσω και στα σχόλιά σας, αν και καθυστερημένα:

Εύα: Δεν αντιλέγω, όλοι αυτό κάνουμε, αλλά έχε υπόψη σου ότι:
1. Το άρθρο αφορούσε κυρίως τις γυναίκες συγγραφείς
2. Επικεντρώθηκα στα θέματα με τα οποία καταπιάνονται περισσότερο

Σαφώς και υπάρχουν καλά βιβλία από την μεριά των δυο φύλων και ναι, δεν λέω ότι αν είναι απαραίτητα άνδρας ο συγγραφέας παίζει ιδιαίτερο ρόλο. Η ιδιομορφία όμως που τους κάνει να ξεχωρίζουν είναι ότι καταπιάνονται με πολλά θέματα και πειραματίζονται περισσότερο, σε αντίθεση με τις γυναίκες που είναι σαν να κάνουν συνεχώς κύκλους στο ίδιο θέμα.

Και εμένα μου αρέσουν, αρκεί να έχουν κάποιο αντίκρισμα και κάποια σχέση με την πραγματικότητα, έτσι; Στα έργα ή στα βιβλία, δείχνει ότι οι πρωταγωνιστές ερωτεύονται με την μια. Αυτό δεν το πιστεύω. Πιστεύω ότι μια σχέση δοκιμάζεται, δεν είναι ''αχ, τον είδα, τον ερωτεύτηκα, έπεσα ξερή -.-'' Όπως και στα κοινωνικά, καλό θα ήταν να προτείνουν και καμία λύση καμιά φορά, όχι σε στιλ ''Το πρόβλημα είναι εδώ, κοίτα, κοίτα'' :P

Επειδή όλες το είπατε, θα απαντήσω σε όλες: Δεν είναι ότι δεν μου αρέσουν τα Χριστούγεννα σαν γιορτή, δεν μου αρέσει όλο αυτό το πανηγύρι που γίνεται με τα στολίδια, τα μπιχλιμπίδια κλπ. Επικεντρωνόμαστε σε αυτά και χάνουμε την ουσία, το πραγματικό νόημα των Χριστουγέννων, που είναι η αγάπη προς τον συνάνθρωπο, η αλληλεγγύη και να είμαστε ενωμένοι, μονοιασμένοι και αγαπημένοι. Όχι μόνο εκείνες τις μέρες, αλλά και όλες τις υπόλοιπες. Αυτό είναι το σημαντικό. Όλα τα άλλα μου φαίνονται ανούσια και περιττά.

Παιδιά, το Ναρούτο είναι τρελό κάψιμο, πραγματικά <3 Δεν λέω, να το ξεκινήσετε, αλλά έχει τον ατέλειωτο, σας προειδοποιώ :P

Έχω ανεβάσει καινούρια κεφάλαια: Wall of frame, Φτιάρι και Ντόμινο Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 220813
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Raven
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Raven


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 12430
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : Fairytale

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Eric Northman
Atittude: Kind

Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι   Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ Δεκ 05, 2011 12:00 am

Τα διάβασααα!!!

1) Αυτό με το RPG δεν το είχες βάλει λίγο στην αρχή του Vampirisious; Και δεν έχεις βασίσει και τις φυλές σου σε αυτό; Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 948708
Ενδιαφέρον φαίνεται πάντως και πάλι, θα ήθελα να το αρχίσω, αλλά...
Πάντως, για τα βιβλία, είχα ακούσει ότι το πρώτο είναι τελειώς ακατανόητο και βασικά όλα λένε το ίδιο πράγμα αλλά από την οπτική διαφορετικής φυλής κάθε φορά. Ισχύει;
Και απ' ότι ξέρω, αυτά είναι δύσκολο να τα βρεις πλέον.

2)Όσο για αυτά που λες στο σημάδι ΌΛΑ ισχύουν! Μα όλα όμως! Δεν το είχα ξανασκεφτεί, αλλά είναι λίιιγο γελοίο αυτό. Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 860197
Είχα διαβάσει και ένα παρόμοιο με αστυνομικές ταινίες σε κάποια φάση και αυτρό μου το θύμισε.
Και πόσες ταινίες έχεις δει για να βγάλεις τα συμπεράσματα Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 853322 Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 955178

3)Για τους Αθάνατους δεν έχω να πω τίποτα γιατί (ευτυχώς μάλλον) δεν το έχω δει. Πάντως, η αλήθεια είναι ότι κι εγώ είχα μπερδευτεί με τους άλλους Αθάνατους (άλλη ποιότητα από 'κει) Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 935979
Αλλά επειδή η υπόθεση μου είχε φανεί βλακεία δεν πήγα να το δω

4)Και για το καινούργιο μέρος με τη Βέλλα (που μου θυμίζει βδέλλα Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 860197 ), ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!!! Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 441842 Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 441842
Ειδικά τα γερμανικά βαμπίρ (αυτός ο Φριτζ θεός! Έλιωσα: DAS IST VERBOTEN, το ποσοστό της βλακείας της Βέλλας που θα μπει στα ρεκόρ Γκίνες) Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 441842
Και η ατάκα στο τέλος είναι ΑΚΡΙΒΩΣ κάτι που θα έλεγε η Μπέλλα (και ίσως και να λέει) στη Νέα Σελήνη! Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 220813
Πότε θα μας γράψεις τη συνέχεια με την Έκλειψη;;; Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 32070

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AЯianЯhod.ЬЩ.22
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
AЯianЯhod.ЬЩ.22


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 5273
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Lying in my coffin...Buried in a distant tomb of a distant place...away from unwanted eyes...

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Louis, Lestat and Dracula
Atittude: Mean

Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι   Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ Δεκ 05, 2011 12:16 am

1. Ναι, αλλά επειδή απλώς είμαι καμμένη πρόσφατα με αυτό το παιχνίδι (σε βαθμούς γκριλ :P) είπα να μοιραστώ την ''σοφία'' που αποκόμισα και με τους υπόλοιπους που πιθανόν να μην το γνωρίζουν Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 220813
Αυτό δεν το γνωρίζω γιατί δεν τα έχω διαβάσει. Πάντως είναι σίγουρο ότι υπάρχουν και θα ήθελα να τα διαβάσω κάποια στιγμή Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 220813

2. Ουουου, πάρα πολλές Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 441842 Που να στα λέω :P

3. Και ούτε να το δεις -.- Δεν υπάρχει μεγαλύτερη πατάτα -.- Καλύτερα να περιμένεις να βγει στο net και να το κατεβάσεις παράνομα από εκεί. Τουλάχιστον, δεν θα χάσεις κάτι -.-

4. Χαχαχααα...Μιας και ξανάρχισα τα γερμανικά, είπα να βγάλω και εγώ το άχτι μου :P
Ναι, το ξέρω καλέ, αφού τα έχω διαβάσει τα βιβλία (δυστυχώς -.- )

Σύντομα, τέκνο μου, πολύ σύντομα Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 220813 Με το που γράψω το καινούριο o-yer, θα ακολουθήσει και αυτό Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι - Σελίδα 5 220813

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Το ημερολόγιο μιας τρελής στα Σουαχίλι
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 5 από 13Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Night Castle :: Γενική Θεματολογία :: Περί Ανέμων και Υδάτων-
Μετάβαση σε: