Night Castle
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Night Castle

Το καλύτερο forum τρόμου στην Ελλάδα!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Μαύρη Πανσέληνος

Πήγαινε κάτω 
+5
AЯianЯhod.ЬЩ.22
paramu8enia
Allison Argent
Favole
Raven
9 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
paramu8enia
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
paramu8enia


Δίδυμος Αριθμός μηνυμάτων : 4651
Ημερομηνία εγγραφής : 10/07/2011
Ηλικία : 27
Τόπος : Memories

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Dean! Kaneki-kun
Atittude: Kind

Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαύρη Πανσέληνος   Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Σεπ 16, 2012 8:38 pm

Χαχαχα θα προτιμούσα Αργυρώ δίδυμαtongue

Περιμένουμεεε Χριστίνα!!! Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 13873
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Raven
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Raven


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 12430
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : Fairytale

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Eric Northman
Atittude: Kind

Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαύρη Πανσέληνος   Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Σεπ 16, 2012 8:43 pm

Σπόιλερ:

Τρίδυμα και τετράδυμα; Μη με βάλεις να τα προσέχω μόνο! Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 579662 Και τα δίδυμα το ίδιο!
Τώρα γράφω τι βρίσκουν, οπότε δε θα αργήσετε πολύ να το δείτε. Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 611715
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paramu8enia
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
paramu8enia


Δίδυμος Αριθμός μηνυμάτων : 4651
Ημερομηνία εγγραφής : 10/07/2011
Ηλικία : 27
Τόπος : Memories

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Dean! Kaneki-kun
Atittude: Kind

Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαύρη Πανσέληνος   Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Σεπ 16, 2012 8:46 pm

Δεν είσαι καλή νταντά;tongue


Ωραία ανυπομονούμεεεε!!! Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 668320


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Favole
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Favole


Τοξότης Αριθμός μηνυμάτων : 2741
Ημερομηνία εγγραφής : 13/05/2012
Ηλικία : 26
Τόπος : Into the Dark

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Bella,Batman,draculaura
Atittude: Scary

Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαύρη Πανσέληνος   Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Σεπ 16, 2012 9:07 pm

Σπόιλερ:

ναι ναι περιμενουμεεε....^_^
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://thecryptofdarkness.blogspot.gr/
Raven
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Raven


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 12430
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : Fairytale

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Eric Northman
Atittude: Kind

Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαύρη Πανσέληνος   Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Σεπ 16, 2012 9:29 pm

Δεν είναι ότι δεν είμαι καλή νταντά, αλλά δεν ξέρω αν έχω υπομονή για πάνω από δύο τη φορά. tongue

Γράφω! Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 13873
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paramu8enia
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
paramu8enia


Δίδυμος Αριθμός μηνυμάτων : 4651
Ημερομηνία εγγραφής : 10/07/2011
Ηλικία : 27
Τόπος : Memories

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Dean! Kaneki-kun
Atittude: Kind

Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαύρη Πανσέληνος   Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Σεπ 16, 2012 11:27 pm

Χαχαχα εγώ αντέχω και με αγαπάνε Τελικά τα παιδάκιαtongue


Δηλαδή θα είναι έτοιμο το βράδυ;; Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 955178 Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 32070
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Raven
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Raven


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 12430
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : Fairytale

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Eric Northman
Atittude: Kind

Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαύρη Πανσέληνος   Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ Σεπ 17, 2012 12:19 am

Λίγο πολλά δε ζητάς; Δεν έχω γράψει ούτε τα μισά ακόμα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paramu8enia
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
paramu8enia


Δίδυμος Αριθμός μηνυμάτων : 4651
Ημερομηνία εγγραφής : 10/07/2011
Ηλικία : 27
Τόπος : Memories

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Dean! Kaneki-kun
Atittude: Kind

Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαύρη Πανσέληνος   Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ Σεπ 17, 2012 1:25 am

Εντάξει τότε με τοο χρόνο σου....:Ρ

Δεν βιαζόμαστεεεεε!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Raven
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Raven


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 12430
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : Fairytale

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Eric Northman
Atittude: Kind

Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαύρη Πανσέληνος   Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 Icon_minitimeΣαβ Σεπ 22, 2012 9:47 pm

Άργησα λίγο, ε; Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 784437 Ήταν ο γάτος βλέπετε και ασχολούμουν μαζί του (ΔΕΝ είναι δικαιολογίες!)... ε, και με είχε πιάσει και μια βαρεμάρα λίγο και δεν έλεγα να στρωθώ να γράψω Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 860197


Κεφάλαιο 5ο

«Έχεις σκεφτεί τι θα μπορούσαν να κρύβουν αυτά τα κουτιά;» ρώτησε η Άμπερλυ την άλλη μέρα στη συνάντησή μας, στην αποθήκη.
Η αλήθεια είναι ότι δεν τους είχα δώσει σημασία, εκτός από τη μέρα που με έβαλαν να τα ξεσκονίσω.
«Όχι», είπα. «Αλλά, τώρα που το είπες, μπορούμε να δούμε τι έχουν μέσα. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι δε βλέπω σχεδόν τίποτα».
«Αυτό δεν είναι πρόβλημα», έκανε εκείνη και λίγα δευτερόλεπτα αργότερα είχε ανάψει έναν μικρό φακό που μάλλον κουβαλούσε μέσα στη ζακέτα της. Τον έστρεψε πάνω στις χάρτινες κούτες πίσω της. Όλες έγραφαν “Β.Ι. ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ” με μεγάλα κόκκινα γράμματα.
«Τι επικίνδυνο θα μπορούσε να υπάρχει σ’ ένα μοναστήρι;» έκανα δύσπιστα.
«Ίσως να είναι όπλα!» είπε η Άμπερλυ. «Ξεχασμένα απ’ τον πόλεμο».
Ανασήκωσα τους ώμους μου και πήγα ως την κοντινότερη κούτα. Δεν πίστευα ότι είναι όπλα. Παραήταν πολύτιμα και επικίνδυνα για να μείνουν ξεχασμένα για μισό αιώνα σ’ ένα σχολείο.
Άνοιξα εύκολα το κουτί. Και… απογοητεύτηκα. Δεν υπήρχε τίποτα άλλο από παλιά ρούχα. «Δε βλέπω τίποτα επικίνδυνο εδώ».
«Δεν είναι επικίνδυνο με την κλασική έννοια. Αλλά κοίτα τι βρήκα!» Γύρισα και την είδα να κρατάει ένα παλιό βιβλίο. Ήταν ένα βιβλίο σύγχρονης ιστορίας, από το 2000 ως το 2150. Αυτή την ιστορία δεν την είχαμε διδαχθεί ποτέ στο σχολείο, αν και το βιβλίο αυτό ήταν σίγουρα σχολικό.
«Ναι, αλλά γιατί να τα κρύψουν και να πουν ότι είναι και επικίνδυνα;»
«Μα δεν είναι προφανές, Ρέιτσελ;» έκανε η Άμπερλυ με ενθουσιασμό. «Υπάρχει κάτι εκεί που δε θέλουν να ξέρουμε! Αν και δεν ξέρω τι θα μπορούσε να είναι… Το θέμα είναι όμως πως σίγουρα μας κρύβουν κάποια πράγματα. Θέλω να πω, σκέψου το! Δεν έχουμε κάνει καθόλου σύγχρονη ιστορία στο σχολείο».
Η εξήγηση της Άμπερλυ μου φαινόταν αρκετά τραβηγμένη, αλλά και πιστευτή ταυτόχρονα. Δεν έβλεπα τι θα ήθελαν να μας κρύψουν από την ιστορία, αλλά αφού αυτές οι καλόγριες απαγόρευαν τη δημιουργικότητα, τότε γιατί όχι και την αλήθεια;
«Δεν ξέρω…» είπα τελικά. «Μπορεί, αλλά-»
«Έχω μια ιδέα!» με διέκοψε. «Μπορούμε να πάρουμε ένα βιβλίο η καθεμία και να αρχίσουμε την έρευνα. Ίσως έτσι να βρούμε αυτό που δε θέλουν να μάθουμε».
Δεν ήξερα κατά πόσο θα βρίσκαμε όντως κάτι, αλλά η ιδέα μου φαινόταν καλή. Μου άρεσε να διαβάζω πράγματα, ειδικά όταν δεν μου το επέβαλαν, και η σκέψη ότι έκανα κάτι που αυτές οι σκύλες και οι ηλίθιοι κανόνες τους μου απαγόρευαν με έκανε απίστευτα χαρούμενη.
«Εντάξει», συμφώνησα χαμογελώντας. «Αλλά επειδή δεν νομίζω να έχουμε χρόνο τις καθημερινές, λέω να διαβάζουμε μερικά κεφάλαια κάθε Σαββατοκύριακο και να τα συζητάμε τις υπόλοιπες μέρες».
Το πρόσωπο της Άμπερλυ έλαμψε από χαρά.
«Ας ψάξουμε να δούμε τι άλλο έχει», είπα και πήρα το φακό απ’ το χέρι της για να κατευθύνω το φως στον απέναντι τοίχο.
«Τι είναι αυτό;!» Η Άμπερλυ ακουγόταν σαν να μην πίστευε στα μάτια της. Και η αλήθεια είναι ότι ούτε κι εγώ πίστευα στα μάτια μου. Στο τοίχο βρίσκονταν μερικές γυαλιστερές αλυσίδες, καθώς και λουκέτα. Και, αν δεν έκανα λάθος, δεν υπήρχαν όταν είχα έρθει να καθαρίσω δυο μέρες πριν.
«Να δεις που σκοπεύουν να κάνουν αίθουσα βασανιστηρίων», είπα ειρωνικά και πλησίασα. Άπλωσα το χέρι μου για να αγγίξω το γυαλιστερό μέταλλο.
«Άου!» αναφώνησα και τράβηξα το χέρι μου σχεδόν αμέσως.
«Τι έπαθες;»
«Ηλεκτρίστηκα», είπα νευριασμένη και προσπάθησα να αγγίξω πάλι την αλυσίδα, αλλά το ίδιο πράγμα συνέβη. Έκανα ένα βήμα πιο πίσω και κοίταξα με μίσος τις αλυσίδες. «Σοβαρά, τι λες να τις θέλουν;»
«Ίσως να θέλουν να μας δέσουν αν ξανακάνουμε κάτι», αποκρίθηκε η Άμπερλυ. «Ειλικρινά, όσο πιο πολύ τις γνωρίζω, τόσο πιο πολύ πιστεύω πως είναι ικανές για όλα!»
Αναστέναξα και πήγα πάλι στα βιβλία. Πήρα δύο, κάλυψα τα υπόλοιπα με τα ρούχα και έβαλα την κούτα στη θέση της.
«Πάμε να φύγουμε!» είπα. «Θα αργήσουμε για τις προσευχές». Ξαφνικά με είχε πιάσει άγχος μην αργήσουμε. Δεν ήθελα να διαπιστώσω αν οι αλυσίδες ήταν όντως για μαθήτριες που έσπαγαν τους κανονισμούς.
«Θα τα ξαναπούμε αύριο;»
«Ναι. Αλλά τώρα πάμε». Έδιωξα την Άμπερλυ και περίμενα λίγο για να φύγω κι εγώ. Μου φαινόταν δύσκολο να πιστέψω πως οι καλόγριες θα μας έδεναν με τις αλυσίδες, αλλά σίγουρα, δεν βρίσκονταν εδώ την πρώτη φορά. Οπότε… Αν και δεν ήθελα να το παραδεχτώ, είχα τρομάξει. Είχα ήδη δει μία φορά ότι μπορούσα να μας τιμωρήσουν αυστηρά μόνο και μόνο επειδή θελήσαμε να κάνουμε παρέα. Τι θα τις εμπόδιζε απ’ το να μας τιμωρήσουν πάλι, και μάλιστα χειρότερα, αν κάναμε κάτι λάθος;
Έκρυψα το βιβλίο κάτω απ’ το φόρεμά μου και έτρεξα πάνω για να το κρύψω. Στις σκάλες διασταυρώθηκα με την Αδερφή Άντζελα, που μας έκανε Μαθηματικά. Με κοίταξε περίεργα καθώς την προσπερνούσα τρέχοντας, αλλά περιέργως, δε με σταμάτησε ούτε μου είπε τίποτα.
Έκρυψα το βιβλίο που είχα μόλις αποκτήσει κάτω απ’ το στρώμα του κρεβατιού μου και κατέβηκα πάλι τρέχοντας για να μην αργήσω.
Είχα ήδη αργήσει όμως λίγο και οι μόνες θέσεις που υπήρχαν ήταν στην μπροστινή σειρά, κοντά σε κάποια κορίτσια απ’ την τελευταία τάξη. Δεν ήθελα να κάθομαι μπροστά. Θα τραβούσα ακόμα περισσότερη ανεπιθύμητη προσοχή και μπορεί να με έβαζαν πάλι τιμωρία.
Πράγματι, μόλις τελείωσε η λειτουργία, η Αδερφή Μπέατρις μου είπε πως θα έπρεπε να πάω αμέσως στο γραφείο της και να γράψω εκατόν πενήντα φορές “Δε θα ξαναχασμουρηθώ κατά τη διάρκεια της προσευχής”.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Raven στις Κυρ Σεπ 23, 2012 5:01 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paramu8enia
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
paramu8enia


Δίδυμος Αριθμός μηνυμάτων : 4651
Ημερομηνία εγγραφής : 10/07/2011
Ηλικία : 27
Τόπος : Memories

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Dean! Kaneki-kun
Atittude: Kind

Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαύρη Πανσέληνος   Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Σεπ 23, 2012 4:11 am

Εντάξει μωρέ 150 φορές; Σιγά το πράγμα!tongue Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 860197

Ήτανε τέλειο το κεφάλαιοο!!! Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 668320

Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 955178 Αλλά κάτσε σε ποια εποχή ζουν αυτές; Α! και τι λες να έχουν αυτό το βιβλίο; tongue

Μμμμμ αυτές οι αδερφές! Άραγε γιατί δεν της είπε τίποτα; Χριστίνα μιλά!! Τι γίνεται;;; tongue

Όσον αφορά τις αλυσίδες είναι ειδική παραγγελιά γι'αυτές δηλαδή τους λυκάνθρωπους...
Σωστά έτσι; Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 120947

ΑΑΑΑΑΑ ανυπομονούμεεεε!!!!

Πότε με το καλό; :ΟΟ Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 224253
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Raven
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Raven


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 12430
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : Fairytale

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Eric Northman
Atittude: Kind

Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαύρη Πανσέληνος   Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Σεπ 23, 2012 5:06 am

Ε, ναι μωρέ! 150 φορές τώρα, σιγά το πράγμα! Μήπως είχε και τίποτα καλύτερο να κάνει;

Αυτές ζουν το 2200. Δεν το έχω αναφέρει πουθενά, αλλά είναι προφανές ότι όλο αυτό γίνεται στο μέλλον.

Καλά! Μιλάω! Δεν της είπε τίποτα γιατί δεν την είδε να κάνει κάτι. Αν σε έβλεπε εσένα κάποιος να τρέχεις σαν να σε κυνηγανέ, δε θα σε κοιτούσε περίεργα; tongue

Ooooh, yes! Γι αυτές και μόνο γι αυτές! Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 120947

Δεν έχω ιδεά πότε θα ξαναγράψω. Δεν έχω και πολλή όρεξη αυτές τις μέρες, αλλά θα προσπαθήσω να σας έχω κεφάλαιο κάποια στιγμή μες στη βδομάδα Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 611715
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paramu8enia
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
paramu8enia


Δίδυμος Αριθμός μηνυμάτων : 4651
Ημερομηνία εγγραφής : 10/07/2011
Ηλικία : 27
Τόπος : Memories

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Dean! Kaneki-kun
Atittude: Kind

Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαύρη Πανσέληνος   Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Σεπ 23, 2012 6:08 am

Έλα μου ντε;είχε κάτι καλύτερο να κάνει; tongue

Ααααα στο καλό! Γαμάτο!tongue

Ναι αυτό ακριβώς λέω θα με κοιτούσε περίεργα...tongue Αλλά και θα με ρωτούσε, αυτή γιατί δεν το έκανε; tongue

Μουχαχαα tongue Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 168324

Και μένα το μεσημέρι και έτσι δεν λειτουργώ μόνο βραδιάτικα με μουσική!tongue Είναι μια φάση θα σου περάσει, και ελπίζω να ξεκινήσεις να γράφεις... Μην βιαστείς, δεν σε πιέζουμε!!

Εμείς πάντα θα περιμένουμε! Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 13873 (Ω έβγαλα ρίμα...tongue)

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Allison Argent
Lycan
Lycan
Allison Argent


Αιγόκερως Αριθμός μηνυμάτων : 1182
Ημερομηνία εγγραφής : 21/06/2012
Ηλικία : 677
Τόπος : Νεκροταφιο

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Damon salvatore, Jacob Black, Allison Argent, Klodin, Franki
Atittude: Scary

Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαύρη Πανσέληνος   Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Σεπ 23, 2012 4:06 pm

Θυμάμαι που η θεία της την έβαζε να διαβάζει μόνο αυτά που θέλει και έχει κλειδωμένη την βιβλιοθήκη οπότε αυτά τα βιβλία που βρήκαν θα τους αποκαλύψουν την αλήθεια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AЯianЯhod.ЬЩ.22
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
AЯianЯhod.ЬЩ.22


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 5273
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Lying in my coffin...Buried in a distant tomb of a distant place...away from unwanted eyes...

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Louis, Lestat and Dracula
Atittude: Mean

Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαύρη Πανσέληνος   Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Σεπ 23, 2012 5:55 pm

Προβλέπω ότι θα το φάνε το κεφάλι τους που ψαχουλεύουν βιβλία ''Β.Ι. Επικίνδυνα'' και η επόμενη πανσέληνος θα τις βρει αλυσοδεμένες στο υπόγειο Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 955178
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Raven
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Raven


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 12430
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : Fairytale

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Eric Northman
Atittude: Kind

Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαύρη Πανσέληνος   Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Σεπ 23, 2012 5:56 pm

Original:Ναι, θα μάθουν πράγματα από αυτά τα βιβλία.

Argy: Η επόμενη όχι. Ούτε η μέθεπομενη. Η άλλη όμως... Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 120947

Μαρία: Χαχα! Αυτή την αντίδραση για τη χρονολογία δεν την περίμενα Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 13873

Δεν την ρώτησε τίποτα γιατί δεν κάθισε να τη ρωτήσει. Την είδε και απλά την προσπέρασε.

Ωραίο ποιηματάκι! Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 220813 Κι εγώ μόνο βράδυ λειτουργώ κι έχω έμπνευση. Όλες αυτές τις μέρες έπρεπε να ξυπνάω πρωί και δεν μπορούσα να κάτσω πολύ αργά. Ήταν και η βαρεμάρα... tongue

Ελπίζω να μου περάσει σύντομα και να γράψω Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 611715
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AЯianЯhod.ЬЩ.22
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
AЯianЯhod.ЬЩ.22


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 5273
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Lying in my coffin...Buried in a distant tomb of a distant place...away from unwanted eyes...

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Louis, Lestat and Dracula
Atittude: Mean

Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαύρη Πανσέληνος   Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Σεπ 23, 2012 5:58 pm

Και μέχρι να έρθει αυτή η φορά, εμάς θα μας πεθάνεις -.-

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Raven
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Raven


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 12430
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : Fairytale

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Eric Northman
Atittude: Kind

Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαύρη Πανσέληνος   Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Σεπ 23, 2012 6:11 pm

Μπορεί να σας πεθάνω λίγο. Αλλά μην ανησυχείτε, όσο και να πεθάνετε, κάποια στιγμή θα σας ανεβάσω κεφάλαιο.
Δε θα αργήσει πολύ αυτή η φορά. Θα πω λίγο συνοπτικά τι γίνεται μέχρι να φτάσω στο σημείο που μας ενδιαφέρει.

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paramu8enia
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
paramu8enia


Δίδυμος Αριθμός μηνυμάτων : 4651
Ημερομηνία εγγραφής : 10/07/2011
Ηλικία : 27
Τόπος : Memories

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Dean! Kaneki-kun
Atittude: Kind

Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαύρη Πανσέληνος   Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Σεπ 23, 2012 6:56 pm

Χαχα το περίμενα, ότι δεν θα την περίμενες!tongue

Α οκ!Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 611715

Χαχα σε ευχαριστώ! Ε ναι παιδί μ εμείς είμαστε πλάσματα της νύχτας! Τι θα γράψουμε την μέρα;tongue Χμ καταλαβαίνω!tongue

Το ελπίζουμε και εμείς!!!

Και θα περιμένουμε, μην ανησυχείς...tongue
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AЯianЯhod.ЬЩ.22
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
AЯianЯhod.ЬЩ.22


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 5273
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Lying in my coffin...Buried in a distant tomb of a distant place...away from unwanted eyes...

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Louis, Lestat and Dracula
Atittude: Mean

Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαύρη Πανσέληνος   Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Σεπ 23, 2012 7:19 pm

Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 430499 με την αποπάνω, αλλά δεν βαριέσαι; Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 13873
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Favole
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Favole


Τοξότης Αριθμός μηνυμάτων : 2741
Ημερομηνία εγγραφής : 13/05/2012
Ηλικία : 26
Τόπος : Into the Dark

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Bella,Batman,draculaura
Atittude: Scary

Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαύρη Πανσέληνος   Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ Σεπ 24, 2012 12:44 am

Χμ ηταν απλως ΤΕΛΕΙΑ....^_^ δεν εχω να ρωτησω κατι με καλυψαν ολα τα αποπανω...Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 13873
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://thecryptofdarkness.blogspot.gr/
Raven
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Raven


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 12430
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : Fairytale

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Eric Northman
Atittude: Kind

Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαύρη Πανσέληνος   Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤετ Σεπ 26, 2012 6:33 pm

Ευχαριστώ, Μάνια! Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 13873 Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 71070

Επειδή κάποιοι εδώ μέσα είπαν ότι θα πεθάνουν πριν ανβάσω καινούργιο κεφάλαιο, είπα να σας κάνω τη χάρη και να το βάλω από σήμερα. Όχι, για να δείτε τι καλός άνθρωπος που είμαι κατά βάθος! tongue


Κεφάλαιο 6ο

Οι τιμωρίες ήταν κάτι συνηθισμένο στη Σχολή. Δεν ήξερα για τις άλλες μαθήτριες, αλλά για μένα, δεν περνούσαν πέντε μέρες χωρίς να μπω ούτε μια φορά τιμωρία. Επειδή δεν έκανα κάποια εργασία, επειδή άργησα να ξυπνήσω, επειδή είπα τη γνώμη μου, επειδή υπήρχα…
Μπορούσα με βεβαιότητα να πω ότι είχα γράψει περισσότερο από ποτέ και είχα σκουπίσει και σφουγγαρίσει όλο το μοναστήρι. Πολλές φορές δεν είχα καταφέρει να πάω στο ραντεβού με την Άμπερλυ στην αποθήκη και κάποιες δεν είχε μπορέσει να έρθει εκείνη. Με τα βιβλία δεν κάναμε μεγάλη πρόοδο. Μαθαίναμε πράγματα, αλλά τίποτα που να χρειάζεται να μας κρύψουν. Είχαμε ήδη μια γενική ιδέα για το τι είχε γίνει στο παρελθόν, απλά τώρα μαθαίναμε με περισσότερες λεπτομέρειες ονόματα, τοποθεσίες, χρονολογίες και τον ακριβή ρόλο που είχαν παίξει.
Με όλα τα διαβάσματα και τις τιμωρίες είχαμε φτάσει κιόλας στο Δεκέμβριο, το Σαββατοκύριακο πριν σταματήσουν τα μαθήματα για Χριστούγεννα. Δεν υπήρχε βέβαια η γιορτινή ατμόσφαιρα που είχα συνηθίσει τόσα χρόνια όταν πλησίαζαν τα Χριστούγεννα, αλλά ανυπομονούσα να έρθουν μόνο και μόνο για να σταματήσουμε τη νηστεία.

Ήταν Παρασκευή απόγευμα, αμέσως μετά τα μαθήματα, και είχα επιλέξει να κάτσω στο δωμάτιό μου για να διαβάσω λίγο από το βιβλίο της Ιστορίας μέχρι να συναντηθούμε με την Άμπερλυ. Είχα πάει για λίγο στη βιβλιοθήκη για να δω κάποια πράγματα για μια εργασία Λατινικών, αλλά είχα βαρεθεί. Τα πράγματα είχαν αρχίσει να γίνονται αρκετά ενδιαφέροντα κατά τη διάρκεια του Τρίτου Παγκοσμίου και ήθελα να συνεχίσω το διάβασμα όσο πιο σύντομα μπορούσα. Τώρα διάβαζα για τη λήξη του, το 2148. Για εφτά ολόκληρα χρόνια, ο κόσμος καταστρεφόταν για να αποκτήσουν κάποιοι δύναμη, πράγμα που έβρισκα ηλίθιο. Γιατί να αναγκάσουν τόσον κόσμο να σκοτωθεί και να προκαλέσουν τόσες καταστροφές;
Είχα αρχίσει να διαβάζω το κεφάλαιο όταν χτύπησε η πόρτα. Μόλις που πρόλαβα να κρύψω το βιβλίο κάτω απ’ το μαξιλάρι μου, όταν η πόρτα άνοιξε και παρουσιάστηκε η Αδερφή Αγκάθα, η υπεύθυνη της βιβλιοθήκης.
«Ξέχασες ένα τετράδιό σου», έκανε ψυχρά. Το βλέμμα της, παρατήρησα, ήταν καρφωμένο στο σημείο που είχα κρύψει το βιβλίο. Πλησίασε και μου έδωσε το τετράδιο με τις μεταφράσεις. Περίμενα ότι θα μου ζητούσε να της δώσω το βιβλίο της Ιστορίας, αλλά γύρισε αμέσως την πλάτη της και απομακρύνθηκε. Ίσως να νόμιζε πως ήταν κάτι άλλο.
Διάβαζα μέχρι να φτάσει η ώρα να συναντηθούμε με την Άμπερλυ. Έβαλα προσεκτικά το βιβλίο μέσα από το παλτό μου και αγκάλιασα το σώμα μου με τα χέρια μου για να μη φαίνεται πως κουβαλούσα κρυφά κάτι.
Η Άμπερλυ με περίμενε μέσα στην αποθήκη και έδειχνε ενθουσιασμένη.
«Τι γίνεται;» ρώτησα ακουμπώντας το βιβλίο δίπλα μου, πάνω σε μια κούτα.
Χαμογέλασε ακόμα πιο πλατιά και είπε: «Νομίζω ότι βρήκα κάτι που δε θα ήθελαν να ξέρουμε».
«Τι;» έκανα περίεργη.
«Άνοιξε στη σελίδα διακόσια ογδόντα εφτά και θα σου πω». Έκανα όπως μου είπε και βρέθηκα στο αμέσως επόμενο κεφάλαιο από αυτό που διάβαζα. Δεν το περίμενα πως είχε βρει χρόνο για να προχωρήσει παρακάτω.
«“Το Πείραμα των Πρινς και Χάργκεϊτ”», διάβασα τον τίτλο. «Πρινς δεν έλεγαν εκείνον που πρότεινε να σταματήσει η χρήση της περιττής τεχνολογίας;» Και το άλλο όνομα μου έλεγε κάτι, αλλά δεν μπορούσα να θυμηθώ τι.
«Ναι, αυτός είναι. Άκου: “Ο Μπέντζαμιν Πρινς δεν αρκέστηκε μονάχα στην απαγόρευση της περιττής τεχνολογίας το 2148 για να δώσει στον κόσμο άλλη μια ευκαιρία. Καθ’ όλη τη διάρκεια του Τρίτου Παγκοσμίου Πολέμου έκανε πειραματισμούς πάνω στη δημιουργία και χρήση ανθρώπων με ξεχωριστές ικανότητες ως όπλα, σε συνεργασία με μία ακόμα εξέχουσα μορφή του πνευματικού και επιστημονικού χώρου, την Σερύλ Χάργκεϊτ (2116 - 2153)”».
«Σερύλ Χάργκεϊτ;!» διέκοψα την Άμπερλυ, καταλαβαίνοντας επιτέλους ποια ήταν. «Είχα ακούσει το καλοκαίρι τη θεία μου να μιλάει γι αυτήν. Νομίζω είπε πως σκότωσε τα παιδιά της για να πετύχει το σκοπό της και μετά, όταν απέτυχε, αυτοκτόνησε».
«Χρησιμοποίησε τα παιδιά της σαν πειραματόζωα, αλλά δεν τα σκότωσε», είπε η Άμπερλυ. «Θα έλεγα ότι τα θυσίασε για να πετύχει το σκοπό της».
«Μάλιστα. Συνέχισε».
«“Η χρήση όμως των ατόμων αυτών ως όπλα στάθηκε αδύνατη, γιατί η δημιουργία τους ήταν δυνατή μονάχα μετά τη λήξη του Πολέμου, το 2149. Αυτή την πρώτη γενιά, που έκανε την εμφάνισή της την 21η Ιουνίου 2149, αποτελούσαν τα μεγαλύτερα παιδιά της Χάργκεϊτ, Κέλβιν και Νίκολας, καθώς και πολλά ορφανά του Πολέμου, όλα σε ηλικίες μεταξύ δεκατριών και δεκαεννέα ετών”. Υπάρχει και μια λίστα με τα ονόματά τους δίπλα, θες να τα διαβάσω;»
«Όχι, δεν είναι ανάγκη», έκανα ανυπόμονα.
«“Το κοινό σημείο που είχαν όλα αυτά τα παιδιά, εκτός από την ηλικία, ήταν ότι είχαν πιο ανεπτυγμένο κάποιο ιδιαίτερο ταλέντο που τα ξεχώριζε από τους υπόλοιπους συνομήλικούς τους”».
«Λέει τι είδους ταλέντο;» ρώτησα. Ήμουν σχεδόν σίγουρη πως τα πειράματα είχαν ως σκοπό να εντείνουν το ταλέντο των παιδιών αυτών.
«Όχι, δε λέει συγκεκριμένα. Απλά αναφέρει πως είχαν επίσης και ιδιαίτερη σχέση με τη φύση και τα ζώα», απάντησε η Άμπερλυ. «Να συνεχίσω;» Χωρίς να περιμένει την απάντησή μου, διάβασε πως οι ερευνητές αποφάσισαν να χρησιμοποιήσουν τα "αποτελέσματα" των πειραμάτων τους για να δημιουργήσουν σώματα ασφαλείας, αφού ο Πόλεμος είχε λήξει και δεν είχε νόημα να τα χρησιμοποιήσουν ως όπλα. Όμως, δεν μπόρεσαν να πετύχουν το σκοπό τους γιατί τα παιδιά αποδείχθηκε πως είχαν επικίνδυνη και βίαιη συμπεριφορά. Έτσι εγκαταλείφθηκε η ιδέα της συνέχισης των πειραμάτων και όλα τα πειραματόζωα απομακρύνθηκαν από τον πολιτισμό.
«“Είναι βέβαιο πως το μέλλον των εν λόγω παιδιών καταστράφηκε από τη στιγμή που έλαβαν μέρος στο πείραμα. Τώρα βρίσκονται στην απομόνωση, μακριά από κατοικημένες περιοχές, έτσι ώστε να αποφευχθούν κι άλλες αιματοχυσίες. Παραμένει, βέβαια, ακόμα η απορία για το τι θα απογίνουν οι απόγονοί τους. Θα γίνουν κι αυτοί βίαιοι ή θα γεννηθούν φυσιολογικά παιδιά που θα μπορέσουν να ενταχθούν επιτυχώς στην κοινωνία; Οι Πρινς και Χάργκεϊτ επιβεβαίωσαν πως η οριστική απάντηση στο ερώτημα αυτό θα έρθει την 21η Δεκεμβρίου του έτους 2162. Η δήλωσή τους αυτή έφερε στο φως νέες απορίες για το αν τα πειράματά τους ήταν όντως επιστημονικά ή αν είχαν να κάνουν με μαύρη μαγεία, όπως ειπώθηκε από πολλούς. Οι ερευνητές κατηγορήθηκαν για χρήση μαύρης μαγείας κυρίως από την εκκλησία και από φανατικούς θρησκόληπτους, αλλά η φωνή της λογικής υπερίσχυσε, καθώς το μόνο γεγονός που κάνει τα πειράματα αυτά να φαίνονται σαν αλχημείες είναι ότι τόσο στην πρώτη, όσο και στη δεύτερη γενιά, η αλλαγή των ατόμων από απλά χαρισματικά παιδιά σε βίαια πλάσματα, συμπίπτει με την ύπαρξη πανσελήνου την ημέρα του Ηλιοστασίου”».
Η Άμπερλυ σήκωσε τα μάτια της από το βιβλίο και με κοίταξε. «Καταλαβαίνεις λοιπόν τι δεν ήθελαν να ξέρουμε;»
«Την ύπαρξη αυτών των ατόμων», έκανα με κομμένη την ανάσα. Αλλά γιατί; Γιατί να θέλουν να αποκρύψουν την ύπαρξή τους; Σίγουρα, δεν ήταν ό,τι καλύτερο να υπάρχουν, αλλά δε θα έπρεπε οι υπόλοιποι άνθρωποι να γνωρίζουν ώστε να προστατευθούν απ’ αυτούς;
«Τι λες να έγινε τελικά;» είπα μετά από μερικά δευτερόλεπτα. «Έγιναν κι αυτά τα παιδιά βίαια ή γεννήθηκαν φυσιολογικά; Και η πανσέληνος στο Ηλιοστάσιο είναι σύμπτωση ή όντως επηρεάζει;»
«Δεν…» έκανε να πει εκείνη, αλλά σταμάτησε και σήκωσε το χέρι για να μου κάνει νόημα να μη μιλήσω. Η καρδιά μου έχασε ένα χτύπο. Άκουγα κάποιους να έρχονται προς τα εδώ. Κάτι έλεγαν, αλλά δεν καταλάβαινα τι. Ευχήθηκα με όλη μου τη δύναμη να μην έρχονται σ’ εμάς. Το μόνο που ακουγόταν στη μικρή αποθήκη ήταν οι ανάσες μας.
Και ξαφνικά, εκεί που νόμιζα πως ίσως να ήμασταν αρκετά τυχερές για να γλιτώσουμε, η πόρτα άνοιξε. Η Ηγουμένη μαζί με την Αδερφή Αγκάθα, την Αδερφή Μάργκαρετ και μια άλλη καλόγρια που έβλεπα μόνο στις προσευχές και όταν με έβαζαν τιμωρία να βοηθήσω στην κουζίνα.
Τότε συνειδητοποίησα ότι είχαμε μείνει μαρμαρωμένες στη θέση μας από τη στιγμή που τις ακούσαμε να έρχονται και δεν είχαμε κάνει καμία προσπάθεια να κρύψουμε τα βιβλία, πράγμα που η Ηγουμένη πρόσεξε αμέσως και άρχισε να ουρλιάζει για το πώς ήμασταν ανυπάκουες και ότι είχαμε τολμήσει να βγούμε απ’ τα δωμάτιά μας για να συναντηθούμε. Και ότι ασχολούμασταν και με απαγορευμένα βιβλία, εκτός των άλλων. Τα μισά απ’ αυτά που έλεγε δεν τα καταλάβαινα. Φώναζε σαν δαιμονισμένη κι εγώ ήμουν υπερβολικά φοβισμένη για να προσέξω τα λόγια της.
Κάποια στιγμή σταμάτησε και μας πήγε στο γραφείο της, όπου συνέχισε να φωνάζει πως θα έπρεπε να μας αποβάλει για αυτό που είχαμε κάνει, αλλά την εμπόδιζε το ιερό καθήκον της. Τώρα ποιο ακριβώς ιερό καθήκον εννοούσε, δεν μας είπε ποτέ.
Το τελικό αποτέλεσμα ήταν να τεθούμε υπό περιορισμό και να γράψει για τα “κατορθώματά” μας στο σπίτι, λες και θα μπορούσε να κάνει κάτι η θεία μου ή οι νονοί της Άμπερλυ για να βελτιώσουν την κατάσταση.
Το χειρότερο ήταν σίγουρα το ότι θα βρισκόμασταν υπό περιορισμό. Εμένα θα με αναλάμβανε η Αδερφή Μάργκαρετ και την Άμπερλυ η Αδερφή Μπέρθα, αυτή που δούλευε στην κουζίνα. Φυσικά, αυτό σήμαινε πως οι καλόγριες θα έμεναν μαζί μας όλη τη μέρα και το βράδυ θα έμενε μία απ’ αυτές στο διάδρομο για να μας παρακολουθεί. Έτσι, δε θα είχαμε την ευκαιρία να ξαναμιλήσουμε. Και βέβαια, θα μας έπαιρναν τα βιβλία και θα ήμασταν τιμωρημένες σε όλη τη διάρκεια των Χριστουγεννιάτικων διακοπών. Όταν η Ηγουμένη τελείωσε με τον εξάψαλμο και διέταξε την Αδερφή Μάργκαρετ και την Αδερφή Μπέρθα να μας συνοδεύσουν στα δωμάτιά μας, η Άμπερλυ έκλαιγε. Δεν τολμούσα να την παρηγορήσω, όχι μόνο γιατί οι “δεσμοφύλακές” μας δεν μας άφηναν να μιλήσουμε, αλλά και επειδή δεν μπορούσα η ίδια να πω κάτι. Τόσο απελπισμένη ήμουν. Δεν έκλαιγα σχεδόν ποτέ, αλλά αυτό δε σήμαινε πως δεν μπορούσα να νιώσω. Κι εκείνη τη στιγμή, ευχόμουν να μπορούσα κι εγώ να δώσω με τα δάκρυα μια διέξοδο στα συναισθήματά μου. Δε θα μπορούσα να ξαναμιλήσω στην Άμπερλυ. Δε θα ξαναβρισκόμασταν στην αποθήκη για να συζητήσουμε ενδιαφέροντα πράγματα… Δεν ήξερα καν αν θα με συγχωρούσε ποτέ που προκάλεσα την τιμωρία μας.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Allison Argent
Lycan
Lycan
Allison Argent


Αιγόκερως Αριθμός μηνυμάτων : 1182
Ημερομηνία εγγραφής : 21/06/2012
Ηλικία : 677
Τόπος : Νεκροταφιο

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Damon salvatore, Jacob Black, Allison Argent, Klodin, Franki
Atittude: Scary

Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαύρη Πανσέληνος   Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤετ Σεπ 26, 2012 8:15 pm

ΟΥΑΟΥ! Τέλειο, μόνο η καλόγριες μου τη σπάνε! Μάθαμε και πολλά ενδιαφέροντα πράγματα απο εκείνα τα ''Απαγορευμένα'' βιβλία.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Favole
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Favole


Τοξότης Αριθμός μηνυμάτων : 2741
Ημερομηνία εγγραφής : 13/05/2012
Ηλικία : 26
Τόπος : Into the Dark

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Bella,Batman,draculaura
Atittude: Scary

Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαύρη Πανσέληνος   Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤετ Σεπ 26, 2012 10:58 pm

χαχα οκ καταβαθος στο βαθος βαθος μα στον πατο ολοι καλοι ειμαστε XD

Λοιπον δεν θα πω πολλα

α) η Ρει και η Αμπερλυ ηταν μαλλον ειναι απογονοι των ανθρωπων που εζησαν απομονομενοι και ειχαν υποστει τα πειραματα ετσι?

β)Αν διαβαζαν τα παρακατω κεφαλαια θα καταλαβαιναν περιπου τι ακριβως ηταν...και ιατι αηδιαζαν ολοι βλεποντας τες....(κια για αυτο εβαλες τις ηγουμενες να μπουν μεσα εκεινη την στιγμη να υποθεσω πονηρουλαα... Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 935979 )

γ) Η ηγουμενη (που να παει να F*ck) επρεπε να τις διωξει αλλα δεν το εκανε μονο και μονο επειδη επρεπε την ημερα του Ηλιοστασιου να τιος κρατησει διοτι θα μεταμορφονονταν.....;; και ηθελαν να τις εχουν υποελενχο

δ)Γιατι να στειλει γραμμα σε αυτους που ειχαν υοθετησει τα παιδια? τι θα μπορουσαν να κανουν?

ε) Υπαρχουν και αλλοι σαν αυτες σωστα? δεν ειναι μονο αυτες οι 2 ετσι δεν ειναι?

στ) Σε λυκανθρωπους περιπου που κολαει η μαυρη μαγεια Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 853322 Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 853322 αυτο δεν το καταλαβα.....

Αυτα τα λιγα θελω να μαθω Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 13873 Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 860197 Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 913911

ανυπομονω για την απαντησ σου και την συνεχεια που θα ειναι απιθανηηη....^_^ inlove
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://thecryptofdarkness.blogspot.gr/
paramu8enia
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
paramu8enia


Δίδυμος Αριθμός μηνυμάτων : 4651
Ημερομηνία εγγραφής : 10/07/2011
Ηλικία : 27
Τόπος : Memories

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Dean! Kaneki-kun
Atittude: Kind

Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαύρη Πανσέληνος   Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤετ Σεπ 26, 2012 11:26 pm

Ναιι επιτέλους κεφάλαιο!!!! Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 32070 Τέλειοοοο ήτανε!

Οι παλιό γριές! tongue Ασταδιάαλα! -.-'''

Τι θα γίνει όμως στην συνέχεια για πες!!! tongue

Ανυπομονούμεε!! Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 913911 Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 668320
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AЯianЯhod.ЬЩ.22
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
AЯianЯhod.ЬЩ.22


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 5273
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Lying in my coffin...Buried in a distant tomb of a distant place...away from unwanted eyes...

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Louis, Lestat and Dracula
Atittude: Mean

Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαύρη Πανσέληνος   Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤετ Σεπ 26, 2012 11:57 pm

Αυτό το κομμάτι με τα απαγορευμένα βιβλία ήταν σαν να διάβαζα για το πανεπιστήμιο xD (το ύφος του μου θύμισε τα μαθήματα, αυτό θέλω να πω)

Γαμώτο! Πάνω στο καλύτερο μας έκοψαν (για άλλη μια φορά) οι καλόγριες -.- Μέχρι να έρθει αυτή η πολυπόθητη πανσέληνος, θα μας έχεις στο σκοτάδι. Κακούργα! Μαύρη Πανσέληνος - Σελίδα 5 973899
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Μαύρη Πανσέληνος
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 5 από 9Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Μαύρη Μαγεία => Ιστορίες

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Night Castle :: Δημιουργίες των Μελών μας :: Η βιβλιοθήκη μας-
Μετάβαση σε: