Night Castle
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Night Castle

Το καλύτερο forum τρόμου στην Ελλάδα!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Darkness...

Πήγαινε κάτω 
+5
Sensitive Vampire
Dark Princess.
Raven
AЯianЯhod.ЬЩ.22
Rose_ELen@.Ever
9 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Rose_ELen@.Ever
Dark Elf
Dark Elf
Rose_ELen@.Ever


Καρκίνος Αριθμός μηνυμάτων : 354
Ημερομηνία εγγραφής : 26/05/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : padou!!!!

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Rose Hathaway
Atittude: Mean

Darkness... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Darkness...   Darkness... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 13, 2011 5:20 am

Ωραία τα ονόματα, αλλά έχουν και τα 3 τραγικό παρελθόν! Κορίτσια σαν αποχαιρετώ προς το παρόν γιατί είμαι στο τελευταίο κεφάλαιο του Beastly! (είναι υπέροχο :<3: ) !!!!!

και btw, σταματηστε να μου κάνετε spam!!!!!!!! <3
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Dark Princess.
Dark Elf
Dark Elf
Dark Princess.


Λέων Αριθμός μηνυμάτων : 598
Ημερομηνία εγγραφής : 25/09/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Ταρταρα

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Rose Hathaway,Christian Ozera,Andrian Ivashkov,Jasper Cullen & Lestat.
Atittude: Scary

Darkness... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Darkness...   Darkness... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 13, 2011 5:28 am

Οκκ συγνωμηη...... Darkness... - Σελίδα 3 32070
Καλο διαβασμααα!!! Darkness... - Σελίδα 3 611715
Και περιμενουμε συνεχειααα!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AЯianЯhod.ЬЩ.22
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
AЯianЯhod.ЬЩ.22


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 5273
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Lying in my coffin...Buried in a distant tomb of a distant place...away from unwanted eyes...

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Louis, Lestat and Dracula
Atittude: Mean

Darkness... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Darkness...   Darkness... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 13, 2011 5:30 am

Darkness... - Σελίδα 3 430499
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rose_ELen@.Ever
Dark Elf
Dark Elf
Rose_ELen@.Ever


Καρκίνος Αριθμός μηνυμάτων : 354
Ημερομηνία εγγραφής : 26/05/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : padou!!!!

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Rose Hathaway
Atittude: Mean

Darkness... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Darkness...   Darkness... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 13, 2011 6:13 am

Δεν πειράζει κοριτσάρες!! Τη συνέχεια θα πάω να τη γράψω σε λίγο Darkness... - Σελίδα 3 13873

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AЯianЯhod.ЬЩ.22
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
AЯianЯhod.ЬЩ.22


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 5273
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Lying in my coffin...Buried in a distant tomb of a distant place...away from unwanted eyes...

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Louis, Lestat and Dracula
Atittude: Mean

Darkness... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Darkness...   Darkness... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 13, 2011 6:16 am

Darkness... - Σελίδα 3 955178 Σε πολύ λίγο;;; Να είμαστε σε stand by mode;;; Darkness... - Σελίδα 3 13873

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rose_ELen@.Ever
Dark Elf
Dark Elf
Rose_ELen@.Ever


Καρκίνος Αριθμός μηνυμάτων : 354
Ημερομηνία εγγραφής : 26/05/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : padou!!!!

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Rose Hathaway
Atittude: Mean

Darkness... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Darkness...   Darkness... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 13, 2011 6:20 am

συγνώμη κόριτσια, αλλά δεν το χω ξεκινήσει καν, και πρέπει να το διαβάσει και η "διορθωτρια" μου πρώτα.... Darkness... - Σελίδα 3 959103 θα το έχετε αύριο όμως! Darkness... - Σελίδα 3 611715
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AЯianЯhod.ЬЩ.22
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
AЯianЯhod.ЬЩ.22


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 5273
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Lying in my coffin...Buried in a distant tomb of a distant place...away from unwanted eyes...

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Louis, Lestat and Dracula
Atittude: Mean

Darkness... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Darkness...   Darkness... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 13, 2011 6:23 am

Darkness... - Σελίδα 3 954599 Έχεις και διορθώτρια;;; Προχωρημένη σε βρίσκω! Darkness... - Σελίδα 3 220813 (εγώ γιατί να κάνω τις διορθώσεις μόνη μου;;; Δεν είναι δίκαιοοο!!! Darkness... - Σελίδα 3 76656 )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rose_ELen@.Ever
Dark Elf
Dark Elf
Rose_ELen@.Ever


Καρκίνος Αριθμός μηνυμάτων : 354
Ημερομηνία εγγραφής : 26/05/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : padou!!!!

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Rose Hathaway
Atittude: Mean

Darkness... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Darkness...   Darkness... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 13, 2011 6:25 am

χαχαχαχα δεν είναι ακριβώς διορθώτρια η κοπέλα, απλα τα διαβάζει μου λέει τη γνώμη της και μου λέει που αν έχω κάνει κάποιο λάθος!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AЯianЯhod.ЬЩ.22
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
AЯianЯhod.ЬЩ.22


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 5273
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Lying in my coffin...Buried in a distant tomb of a distant place...away from unwanted eyes...

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Louis, Lestat and Dracula
Atittude: Mean

Darkness... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Darkness...   Darkness... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 13, 2011 6:29 am

Άστα αυτά! Την εκμεταλλεύεσαι για να κάνει εκείνη όλες τις διορθώσεις και εκείνη να μένει στην αφάνεια! Darkness... - Σελίδα 3 120947 Shame on you! :P

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rose_ELen@.Ever
Dark Elf
Dark Elf
Rose_ELen@.Ever


Καρκίνος Αριθμός μηνυμάτων : 354
Ημερομηνία εγγραφής : 26/05/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : padou!!!!

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Rose Hathaway
Atittude: Mean

Darkness... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Darkness...   Darkness... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 13, 2011 6:59 am

Darkness... - Σελίδα 3 935979 Darkness... - Σελίδα 3 120947
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rose_ELen@.Ever
Dark Elf
Dark Elf
Rose_ELen@.Ever


Καρκίνος Αριθμός μηνυμάτων : 354
Ημερομηνία εγγραφής : 26/05/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : padou!!!!

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Rose Hathaway
Atittude: Mean

Darkness... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Darkness...   Darkness... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 13, 2011 8:48 pm

Να τη και η συνέχεια Darkness... - Σελίδα 3 13873 Darkness... - Σελίδα 3 13873


Κεφάλαιο 5ο : Σκοτεινό τέλος
Η μυστική σχέση ανάμεσα σε εμένα και του Χόραν είχε φτάσει πια στους τέσσερεις μήνες. Τα πράγματα κυλούσαν χαλαρά μεταξύ μας, όμως εγώ ένιωθα πως τον ερωτευόμουν όλο και περισσότερο. Ευτυχώς τα αισθήματα ήταν αμοιβαία. Ο Χόραν ήταν πολύ γλυκός μαζί μου, αλλά η πιθανότητα να μας ανακαλύψουν κρεμόταν από πάνω μας σαν θανατική απειλή.
Εκείνος θα διέτρεχε μεγαλύτερο κίνδυνο από ότι εγώ. Εγώ απλά θα αναγκαζόμουν από τους γονείς μου να μετακομίσω σε κάποιο απόκρημνο, χωμένο στους βράχους χωριό. Αφού πρώτα η μητέρα μου θα με είχε χαστουκίσει και κοιτάξει υποτιμητικά και ο πατέρας μου θα μου έλεγε πόσο τον απογοήτευσα. Όλα αυτά θα με πονούσαν αλλά θα τα άντεχα, γιατί θα είχα τη Λενόρ πλάι μου. Ο Χόραν όμως ρίσκαρε να χάσει τη φιλία του αδερφού μου, για χάρη μου. Οι δυο τους ήταν φίλοι από παιδιά. Και ήμουν σίγουρη ότι ο Ιβάν θα γινόταν έξαλλος και θα ένιωθε προδομένος αν το μάθαινε.
Ένα απόγευμα που εγώ υποτίθεται πως το περνούσα σπίτι με τη Λενόρ διαβάζοντας. Πήγα βόλτα με τον Χόραν στις παρυφές του Απέραντου Δάσους. Αρχικά είχαμε πάει εκεί για να με βοηθήσει ο Χόραν να εξασκηθώ στην ξιφασκία. Έτσι, λοιπόν ξεκινήσαμε να ξιφομαχούμε. Στο τέλος όμως καταλήξαμε να κυλιόμαστε και να φιλιόμαστε παθιασμένα ανάμεσα στις ρίζες των δέντρων. Ήμουν τόσο ευτυχισμένη εκείνη τη στιγμή. Το αγόρι που μου άρεσε με κρατούσε σφιχτά στην αγκαλιά του και εγώ ένιωθα τόσο χαρούμενη….
Τη στιγμή όμως έμελε να καταστρέψει μία κραυγή. Γυρίσαμε κι οι δυο ταυτόχρονα προς το μέρος που ακούστηκε ο ήχος, άκουσα τον Χόραν να παίρνει μια κοφτή ανάσα μόλις αντίκρισε τη Λούντβιλ. Ήμουν και εγώ σοκαρισμένη και την κοιτούσα με ορθάνοικτα μάτια όπως ακριβώς με κοιτούσε κι εκείνη.
Η Λούντβιλ ήταν στην ηλικία του Χόραν και τρελά ερωτευμένη μαζί του, από την εποχή που πήγαιναν σχολείο. Οι γονείς τους ήταν φίλοι και γείτονες. Εκείνη είχε πάντα μια ψύχωση με τον Χόραν κι όλοι την θεωρούσαν τρελή. Αυτό γινόταν εν μέρει λόγο των πάλλευκων ματιών της και των μαύρων άγριων μαλλιών της και εν μέρει επειδή ακολουθούσε εδώ και χρόνια το Χόραν σαν πιστό ζώο. Εκείνος δεν της έδινε σημασία, της φερόταν φιλικά αλλά του ήταν παγερά αδιάφορη. Κρίμα που δεν ίσχυε το ίδιο και για εκείνη, τον αγαπούσε ακόμα, τρελά.
Δεν είχα ακόμα συνέλθει από το σοκ, όταν η Λούντβιλ έβγαλε ένα μυτερό στιλέτο από τη ζώνη της και το κάρφωσε με δύναμη στην καρδιά της. Έβγαλε μια δυνατή πονεμένη κραυγή που σπάραξε την καρδιά μου και ταρακούνησε το δάσος, πριν πέσει νεκρή στο έδαφος…
Τρέξαμε και οι δυο προς το μέρος της, ήταν όμως πολύ αργά. Πριν προλάβουμε να κάνουμε οτιδήποτε κατέφτασαν τρέχοντας οι γονείς μου, η μητέρα του Χόραν και οι γονείς της Λούντβιλ με τη μικρή αδερφή της, την Έιβα. Οι τρεις τους ούρλιαξαν όταν είδαν την κόρη τους πεθαμένη. Κανείς δεν φαινόταν να είχε προσέξει την ύποπτη παρουσία μας εκεί. Όταν ξαφνικά η μητέρα μου μας ρώτησε τι στο καλό κάναμε εδώ. Και ενώ εγώ ήμουν έτοιμη να δώσω μια ακίνδυνη και αθώα απάντηση, η Έιβα πετάχτηκε και τα κατέστρεψε όλα.
«Έχουν σχέση» είπε κατηγορηματικά εκείνη δείχνοντας προς το μέρος μας. «Η Λούντβιλ το είχε καταλάβει αλλά δεν ήταν σίγουρη, γι αυτό και τους ακολούθησε σήμερα εδώ, ποιος ξέρει τη αντίκρισε που την έκανε να αυτοκτονήσει» συνέχισε εκείνη με τρεμάμενη φωνή.
Πάει τελείωσε, το τέλος είχε έρθει και οι συνέπειες θα ήταν τρομερές, σκέφτηκα…
Ο Χόραν τσακώθηκε με τον αδερφό μου και δεν έχουν ξανά μιλήσει από τότε. Οι οικογένεια της Λούντβιλ συνέχισε να μας κατηγορεί. Οι γονείς μου δεν πρόλαβαν να με στείλουν σε άλλη πόλη γιατί ο Χόραν εγκατέλειψε τη Σκοτεινή λίγες μέρες μετά. Χωρίς ούτε καν ένα αντίο. Δεν τον ξανάδα και δεν ξανά επικοινώνησα μαζί του. Οι σχέσεις μας με την οικογένειά του σχεδόν κόπηκαν και η οικογένεια μας έπεσε ακόμα πιο πολύ στα μάτια των συμπολιτών μας.
Εγώ ένιωθα φοβερές τύψεις, με κατέτρωγαν οι ενοχές, και για πολύ καιρό δεν μπορούσα να κοιτάξω τα μέλη της οικογένειας μου, τους Βόνσνικ και την οικογένεια της Λούτβιλ στα μάτια. Το μόνο που έκανα ήταν να κλαίω κλεισμένη με το δωμάτιό μου. Η Λενόρ ήταν το μοναδικό μου στήριγμα, μου στάθηκε όταν οι υπόλοιποι αρνούνταν να με κοιτάξουν. Δεν θα τα κατάφερνα χωρίς εκείνη δίπλα μου…
Τον Χόραν τον ξέχασα γρήγορα μετά από λίγους μήνες , ήταν για μένα παρελθόν. Τη Λούντβιλ όμως δεν την ξέχασα ποτέ…
Ούτε το σκοτεινό τέλος που έδωσε στην ιστορία μας…
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sensitive Vampire
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Sensitive Vampire


Τοξότης Αριθμός μηνυμάτων : 11982
Ημερομηνία εγγραφής : 14/09/2010
Ηλικία : 29
Τόπος : it's a secret!!!

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: damon salvatore, edward cullen, kristian ozera, adrian ivashkof
Atittude: Kind

Darkness... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Darkness...   Darkness... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 14, 2011 1:15 am

ΠΩΠΩ... τα διαβασα τωρα ολα τα κεφαλαια μαζι και εμεινα αφωνη... ηταν απιθανο! γραφεις καταπληκτικα! εγω οτε δεν θα καταφερω να γραψω ετσι! Darkness... - Σελίδα 3 959103
και τελικα οντως καταφερες να δωσεις ενα μακαβριο τελος στην ιστορια τους. αλλα εχω μια απορια. καταλαβαινω γιατι τα σκοτεινα ξοτικα ειναι προκατειλημμενα απεναντι στα ξοτικα και τα μισουν και δεν υα θελον στην γη τους, και το αντιστοιχο. αλλα γιατι η σχεση 2 σκοτεινων ξοτικων να κατακρινεται?
και ακομα περιμενω να δω τι θα γινει στην σκοτεινη πλευρα! (οταν τελειωσει η αναδρομη στον παρελθον, φυσικα Darkness... - Σελίδα 3 13873)
ολα αυτα τα σκεφτεται λιγο πριν πεθανει, υποτιθεται?
και ποιοι ηταν οι διωκτες τους? και γιατι τις κυνηγουσαν?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rose_ELen@.Ever
Dark Elf
Dark Elf
Rose_ELen@.Ever


Καρκίνος Αριθμός μηνυμάτων : 354
Ημερομηνία εγγραφής : 26/05/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : padou!!!!

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Rose Hathaway
Atittude: Mean

Darkness... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Darkness...   Darkness... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 14, 2011 4:54 am

ευχαριστώ Darkness... - Σελίδα 3 13873 Darkness... - Σελίδα 3 13873

στο τέλος με βοήθησε πολύ και η Argy Darkness... - Σελίδα 3 13873

οι σχέση τους κατακρίθηκε γιατί αυτή ήταν μόλις 15, αυτός ήταν 20 και ήταν και κολλήτος του αδερφου της, αυτά πανω κάτω!!
για τους διώκτες θα το μάθεται πιο κάτω όταν τελειώσει με το flashback!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sensitive Vampire
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Sensitive Vampire


Τοξότης Αριθμός μηνυμάτων : 11982
Ημερομηνία εγγραφής : 14/09/2010
Ηλικία : 29
Τόπος : it's a secret!!!

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: damon salvatore, edward cullen, kristian ozera, adrian ivashkof
Atittude: Kind

Darkness... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Darkness...   Darkness... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 14, 2011 4:14 pm

ααα... για αυτο κατακριθηκε?
σιγα μωρε! υπαρχουν και χειροτερα. για 5 χρονακια κανουν ετσι? τι προκαταληψη!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Broken Angel
Witch
Witch
Broken Angel


Καρκίνος Αριθμός μηνυμάτων : 2643
Ημερομηνία εγγραφής : 29/12/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : in my world

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: edward cullen
Atittude: Kind

Darkness... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Darkness...   Darkness... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 14, 2011 7:36 pm

Darkness... - Σελίδα 3 430499 κι εγω το διαβασα και ειναι παρα πολυ ωραιο και οντως γραφεις καταπληκτικα.... Darkness... - Σελίδα 3 414482 περιμενουμε συνεχεια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rose_ELen@.Ever
Dark Elf
Dark Elf
Rose_ELen@.Ever


Καρκίνος Αριθμός μηνυμάτων : 354
Ημερομηνία εγγραφής : 26/05/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : padou!!!!

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Rose Hathaway
Atittude: Mean

Darkness... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Darkness...   Darkness... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 14, 2011 8:43 pm

ευχαριστώ πολύ κορίτσια Darkness... - Σελίδα 3 13873 θα την ανεβασω τώρα τη συνέχεια!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rose_ELen@.Ever
Dark Elf
Dark Elf
Rose_ELen@.Ever


Καρκίνος Αριθμός μηνυμάτων : 354
Ημερομηνία εγγραφής : 26/05/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : padou!!!!

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Rose Hathaway
Atittude: Mean

Darkness... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Darkness...   Darkness... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 14, 2011 8:44 pm

Κεφάλαιο 6ο : Απομεινάρια
Είχαν περάσει τέσσερεις μήνες από το θάνατο της Λούντβιλ και την ξαφνική φυγή του Χόραν. Τα πράγματα είχαν καθησυχάσει, η σχέση μου με τους γονείς μου σιγά, σιγά αποκατασταινόταν και εγώ ένιωθα όλο και καλύτερα… Τρία χρόνια μετά, στα δεκαοχτώ μου, δεν μου έλειπε καν. Το μόνο που είχε απομείνει από εκείνον ήταν σκίτσα του.
Ζωγράφιζε και σκίτσαρε υπέροχα. Αφότου έφυγε, πολλές φορές χάζευα τα σκίτσα του, τα οποία τις περισσότερες φορές απεικόνιζαν εμένα, τον αδερφό μου, ένα σκίτσο του απεικόνιζε και τη Λενόρ.
Εκείνη τη στιγμή μου ήρθαν στο μυαλό όλα τα σκίτσα του, που είχα κρυμμένα στο συρτάρι μου. Θυμήθηκα ένα όμορφο σκίτσο που έδειχνε εμένα.
Στεκόμουν όρθια με τα ασημόμαυρα μαλλιά μου χυμένα στην πλάτη μου, είχα το ένα μου πόδι μπροστά από το άλλο, το κεφάλι μου ήταν γερμένο χαμηλά στο πλάι. Το ένα μου χέρι ήταν λυγισμένο κάτω από το θώρακα μου, και κρατούσε χλαρά ένα μαστίγιο. Ενώ το άλλο μου χέρι χρησιμοποιούσε για βάση το άλλο μου και ακουμπούσε σχεδόν στην δεξιά πλευρά του προσώπου μου. Σε εκείνο το χέρι κρατούσα τα φονικά στιλέτα μου, τα οποία ήταν σαν προέκταση των δακτύλων μου, και έμοιαζαν με γαμψά νύχια αρπακτικού. Οι λεπίδες τους ήταν λείες και κοφτερές, το παραμικρό άγγιγμα ήταν οδυνηρό και ματωμένο. Φορούσα λιγοστά ρούχα, ένα μαύρο δερμάτινο κορμάκι με μεταλλική επένδυση, ψιλές μαύρες μπότες μέχρι το γόνατο και γύρω από το δεξί μου μηρό μέχρι και το γόνατό μου ήταν σφικτά τυλιγμένα δερμάτινες λωρίδες στις οποίες διέκρινα μερικά στιλέτα καλά κρυμμένα. Η αλήθεια είναι ότι φαινόμουν πολύ όμορφη.
Θυμήθηκα και ένα σκίτσο της Λενόρ. Εκείνη και ο Χόραν ήταν απλοί γνωστοί αλλά ήμουν σίγουρη πως απλά δεν μπόρεσε να συγκρατηθεί μπροστά στην αγγελική ομορφιά της.
Την είχε ζωγραφίσει σε μία φυσική στάση, στην οποία εκείνη ήταν ανφάς και κοιτούσε με ανέκφραστο ύφος και μισάνοιχτα χείλη κάτι πέρα μακριά. Τα μάτια της στο χρώμα του ζαφειριού έλαμπαν και τα κατάξανθα μαλλιά της, ανέμιζαν. Εκείνη δεν φορούσε τα λιγοστά ρούχα που φορούσα εγώ και όλα τα νέα Σκοτεινά Ξωτικά, αλλά ένα όμορφο εφαρμοστό, ροζ μπλουζάκι, που άφηνε ακάλυπτη την κοιλιά της και από κάτω μια απαλή ροζ φούστα μεχρι λίγο πιο κάτω από το γόνατο. Ήταν πανέμορφη.
Όμως αυτά τα σκίτσα δεν ήταν παρά απομεινάρια των παλιών μας εαυτών, τώρα πια όλα είχαν αλλάξει. Ήμασταν κι οι δυο διαφορετικές, εγώ μισοπεθαμένη και η Λενόρ σε μια παρόμοια κατάσταση, ήμουν σίγουρη..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Raven
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Raven


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 12430
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : Fairytale

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Eric Northman
Atittude: Kind

Darkness... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Darkness...   Darkness... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 14, 2011 9:57 pm

Το ανέαβασες βλέπω! Darkness... - Σελίδα 3 13873
Είναι πολύ ωράιο!!! Darkness... - Σελίδα 3 913911
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rose_ELen@.Ever
Dark Elf
Dark Elf
Rose_ELen@.Ever


Καρκίνος Αριθμός μηνυμάτων : 354
Ημερομηνία εγγραφής : 26/05/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : padou!!!!

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Rose Hathaway
Atittude: Mean

Darkness... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Darkness...   Darkness... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 15, 2011 5:56 am

Darkness... - Σελίδα 3 71070 !! το επόμενο θα 'ναι ακόμα πιο ενδιαφέρον!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Raven
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Raven


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 12430
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : Fairytale

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Eric Northman
Atittude: Kind

Darkness... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Darkness...   Darkness... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 15, 2011 2:21 pm

Τι ωραία!!!!! Darkness... - Σελίδα 3 13873
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rose_ELen@.Ever
Dark Elf
Dark Elf
Rose_ELen@.Ever


Καρκίνος Αριθμός μηνυμάτων : 354
Ημερομηνία εγγραφής : 26/05/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : padou!!!!

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Rose Hathaway
Atittude: Mean

Darkness... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Darkness...   Darkness... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 15, 2011 6:19 pm

Darkness... - Σελίδα 3 13873
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sensitive Vampire
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Sensitive Vampire


Τοξότης Αριθμός μηνυμάτων : 11982
Ημερομηνία εγγραφής : 14/09/2010
Ηλικία : 29
Τόπος : it's a secret!!!

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: damon salvatore, edward cullen, kristian ozera, adrian ivashkof
Atittude: Kind

Darkness... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Darkness...   Darkness... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 15, 2011 8:50 pm

ηταν πολυ ωραιο!
εδω τελειωνει η αναδρομη στο παρελθον?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rose_ELen@.Ever
Dark Elf
Dark Elf
Rose_ELen@.Ever


Καρκίνος Αριθμός μηνυμάτων : 354
Ημερομηνία εγγραφής : 26/05/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : padou!!!!

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Rose Hathaway
Atittude: Mean

Darkness... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Darkness...   Darkness... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 15, 2011 9:37 pm

στο επόμενο..... ετοιμαστείτε.....!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sensitive Vampire
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Sensitive Vampire


Τοξότης Αριθμός μηνυμάτων : 11982
Ημερομηνία εγγραφής : 14/09/2010
Ηλικία : 29
Τόπος : it's a secret!!!

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: damon salvatore, edward cullen, kristian ozera, adrian ivashkof
Atittude: Kind

Darkness... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Darkness...   Darkness... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 15, 2011 9:45 pm

τι καλα! ανυπομονουμε! Darkness... - Σελίδα 3 13873
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AЯianЯhod.ЬЩ.22
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
AЯianЯhod.ЬЩ.22


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 5273
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Lying in my coffin...Buried in a distant tomb of a distant place...away from unwanted eyes...

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Louis, Lestat and Dracula
Atittude: Mean

Darkness... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Darkness...   Darkness... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 16, 2011 12:10 am

Δεν σχολίασα δυο ολόκληρα κεφάλαια! Ντροπή μου! :P

Κεφάλαιο 5ο-Καλά, πιο πολλά θα χάσει αυτή από τον Χόραν, μην τρελαθούμε κιόλας -.- Και συγνώμη, τόσα χρόνια σχέση, τόσος έρωτας και μια τραγική αυτοκτονία στην μέση και τον ξέχασε μέσα σε λίγους μήνες; Όση στήριξη και αν είχε, θα της έπαιρνε σίγουρα περισσότερο καιρό. Και πως στο καλό εμφανίστηκαν όλοι αυτοί; -.- Από το πουθενά; (DAMN STALKERSSS!!! Darkness... - Σελίδα 3 76656!)

Και αυτό με την ηλικία είναι λίγο κάπως γιατί, σε κάτι έργα εποχής που έχω, ο άντρας μπορεί και να ήταν 20 χρόνια μεγαλύτερος από την γυναίκα. Τα 5 χρόνια τους πείραξαν;;; :P

Σπόιλερ:

Κεφάλαιο 6ο-Και πάλι, πως γίνεται να υπήρξε ανάκαμψη στην σχέση με τους γονείς της μετά από 4 μήνες; Εγώ νόμιζα ότι θα της το χτυπάνε μέχρι να κάνει παιδιά, εγγόνια και δισέγγονα :P (άσχετο: η περιγραφή που έκανες νομίζω ότι ταιριάζει απόλυτα με το άβαταρ που έβαλες :P) Και η Λενόρ τι έπαθε και είναι μισοπεθαμένη; Όλα η Λέικ τα τραβάει! :P
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Darkness...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Princess of darkness says hi!!:-)
» Azshmodeus, the Prince of Darkness

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Night Castle :: Δημιουργίες των Μελών μας :: Η βιβλιοθήκη μας-
Μετάβαση σε: