Night Castle
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Night Castle

Το καλύτερο forum τρόμου στην Ελλάδα!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Το Κόκκινο Μυστικό

Πήγαινε κάτω 
+3
Albert Archibald
Favole
Κρίστεν
7 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Κρίστεν
Fallen
Fallen
Κρίστεν


Σκορπιός Αριθμός μηνυμάτων : 1719
Ημερομηνία εγγραφής : 11/11/2012
Ηλικία : 27
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Μπέλλα.Κλάους.Ρενεσμέ.Ντέιμον.Λούς
Atittude: Mean

Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Κόκκινο Μυστικό   Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Νοε 27, 2012 12:41 am

Εντάξει Argy Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 2 611715
Ε ναι δείξε λίγη επιείκεια:P
Αλλά γιαούρτωμα μόνο για τις παραγράφους; Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 2 959103
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paramu8enia
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
paramu8enia


Δίδυμος Αριθμός μηνυμάτων : 4651
Ημερομηνία εγγραφής : 10/07/2011
Ηλικία : 27
Τόπος : Memories

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Dean! Kaneki-kun
Atittude: Kind

Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Κόκκινο Μυστικό   Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Νοε 27, 2012 12:41 am

Χαχα Argy! tongue

Και εμένα μου άρεσε πολύ Μπράβο σου για πρώτη φορά! ^^

Και ανυπομονώ για την συνέχεια! Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 2 32070
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Κρίστεν
Fallen
Fallen
Κρίστεν


Σκορπιός Αριθμός μηνυμάτων : 1719
Ημερομηνία εγγραφής : 11/11/2012
Ηλικία : 27
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Μπέλλα.Κλάους.Ρενεσμέ.Ντέιμον.Λούς
Atittude: Mean

Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Κόκκινο Μυστικό   Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Νοε 27, 2012 12:42 am

Σε ευχαρηστώ πολύ Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 2 71070
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AЯianЯhod.ЬЩ.22
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
AЯianЯhod.ЬЩ.22


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 5273
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Lying in my coffin...Buried in a distant tomb of a distant place...away from unwanted eyes...

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Louis, Lestat and Dracula
Atittude: Mean

Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Κόκκινο Μυστικό   Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Νοε 27, 2012 12:55 am

Ναι, σε αυτά τα θέματα είμαι αυστηρή (ρώτα όσους τους έχω διορθώσει κείμενα κατά καιρούς από 'δω μέσα να δεις) Ορισμένα λάθη μπορώ (ας πούμε) να τα παραβλέψω. Δεν μπορεί, ωστόσο, να βλέπω κείμενο χωρίς καθόλου τόνους (είχαμε ένα στον διαγωνισμό) ή κείμενο χωρίς παραγράφους και να μην μιλάω. Αυτά δεν είναι απλώς λάθη. Είναι φόνοι εκ προ μελέτης Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 2 13873
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Κρίστεν
Fallen
Fallen
Κρίστεν


Σκορπιός Αριθμός μηνυμάτων : 1719
Ημερομηνία εγγραφής : 11/11/2012
Ηλικία : 27
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Μπέλλα.Κλάους.Ρενεσμέ.Ντέιμον.Λούς
Atittude: Mean

Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Κόκκινο Μυστικό   Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Νοε 27, 2012 12:57 am

Εντάξει τότε!
Τουλάχιστον σε γενικές γραμμές πιστεύω ότι ήταν καλό εάν έκανα και παραγράφους!Στο σχολείο κάνω παραγράφως εδώ πως ξεχάστηκα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AЯianЯhod.ЬЩ.22
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
AЯianЯhod.ЬЩ.22


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 5273
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Lying in my coffin...Buried in a distant tomb of a distant place...away from unwanted eyes...

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Louis, Lestat and Dracula
Atittude: Mean

Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Κόκκινο Μυστικό   Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Νοε 27, 2012 1:01 am

Ναι καλέ. Μια χαρά ήταν! Δεν πειράζει, οι παράγραφοι next time Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 2 611715

(Αλλά να γίνουν, μην μείνουμε στα λόγια girldevil )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Κρίστεν
Fallen
Fallen
Κρίστεν


Σκορπιός Αριθμός μηνυμάτων : 1719
Ημερομηνία εγγραφής : 11/11/2012
Ηλικία : 27
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Μπέλλα.Κλάους.Ρενεσμέ.Ντέιμον.Λούς
Atittude: Mean

Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Κόκκινο Μυστικό   Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Νοε 27, 2012 1:02 am

Όχι βέβαια!
Ότι λέω το εννοώ Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 2 611715
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Favole
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Favole


Τοξότης Αριθμός μηνυμάτων : 2741
Ημερομηνία εγγραφής : 13/05/2012
Ηλικία : 26
Τόπος : Into the Dark

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Bella,Batman,draculaura
Atittude: Scary

Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Κόκκινο Μυστικό   Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Νοε 27, 2012 1:02 am

ποποο Αργυρω....με τρομαζεις σημερα....... Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 2 579662
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://thecryptofdarkness.blogspot.gr/
Κρίστεν
Fallen
Fallen
Κρίστεν


Σκορπιός Αριθμός μηνυμάτων : 1719
Ημερομηνία εγγραφής : 11/11/2012
Ηλικία : 27
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Μπέλλα.Κλάους.Ρενεσμέ.Ντέιμον.Λούς
Atittude: Mean

Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Κόκκινο Μυστικό   Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Νοε 27, 2012 1:10 am

Γιατί;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AЯianЯhod.ЬЩ.22
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
AЯianЯhod.ЬЩ.22


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 5273
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Lying in my coffin...Buried in a distant tomb of a distant place...away from unwanted eyes...

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Louis, Lestat and Dracula
Atittude: Mean

Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Κόκκινο Μυστικό   Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Νοε 27, 2012 1:12 am

Σπόιλερ:

Το ξέρω, Ειρήνη μου. Πλάκα σου κάνω Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 2 220813
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Favole
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Favole


Τοξότης Αριθμός μηνυμάτων : 2741
Ημερομηνία εγγραφής : 13/05/2012
Ηλικία : 26
Τόπος : Into the Dark

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Bella,Batman,draculaura
Atittude: Scary

Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Κόκκινο Μυστικό   Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Νοε 27, 2012 1:13 am

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://thecryptofdarkness.blogspot.gr/
Κρίστεν
Fallen
Fallen
Κρίστεν


Σκορπιός Αριθμός μηνυμάτων : 1719
Ημερομηνία εγγραφής : 11/11/2012
Ηλικία : 27
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Μπέλλα.Κλάους.Ρενεσμέ.Ντέιμον.Λούς
Atittude: Mean

Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Κόκκινο Μυστικό   Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Νοε 27, 2012 1:14 am

Το ξέρω Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 2 611715
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AЯianЯhod.ЬЩ.22
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
AЯianЯhod.ЬЩ.22


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 5273
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Lying in my coffin...Buried in a distant tomb of a distant place...away from unwanted eyes...

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Louis, Lestat and Dracula
Atittude: Mean

Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Κόκκινο Μυστικό   Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Νοε 27, 2012 1:16 am

Σπόιλερ:


Για πότε το βλέπεις το καινούριο κεφάλαιο; angel
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Favole
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Favole


Τοξότης Αριθμός μηνυμάτων : 2741
Ημερομηνία εγγραφής : 13/05/2012
Ηλικία : 26
Τόπος : Into the Dark

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Bella,Batman,draculaura
Atittude: Scary

Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Κόκκινο Μυστικό   Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Νοε 27, 2012 1:17 am

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://thecryptofdarkness.blogspot.gr/
Κρίστεν
Fallen
Fallen
Κρίστεν


Σκορπιός Αριθμός μηνυμάτων : 1719
Ημερομηνία εγγραφής : 11/11/2012
Ηλικία : 27
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Μπέλλα.Κλάους.Ρενεσμέ.Ντέιμον.Λούς
Atittude: Mean

Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Κόκκινο Μυστικό   Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Νοε 27, 2012 1:18 am

Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 2 948708 Σε λίγες μέρες θα το ανεβάσω Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 2 611715
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AЯianЯhod.ЬЩ.22
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
AЯianЯhod.ЬЩ.22


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 5273
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Lying in my coffin...Buried in a distant tomb of a distant place...away from unwanted eyes...

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Louis, Lestat and Dracula
Atittude: Mean

Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Κόκκινο Μυστικό   Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Νοε 27, 2012 1:19 am

Σπόιλερ:

Ωραία. Εμείς θα περιμένουμε ^^
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Κρίστεν
Fallen
Fallen
Κρίστεν


Σκορπιός Αριθμός μηνυμάτων : 1719
Ημερομηνία εγγραφής : 11/11/2012
Ηλικία : 27
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Μπέλλα.Κλάους.Ρενεσμέ.Ντέιμον.Λούς
Atittude: Mean

Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Κόκκινο Μυστικό   Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Νοε 27, 2012 1:22 am

Εντάξει Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 2 13873
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Favole
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Favole


Τοξότης Αριθμός μηνυμάτων : 2741
Ημερομηνία εγγραφής : 13/05/2012
Ηλικία : 26
Τόπος : Into the Dark

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Bella,Batman,draculaura
Atittude: Scary

Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Κόκκινο Μυστικό   Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Νοε 27, 2012 3:11 am

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://thecryptofdarkness.blogspot.gr/
Κρίστεν
Fallen
Fallen
Κρίστεν


Σκορπιός Αριθμός μηνυμάτων : 1719
Ημερομηνία εγγραφής : 11/11/2012
Ηλικία : 27
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Μπέλλα.Κλάους.Ρενεσμέ.Ντέιμον.Λούς
Atittude: Mean

Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Κόκκινο Μυστικό   Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Δεκ 02, 2012 8:42 pm

Κεφάλαιο 2

Η Αλίνα περίμενε με ανηπομονησία την συνάντηση της με τον Άντριου.Η ώρα για εκείνη δεν περνούσε.Οι ώρες της φαινόντουσαν αιώνες.Η ώρα ήταν πεντέ μισι το απόγευμα.Η Αλίνα άρχιζε να ντύνεται.Δεν ήξερε τι να φορέσει.Ήθελε να εντυπωσιάσει τον Άντριου.Άνοιξε την μεγάλη της ντουλάπα με τα χιλιάδες της ρούχα.Αποχρώσεις του γκρί,του μπλέ και διάφορων άλλων χρωμάτων υπήρχαν μέσα στην ντουλάπα της.Και το μεγαλύτερο της δίλλημα;Τι θα φορέσει.Πρώτη φορά ήθελε να βάλει κάτι εντυπωσιακό.Μετά απο πολύ ώρα σκέψης για το τι θα φορέσει τελικά αποφάσισε να βάλει ένα ωραίο μαύρο κολάν και μία μακρυά πράσινη μπλούζα και ένα μαύρο κασκόλ.Όσο για τα μαλλιά της;Συνέχεια τα άφηνε κάτω ανακατεμένα.Τώρα όμως ήθελε να τα φτιάξει λίγο πιο πολύ.Τουλάχιστον γι αυτό το απόγευμα γιατί στην ρουτίνα της κάτω θα τα είχε.Η Αλίνα πήγε στον καθρέπτη της και κοίταξε τον ευατό της.Έπιασε μία τεράστια αλογουρά πιασμένη με ένα απλό μαύρο λαστιχάκι.Βάφτηκε ελαφρά.Ίσα-ίσα λίγο ρούζ στα μάγουλα της.Ήταν έτοιμη.Η ώρα ήταν έξι.Η μεγάλη συνάντηση έφτασε τουλάχιστον στο μυαλό της Αλίνας έμοιαζε κάτι το τρομερό.Ο Άντριου ήταν εκεί.Φορούσε ένα απλό τζίν σε απόχρωση του σκούρου μπλέ.Απο μέσα φορούσε ένα γκρί πουλόβερ και απο πάνω ένα μαύρο δερμάτινο σακάκι.

Ήταν τόσο όμορφος.Η Αλίνα έφτασε και του είπε με χαρά<<Ήρθα.Συγνώμη για την καθυστέρηση αλλα..>>είπε και πρίν καν προλάβει να αρθρώσει την λέξη συμπλήρωσε ο Άντριου<<Δεν ήξερες τι να βάλεις σωστά;>>είπε με ένα ειρωνικό ύφος και συνέχισε η Αλίνα<<Όχι καμία σχέση απλώς μένω μακρυά απο το λιμάνι και με καθυστέρησε και η αδερφή μου η Μελίσσα.Τέλος πάντων πάμε μια βόλτα να δείς καλύτερα την μικρή μας πόλη;>>είπε και απάντησε ο Άντριου<<Πάμε>>και έτσι περπάτησαν.Για λίγα λεπτά η αμηχανία υπήρχε παντού.Περπατούσαν αμίλικτοι ώσπου η Αλίνα ρώτησε τον Άντριου<<Λοιπόν τι σε φέρνει εδώ;>>είπε με μεγάλη απορία και ο Άντριου αναγκάστηκε να απαντήσει<<Εδώ είναι η ζωή μου.Για πολύ καιρό ζούσα στην μοναξιά.Εννοώ ότι έπρεπε κάποτε να έρθω εδώ και αποφάσισα να έρθω αυτό τον χρόνο.Εσύ εδώ μεγάλωσες;>>είπε στην Αλίνα και η Αλίνα του απάντησε<<Φυσικά.Απο την μέρα που γεννήθηκα εδώ μένω.Ο πατέρας μου κατάγεται απο την Βιέννη ενώ η μητέρα μου απο εδώ.Φέτος το καλοκαίρι πήγα στην Βιέννη.Ήταν φανταστικά αλλά όχι και τόσο μου λείπανε οι φίλες μου αλλά και η αδερφή μου.Περίεργο που το λέω αλλά είναι η αδυναμία μου η Μελίσσα>>είπε τρυφερά και ο Άντριου της είπε<<Μακάρι να είχα και εγώ έναν αδερφό..αλλά δυστυχώς δεν έχω.>>είπε με ένα μεγάλο παράπονο στο ύφος των ματιών του και η Αλίνα του είπε<<Μην στεναχωριέσαι.Έχεις τους φίλους σου.Να σου κάνω μία αδιάκτριτη ερώτηση;Έχεις σχέση με καμία κοπέλα;>>είπε με λίγη ντροπή στο ύφος της και ο Άντριου της είπε<<Όχι αυτήν την χρονική περίοδο.Και δεν θέλω να μιλάω για τις γυναίκες.Πολλές απο αυτές είναι μοχθηρές και κακές.Πλάσματα του σκότους!>>είπε με μίσος και η Αλίνα του είπε με κομμένη την ανάσα<<Μα πώς μπορείς να το λές αυτό!Είναι σαν να περιγράφεις τέρας και όχι άνθρωπο!Τουλάχιστον εγώ δεν είμαι έτσι Άντριου.Αλλά αν θεωρείς ότι μπορεί να είμαι και εγώ έτσι τότε δεν έχει νόημα να κάνουμε παρέα!>>του είπε με δυνατή την φωνή και εκείνος της είπε<<Δεν μιλάω για σένα και σε καμία περίπτωση δεν βάζω στο ίδιο σακί όλες τις γυναίκες αλλά μερικές υπάρχουν μόνο για να σε καταστρέψουν.Μπορεί να φαίνονται μοιραίες και καλές αλλά είναι μοχθηρές και κακές.>>είπε με βαθιά θλίψη και η Αλίνα του ψιθύρισε<<Πρέπει να έχεις πληγωθεί πολύ αλλά δεν θέλω να σε πιέσω άλλο>>είπε και συνεχίσανε να κάνουνε βόλτες στο μικρο δασάκι δίπλα στην μεγάλη λίμνη.Το παρκάκι ήταν άδειο.Τα φύλλα απο τα δέντρα έπεφταν με τον δροσερό αέρα.

Η λίμνη ήταν σαν καθρέπτης.Τόσο ωραίο τοπίο.Σαν ζωγραφιά με κάθε λεπτομέρεια.Πρώτη φορά ένιωθε την καρδιά της να χτυπά.Και ο Άντριου όμως δεν πήγαινε πίσω.Ώρες-ώρες την κοιτούσε γλυκά.Και εκείνη το ίδιο.Η Αλίνα γύρισε ,τον κοίταξε και τον φίλησε.Όλα έγιναν σε κλάσματα δευτερολέπτου.Τόσο γρήγορα.Ούτε η ίδια δεν μπορούσε να το πιστέψει πώς τόλμησε να κάνει κάτι τέτοιο.Τα χείλη τους ενωθήκαν.Ο Άντριου ένιωθε το ζεστό αίμα της να κυλάει στις φλέβες της και τότε ήθελε να την αρπάξει απο τον λαιμό και να..αλλά όχι έπρεπε να συγκρατηθεί.Την αγαπούσε πολύ για να της κάνει κακό.Σταμάτησαν να φιλιούνται.Η Αλίνα του είπε<<Είμαι ερωτευμένη μαζί σου.Με έκανες να ζήσω μόνο με την παρουσία σου.Σε θέλω στο πλάι μου.Δίπλα μου.Το ξέρω ότι μπορεί να ακούγεται μελοδραματικό αλλά αυτά τα εννοώ>>είπε και ο Άντριου της ψυθίρισε<<Μάθε λοιπόν ότι και εγώ σε αγαπάω ότι είμαι εωτευμένος μαζί σου.Ότι και αν συμβεί ,ότι και αν ακούσεις για μένα θέλω να συνεχίσεις να με αγαπάς>>της είπε.Η Αλίνα παραξενεύτικε με τα λόγια του αλλά δεν έδωσε σημασία.Μετά απο την εξομολόγηση για τα συναισθήματα τους περπάτησαν μαζί μέχρι το βράδυ.Η ώρα ήταν εννέα και η Αλίνα έπρεπε να πάει γρήγορα στο σπίτι της.Αποχαιρέτησε με ένα φιλί τον Άντριου.Η Αλίνα κρύωνε πολύ.Θα ήθελε να είναι στην αγκαλιά του Άντριου τώρα.Ευτυχώς δεν είχε ξεχάσει τα κλειδιά της.Έβαλε το κλειδί στην κλειδαρότρυπα και άνοιξε.Ησυχία μέσα στο σπίτι.Πώς και έτσι σκέφτηκε η Αλίνα.Ανέβηκε την ξύλινη σκάλα και πήγε στο δωμάτιο της μικρότερης της αδερφής την Μελίσσα.Είχε κοιμηθεί με το βιβλίο μαζί.Ήταν τόσο γλυκιά και αξιολάτρευτη.Σαν την ωραία κοιμωμένη σκέφτηκε.Τα καστανόξανθα μακρυά μαλλιά της θύμιζαν την ραπουνζέλ.Τα πράσινα ματάκια της είχαν κλείσει πιά.Ωστόσο η έκφραση χαράς απο το τόσο παιχνίδι είχε μείνει ακόμα στην Μελίσσα.Μα ναι φυσικά.Η Μελίσσα που είναι μόλις έξι χρονών είναι ανέμελη χωρίς να έχει έννοιες.Μα πότε ήταν νεογέννητη πότε πήγε έξι χρονών.Τα χρόνια πέρασαν και σε λίγο θα την βλέπουμε ενήλικη πιά.Δεν μπορώ βέβαια να την φανταστώ πώς θα είναι.Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα είναι πανέμορφη.Η Αλίνα μετά απο αυτές τις σκέψεις πήγε στο δωμάτιο της.Διέσχισε το χολ και μπήκε μέσα.

Έβαλε την νυχτικιά της και έπεσε στο μεγάλο της κρεβάτι.Τι ωραία μέρα για εκείνη η σημερινή.Όλα ήταν μια χαρά για εκείνη.Όμως έπρεπε να κοιμηθεί.Γι αυτό άφησε τις σκέψεις της για λίγο και αποκοιμήθηκε.Το ξυπνητήρι της χτυπούσε.Η Αλίνα είχε ήδη σηκωθεί αλλά ήταν στο μπάνιο και ξέχασα ότι θα χτύπαγε το ξυπνητήρι.Το έκλεισε και πήγε αμέσως κάτω για πρωινό.Ο πατέρας της είχε φύγει απο νωρίς για την δουλειά.Η μητέρα της καθόταν κάτω στην κουζίνα περιμένωντας την να έρθει.Η Αλίνα την είδε κάπως περίεργη και σκεπτική σήμερα και τότε την ρώτησε<<Τι συμβαίνει μαμά;>>της είπε και η μητέρα της απάντησε<<Τι να γίνει δεν άκουσες ειδήσεις;Χθές βράδυ γύρω στις εννίαμισι δολοφονήθηκε μία νεαρή κοπέλα>>είπε με δάκρυα στα μάτια της και η Αλίνα σοκαρισμένη είπε<<Τι;Μα εγώ μέχρι τις εννιά ήμουνα έξω!Παναγία μου όσο το σκέφτομαι!>>είπε σοκαρισμένη και η μητέρα της,της είπε με πιο αυστηρό ύφος<<Δεν θέλω να ξαναβγείς νύχταμε ακούς;Χθές είμουνα χάλια και σε περίμενα αλλά με πήρε ο ύπνος.Σε παρακαλώ μην ξαναγίνει δεν μπορώ να φανταστώ ότι θα μπορούσες να ήσουνα εσύ>>είπε και η Αλίνα της είπε<<Εντάξει μητέρα.Καταλαβαίνω.>>είπε θλιμμένα και η μητέρα της είπε<<Αλίνα προσπαθώ να εξασφαλίσω την ασφάλεια μας.Μην το παίρνεις προσωπικά!>>είπε και η Αλίνα έφυγε αμίλικτη πρός την έξοδο του σπιτιού της.

Η Αλίνα περπατούσε θυμωμένη μα τρομαγμένη με αυτά που είχε ακούσει πρίν λίγο απο την μητέρα της.Δεν μπορούσε να πιστέψει ότι μπορεί να ήτανε στην θέση της άτυχης κοπέλας.Μα για μία στιγμή σκέφτηκε τον Άντριου.Απο τότε που ήρθε όλα έγιναν και η ώρα ήταν πάνω κάτω η ίδια.Η Αλίνα έβγαλε απο το μυαλό της αυτήν την σκέψη.Δεν ήταν δυνατόν να συμβαίνει.Άφησε για μία στιγμή τις μακάβριες σκέψεις της και προχώρησε γρήγορα για το σχολείο.Δεν ήξερε γιατί αλλά ήταν ανήσυχη σήμερα.Το μυαλό της σταμάτησε να σκέφτεται και πήγε στο σχολείο.Προσπαθούσε να βρεί τον Άντριου αλλά δεν τον είδε.Η Αλίνα είδε την Φαίη και την Τρέυσι αλλά έπρεπε να πάει στο μάθημα.Πρώτη ώρα είχε Φυσική.Η Αλίνα διέσχισε τον μακρύ δρόμο του σχολείου.Πήρε τα βιβλία της απο το δικό της μπλέ ντουλαπάκι.Πήγε γρήγορα στην τάξη αλλά ο Άντριου δεν ήταν στην τάξη.Προφανώς θα είχε πάθει κάτι για να μην έρθει.Η Αλίνα κάθισε στην καρέκλα της.Ξαφνικά το πρώην αγόρι της,της μίλησε<<Τι έγινε Αλίνα ποιον περιμένεις;>>της είπε με ειρωνικό ύφος και εκείνη τον κοίταξε με βλέμμα μίσους και τον αγνόησε.Ο καθηγητής μπήκε στην τάξη.Η Αλίνα είχε το μυαλό της αλλού μα φυσικά στον Άντριου.Η Αλίνα όμως συγκεντρώθηκε στο μάθημα.Η ώρα τελίωσε και η Αλίνα πήγε να βρεί την Φαίη και την Τρέυσι.Τις είδε να κάθονται μαζί και να τρώνε.Η Αλίνα πήγε εκεί και κάθισε

.Η Φαίη είπε<<Βρε,βρε,βρε...Πώς και μα θυμήθυκες;>>είπε με θυμό στο βλέμμα της και η Αλίνα της απάντησε<<Δεν σα ξέχασα αλλά έχουν γίνει πολλά..Και θα σας τα πώ τώρα>>είπε και πετάχτηκε έκπληκτη η Τρέυσι και είπε<<Για πές τι έγινε;Με τον Άντριου έχει σχέση;>>είπε και η Αλίνα της απάντησε<<Ναί.Λοιπόν ακούστε χθές φιληθήκαμε!Του είπα τι ασθάνομαι για εκείνον και μου είπε πως και εκείνος είναι ερωτευμένος μαζί μου.Αλλά χθες παράλληλα δολοφονήθηκε και μία κοπέλα και σήμερα ο Άντριου δεν έχει έρθει και ανησυχώ.>>είπε και η Φαίη πρόσθεσε<<Πλάκα μου κάνεις;Δηλαδή τα έχετε;Είστε ζευγάρι πια.Τι ωραία!Μην ανησυχείς μπορεί να είναι άρρωστος όσο για την κοπέλα το άκουσα και εγώ!Τι κρίμα>>είπε λυπημένα.Το κουδούνι χτύπησε και οι τρείς φίλες χωρίστηκαν.Η Αλίνα πήγε στο μάθημα Χημείας.Δεν είχε διαβάσει τίποτα αφού το μυαλό της ήταν συνέχεια στον Άντριου.Κάποτε ήταν απο τις καλές μαθήτριες τώρα όμως έχει πέσει πολύ.Σαφέστετα και ξέρει τον λόγο.Ένα αγόρι.Έναν ξένο που τον ήξερε μόνο μία ολόκληρη μέρα και τώρα έχει μαζί του σχέση.Η κυρία Τράκτιν μπήκε στην τάξη.Η Αλίνα την φοβόταν αυτήν την καθηγήτρια και δεν ήξερε το λόγο.Ήταν σαν να ήθελε να κρύψει κάτι.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Renesmee Cullen στις Δευ Δεκ 10, 2012 12:30 am, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Allison Argent
Lycan
Lycan
Allison Argent


Αιγόκερως Αριθμός μηνυμάτων : 1182
Ημερομηνία εγγραφής : 21/06/2012
Ηλικία : 677
Τόπος : Νεκροταφιο

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Damon salvatore, Jacob Black, Allison Argent, Klodin, Franki
Atittude: Scary

Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Κόκκινο Μυστικό   Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Δεκ 02, 2012 8:58 pm

Αχα! ύποτο λείπει ο Άντριου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Κρίστεν
Fallen
Fallen
Κρίστεν


Σκορπιός Αριθμός μηνυμάτων : 1719
Ημερομηνία εγγραφής : 11/11/2012
Ηλικία : 27
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Μπέλλα.Κλάους.Ρενεσμέ.Ντέιμον.Λούς
Atittude: Mean

Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Κόκκινο Μυστικό   Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Δεκ 02, 2012 9:07 pm

Ναί μάλλον...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Raven
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Raven


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 12430
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : Fairytale

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Eric Northman
Atittude: Kind

Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Κόκκινο Μυστικό   Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Δεκ 03, 2012 12:40 am

Ή ο Άντριου σκότωσε εκείνη την κοπέλα είχε κανέναν σατανικό "φίλο" ή συγγενή που το έκανε! :Ρ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Κρίστεν
Fallen
Fallen
Κρίστεν


Σκορπιός Αριθμός μηνυμάτων : 1719
Ημερομηνία εγγραφής : 11/11/2012
Ηλικία : 27
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Μπέλλα.Κλάους.Ρενεσμέ.Ντέιμον.Λούς
Atittude: Mean

Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Κόκκινο Μυστικό   Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Δεκ 03, 2012 1:01 am

Θα σας το αποκαλύψω σύντομα Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 2 220813
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paramu8enia
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
paramu8enia


Δίδυμος Αριθμός μηνυμάτων : 4651
Ημερομηνία εγγραφής : 10/07/2011
Ηλικία : 27
Τόπος : Memories

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Dean! Kaneki-kun
Atittude: Kind

Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Κόκκινο Μυστικό   Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Δεκ 03, 2012 1:08 am

Πολύ ωραία η συνέχεια, όντως! Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 2 611715

Ποτέ το επόμενο κεφάλαιο; Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 2 611715
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Κρίστεν
Fallen
Fallen
Κρίστεν


Σκορπιός Αριθμός μηνυμάτων : 1719
Ημερομηνία εγγραφής : 11/11/2012
Ηλικία : 27
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Μπέλλα.Κλάους.Ρενεσμέ.Ντέιμον.Λούς
Atittude: Mean

Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Κόκκινο Μυστικό   Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Δεκ 03, 2012 1:10 am

Σε ευχαρηστώ πάρα πολύ Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 2 71070
Ή την Παρασκευή ή αυτό το Σάββατο Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 2 13873
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Το Κόκκινο Μυστικό
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» ***Ένα Μυστικό Για Μένα!!!***
» Καλως σας ήρθα! Στρώστε μου κόκκινο χαλί αμέσως!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Night Castle :: Δημιουργίες των Μελών μας :: Η βιβλιοθήκη μας-
Μετάβαση σε: