Night Castle
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Night Castle

Το καλύτερο forum τρόμου στην Ελλάδα!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Darkness...

Πήγαινε κάτω 
+5
Sensitive Vampire
Dark Princess.
Raven
AЯianЯhod.ЬЩ.22
Rose_ELen@.Ever
9 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Rose_ELen@.Ever
Dark Elf
Dark Elf
Rose_ELen@.Ever


Καρκίνος Αριθμός μηνυμάτων : 354
Ημερομηνία εγγραφής : 26/05/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : padou!!!!

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Rose Hathaway
Atittude: Mean

Darkness... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Darkness...   Darkness... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 16, 2011 3:56 am

Λέω ότι η Λενόρ είναι μισοπεθαμένη, επειδή έχει πέσει στα χέρια των διωκτών τους, γι αυτό...βέβαια αυτό μπορεί να μην ισχύει.... Darkness... - Σελίδα 4 220813
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paramu8enia
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
paramu8enia


Δίδυμος Αριθμός μηνυμάτων : 4651
Ημερομηνία εγγραφής : 10/07/2011
Ηλικία : 27
Τόπος : Memories

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Dean! Kaneki-kun
Atittude: Kind

Darkness... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Darkness...   Darkness... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 16, 2011 5:20 pm

ουαου!!!!! Darkness... - Σελίδα 4 954599 καταπληκτικηη ιστοριαααα!!! και μην ανυσηχεις!! θα την διαβασουν και αλλοι!!! Darkness... - Σελίδα 4 13873 αναμενουμε την συνεχεια οπωσδηποτεε!!! μην μας ξεχασεις!!! Darkness... - Σελίδα 4 13873 Darkness... - Σελίδα 4 935979 Darkness... - Σελίδα 4 414482
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sensitive Vampire
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Sensitive Vampire


Τοξότης Αριθμός μηνυμάτων : 11982
Ημερομηνία εγγραφής : 14/09/2010
Ηλικία : 29
Τόπος : it's a secret!!!

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: damon salvatore, edward cullen, kristian ozera, adrian ivashkof
Atittude: Kind

Darkness... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Darkness...   Darkness... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 16, 2011 5:27 pm

εγω πιστευω οτι δεν ισχυει! η λενορ δεν νομιζω να ειναι μισοπεθαμενη.

και τωρα που το ειπε η argy το παρατηρησα κι εγω. οντως η περιγραφη της λεικ στην ζωγραφια ειναι ιδια με το αβαταρ σου. να μαντεψω οτι απο εκει την εμπνευστηκες? Darkness... - Σελίδα 4 935979
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rose_ELen@.Ever
Dark Elf
Dark Elf
Rose_ELen@.Ever


Καρκίνος Αριθμός μηνυμάτων : 354
Ημερομηνία εγγραφής : 26/05/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : padou!!!!

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Rose Hathaway
Atittude: Mean

Darkness... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Darkness...   Darkness... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 16, 2011 7:10 pm

όντως από εκεί την εμπνεύστηκα!!!! μην ανυσηχητε δεν σας ξεχνώ Darkness... - Σελίδα 4 13873
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sensitive Vampire
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Sensitive Vampire


Τοξότης Αριθμός μηνυμάτων : 11982
Ημερομηνία εγγραφής : 14/09/2010
Ηλικία : 29
Τόπος : it's a secret!!!

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: damon salvatore, edward cullen, kristian ozera, adrian ivashkof
Atittude: Kind

Darkness... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Darkness...   Darkness... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 16, 2011 7:10 pm

ωραια!
γιατι ανυπομονουμε! Darkness... - Σελίδα 4 935979
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paramu8enia
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
paramu8enia


Δίδυμος Αριθμός μηνυμάτων : 4651
Ημερομηνία εγγραφής : 10/07/2011
Ηλικία : 27
Τόπος : Memories

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Dean! Kaneki-kun
Atittude: Kind

Darkness... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Darkness...   Darkness... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 16, 2011 7:17 pm

ναιιιιιι συμφωνω με την ευααα!!!!! Darkness... - Σελίδα 4 13873
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rose_ELen@.Ever
Dark Elf
Dark Elf
Rose_ELen@.Ever


Καρκίνος Αριθμός μηνυμάτων : 354
Ημερομηνία εγγραφής : 26/05/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : padou!!!!

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Rose Hathaway
Atittude: Mean

Darkness... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Darkness...   Darkness... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 20, 2011 1:55 am

συγνωμη που το άργησα Darkness... - Σελίδα 4 959103


Κεφάλαιο 8 : Ματωμένο ταξίδι

Καθώς σκεφτόμουν τη Λενόρ πεθαμένη, η καρδιά μου σφίχτηκε, και ένας λυγμός ανέβηκε στα χείλη μου, δεν ακούστηκε ποτέ, ήταν όμως εκεί και σιγόκαιγε παρέα με τα υπόλοιπα δάκρυά μου.
Σιγά, σιγά άρχισα να θυμάμαι το πώς φτάσαμε εδώ…
Όταν τελειώσουν την εκπαίδευσή τους τα Σκοτεινά Ξωτικά, στα δεκαοχτώ τους, κάποια από αυτά στέλνονται σε αποστολές, ώστε να αποδείξουν την αξία, το θάρρος, το κουράγιο και τις ικανότητες τους. Δεν πηγαίνουν όλα σε αποστολές, μόνο αυτά που θέλουν να εξασκήσουν ένα επάγγελμα το οποίο απαιτεί τα παραπάνω προσόντα, ή απλά επειδή θέλουν να αποκτήσουν δόξα και τιμή.
Έτσι λοιπόν ξεκινήσαμε εγώ και η Λενόρ πριν τρεις εβδομάδες περίπου, την αποστολή μας. Εγώ έλεγα σε όλους πως το έκανα επειδή στο μέλλον ήθελα να γίνω δασκάλα των Στιλέτων, αλλά βαθιά μέσα μου, ένα κομμάτι μου το έκανε για να αποκαταστήσει την τιμή της οικογένειάς μου. Η Λενόρ ήρθε γιατί δεν ήθελε να με αφήσει μόνη και επειδή ήθελε και εκείνη να αποδείξει την αξία της.
Δυο βδομάδες διασχίζαμε το Απέραντο Δάσος, το οποίο δεν έχει τελειωμό και κατευθυνόμασταν δυτικά προς το σύμπλεγμα των νησιών της Παγωνιάς. Μέχρι τότε δεν είχαμε συναντήσει πολλούς κίνδυνους. Μόνο μια φορά την πρώτη εβδομάδα μας επιτέθηκε μια αγέλη λυσσασμένων τσακαλιών, τα οποία είχαν ένα κέρατο την κορυφή του κεφαλιού τους και προσπαθούσαν να μας καρφώσουν με αυτό. Τα σκοτώσαμε σχετικά εύκολα και φάγαμε δύο από αυτά. Συνεχίσαμε το ταξίδι για άλλη μία βδομάδα, όταν τους είδαμε.
Στέκονταν εκεί με τα κερασφόρα, κακομούτσουνα πρόσωπα τους να μας κοιτάζουν μοχθηρά, το μπόι τους έφτανε τα δύο μέτρα και κρατούσαν δίκοπους πέλεκες και στα δυο τους χέρια ήταν τρεις. Ποτέ μου δεν είχα δει τα Σκοτεινά Τέρατα με τα μάτια μου, μόνο σε βιβλία ιστορίας. Θυμήθηκα το μάθημα που είχαμε κάνει πριν τέσσερα χρόνια γι’ αυτά.
«Τα Σκοτεινά Τέρατα, δημιουργήθηκαν από το Τάγμα των Σκοτεινών Αρχόντων, είναι στην ουσία τα κατοικίδια τους. Είναι φτιαγμένα από Σκοτεινή Μαγεία και είναι θανατηφόρα, λίγα πράγματα μπορούν να σκοτώσουν ένα Τέρας, για παράδειγμα φοβούνται το νερό και το υπερβολικό φως.», θυμάμαι τα λόγια της κυρίας Κορξ, σαν να τα άκουσα χτες. Το Τάγμα των Σκοτεινών Αρχόντων ήταν κάποια αρχαία Σκοτεινά Ξωτικά λάτρες της Σκοτεινής Μαγείας και την χρησιμοποιούσαν ασύστολα. Ήταν μοχθηροί και προκαλούσαν φόβο στα περισσότερα Σκοτεινά Ξωτικά, οι αποτρόπαιες πράξεις τους ήταν γνωστές σε όλους.
Το παράξενο ήταν ότι τα Τέρατα αυτά βρίσκονταν εδώ, έτοιμα να σφάξουν δύο κορίτσια, μακριά από τους αφέντες τους. Τι μπορεί να έκαναν εδώ, στο Απέραντο δάσος; Οι Σκοτεινοί Άρχοντες δεν ήταν εδώ τριγύρω, θα μύριζα τη Σκοτεινή Μαγεία που απέπνεαν. Άρα τι δουλειά είχαν εδώ; Τα Τέρατα δεν μπορούν να το σκάσουν από τους αφέντες τους. Είναι δεμένοι μαζί τους. Οπότε τα Τέρατα ήταν εδώ για κάποιο λόγο, κάποιος τα είχε στείλει για να μας δολοφονήσουν και να αφήσουν τα κατακρεουργημένα πτώματα μας να φαγωθούν από τα αγρίμια τους δάσους.
«Τρέχα, με το σινιάλο μου», ψιθύρισα στη Λενόρ. Μετά από λίγα δευτερόλεπτα ανταλλαγής δολοφονικών βλεμμάτων με τα τέρατα, σφύριξα ρυθμικά δυο φορές και αρχίσαμε να τρέχουμε μανιασμένες. Τα Τέρατα μας επιτέθηκαν αστραπιαία, μόλις που πρόλαβα να δω ότι το τσεκούρι του ενός καρφώθηκε στο σημείο που βρισκόμουν πριν από λίγα δευτερόλεπτα. Καταφέραμε να τους ξεφύγουμε. Εγώ πετούσα στιλέτα και μπάλες φωτιάς, ενώ η Λενόρ τους έριχνε βέλη και νερό. Τρέχαμε για τρεις μέρες με ελάχιστη ξεκούραση και λιγοστό φαγητό. Όταν το τέταρτο βράδυ η Λενόρ αποκοιμήθηκε στη σκοπιά. Ανοίξαμε ταυτόχρονα τα μάτια μας, για αντικρίσουμε τα παραμορφωμένα μάτια τους και να μυρίσουμε τις αποπνικτικές ανάσες τους. Ήταν μόνο δύο, είχα καταφέρει να εξοντώσω τον ένα χτες, πετώντας του να στιλέτο κατευθείαν στη βάση του λαιμού του. Τώρα όμως ήμασταν καταδικασμένες. Δεν είχαμε κάνει παραπάνω από δύο χιλιόμετρα όταν το βέλος καρφώθηκε στην πλάτη μου και το αφόρητο κάψιμο μου έκοψε την ανάσα. Το κάψιμο… είχε εξαφανιστεί. Ο φρικτός πόνος δεν ήταν πια εκεί. Το φως μου επανερχόταν με αργούς ρυθμούς και σιγά, σιγά εγκατέλειπα τη σκοτεινή πλευρά. Δεν ήξερα όμως τι θα έβρισκα εκεί που πήγαινα, φοβόμουν και αναρωτιόμουν, «Είναι αυτό το τέλος;»…
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paramu8enia
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
paramu8enia


Δίδυμος Αριθμός μηνυμάτων : 4651
Ημερομηνία εγγραφής : 10/07/2011
Ηλικία : 27
Τόπος : Memories

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Dean! Kaneki-kun
Atittude: Kind

Darkness... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Darkness...   Darkness... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 20, 2011 3:13 am

είναι;;; αυτο θα το δουμε φυσικα στην συνέχεια!! που φυσικά δν θέλουμε να μας την αργήσεις αν μπορεις! Darkness... - Σελίδα 4 935979 ανυπομονωω τι θα γινει...!! ειμαι σε μια ταση αγωνιας!!! Darkness... - Σελίδα 4 13873 Darkness... - Σελίδα 4 356445
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Raven
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Raven


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 12430
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : Fairytale

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Eric Northman
Atittude: Kind

Darkness... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Darkness...   Darkness... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 20, 2011 3:48 am

Τέλεια!!! Darkness... - Σελίδα 4 13873 Είναι πάρα πολύ ωραίο!!! Darkness... - Σελίδα 4 611715
Τις καημένες... Αναρωτιέμαι αν αυτά τα τέρατα τα έχει βάλει κάποιος για να τις κυνηγήσουν και να τις σκοτώσουν και γι αυτό είναι εκεί χωρίς τους αφέντες τους. Αλλά μήπως το έχουν σκάσει αφού τους έχουν "φάει" τους αφέντες? Darkness... - Σελίδα 4 935979
Σου έστειλα ένα πράγμα που βρήκα περίεργο στο Pm, αλλά τώρα θυμήθηκα και κάτι άλλο: τα τσακάλια αφού ήταν λυσασμένα αυτές γιατί τα έφαγαν? Η λύσα είναι νομίζω κάτι σαν αρρωστια και μάλλον δεν είναι και πολύ καλό πράγμα να φας κάτι λυσασμένο. Δεν ξέρω βέβαια αν αυτό ισχύει, απλά μια θεωρία είναι. Μου φαίνεται όμως λογικό και γι αυτό το λέω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rose_ELen@.Ever
Dark Elf
Dark Elf
Rose_ELen@.Ever


Καρκίνος Αριθμός μηνυμάτων : 354
Ημερομηνία εγγραφής : 26/05/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : padou!!!!

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Rose Hathaway
Atittude: Mean

Darkness... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Darkness...   Darkness... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 20, 2011 6:25 am

σας ευχαριστώ Darkness... - Σελίδα 4 13873 ! όσο για τη συνέχεια, είμαι διακοπές και δεν πολύ βρίσκω χρόνο, αν και θα προσπαθήσω να μην το αργήσω. Όσο για τη λύσσα περισσότερο το έλεγα μεταφορικά.... Darkness... - Σελίδα 4 220813
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Broken Angel
Witch
Witch
Broken Angel


Καρκίνος Αριθμός μηνυμάτων : 2643
Ημερομηνία εγγραφής : 29/12/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : in my world

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: edward cullen
Atittude: Kind

Darkness... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Darkness...   Darkness... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 20, 2011 5:21 pm

πωπω τα καημενα τα κοριτσια....καλα οκ τους επιτεθηκαν αλλα σιγουρα ειχαν διαταγη να τις σκοτωσουν για να τις κυνηγουσαν τοσες μερες.......περιμενουμε συνεχεια....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sensitive Vampire
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Sensitive Vampire


Τοξότης Αριθμός μηνυμάτων : 11982
Ημερομηνία εγγραφής : 14/09/2010
Ηλικία : 29
Τόπος : it's a secret!!!

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: damon salvatore, edward cullen, kristian ozera, adrian ivashkof
Atittude: Kind

Darkness... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Darkness...   Darkness... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 20, 2011 9:08 pm

ηταν φοβερο! και εγω τις λυπαμαι. γιατι να τις κυνηγησουν? αν και εχουν την εντυπωση οτι το βελος δεν ηταν θανατηφορο, και τωρα που θα ξυπνησει θα ειναι μαζι με την λενορ, αιχμαλωτες των σκοτεινων τερατων και καθ'οδον για τους αφεντες τους.

βεβαια ειναι μονο μια υποθεση!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rose_ELen@.Ever
Dark Elf
Dark Elf
Rose_ELen@.Ever


Καρκίνος Αριθμός μηνυμάτων : 354
Ημερομηνία εγγραφής : 26/05/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : padou!!!!

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Rose Hathaway
Atittude: Mean

Darkness... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Darkness...   Darkness... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 20, 2011 9:47 pm

μμμμ... δεν εχεις πεσει και πολυ κοντα.....θα δειτε.... Darkness... - Σελίδα 4 220813
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sensitive Vampire
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Sensitive Vampire


Τοξότης Αριθμός μηνυμάτων : 11982
Ημερομηνία εγγραφής : 14/09/2010
Ηλικία : 29
Τόπος : it's a secret!!!

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: damon salvatore, edward cullen, kristian ozera, adrian ivashkof
Atittude: Kind

Darkness... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Darkness...   Darkness... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 20, 2011 11:23 pm

κριμα... να σκεφτω κατι αλλο τοτε?
μηπως εχει να κανει με τον πρωην της? η με τα ξωτικα (οχι τα σκοτεινα)?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AЯianЯhod.ЬЩ.22
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
AЯianЯhod.ЬЩ.22


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 5273
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Lying in my coffin...Buried in a distant tomb of a distant place...away from unwanted eyes...

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Louis, Lestat and Dracula
Atittude: Mean

Darkness... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Darkness...   Darkness... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 21, 2011 5:22 am

Ενδιαφέρον...Darkness... - Σελίδα 4 611715 Ανυπομονώ να δω τι θα γίνει στην συνέχεια Darkness... - Σελίδα 4 220813
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Broken Angel
Witch
Witch
Broken Angel


Καρκίνος Αριθμός μηνυμάτων : 2643
Ημερομηνία εγγραφής : 29/12/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : in my world

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: edward cullen
Atittude: Kind

Darkness... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Darkness...   Darkness... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 22, 2011 5:20 pm

Darkness... - Σελίδα 4 430499
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sensitive Vampire
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Sensitive Vampire


Τοξότης Αριθμός μηνυμάτων : 11982
Ημερομηνία εγγραφής : 14/09/2010
Ηλικία : 29
Τόπος : it's a secret!!!

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: damon salvatore, edward cullen, kristian ozera, adrian ivashkof
Atittude: Kind

Darkness... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Darkness...   Darkness... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 23, 2011 4:50 pm

Darkness... - Σελίδα 4 430499
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rose_ELen@.Ever
Dark Elf
Dark Elf
Rose_ELen@.Ever


Καρκίνος Αριθμός μηνυμάτων : 354
Ημερομηνία εγγραφής : 26/05/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : padou!!!!

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Rose Hathaway
Atittude: Mean

Darkness... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Darkness...   Darkness... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 18, 2011 8:52 pm

Μετά απο χρόνια και ζαμάνια κατάφερα να γράψω καινούριο κεφάλαιο.....λοιπόν Enjoy! Darkness... - Σελίδα 4 611715
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rose_ELen@.Ever
Dark Elf
Dark Elf
Rose_ELen@.Ever


Καρκίνος Αριθμός μηνυμάτων : 354
Ημερομηνία εγγραφής : 26/05/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : padou!!!!

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Rose Hathaway
Atittude: Mean

Darkness... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Darkness...   Darkness... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 18, 2011 8:53 pm

Μέρος 2ο :
DARK LOVER
Κεφάλαιο 1ο: Κακή αρχή

Στην αρχή, ήταν απλά ένα αμυδρό φως, το οποίο στη συνέχεια μεγάλωνε και με ζέσταινε όλο και περισσότερο. Τα μάτια μου πάλευαν απεγνωσμένα να ανοίξουν και η καρδιά μου παλλόταν δυνατά από άγχος, φόβο αλλά και προσμονή. Όταν κατάφερα τελικά να τα ανοίξω, κατάλαβα πως ήταν νύχτα και ότι κάποιος κρατούσε ένα πυρσό κοντά στο πρόσωπό μου. «Βασανιστήρια», σκέφτηκα τρομοκρατημένη. Προσπάθησα να κουνηθώ, άλλα μάταια και η πλάτη μου πονούσε ακόμα από το βέλος όπου είχα δεχτεί.
«Ηρέμησε» μου είπε ψυχρά μια υπέροχη φωνή. Εστίασα το βλέμμα μου πίσω από τον πυρσό, σε αυτόν που τον κρατούσε. Δεν μπορούσα να τον δω καθαρά, αλλά στο σκοτάδι φαινόταν όμορφος. Τα μαλλιά του ήταν μαύρα και έφταναν λίγο πιο πάνω από τους ώμους, είχε δυο λεπτά κοτσιδάκια μπροστά στο κάθε του αυτί και ήταν και τα δυο δεμένα με ασημένια κλωστή. Τα μάτια του, από ό, τι έβλεπα, είχαν καστανό χρώμα και ήταν ελαφρώς σχιστά στις άκρες και τραβηγμένα προς τα πάνω, όπως εκείνα των Ξωτικών. Το πρόσωπο του ήταν μεν λεπτό αλλά δυσανάλογο με αυτό των Ξωτικών. Τι πλάσμα ήταν άραγε;…
«Είμαι ο Βάιαν» μου είπε, στον ίδιο ψυχρό τόνο. Πρέπει να τον κοιτούσα σαν χαζή γιατί το επανέλαβε, πιο αργά αυτή τη φορά.
«Λενόρ», ψέλλισα.
«Είναι καλά, μην ανησυχείς. Ο αδερφός μου την φροντίζει» μου απάντησε εκείνος.
Έκανα να σηκωθώ αλλά εκείνος με έσπρωξε και κόλλησα στην θέση μου.
«Αν δεν κάτσεις ήρεμη θα σε ναρκώσω» Ο τόνος του μπορεί να ήταν ήρεμος, αλλά ήταν απειλητικός ταυτόχρονα, κάτι που επέφερε ένα ρίγος στην ραχοκοκκαλιά μου. Αγνόησα την προειδοποίησή του και σηκώθηκα ξανά, με περισσότερη φόρα αυτή τη φορά. Με έσπρωξε κάτω, άγρια όπως είχε υποσχεθεί και μου έχωσε στο στόμα ένα φλασκί με ένα πικρό υγρό. Προσπάθησα να μην το καταπιώ αλλά εκείνος συνέχισε να το πιέζει βάναυσα στο στόμα μου. Η επίδραση του υπνωτικού υγρού άρχισε να ξεδιπλώνεται μέσα μου και με κατέβαλλε σιγά, σιγά μια αίσθηση σαν να έφευγα από το σώμα μου. Αγωνίστηκα μάταια να κρατήσω τα μάτια μου ανοιχτά.
Το τελευταίο πράγμα που άκουσα πριν βυθιστώ σε έναν γαλήνιο ύπνο χωρίς όνειρα, ήταν η παγερή φωνή του Βάιαν που έλεγε, «Εγώ σε προειδοποίησα»….
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Raven
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Raven


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 12430
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : Fairytale

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Eric Northman
Atittude: Kind

Darkness... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Darkness...   Darkness... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 18, 2011 9:18 pm

Δηλαδή δεν έχουν πεθάνει και τις κρατάνε αιχμάλωτες??? Darkness... - Σελίδα 4 954599
Εγώ περίμενα να πεθάνει τουλάχιστον η Λέικ. Δεν περίμενα με τίποτα να ζήσει... Darkness... - Σελίδα 4 860197
Είναι πολύ καλό όμως! Περιμένω να δβ και τη συνέχειαααα!!!! Darkness... - Σελίδα 4 913911
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rose_ELen@.Ever
Dark Elf
Dark Elf
Rose_ELen@.Ever


Καρκίνος Αριθμός μηνυμάτων : 354
Ημερομηνία εγγραφής : 26/05/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : padou!!!!

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Rose Hathaway
Atittude: Mean

Darkness... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Darkness...   Darkness... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 18, 2011 9:31 pm

αιχμάλωτες δεν τις λες...θα δειτε στο επόμενο κεφάλαιο, το οποίο θα ανεβάσω σύντομα.... Darkness... - Σελίδα 4 220813
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Raven
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Raven


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 12430
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : Fairytale

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Eric Northman
Atittude: Kind

Darkness... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Darkness...   Darkness... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 18, 2011 9:57 pm

Ωραιάαα!!!! Darkness... - Σελίδα 4 13873
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AЯianЯhod.ЬЩ.22
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
AЯianЯhod.ЬЩ.22


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 5273
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Lying in my coffin...Buried in a distant tomb of a distant place...away from unwanted eyes...

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Louis, Lestat and Dracula
Atittude: Mean

Darkness... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Darkness...   Darkness... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠαρ Αυγ 19, 2011 2:52 am

Τι καλά! Darkness... - Σελίδα 4 13873 Ανυπομονούμε Darkness... - Σελίδα 4 220813
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sensitive Vampire
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Sensitive Vampire


Τοξότης Αριθμός μηνυμάτων : 11982
Ημερομηνία εγγραφής : 14/09/2010
Ηλικία : 29
Τόπος : it's a secret!!!

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: damon salvatore, edward cullen, kristian ozera, adrian ivashkof
Atittude: Kind

Darkness... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Darkness...   Darkness... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠαρ Αυγ 19, 2011 6:28 am

εγω πιστευα οτι καμια δεν θα πεθανει. εξαλλου η λεικ αφηγειται. πως γινεται να πεθανει ο αφηγητης στην αρχη?
εγω νομιζω οτι αυτοι οι 2 θα ερωτευτουν. ανυπομονω για την συνεχεια Darkness... - Σελίδα 4 13873
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rose_ELen@.Ever
Dark Elf
Dark Elf
Rose_ELen@.Ever


Καρκίνος Αριθμός μηνυμάτων : 354
Ημερομηνία εγγραφής : 26/05/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : padou!!!!

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Rose Hathaway
Atittude: Mean

Darkness... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Darkness...   Darkness... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠαρ Αυγ 19, 2011 6:34 am

Εύα πουλιά στον αέρα πιάνεις...αν και ήλπιζα να μην ήταν τόσο προφανές! :Ρ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Darkness...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Princess of darkness says hi!!:-)
» Azshmodeus, the Prince of Darkness

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Night Castle :: Δημιουργίες των Μελών μας :: Η βιβλιοθήκη μας-
Μετάβαση σε: