Night Castle
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Night Castle

Το καλύτερο forum τρόμου στην Ελλάδα!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Το Κόκκινο Μυστικό

Πήγαινε κάτω 
+3
Albert Archibald
Favole
Κρίστεν
7 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Allison Argent
Lycan
Lycan
Allison Argent


Αιγόκερως Αριθμός μηνυμάτων : 1182
Ημερομηνία εγγραφής : 21/06/2012
Ηλικία : 677
Τόπος : Νεκροταφιο

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Damon salvatore, Jacob Black, Allison Argent, Klodin, Franki
Atittude: Scary

Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Κόκκινο Μυστικό   Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Δεκ 03, 2012 1:21 am

Ωραία περιμένουμε και συμφωνώ με τη Χριστίνα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Κρίστεν
Fallen
Fallen
Κρίστεν


Σκορπιός Αριθμός μηνυμάτων : 1719
Ημερομηνία εγγραφής : 11/11/2012
Ηλικία : 27
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Μπέλλα.Κλάους.Ρενεσμέ.Ντέιμον.Λούς
Atittude: Mean

Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Κόκκινο Μυστικό   Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Δεκ 03, 2012 1:23 am

Σε ευχαρηστώ Λία
Κάποιο απο αυτά ίσως και να είναι πιθανό
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AЯianЯhod.ЬЩ.22
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
AЯianЯhod.ЬЩ.22


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 5273
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Lying in my coffin...Buried in a distant tomb of a distant place...away from unwanted eyes...

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Louis, Lestat and Dracula
Atittude: Mean

Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Κόκκινο Μυστικό   Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Δεκ 03, 2012 1:55 am

Μα πότε ανέβασες το επόμενο κεφάλαιο και δεν το πήρα χαμπάρι; Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 955178 Λοιπόοον...

Ήταν πολύ καλύτερο από το πρώτο κεφάλαιο. Δόξα το Θεό είχαμε παραγράφους και δεν μας βγήκαν τα μάτια να το διαβάζουμε :P Παρατήρησα, όμως, μια ''στερεοτυπική'' επανάληψη σε ορισμένες λέξεις-φράσεις. Αντί να λες συνέχεια ''Η Αλίνα έκανε αυτό, η Αλίνα έκανε εκείνο...κλπ.'' θα μπορούσες να κάνεις χρήση επιθέτων και επιρρημάτων, μιας και είναι βέβαιο ότι αναφέρεσαι σε εκείνη κάθε φορά.

Επιπλέον, τόσο αδιαμαρτύρητα δέχτηκαν οι φίλες της τα όσα συνέβησαν; Αν κρίνω από τις δικές μου φίλες, θα έκαναν 45.000 ερωτήσεις για να τα μάθουν όλα :P

Α, και το ότι λείπει ο καλός μας ο Άντριου...Ύποπτο. Πολύ ύποπτο...Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 948708

Το επόμενο κεφαλαιάκι σύντομα, σε παρακαλώ Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 13873
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Κρίστεν
Fallen
Fallen
Κρίστεν


Σκορπιός Αριθμός μηνυμάτων : 1719
Ημερομηνία εγγραφής : 11/11/2012
Ηλικία : 27
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Μπέλλα.Κλάους.Ρενεσμέ.Ντέιμον.Λούς
Atittude: Mean

Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Κόκκινο Μυστικό   Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Δεκ 03, 2012 2:00 am

Αργυρώ
Σήμερα το ανέβασα:P
Ναί είδες έβαλα παραγράφους
Σε αυτό που λές έχεις δίκιοτο έκανα και στις εκθέσεις αυτό σε ευχαρηστώ που μου το υπενθύμησες Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 13873
Και στο άλλο θέμα έχεις δίκιο θα μπορούσα τώρα που το σκέφτομαι να είχα κάνει λίγο περισσότερο διάλογο σε ευχαρηστώ και γι αυτό θα το έχω στο μυαλό μου Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 611715
Όσο για τον Άντριου.......It's A Secret:P
Το επόμενο κεφάλαιο θα είναι και αυτό σύντομα
Don't Worry About It
Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 611715
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AЯianЯhod.ЬЩ.22
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
AЯianЯhod.ЬЩ.22


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 5273
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Lying in my coffin...Buried in a distant tomb of a distant place...away from unwanted eyes...

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Louis, Lestat and Dracula
Atittude: Mean

Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Κόκκινο Μυστικό   Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Δεκ 03, 2012 2:02 am

Δεν ανησυχώ. Θα είμαι εδώ και θα περιμένω μέχρι να ανεβάσεις το επόμενο κεφάλαιο...Και γρήγορα μάλιστα girldevil

Όσο για αυτά που σου λέω, στα λέω για να προσέξεις και να γίνεις όλο και καλύτερη Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 220813
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Κρίστεν
Fallen
Fallen
Κρίστεν


Σκορπιός Αριθμός μηνυμάτων : 1719
Ημερομηνία εγγραφής : 11/11/2012
Ηλικία : 27
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Μπέλλα.Κλάους.Ρενεσμέ.Ντέιμον.Λούς
Atittude: Mean

Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Κόκκινο Μυστικό   Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Δεκ 03, 2012 2:06 am

Το ξέρω γι αυτό σε ευχαρηστώ που μου τα θυμίζεις Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 13873
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Κρίστεν
Fallen
Fallen
Κρίστεν


Σκορπιός Αριθμός μηνυμάτων : 1719
Ημερομηνία εγγραφής : 11/11/2012
Ηλικία : 27
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Μπέλλα.Κλάους.Ρενεσμέ.Ντέιμον.Λούς
Atittude: Mean

Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Κόκκινο Μυστικό   Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Δεκ 03, 2012 3:44 am

Πάρτε μία μικρή γεύση απο το 3ο κεφάλαιο

Κεφάλαιο 3
Η Αλίνα σχόλασε απο το μάθημα.Ήταν λυπημένη και μπερδεμένη για το τι θα έκανε με τον Άντριου.Έφυγε τρέχωντας απο το σχολείο της χωρίς να πεί τίποτα σε κανέναν.Άνοιξε την μεγάλη πόρτα του σπιτιού της και μπήκε μέσα χωρίς να ρίξει ούτε μία ματιά σε κανέναν.Πήγε και άφησε γρήγορα την τσάντα της.Πήρε τα κλειδιά για το υπόγειο και πήγε τρέχωντας κάτω.Εκεί είδε τον Άντριου σε άσχημη κατάσταση δεμένο σε μία ξύλινη καρεκλίτσα και του είπε με υποτιμητικό ύφος<<Λοιπόν μπράβο σου παραλίγο να πιστέψω και εγώ ότι θα με έπιανες ότι θα μάθαινες την αλήθεια για μένα.Αλλά ευτυχώς πρόλαβα το μεγάλο κακό.Τουλάχιστον για σήμερα.>>είπε με άγριο ύφος και ο Άντριου απάντησε<<Είσαι άθλια.Δεν θέλω να σε βλέπω.Είσαι ένα τέρας.Έχεις τρέψει όλα τα βλέμματα πάνω μου δίχως να φταίω εγώ!>>είπε με θυμό στα μάτια του που πετούσαν κόκκινες σπίθες και η Αλίνα του απάντησε χαλαρή<<Λοιπόν ναί.Το πιο δύσκολο βασικά κομμάτι ήταν που θα σε κρύψω ώστε να μην μπορείς να μου κάνεις κακό.Τουλάχιστον ένα παλούκι στην καρδιά θα σκότωνε αυτήν την κρυστάλλινη ομορφιά που έχει κρατήσει για αιώνες!Κρίμα δεν είναι να χαλάσει τώρα!Βέβαια ήξερα απο την αρχή τι ήθελες.Προσπαθούσα να σε κάνω ήρεμο απέναντι μου.Βλέπεις όμως είναι και αυτή η ομορφιά.>>είπε ειρωνικά και ο Άντριου απάντησε εξαγριωμένος<<Λύσε με.Σε παρακαλώ.Θα σταματήσω να σε κυνηγαώ.>>είπε απελπισμένος και η Αλίνα του απάντησε με αυστηρό βλέμμα<<Μακάρι να ήταν τόσο εύκολο βλέπεις αλλά δεν είναι.Είσαι κυνηγός και εγώ βρικόλας Άντριου είναι πολύ μεγάλο ρίσκο.Φτάνει που είσουνα μέσα στα πόδια μου τόσο καιρό!>>είπε με άγριο ύφος στραμμένο πρός τον Άντριου...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Allison Argent
Lycan
Lycan
Allison Argent


Αιγόκερως Αριθμός μηνυμάτων : 1182
Ημερομηνία εγγραφής : 21/06/2012
Ηλικία : 677
Τόπος : Νεκροταφιο

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Damon salvatore, Jacob Black, Allison Argent, Klodin, Franki
Atittude: Scary

Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Κόκκινο Μυστικό   Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Δεκ 03, 2012 4:04 am

Οπα, μπερδευτηκα ποιος είναι ο βρυκολακας?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Κρίστεν
Fallen
Fallen
Κρίστεν


Σκορπιός Αριθμός μηνυμάτων : 1719
Ημερομηνία εγγραφής : 11/11/2012
Ηλικία : 27
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Μπέλλα.Κλάους.Ρενεσμέ.Ντέιμον.Λούς
Atittude: Mean

Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Κόκκινο Μυστικό   Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Δεκ 03, 2012 4:06 am

Η Αλίνα
Για να σου δώσω να καταλάβεις σε ένα σημείο
στο 2ο κεφάλαιο όπου ο Άντριου έλεγε για το αίμα της
ήτανε όχι για ήτανε βρικόλακας εκείνος αλλά ήταν κυνηγός
Βρικολάκων που έπρεπε να τους σκοτώσει και να πάρει το
αίμα τους για κάποιο λόγο που θα τον μάθαιτε αργότερα.
Σε αυτό το κεφάλαιο μαθαίνουμε ότι η Αλίνα δεν είναι η αθώα
κοπελίτσα αλλά ότι είναι Βρικόλακας
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Raven
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Raven


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 12430
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : Fairytale

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Eric Northman
Atittude: Kind

Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Κόκκινο Μυστικό   Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Δεκ 03, 2012 4:33 am

ohmy Δεν περίμενα να είναι η Αλίνα βρικόλακας! Αφού ζει με οικογένεια, πώς γίνεται;
Και τελικά, μήπως είναι η Αλίνα αυτή που σκότωσε την κοπέλα;
Πάντως, είναι αρκετά ενδιαφέρον twist αυτό και θα το κάνει πιο πρωτότυπο από τα συνηθισμένα βρικολακίστικα. Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 220813
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Κρίστεν
Fallen
Fallen
Κρίστεν


Σκορπιός Αριθμός μηνυμάτων : 1719
Ημερομηνία εγγραφής : 11/11/2012
Ηλικία : 27
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Μπέλλα.Κλάους.Ρενεσμέ.Ντέιμον.Λούς
Atittude: Mean

Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Κόκκινο Μυστικό   Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Δεκ 03, 2012 4:35 am

Χριστίνα αυτά θα τα μάθεται στα επόμενα κεφάλαια Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 611715
Η αλήθεια είναι ότι απο μικρή ήθελα να γράφω κάτι πιο πρωτότυπο όπως αυτό
το θεώρησα πιο ενδιαφέρον για τον αναγνώστη να έχει ανατροπή Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 611715
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Raven
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Raven


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 12430
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : Fairytale

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Eric Northman
Atittude: Kind

Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Κόκκινο Μυστικό   Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Δεκ 03, 2012 4:43 am

Εντάξει! Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 611715
Καλά κάνεις και ψάχνεις να βρεις κάτι πρωτότυπο να γράψεις! Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 220813
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Κρίστεν
Fallen
Fallen
Κρίστεν


Σκορπιός Αριθμός μηνυμάτων : 1719
Ημερομηνία εγγραφής : 11/11/2012
Ηλικία : 27
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Μπέλλα.Κλάους.Ρενεσμέ.Ντέιμον.Λούς
Atittude: Mean

Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Κόκκινο Μυστικό   Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Δεκ 03, 2012 4:53 am

Ναί μου αρέσουν πολύ τα πρωτότυτα Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 611715
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Κρίστεν
Fallen
Fallen
Κρίστεν


Σκορπιός Αριθμός μηνυμάτων : 1719
Ημερομηνία εγγραφής : 11/11/2012
Ηλικία : 27
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Μπέλλα.Κλάους.Ρενεσμέ.Ντέιμον.Λούς
Atittude: Mean

Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Κόκκινο Μυστικό   Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 06, 2012 2:23 am

Κεφάλαιο 3

Η Αλίνα σχόλασε απο το μάθημα.Ήταν λυπημένη και μπερδεμένη για το τι θα έκανε με τον Άντριου.Έφυγε τρέχωντας απο το σχολείο της χωρίς να πεί τίποτα σε κανέναν.Άνοιξε την μεγάλη πόρτα του σπιτιού της και μπήκε μέσα χωρίς να ρίξει ούτε μία ματιά σε κανέναν.Πήγε και άφησε γρήγορα την τσάντα της.Πήρε τα κλειδιά για το υπόγειο και πήγε τρέχωντας κάτω.Εκεί είδε τον Άντριου σε άσχημη κατάσταση δεμένο σε μία ξύλινη καρεκλίτσα και του είπε με υποτιμητικό ύφος<<Λοιπόν μπράβο σου παραλίγο να πιστέψω και εγώ ότι θα με έπιανες ότι θα μάθαινες την αλήθεια για μένα.Αλλά ευτυχώς πρόλαβα το μεγάλο κακό.Τουλάχιστον για σήμερα.>>είπε με άγριο ύφος και ο Άντριου απάντησε<<Είσαι άθλια.Δεν θέλω να σε βλέπω.Είσαι ένα τέρας.Έχεις τρέψει όλα τα βλέμματα πάνω μου δίχως να φταίω εγώ!>>είπε με θυμό στα μάτια του που πετούσαν κόκκινες σπίθες και η Αλίνα του απάντησε χαλαρή<<Λοιπόν ναί.Το πιο δύσκολο βασικά κομμάτι ήταν που θα σε κρύψω ώστε να μην μπορείς να μου κάνεις κακό.Τουλάχιστον ένα παλούκι στην καρδιά θα σκότωνε αυτήν την κρυστάλλινη ομορφιά που έχει κρατήσει για αιώνες!Κρίμα δεν είναι να χαλάσει τώρα!Βέβαια ήξερα απο την αρχή τι ήθελες.Προσπαθούσα να σε κάνω ήρεμο απέναντι μου.Βλέπεις όμως είναι και αυτή η ομορφιά.>>είπε ειρωνικά και ο Άντριου απάντησε εξαγριωμένος<<Λύσε με.Σε παρακαλώ.Θα σταματήσω να σε κυνηγαώ.>>είπε απελπισμένος και η Αλίνα του απάντησε με αυστηρό βλέμμα<<Μακάρι να ήταν τόσο εύκολο βλέπεις αλλά δεν είναι.Είσαι κυνηγός και εγώ βρικόλας Άντριου είναι πολύ μεγάλο ρίσκο.Φτάνει που είσουνα μέσα στα πόδια μου τόσο καιρό!>>είπε με άγριο ύφος στραμμένο πρός τον Άντριου και ο Άντριου της είπε<<Άσε με να φύγω!Αργά ή γρήγορα θα μάθουν για σένα!Δεν μπορείς να γλιτώσεις απο το πεπρωμένο σου Αλίνα και βάζεις σε κίνδυνο τις ζωές των δικών σου ανθρώπων και ειδικά της..>>και πριν καλά καλά προλάβει να αρθρώσει την λέξη του η Αλίνα απάντησε με επιθετικό βλέμμα<<Μην τολμήσεις να πειράξεις την Μελίσσα θα έχεις να κάνεις με μένα!Κατάλαβες;>>είπε με θυμό και ο Άντριου της είπε<<Εγώ δεν θα πειράξω κανέναν Αλίνα.Άλλοι θα σε βρούν και θα σου βάλουν το παλούκι στην καρδιά και πίστεψε με δεν θα είναι ότι καλύτερο για σένα τότε>>είπε ικετεύοντας την και η Αλίνα του είπε<<Δεν θα σας αφήσω ούτε εσένα ούτε κανέναν να σκοτώσεται κανέναν απο τους ανθρώπους γύρω μου και ειδικά την Μελίσσα!Και ξέρεις τον λόγο που θέλω να ζήσει.Γι αυτό μείνε μακρυά της όσο μπορείς.>>του είπε και ο Άντριου της απάντησε<<Δεν θα σε πειράξω αλλά σε παρακαλώ άσε με να φύγω!>>είπε και η Αλίνα κοιτώντας τον με ύφος δεν του απάντησε και έφυγε κλείνοντας την πόρτα με απίστευτη δύναμη.Ο Άντριου δεν μπορούσε να πιστέψει ότι ήταν θύμα μίας άγριας βρικολακίνας.Μάλλον δεν είχε υπολογίσει την δύναμη της όσο έπρεπε.Αυτό πρέπει να ήταν.Τώρα όλοι οι κυνηγόι θα ήταν εξαγριωμένοι μαζί του που δεν μπόρεσε να πιάσει την νεαρή βρικόλακα.

Η ώρα περνούσε και η Αλίνα ήταν στο δωμάτιο της κοιτάζοντας τα άστρα απο το μικρό της παράθυρο.Σκεφτόταν απο μέσα της τι θα έκανε με τον Άντριου.Μήπως να τον εξαφάνιζε;Ή να τον σκότωνε;Πολλές επιλογές είχε για το τι θα κάνει με τον Άντριου αλλά έπρεπε να βρεί την σωστή.Η Αλίνα για μία στιγμή τα ξέχασε όλα ώσπου μπήκε στο δωμάτιο της η αδερφή της με ένα τεράστιο χαμόγελο στα κόκκινα χείλη της.Η Αλίνα της είπε με χαμόγελο στα μάτια της<<Επ!Τι κάνεις εδώ;>>είπε και η μικρή Μελίσσα γεμάτη παιδική αθωότητα και νάζι της είπε<<Ήρθα να δώ τι κάνεις.Γιατί μου λές περίεργα πράγματα για τον κόσμο;Τι πρέπει να προσέχω;>>είπε με μία απορία στο βλέμμα της και η Αλίνα απάντησε<<Θα τα μάθεις όταν έρθει η ώρα γλυκιά μου.Θα γίνεις σπουδαία κάποτε.Τότε θα θυμηθείς τα λόγια μου.Μην ανυσηχείς όμως για τίποτα.Κανείς δεν θα σε βλάψει.Έχεις ένα χάρισμα που δεν το έχει καμία άλλη πάνω σε αυτόν τον πλανήτη και πρέπει να το προφυλάξεις όσο το δυνατό γίνεται.>>είπε με γαλήνη στα μάτια της και ηρεμία και η Μελίσσα της είπε<<Τι χάρισμα έχω;Σε τι ηλικία θα μπορώ να το χρησιμοποιήσω;>>είπε και η Αλίνα της απάντησε<<Κοίτα να δείς καταλαβαίνω ότι για το είδος σου είσαι στην ηλικία που ρωτάς πολλά και ξέρω ότι δεν σκέφτεσαι σαν ένα εξάχρονο αλλά σαν ένα δωδεκάχρονο κορίτσι!Είσαι πιο ώριμη απο ότι δείχνεις!Όσο για το χάρισμα αυτό δεν πρέπει να το μάθει κανείς άλλος εκτός απο εμένα και εσένα και όποιος το μάθει θα φύγει απο τον δρόμο μας.>>είπε με άγριο ύφος και η Μελίσσα έφυγε χαμογελόντας αινιγματικά πρός την Αλίνα.

Η Φαίη γύρισε σπίτι της μετά απο την βραδινή της έξοδο.Μπήκε στο σπίτι σιγά χωρίς να κάνει φασαρία.Ακούμπησε τα κλειδιά της στο τραπεζάκι και πήγε στον επάνω όροφο.Μπήκε στο δωμάτιο της βγάζωντας τα παπούτσια της.Έβγαλε τα ρούχα της και έβαλε τις πιτζάμες της.Αμέσως μετά δίχως να ξεβαφτεί απο το έντονο βάψιμο της έπεσε κατευθείαν για ύπνο.Στο μυαλό της ήρθε η Αλίνα και η περίεργη συμπεριφορά της απένταντι σε εκείνες.Είχε και μία απορία για τον Άντριου.Μήπως εκείνος δεν ήταν αυτό που φαινόταν;Όλες αυτές οι σκέψεις βασάνιζαν το μυαλό της.Μετά απο μερικά λεπτά την πήρε ο ύπνος.Ξαφνικά άκουσε την φωνή της Αλίνας να φωνάζει το όνομα της και απο δίπλα της την Μελίσσα και τον Άντριου.Η Αλίνα είχε αίματα στο στόμα της και η Μελίσσα την κοιτούσε με καρφωμένο το βλέμμα της ενώ ο Άντριου της ζητούσε συγνώμη.Η Φαίη ούρλιαξε και μέσα στον ιδρώτα ξύπνησε απο το όνειρο της.Τρόμαξε πολύ που τα χέρια της έτρεμαν απο τον φόβο.Οι σκέψεις μάλλον που είχε για την Αλίνα και τον Άντριου την είχαν επηρεάσει στο εγκέφαλο.Αλλά η Μελίσσα;Που κολούσε η Μελίσσα σε όλο αυτό το παρανοικό της όνειρο.Και τα αίματα στο στόμα της Αλίνας;Και ο Άντριου να της ζητά συγνώμη;Μάλλον θα ήταν απο τα πολλά θρίλερ σκέφτηκε και έπεσε για ύπνο ελπίζοντας να μην ξαναδεί αυτό το απαίσιο και φρικτό όνειρο.

Το πρωί έφτασε.Ο ήλιος με την βαθιά του χρυσαφένια λάμψη φώτιζε όλο το τοπίο.Η Αλίνα έβαλε το μεταγιόν της.Πήρε την σάκα της και έφυγε τρέχωντας κάτω.Πήγε είδε τον Άντριου στο υπόγειο.Άνοιξε την πόρτα και οτυ είπε ψυχρά<<Καλημέρα κυνηγέ.Μία μέρα γεμάτη φώς!Τίποτα δεν μένει κρυφό!>>είπε με ειρωνία στο ύφος της και ο Άντριου απάντησε <<Ακριβώς!Τίποτα δεν μένει κρυφό Αλίνα!>>είπε και εκείνο με ειρωνία και η Αλίνα έφυγε.Στο δρόμο για το σχολείο σκεφτόταν διάφορα πράγματα.Πώς θα ήταν εάν το μάθαιναν οι φίλες της;Άφησε όμως τις υποθετικές σκέψεις απο το μυαλό της και είδε την Φαίη τρομαγμένη και της είπε<<Καλημέρα Φαίη.Γιατί είσαι έτσι;>>και της είπε η Φαίη<<Χθές είδα ένα όνειρο.Με εσένα,την Μελίσσα και τον Άντριου.Άκου είσουν λέει με αίματα απο πάνω μου και ο Άντριου μου ζητούσε συγνώμη.Όσο για την Μελίσσα;Με κοίταζε με ένα βαθύ διαπεραστικό βλέμμα.>>είπε και η Αλίνα της απάντησε<<Ε όνειρα είναι αυτά.Μόλις πήρα είδηση ότι ξέχασα κάτι πάω μιά στιγμή στο αυτοκίνητο μου>>είπε και έφυγε τρέχωντας
για το σπίτι της χώρις να δείχνει έννοια για το σχολείο.Πήγε να βρεί την Μελίσσα.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Renesmee Cullen στις Δευ Δεκ 10, 2012 12:29 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AЯianЯhod.ЬЩ.22
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
AЯianЯhod.ЬЩ.22


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 5273
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Lying in my coffin...Buried in a distant tomb of a distant place...away from unwanted eyes...

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Louis, Lestat and Dracula
Atittude: Mean

Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Κόκκινο Μυστικό   Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 06, 2012 2:53 am

Ωραίο κεφάλαιο, αν και σε κάποια σημεία μπερδεύτηκα λίγο σε σχέση με την αφήγηση :/ Όσον αφορά την ανατροπή (ότι η Αλίνα είναι βρικόλακας) νομίζω ότι έγινε κομμάτι ex abrupto. Θα έπρεπε να συντρέχουν κάποια κεφάλαια που να μας προετοιμάζουν λίγο γι' αυτό. Έτσι όπως το έκανες, παραήταν απότομο :/

Δεν έχω κάποια άλλη ένσταση. Για πότε την βλέπεις την συνέχεια; Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 611715
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paramu8enia
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
paramu8enia


Δίδυμος Αριθμός μηνυμάτων : 4651
Ημερομηνία εγγραφής : 10/07/2011
Ηλικία : 27
Τόπος : Memories

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Dean! Kaneki-kun
Atittude: Kind

Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Κόκκινο Μυστικό   Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 06, 2012 3:18 am

Συμφωνώ με όσα είπε η Αργυρώ!

Ούτε εγώ περίμενα να είναι το αντίθετο... Η Αλίνα βρικόλακας και ο Άντριου κυνηγός!

Τι χάρισμα έχει η Μελίσσα; Α και ποιος την μεταμόρφωσε σε βρικόλακα την Αλίνα; tongue

Αυτά περιμένουμε συνέχεια! Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 13873
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Κρίστεν
Fallen
Fallen
Κρίστεν


Σκορπιός Αριθμός μηνυμάτων : 1719
Ημερομηνία εγγραφής : 11/11/2012
Ηλικία : 27
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Μπέλλα.Κλάους.Ρενεσμέ.Ντέιμον.Λούς
Atittude: Mean

Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Κόκκινο Μυστικό   Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 06, 2012 4:24 am

Αργυρώ:Τώρα που το λές θα έπρεπε να είχα κάνει μία προετοιμασία Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 959103
Next Time Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 220813 Απο τα λάθη μας άλλοστε μαθαίνουμε ίσως και να το διορθώσω κάποια στιγμή. Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 611715 Χμμ μάλλον για αυτό το Σάββατο ή Κυριακή.

Μαρία:Θέλεις να πείς ο Άντριου βρικόλακας;
Εάν εννοείς αυτό ήθελα να κάνω κάτι διαφορετικό
κάτι που να μην είναι τόσο συνηθησμένο και ήθελα να έχει
ανατροπή πρέπει να σας είχα προτετοιμάσει δικό μου λάθος.
Τώρα όσο αναφορά την Μελίσσα και το περίφημο χάρισμα της
θα το ανακαλύψεται μετά εννοώ στα επόμενα κεφάλαια Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 220813
Το μόνο που μπορώ να σου πώ για την Μελίσσα είναι ότι είναι
πολύ σημαντικός χαρακτήρας παρόλο που στην αρχή δεν φαίνεται και
τόσο σημαντική στα επόμενα είναι και αυτό είναι γιατί έχει το περίφημο χάρισμα της.
Όσο για την μεταμόρφωση της Αλίνας δεν μεταμορφώθηκε αλλά έτσι γεννήθηκε.
Μπορεί τώρα να μην το καταλαβαίνεις τι εννοώ καθαρά για την μεταμόρφωση της Αλίνας
αλλά θα το κατλάβεις στα επόμενα κεφάλαια πώς σχετίζονται όλα τα στοιχεία.
Ωστόσο ο Άντριου ναι δεν είναι βρικόλακας..αλλά ο κυνηγός της
Αυτά Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 611715
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paramu8enia
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
paramu8enia


Δίδυμος Αριθμός μηνυμάτων : 4651
Ημερομηνία εγγραφής : 10/07/2011
Ηλικία : 27
Τόπος : Memories

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Dean! Kaneki-kun
Atittude: Kind

Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Κόκκινο Μυστικό   Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 06, 2012 4:59 am

Α εντάξει κατάλαβα!:Ρ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Raven
Vampire Eli†e
Vampire Eli†e
Raven


Ιχθύς Αριθμός μηνυμάτων : 12430
Ημερομηνία εγγραφής : 29/06/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : Fairytale

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Eric Northman
Atittude: Kind

Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Κόκκινο Μυστικό   Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 06, 2012 6:55 pm

AЯianЯhod.ЬЩ.22 έγραψε:
Ωραίο κεφάλαιο, αν και σε κάποια σημεία μπερδεύτηκα λίγο σε σχέση με την αφήγηση :/ Όσον αφορά την ανατροπή (ότι η Αλίνα είναι βρικόλακας) νομίζω ότι έγινε κομμάτι ex abrupto. Θα έπρεπε να συντρέχουν κάποια κεφάλαια που να μας προετοιμάζουν λίγο γι' αυτό. Έτσι όπως το έκανες, παραήταν απότομο :/

Δεν έχω κάποια άλλη ένσταση. Για πότε την βλέπεις την συνέχεια; Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 611715

Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 430499 Αλλά θα ήθελα την επόμενη φορά να χωρίσεις λίγο περισσότερο τις παραγράφους στου διαλόγους, δηλαδή κάθε φορά που μιλάει κάποιος να είναι ξεχωριστή παράγραφος γιατί μπερδεύτηκα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Κρίστεν
Fallen
Fallen
Κρίστεν


Σκορπιός Αριθμός μηνυμάτων : 1719
Ημερομηνία εγγραφής : 11/11/2012
Ηλικία : 27
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Μπέλλα.Κλάους.Ρενεσμέ.Ντέιμον.Λούς
Atittude: Mean

Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Κόκκινο Μυστικό   Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 06, 2012 9:31 pm

Εντάξει Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 611715
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Allison Argent
Lycan
Lycan
Allison Argent


Αιγόκερως Αριθμός μηνυμάτων : 1182
Ημερομηνία εγγραφής : 21/06/2012
Ηλικία : 677
Τόπος : Νεκροταφιο

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Damon salvatore, Jacob Black, Allison Argent, Klodin, Franki
Atittude: Scary

Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Κόκκινο Μυστικό   Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ Δεκ 09, 2012 3:52 am

Cool! Κάτι τέτοιο δεν το περίμενα, η Φαίη έχει κάτι ας πουμε είναι και αυτή κάτι, γιατί να βλέπει τέτοια όνειρα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Κρίστεν
Fallen
Fallen
Κρίστεν


Σκορπιός Αριθμός μηνυμάτων : 1719
Ημερομηνία εγγραφής : 11/11/2012
Ηλικία : 27
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Μπέλλα.Κλάους.Ρενεσμέ.Ντέιμον.Λούς
Atittude: Mean

Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Κόκκινο Μυστικό   Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ Δεκ 09, 2012 5:36 am

Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 13873 Καλή ερώτηση
Μάλλον Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 611715
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Κρίστεν
Fallen
Fallen
Κρίστεν


Σκορπιός Αριθμός μηνυμάτων : 1719
Ημερομηνία εγγραφής : 11/11/2012
Ηλικία : 27
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Μπέλλα.Κλάους.Ρενεσμέ.Ντέιμον.Λούς
Atittude: Mean

Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Κόκκινο Μυστικό   Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Δεκ 10, 2012 12:28 am

Κεφάλαιο 4

Η Αλίνα έτρεξε γρήγορα πρός το σπίτι της.Δεν υπολόγισε το σχολείο ούτε την προσοχή που ίσως τράβηξε απο την φίλη της Φαίη.Το μόνο που την ένοιαζε ήταν η Μελίσσα.Η Αλίνα έφτασε στο σπίτι της.Άνοιξε την μεγάλη πόρτα του σπιτιού της και μπήκε μέσα με έλαφρο βηματισμό προς το δωμάτιο της Μελίσσα.Η μητέρα της ήταν έξω και άπλωνε τα βρεγμένα ρούχα.Η Αλίνα πήγε γρήγορα στο δωμάτιο της Μελίσσα.Η Μελίσσα καθόταν και διάβαζε το αγαπημένο της παραμύθι.Αχ αυτό το βιβλίο.Κάθε μέρα αγκαλιά με αυτό.Ειδικά τα πρώτα βράδια έπρεπε κάποιος να της το διαβάζει.Η Αλίνα μπήκε μέσα και την ρώτησε με θυμό<<Γιατί πήγες εκεί χθές;>>ρώτησε και η Μελίσσα με απορία της απάντησε<<Τι εννοείς;>>της είπε και η Αλίνα εξοργισμένη απο την υποκρισία της την ρώτησε<<Γιατί εισβάλλεις στα όνειρα της Φαίη;Δεν σου έχει κάνει κάτι Μελίσσα.Μόνο μην την πειράξεις!>>είπε και η Μελίσσα της απάντησε<<Έχεις μία δύναμη που πηγάζει μέσα της.Δύναμη θέλησης και αισιοδοξίας.Αυτό χρειάζομαι και εγώ για να γίνω καλή στο είδος μου.Και για αυτό μπήκα σαν εισβολέας στο όνειρο της.Αλλά δεν τα κατάφερα.>>είπε με λυπημένο ύφος και η Αλίνα της είπε<<Παρά είσαι έξυπνη!Αλλά όχι για να με ξεγελάσεις.Μπορείς να γίνεις τέλια στο είδος σου χωρίς να της πάρεις την θέληση της και όλη αυτή την καλοσύνη που έχει μέσα της.Γι αυτό μην ξαναμπείς στα όνειρα της.Μην γίνεσαι εισβολέας!>>είπε με αρκετή ταραχή στο βλέμμα της και η Μελίσσα δεν απάντησε λέγοντας της με την ματιά της <<Εντάξει>>.

Η Αλίνα έφυγε θυμωμένη απο το δωμάτιο της μικρότερης της αδερφής.Πήγε στο υπόγειο.Η Αλίνα μόλις μπήκε μέσα δεν είδε τον Άντριου.Της κόπηκαν τα γόνατα.Μεταφορικά και κυριολεκτικά για εκείνη.Πέταξε την καφέ δερμάτινη σάκα της και έφυγε τρέχωντας.Έτρεξε με απίστευτη ταχύτητα τόση που ένα ανθρώπινο νού δεν μπορεί να το δεχτεί.Αλλά ευτυχώς κανείς δεν ήξερε το μυστικό της.Τουλάχιστον μέχρι τώρα γιατί τα πράγματα παίρνουν την πλοκή ανάλογα με τις πράξεις μας.Γιατί κάνεις δεν μπορεί να ξεφύγει απο το πεπρωμένο του.Εμείς είμαστε πιόνια σε ένα παιχνίδι που λέγεται ''Ζωή'' και αν δεν παίξουμε με μία συγκεκριμένη στρατιγική χάνουμε.Η Αλίνα έτρεχε πολύ γρήγορα.Πέρασε δάση,λίμνες και διάφορα σημεία.Δεν τον βρήκε πουθενά.Δεν μπορούσε να τον μυρίσει.Δεν μπορούσε να διαβάσει την σκέψη του.Μα ένα λεπτό!Είχε τον άνθρωπο που θα της έλυνε το πρόβλημα.Η Μελίσσα!Πήγε ξανά σπίτι της αλλά αυτή την φορά την είδε η μητέρα της μιάς και είχε ειδοποιηθεί απο το σχολείο ότι έλλειπε.Η μητέρα της νευριασμένη της είπε<<Που έισαι;Και για ποιό λόγο δεν είσαι σχολείο;>>είπε εξαγριωμένη και η Αλίνα χαμηλόφωνα της είπε<<Είμουνα ε κάπου έξω.Δεν ένιωθα καλά.Ήρθα σπίτι πήγα είδα την Μελίσσα και πήγα να πάρω κάτι απο το υπόγειο.>>είπε και η μητέρα της,της είπε<<Βρήκες τα κλειδιά του υπογείου;Δώστα αμέσως!Και η τσάντα σου;Γιατί είναι πεσμένη κάτω;Και γιατί δεν μου μίλησες όταν ήρθες;>>είπε με θυμό και η Αλίνα της απάντησε<<Θα σου τα δώσω.Αλήθεια ξέχασα την τσάντα μου;Δεν το κατάλαβα.Συγνώμη αλλά σε έβλεπα απασχολημένη.Μαμά ειλικρινά δεν νιώθω καλά.>>είπε με λύπη και η μητέρα της απάντησε<<Καλά ας πούμε ότι με έπεισες.Κάτσε εδώ για σήμερα και πήγαινε για ξεκούραση.Πάρε ένα ζεστό τσαγάκι και αργότερα αφού φάς καλά ένα χάπι και θα είσαι περδίκι.>>είπε και η Αλίνα της έδωσε τα μετταλικά ασημένια κλειδιά υποκρίνοντας ότι δεν νιώθει καλά.


Η Αλίνα πήγε στο σαλόνι.Η Μελίσσα αφού λογικά θα είχε διαβάσει το παραμύθι''Ο Μονόκερος και η Χρυσόσκονη''τώρα βλέπει ένα απο τα παιδικά της προγράμματα.Η Αλίνα πήγε και κάθισε δίπλα της και μπήκε κατευθείαν στο θέμα χωρίς να πολυλογεί<<Θέλω να εισβάλεις στις σκέψεις ενός άντρα.>>είπε και η Μελίσσα της απάντησε<<Δώσε μου ένα πράγμα δικό του και πές μου τι θές να σου βρώ αρκεί με ένα αντάλλαγμα φυσικά!>>είπε παίρνοντας τον ρόλο της δύσκολης κοπέλας και η Αλίνα της είπε<<Εντάξει τι θές>>είπε αναστενάζοντας βαθιά και η Μελίσσα της είπε<<Λοιπόν ότι δεν είμαι παιδί φυσιολογικό δεν σημαίνει ότι δεν μπορώ να κάνω τίποτα απο τα συνηθησμένα παιδικά πραγματάκια.Οπότε θα μου κάνεις αργότερα μπισκότα με κρέμα και γάλα και θα μου διαβάζεις για εκατοστή φορά τον ''Μονόκερο και την Χρυσόσκονη''.>>είπε και η Αλίνα της απάντησε<<Εντάξει.Πάρε αυτό το κομμάτι πανί που είχε πάνω του.>>είπε η Αλίνα.Για ένα λεπτό η Μελίσσα έκλεισε τα μάτια της με μία ανησυχία στην έκφραση της.Μετά απο λίγο της είπε<<Είναι στην Βιέννη σε ένα συνέδριο που εκτελούν βρικόλακες..>>είπε και η Αλίνα τρόμαξε και της είπε<<Αυτό ήταν.Σταμάτα δεν θέλω να ακούσω κάτι άλλο.>>είπε και έφυγε παίρνωντας αυτό το κομμάτι πανί.Πήγε στο δωμάτιο της με λυγμούς στα μάτια της.Γιατί να μην είναι κανονική και φυσιολογική όπως οι άλλες κοπέλες της ηλικίας της;Τέτοια ερωτήματα βασάνιζαν την Αλίνα απο τότε που είχε γίνει ένα αιμοβόρο τέρας.Παρόλο που δεν το παραδεχόταν στον ευατό της έτσι ήταν.Κάθε φορά έπρεπε να βρίσκει μία δικαιολογία για να πείσει τον ευατό της ότι αξίζει να ζεί εδώ.Αλλά ποτέ δεν μπορούσε να το κάνει.Αλλά ζεί για χάρη της Μελίσσας.Έαν δεν ήταν εκείνη ίσως να μην ζούσε τώρα.Αλλά έχει μάθει να κάνει την κάθε τηε ευαισθησία,δύναμη.Η Αλίνα σκούπισε τα δάκρυα της και ένιωσε πιο δυνατή απο ποτέ.Κούρδισε την μπαλαρίνα της και άκουγε την γλυκιά της μελωδία.Η Αλίνα ξάπλωσε στο κρεβάτι της.Για μία στιγμή έκλεισε τα μάτια της και σκέδτηκε το φιλί της με τον Άντριου.Τότε στις αρχές.Θα μπορούσε να υπάρξει άραγε έρωτας ανάμεσα σε έναν κυνηγό και μία βρικόλακα.


Ο Άντριου κάθισε στην μεγάλη μαύρη δερμάτινη πολυθρόνα.Απέναντι του στεκόταν ο αρχηγός των Κυνηγών Ασλέμι.Η μεγαλύτερη οικογένεια που κυνηγάει αιμοβόρα τέρατα όπως οι βρικόλακες.Οι Ασλέμι είναι μία ισχυρή οικογένεια.Ο επικεφαλής Μακόλει Τρίτμαν άνοιξε την συζήτηση με αρκετό θυμό λέγοντας<<Λοιπόν πάλι καλά που έστειλα ειδικούς να σε σώσουν αλλιώς θα είσουνα ή σκοτωμένος ή φυλακισμένος ακόμη.Γιατί δεν μπόρεσες να πιάσεις την βρικολακίνα;Δέκα χρόνια εκπαίδευσης πήγαν χαμένα;>>είπε με θυμό και ο Άντριου απάντησε<<Μακόλει πρέπει να καταλάβεις ότι δεν έχουμε να κάνουμε με μία απλή βρικόλακα και κρύβει πολλούς άσους στο μανίκι της.>>είπε με αυστηρό βλέμμα και ο Μακόλει του απάντησε<<Άκου προσεκτικά Άντριου.Κυνηγάω βρικόλακας εδώ πολλά χρόνια.Αλλά δεν έχει γεννηθεί ο βρικόλακας ακόμα που θα με νικήσει ακούς;>>είπε με θυμό και ο Άντριου του απάντησε<<Δεν είναι μόνο η Αλίνα.Εννοώ την βρικολακίνα.Είναι και η αδερφή της που είναι πολύ ισχυρή.Κάθε μέρα γίνεται μεγάλη απειλή για εμάς.>>είπε και ο Μακόλει του απάντησε<<Αλίνα.Ωραίο όνομα.Ξέρεις τα είδα στον φάκελο της αυτά.Η αδερφή της η Μελίσσα.Μεγαλώνει μέρα με την μέρα όπως λές.>>είπε με ανησυχία και ο Άντριου του απάντησε<<Ακριβώς!Έχει ένα χάρισμα είναι ισχυρό.Δεν το ξέρω ούτε εγώ ακόμη καλά.Αλλά δεν είναι μόνο βρικόλακας.Κάτι πιο ισχυρό.>>είπε με ταραχή και ο Μακόλει του είπε<<Αν χρειαστεί θα αφανίσω όλη την οικογένεια της Αλίνας για να πάρω την Μελίσσα.Που ξέρεις μπορεί να μας φανεί χρήσιμη.Τώρα φύγε!>>είπε με δυνατό τον τόνο της φωνής του και ο Άντριου έφυγε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Allison Argent
Lycan
Lycan
Allison Argent


Αιγόκερως Αριθμός μηνυμάτων : 1182
Ημερομηνία εγγραφής : 21/06/2012
Ηλικία : 677
Τόπος : Νεκροταφιο

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Damon salvatore, Jacob Black, Allison Argent, Klodin, Franki
Atittude: Scary

Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Κόκκινο Μυστικό   Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Δεκ 10, 2012 1:35 am

Ωραιο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Κρίστεν
Fallen
Fallen
Κρίστεν


Σκορπιός Αριθμός μηνυμάτων : 1719
Ημερομηνία εγγραφής : 11/11/2012
Ηλικία : 27
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Character sheet
Αγαπημένος Ήρωας: Μπέλλα.Κλάους.Ρενεσμέ.Ντέιμον.Λούς
Atittude: Mean

Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Κόκκινο Μυστικό   Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Δεκ 10, 2012 2:05 am

Το Κόκκινο Μυστικό - Σελίδα 3 71070
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Το Κόκκινο Μυστικό
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» ***Ένα Μυστικό Για Μένα!!!***
» Καλως σας ήρθα! Στρώστε μου κόκκινο χαλί αμέσως!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Night Castle :: Δημιουργίες των Μελών μας :: Η βιβλιοθήκη μας-
Μετάβαση σε: